AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.610.906
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jesi ikada probao stavit zarez u recenicu?

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
  • Upgrading from a previous Radeon Software Crimson Edition version may cause user settings in Radeon Settings to reset to defaults.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Malo se povećao score u TimeSPy u odnosu na 16.7.3 WHQL driver grafički test +200 a CPU +150, test odradjen po dva puta na starim i novim driverima.

 

http://www.3dmark.com/compare/spy/417061/spy/417133#

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jel mi se isplati metnut bios od r7 260x?  Sa biosom se stavlja u funkciju AMD TrueAudio. Onak kak bu 7790 bios guro dx12 a kak r7 260x bios? Jest da kartica nije prevec mocna. Kak bu  sljakal crimson sa jednim a kak sa drugim biosom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
BOOMboy kaže...

Jel mi se isplati metnut bios od r7 260x?  Sa biosom se stavlja u funkciju AMD TrueAudio. Onak kak bu 7790 bios guro dx12 a kak r7 260x bios? Jest da kartica nije prevec mocna. Kak bu  sljakal crimson sa jednim a kak sa drugim biosom?

 Nisam ti siguran da će to radit jer čini mi se da 260(x) nije rebrand od te 7790 već je bila potpuno nova arhitektura. Nisam siguran i neka me netko ispravi ako griješim.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Neznam za vas, al ja po mojim proracunima sam izgubio 5 do 10 FPS-a u World of Warships maxed out na MSI RX 480 Gaming X 8GB sa 16.9.2 driverima. Ostale igre nisam bas stigao "testirat", al budem. Iako WOWS sam po sebi i nije bas optimiziran jer je smjesno da sa FX 8320 i MSI RX 480 ja dobivam oko 75 FPS-a maxed out, a graficki igra nije nista impresivna i koristi D9, dok Rise of the Tomb Rider i ostale igre lete maxed out sve naravno.

Origin ID: ReaLazio
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Budem i ja pokušao, ali da, sve igre od wargaminga su čudo od optimizacije. Sjećam se dok sam igrao WoT, promijenio tri grafičke, na svakoj sam imao isti FPS :D

12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja se vracam sa 16.9.1 drivera na 16.6.2 vec drugi put..prije toga sam instalira 16.8.1 ili 2...znaci igram The Witcher 2 i on mi na ovim novijim driverima šteka i opada freamrate sa 60 dok je na 16.6.2 zakljucan na 60...znaci jednostano na novijim driverima mi grafa radi lošije bila na defaultu ili oc dolazi do štekanja a na 16.6.2 na defaultu radi zakljucana na 60fps(sve se igra s iskljucenim ubersamplingom)...neznam što se dešava al zadnji driveri meni ne služe nikako za gaming :(

p.s. mislim instalirat Doom i sad neznam jel neki buduci driver posle 16.6.2 donija nesto znacajno za to noviju igru kod optimizacije??

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Wayto XD kaže...

Ja se vracam sa 16.9.1 drivera na 16.6.2 vec drugi put..prije toga sam instalira 16.8.1 ili 2...znaci igram The Witcher 2 i on mi na ovim novijim driverima šteka i opada freamrate sa 60 dok je na 16.6.2 zakljucan na 60...znaci jednostano na novijim driverima mi grafa radi lošije bila na defaultu ili oc dolazi do štekanja a na 16.6.2 na defaultu radi zakljucana na 60fps(sve se igra s iskljucenim ubersamplingom)...neznam što se dešava al zadnji driveri meni ne služe nikako za gaming :(

p.s. mislim instalirat Doom i sad neznam jel neki buduci driver posle 16.6.2 donija nesto znacajno za to noviju igru kod optimizacije??

Svi driveri izašli poslije 16.7.3 su beta driveri koji donose podršku i optimizacije za najnovije igre. Nema smisla ići na njih ako igraš W2 jer nećeš dobiti ništa, možeš samo izgubiti, drži se 16.7.3 ako igraš samo W2

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Domdom32 kaže...

Budem i ja pokušao, ali da, sve igre od wargaminga su čudo od optimizacije. Sjećam se dok sam igrao WoT, promijenio tri grafičke, na svakoj sam imao isti FPS :D

 Ja cak kad gledam malo unazad ispada da sam imao veci FPS u wows-u na HD5850 nego na RX 480 od 8GB-a. Optimizacija igre je u banani kad ja na RX 480 maknem vsync a ona dodje do 75-80 FPS-a i nemoze vise, i onda stavim Vsync i dalje isto, iako moze bit i neki bug sa vsyncom da mozda ispada da je on stalno upaljen, neznam vidit cu kasnije, al premalo mi je to FPS-a za jednu D9 igru i to jos wows koji prakticki na mapi ima par otoka sve ostalo je more i uvrglave 30 brodova i explozije, al da to sve nemoze jedna RX 480 vrtit bar preko 100 FPS-a nevjerujem. 

Origin ID: ReaLazio
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam jučer malo peglao i isto mi se čini da mi je pao FPS, a nisam ni instalirao najnoviji driver, tako da bi moglo biti do onog WOWS patcha od prije par dana...

Ali i ja u principu imam istu situaciju, ide do cca 75 fps-a. U principu mi ni ne treba više jer imam 75hz ekran i freesync i zadnjih par tjedana što imam 480 je sve bilo u redu, ali jučer dok sam igrao mi je padao fps i do 30 iz nekog razloga.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Domdom32 kaže...

Ja sam jučer malo peglao i isto mi se čini da mi je pao FPS, a nisam ni instalirao najnoviji driver, tako da bi moglo biti do onog WOWS patcha od prije par dana...

Ali i ja u principu imam istu situaciju, ide do cca 75 fps-a. U principu mi ni ne treba više jer imam 75hz ekran i freesync i zadnjih par tjedana što imam 480 je sve bilo u redu, ali jučer dok sam igrao mi je padao fps i do 30 iz nekog razloga.

 Moze bit svasta, moze bit i kombinacija zadnjeg patcha i novih drivera i jer je to nova grafa tako rec, al opet govorim, premalo mi izgleda 75-80 FPS-a za takvu igru i takvu grafu. Pa novi tomb rider leti u preko 80-90 maxed out a igra je miljama ispred wows-a u grafici i jos je D12. Istina D12 bolje trosi resurse, al opet da se jedna takva D9 igra "muci", tj kao grafa se muci s njom...trebao bi vidit frame stamp i koliko uopce wows koristi zapravo graficke.

Origin ID: ReaLazio
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Možda je cpu bottleneck? Jel počeo wargaming koristiti više od jedne jezgre?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mozda je do njih jer ne nisu jos impletirali 4xx seriju u patch ilil sl.. pa se kartica buni pod dx9 kom 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 15:28 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Malo testirano u wowsu sad...igra tokom borbe trosi 1.7GB do 1.9GB memorije..znaci prakticni nista, 6 gb-a jos ostane slobodno...gpu usage bude 0 pa skoci na 33%, pa 55%, pa 98%, pa opet 33% i tako u krug, i ima fps spikeova totalno nepotrebnih, jer prakticki igra ako koristi 60-70% GPU-a u datom trenutku, i to ne stalno nego na spikove jer predpostavljam da je cijela mapa u memoriji renderirana i da poslje GPU vecinom vrti explozije i stvari koje se trenutno dogode. Znaci opet jako losa izvedba s obzirom na graficku, CPU i igru sveskupa.

Origin ID: ReaLazio
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Imam isti problem kao i ti.
Isto smiješan FPS za 480.

Za sada nisam našao nikakvo rješenje
robimarko@gmail.com
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
del4nec kaže...

Možda je cpu bottleneck? Jel počeo wargaming koristiti više od jedne jezgre?

 Joj moguće, znam da su to razvlačili unedogled. Ali opet, onda je valjda do njihovog patcha, jer do prije par dana mi je sve najnormalnije radilo na 75 fpsa, a sad stalno imam spikeove od 30...

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zanimljivo, probao world of tanks...sve na max daje mi 105 do 115 FPS-a, na nekim mapama manje , one sa gradom i to radi svog silnog TSSA-HQ i radi u D11

Origin ID: ReaLazio
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima još tko drivere 16.7.3. da mu se crashaju svakih 20ak minuta?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni su se počeli crashati trenutni jer mi je grafička bila OC-ana, a nakon updatea je sam stavio power limit na 0%, pa je tu bio problem.

Provjeri sve postavke ako si OC-ao.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

MSI R7 260 OC 1GB je grafa, tvornički je OCana, ja nisam ništa dirao po tome.. probat ću prvo nove drivere, pa ako bude i dalje problema - onda downclock. Hvala svakako, trebala mi je ideja. Tnx. :)

 

EDIT

 

Instalirao najnovije drivere, da vidim kako će se sad ponašati.

 

EDIT2

 

I dalje se crasha, ovog puta na najnovijim driverima. :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2016 16:57 (Premeseagry).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Premeseagry kaže...

Ima još tko drivere 16.7.3. da mu se crashaju svakih 20ak minuta?

 meni je bsod malo prije izbacilo na 16.9.2,smanjen napon na rx 480 i još neke custom sitnice i to je očito razlog...ovi koji rade drivere u amd-u su jednostavno debili i nesposobni i ti problemi sa rušenjem se provlače već godinama a to znam jer sam stalno na amd karticama,jednostavno neznaju napravit drajvere i kad nešto ideš oc-at ili mijenjat odmah problemi i rušenja...nesmiješ u biti ništa dirat u amd radeon settings a i tad nisi siguran da će ti radit 100%...nvidia takvih problema nema i sve radi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 20:38 (M4X).
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nemoj tako, zadnji dio posta je pogotovo bezveze.

 

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 21:08 (metallic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moram priznati da i ja imam po prvi puta probleme sa driverima, odkad imam 16.9.1. core clock mi ponekad zna past na 800tinjak MHz, prvo sam mislio da je Deus Ex problem, ali sam brzo usao u Witcher pa u Valley bench i svuda isto, onda pogasim programe upalim ponovno i sve ok bude. Jako cudno, na 16.9.1 i 16.9.2 su radili sa poboljšanjem na CPU overheadu u DX11, kako bi slabiji procesori bolje radili, ali izgleda da su nešto zeznuli sa stabilnošču pojedinih kartica

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 20:55 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

To sa rušenjem drivera nisam upoznao na svojoj R9 290 odkako je ima a i ja kupujem samo AMD GPU-ove, jedino kod benchanja mi se desi neki problem kada idem preko 1300/1625mhz sa R9 290. Trenutno foldam sa R9 290 1125/1400mhz već neko vrijeme 24/7 i nema problema nikakvih ni tu. A i to ti nestoji za nVidia drivere da su puno bolji stabilniji od AMD.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 21:52 (mirzet1976).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni se u ove dvi godine na r9 280 jedanpu il dvaput crashali dirveri al u zadnje vrime imam problem s oc.prvo sam mislija da je do msi afterburnera pa sam 4.2 verziju zaminija s betom i ponovo slicni problemi koje nikad prije nisam imao..znaci jednostavno mi oc profili nerade ma sto napravaija i moran restarta windowse da bi se nada da ce sljedci put raditi...od danas sam upalija prvi put unofficial overclocking mode i stavija s power play suporton zasad radi al mi jednon ponovo vratilo sve na defultne postavke...sad je pobelm sto mi sad kad profile koje iman pribacujem cijela slika na monitoru na sekund zatitra i vide se crte a onda posle sve radi normalno,oc je potpuno stabilan isproba s unigen valley i Metro bencmarkon i jos sam igrao Doom i The Witcher...zašto mi se ako ko zna to zadnje vrime događa s oc(stvarno me vec dobro živcira)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav.

R7 265 rikne, narucim rx 460. Stavim je u komp. Drivere nisam brisao, samo sam updejto kad mi je taj amd cataylst ili kako vec ponudio novu verziju drivera.

E sad.....vec tjedana dana, pri paljenju kompa dobivam tamno plavi ekran koji nekad nece nestati (nekad od prve radi normalno). Resetiram komp, opet ga dobijem ali na dve sekunde, a onda se sve vrati u normalu. (ulogiram se i i nemam problema u igricama)

Jel to do drivera?

Hvala

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
LLAMABOY kaže...

Pozdrav.

R7 265 rikne, narucim rx 460. Stavim je u komp. Drivere nisam brisao, samo sam updejto kad mi je taj amd cataylst ili kako vec ponudio novu verziju drivera.

E sad.....vec tjedana dana, pri paljenju kompa dobivam tamno plavi ekran koji nekad nece nestati (nekad od prve radi normalno). Resetiram komp, opet ga dobijem ali na dve sekunde, a onda se sve vrati u normalu. (ulogiram se i i nemam problema u igricama)

Jel to do drivera?

Hvala

 može bit do drajvera,kompletno obriši stare drajvere i foldere i koristi još display driver unistaller program u safe modu,nakon toga stavi najnovije...može bit i do nestabilnosti samog računala,oc procesora,memorije itd.

nešto obično mora pisat u plavom ekranu o kakvom se eroru radi...to zapiši pa istraži na google...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Baš formartirao hard i puknuo čiste windowse i ove zadnje drivere. Za sad rade izvrsno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Premeseagry kaže...

Ima još tko drivere 16.7.3. da mu se crashaju svakih 20ak minuta?

 

Samo da se javim, prije 2 minute friško rušio windowse, koje sam stavio na drugi hard sad. Instalirao 16.9.2 pa da vidim kako će se sad ponašati nakon friških windowsa.

 

I 16.7 i 16.9 su mi se rušili svakih 20 minuta, da vidim oćel' sad bit' bolje.

 

EDIT

 

Eto nje opet po starome, 2 crasha u 40ak minuta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 15:04 (Premeseagry).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice