AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.247
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Zamjenu rade samo ako je karticu nemoguce popraviti. Asus radi baš loše coolere za AMD, ili dobro hlade core a memorija umire, ili su bucni, ili vrm izgara... Probaj sve reset na default, stariji driveri etc...

 
Jucer uninstall sa DDU u safe mode, i latest drivers stavio. Malo temp pala i dalje jako brzo se popne na 60. Stavio sam vent da radi na 70 i tako odstupanje mi je 10 uvijek naspram temperature. I jos sto je najgore otvorio sam kuciste sad.
Backplate bude bas vruc na dodir jako. :/. Steta kartica je super, ali te temperature nikako ono sto zelim.

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Luka123 kaže...

 
Jucer uninstall sa DDU u safe mode, i latest drivers stavio. Malo temp pala i dalje jako brzo se popne na 60. Stavio sam vent da radi na 70 i tako odstupanje mi je 10 uvijek naspram temperature. I jos sto je najgore otvorio sam kuciste sad.
Backplate bude bas vruc na dodir jako. :/. Steta kartica je super, ali te temperature nikako ono sto zelim.

cek a sto diras backplate  390 je "topla" kartica, moja 380X radi na 50*C u iddle jer glupi ventovi se ne vrte, tako da skoci na 65 bez problema kad se gejma. Temperature preko 65*C su sasvim normalne za 390 karticu ne znam u cemu je problem tu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...
Luka123 kaže...

 
Jucer uninstall sa DDU u safe mode, i latest drivers stavio. Malo temp pala i dalje jako brzo se popne na 60. Stavio sam vent da radi na 70 i tako odstupanje mi je 10 uvijek naspram temperature. I jos sto je najgore otvorio sam kuciste sad.
Backplate bude bas vruc na dodir jako. :/. Steta kartica je super, ali te temperature nikako ono sto zelim.

cek a sto diras backplate  390 je "topla" kartica, moja 380X radi na 50*C u iddle jer glupi ventovi se ne vrte, tako da skoci na 65 bez problema kad se gejma. Temperature preko 65*C su sasvim normalne za 390 karticu ne znam u cemu je problem tu 

 Bome na saphire nitro prije, radila je 40%, i temp je bila 62 max. U idle 0% temp 30-35 max ;)

Tako da strixica je jako vruca, kad pogledas safirku samo ima veci potencijal za overclock, ali ostavio sam na default. Jer nevidim razliku, ionako samo igram overwatch trenutno :)

11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zašto uopće prelazak sa sapphire na strix?

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Normalno da je backplate vruc i moj je pod loadom. Meni grafa radi na 45% fan speed i 67-71c sa otvorenim kucistem, sa zatvorenim je toplija a vjerojatno i fan speed veci. Tako da ne vidim problem u tome, ali ako imas fan speed na 60-70% to vjerujem da je bucno

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
_mark0_69 kaže...

Zašto uopće prelazak sa sapphire na strix?

Isti razlog sto ljudi biraju MSI/Gigabyte ili ASUS u ovom slucaju zbog 12 dodatnih mjeseci gare  koji je po meni  u neku ruku dobar ako mislis grafu drzati dvije godine pa prodati, a ako ih mijenjas na godisnjem nivou onda ne 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Može mala pomoć, nabavio AMD grafu, događa mi se ovo, slika se prebacuje sa normalne na ovu roznu/zelenu invertnu,

 
 nasumično, u čemu je problem ?

 

edit: isprobao sve, drivere mjenajti, stavio starije pa najnovije, novi HDMI kabel, sve moguće, na koleginoj Nvidia grafi radi sve savrseno, na AMD mi izbacuje ovo: morat cu na Nvidiu izgleda

Battlelog: Glavas_ZG
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 12:58 (Glavas_ZG).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Jeai pogledao temperature? Probao druge drivere? oc grafu? Moze biti mnoho razloga, probaj prvi na defazlt postavke grafu staviti ako si oc, ako i dalje onda reinstall drivera. Ako opet hebe dok si probao i starije drivere onda je do grafe, tj beki hardwerski kvar ili se grafa adekvatno be hladi.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Zaboravio jednu stvar, da ti nije kabel u banani ili nije dobro pristekan?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Patrick_cro kaže...
Jeai pogledao temperature? Probao druge drivere? oc grafu? Moze biti mnoho razloga, probaj prvi na defazlt postavke grafu staviti ako si oc, ako i dalje onda reinstall drivera. Ako opet hebe dok si probao i starije drivere onda je do grafe, tj beki hardwerski kvar ili se grafa adekvatno be hladi.

 Grafa nije klokana, tmp su ok gledam u gpu-z, kabel je ok jer radi na drugoj grafickoj.

Probati cu jos neki drugi driver pa cu vidjeti. Tnx

Battlelog: Glavas_ZG
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

A da nije do monitora pogledaj da njega priključiš na neki drugi pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izgleda mi kao problem sa HDMI kablom, ako koristis HDMI probaj drugi, posudi nemoj kupovat pošto neznam jel to, ali znam da je zeleni ekran znao bit HDMI problem

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

A da nije do monitora pogledaj da njega priključiš na neki drugi pc

 nije do monitora jer radi na drugoj grafi kako treba.

D3lBoy kaže...

Izgleda mi kao problem sa HDMI kablom, ako koristis HDMI probaj drugi, posudi nemoj kupovat pošto neznam jel to, ali znam da je zeleni ekran znao bit HDMI problem

 ok, probati cu posudit drugi HDMI kabel pa cu vidjeti da li je do toga

Battlelog: Glavas_ZG
8 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Probao sa drugim kabelom i svim driverima, i dalje ista stvar ekran pink boja svako malo. jel moze biti da je nesto sa grafickom ?

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Onda vrlo vjerojatno grafa, probaj sa integrusom ili nekom drugom, ako je na njima ok, ocito grafa. Također probaj ako imas neki monitor sa DVI ili VGA (ako imas utor na grafi) da ne zeza mozda samo utor na grafi

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Onda vrlo vjerojatno grafa, probaj sa integrusom ili nekom drugom, ako je na njima ok, ocito grafa. Također probaj ako imas neki monitor sa DVI ili VGA (ako imas utor na grafi) da ne zeza mozda samo utor na grafi

 integrusa radi normalno, cini mi se da je grafa na zalost

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mozda hladni lem, ja bih rastavio i malo u pecnicu pa sta bude.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

imam dvije grafičke u laptopu, intelovu integriranu i amd sa ovim driverima.. zanima me kako ću ja znati da se prilikom igranja koristi amd?? stvar je šta bilo koju igru koja ima settingse odvojeno od igre, pod grafičkim postavkama nikada ne detektria amd grafičku, samo intel..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jesi postavio sve u AMD postavkama? Namješteno je da se pali kada i igra?

E onda skini HW-monitor(ili neki drugi program) i pokreni ga nakon što pokreneš igru i grafička bi trebala biti prepoznana.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Pozdrav!
Imam laptop star 3 godine koji se nije puno koristija niti se instaliralo ista na njega.

Amd a4 3300m-procesor
Amd radeon hd grafic i amd radeon hd 6480g ( dual) -graficka
Ram-4gb

Kad sam instalira minecraft malo mi je trokavalo kad bi isa srusit blok on se seusi nakon 5 sekundi.
Zanima me jel to dovoljo jak laptop samo je u pitanju neki virus a ako nije do toga sta bi trebalo nadogradit.
Hvala!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

namistia sam postavke, al opet nisam siguran, jer u postavkama imaš opcije high preformance i power saving.. predpostavljan da amd koristi za hp, a intel za ps..

al evo recimo postavia sam da postavke od PES2016 rade na hp, a opet u postavkama piše samo intelova..

 

hw monitor mi baš i ne pomaže, ako ja dobro vidin (screenshot) tu su dvi grafe, samo drugoj ime ne piše, a ovi parametri su za obe isti, temperatura skaće na obe kada upalim igru

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Sori, krivo sam ti rekao, ne HW Monitor, nego HW Info.

Ja u laptopu isto imam dual graphics i mislio sam da mi AMD ne radi jer se nije pokazivala u očitanjima za vrijeme igranja. Onda sam probao prvo pokrenuti igru, pa Alt+TAB i onda pokrenuti HW Info i onda bi AMD bio tamo sa točnim očitanjima.

A ako bih ugasio igru i ostavio HW Info, on bi očitavao 511C temperaturu grafičke.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

pomoga je ovaj alat, isto ka kod tebe, kad igram vidi se amd u rezultatima, kad neigram nije..hvala

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nakon 4 godine nvidie kažem, idem vidit šta se dešava kod crvenih... odmah problem. 

Ali izgleda da sam kupio neispravu karticu samo nisam siguran.

 

Dakle asusova 280X DCU2. Nije puno korištena, izgleda kao nova. Kupio polovnu, očistio stare nvidia drivere display driver sweeperom. 

Pokušao podignut zadnje crimsone i čim driver dođe do dijela gdje instalira display driver, blackscreen, pc se restartira i boota nazad u windowse bez instaliranog drivera.

Koliko god puta ponovim, nema pomaka. 

 

1. Probao sam više verzija drivera 

2. Reinstalirao sam windowse da budem siguran da nije softverski problem (koristim win 10 pro 64 bit) 

3. Dva dana prije je druga kartica normalno radila u tom pci slotu tako da nije do njega 

4. Kada koristim displayport kabel i 4k rezoluciju (asus pb287q) u desnih 2cm ekrana se počne dešavat nešto jako čudno.

Što god povućem tu počne se duplicirat i treperit. Kao nekakva vrsta artefakata. Ali dešava se samo u 4k rezoluciji i samo u skroz desnoj strani ekrana. 

5. Na matičnoj je zadnji bios. 

6. Nekad se dogodi čak i da tokom instalacije diplay drivera dobijem blackscreen i pc se freeza tako da ga moram sam restartirat. Nakon toga neće da se boota dok ne izvadim karticu i vratim se na integrirku. 

 

Osim toga, kartica na generičkim driverima u 1080p rezoluciji radi okej. 

Sutra je nosim do tipa koji mi ju je prodao da probamo u njegovom pc-u ali imate li još kakvu ideju prije nego je odnesem? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
athlon64 kaže...
Sutra je nosim do tipa koji mi ju je prodao da probamo u njegovom pc-u ali imate li još kakvu ideju prije nego je odnesem? 

Samo ti nju fino nosi onome tko ti ju je prodao, neka on tebi fino vrati novce.

Te kartice su za k..., a pogotovo taj ASUS model.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 20:23 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Što se dobije OC-om memorije?
Na 1440p rezoluciji.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

U vecini igara gotovo nista. Kod nekih ima boosta, ali sa obzirom da podignes 200-250mhz

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Valentin17 kaže...
athlon64 kaže...
Sutra je nosim do tipa koji mi ju je prodao da probamo u njegovom pc-u ali imate li još kakvu ideju prije nego je odnesem? 

Samo ti nju fino nosi onome tko ti ju je prodao, neka on tebi fino vrati novce.

Te kartice su za k..., a pogotovo taj ASUS model.

 A ako ne bude radila ni u njegovom pc-u tako ce i bit. Samo ja razmišljam jel mi promakla koja stvar da nebi ispalo da je kartica ispravna.

Al stvarno neznam šta više može bit ako sam proba na svježim windowsima a svaka druga kartica radi normalno unutra... 

U međuvremenu sam procita toliko problema vezanih za ove crimson drivere da bi moglo na zeleno opet... 

šta je sigurno sigurno je

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice