AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
LeftY_CRO kaže...

 da znam, ali dok igram nesto max temp mi je 68 stupnja... a na idle ide 93... u tome je problem, opce me strah ostaviti upaljen pc dok ne radim nista na njemu

Da nisi pokupio kakav miner ili sta vec, idle 93*C je suludo ne vidim drugo objasnjenje realno 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 22:07 (chaselol).
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
pqweasdyxc kaže...

Inače s prije normalnom regulacijom ventilatora max. temperatura mi je bila 65C.

Znači nije se degradirala ili tako nešto od te temp.?

 

Ako si stavio Crimson drivere makni ih i stavi natrag na catalyste zadnju betu 15.11.1 dok ne rijese problem jer jako puno ljudi pogotovo sa 280 ima problem s ventovima i grafe im idu na 90+ nakon 5 minuta igranja  a nekima su i riknule grafe , ja osobno nemam taj problem sa svojom 380 ali svejednom vracam na zadnje catalyste dok ne rijese sranje koje su napravili.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 17:59 (dad0r).
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

SHOCKING interview with AMD about the Crimson drivers 

 

 

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Zanimljivo kako su nesposobni ali još zanimljivije kako grafe pregorijevaju, zar ne bi trebala biti neka ugrađena zaštita koja isključuje chip ili smanjuje klok na minimum...Za utjehu i nvidija je u prošlosti imala jednakih gluposti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...

Za vlasnike Sapphire kartica, samo instalirajte Sapphire Trixx i nemate apsolutno nikakvih problema jer on kontrolise ventove 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
pqweasdyxc kaže...
Xpider kaže...
pqweasdyxc kaže...

Danas sam došao doma, netko od ukučana je upalio pc.

Čuo sam buku i vidio sam da u radeon settings je grafička vent. na 72%.

To mi se desilo jučer i danas, uvijek namjestim na auto vent.

 Da li si uspio vratiti vent u normalu, ja imam slican problem, nesto sam tu cacko, odnosno sa auto stavio na manual i odmah vratio, i sad kad upalim pc radi mi vent na manual.

Uspio sam ponovo vratiti da bude na auto ali stoji samo na 20% i ne mrda, bez obzira kolika temp bila :S, moram koristiti msi afterburner da bi regulisno obrtaje venta automatski naspram temp, izgleda da je ovo neki bug u ovom crimsonu.

 I dalje stavlja vent. na manual...

Valjda je neki bug...

 Da, to mi se desilo jer sam ja ulazio tu u postavke i bezveze stavljao manual auto, i onda se valjda samo od sebe zbugalo, ostavim ga na auto ali on uvijek radi na 20% bez obzira sta radio ili kolika temp bila, jedino mi je pomagao msi afterburner, on je mogao da preuzme kontrolu nad kulerima i da ih vrti naspram temperature i opterecenja, ali rijesio sam problem, izbrisao sam drivere, ocistio ostatke sa driver swaperom, i onda ocistio posle toga svega sa DDU u safe modu, i ponovo instaliro, sada je sve ok.

XXX kaže...

Zanimljivo kako su nesposobni ali još zanimljivije kako grafe pregorijevaju, zar ne bi trebala biti neka ugrađena zaštita koja isključuje chip ili smanjuje klok na minimum...Za utjehu i nvidija je u prošlosti imala jednakih gluposti.

 Nisu nesposobni, nego jednostavno ko je mogao na toliko graficki kartica da racuna da ce sve biti ok, vecini driveri rade bez ikakvih problema i isto tako dosta su bolji od predhodni u svakom smislu drivera.

Ovo je ipak prvi takav driver, vjerujem da ce vec u narednom, ako ne i prije sa nekim fixom ovo rijesiti, i mislim da ovo nije bilo namjerno da bi se grafe pregrijavala, mislim nidje veze.

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
MEGATAMA kaže...

Za vlasnike Sapphire kartica, samo instalirajte Sapphire Trixx i nemate apsolutno nikakvih problema jer on kontrolise ventove 

 probao sam ja, ali nije mi pomogao, eto imas post iznad, kako sam rijesio.

15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
MEGATAMA kaže...

Za vlasnike Sapphire kartica, samo instalirajte Sapphire Trixx i nemate apsolutno nikakvih problema jer on kontrolise ventove 

Kod mene crimson radi sasvim ok. I u overdrive je podešeno da automatski kontrolira ventilatore. Također, u igrama nije bilo nikakvih problema sa temperaturama. Vjerojatno je spoj čudnjikavih pojedinačnih uvjeta pojedinih korisnika.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Xpider kaže...

 probao sam ja, ali nije mi pomogao, eto imas post iznad, kako sam rijesio.

Ja imam dosta stariju verziju sapphire trixx jer u novijim nije mi otkljucana voltaza za grafu v4.6.0 i sve radi bez problema, nisam nista dirao ventove sve je automatic, grafa ide do 74*C i to je to 

Dobro mozda na novijim proizvodima je drugacije.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

takodjer nikakvih problema u sapphire trixu podeseno na automatic a temp u full loadu max 65

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ljudi može pomoć,neznam dal je već bilo na temi

Ovako nakon instalacije Radeon softvera dobivam ovaj error prilkom gašenja kompa

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Hrvoje.RH kaže...

Ljudi može pomoć,neznam dal je već bilo na temi

Ovako nakon instalacije Radeon softvera dobivam ovaj error prilkom gašenja kompa

 ....ideš na preferences - enable system tray - off - u radeon settingsu... i nema više crasha prilikom paljenja/gašenja i u radu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2015 23:06 (lion002).
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
LeftY_CRO kaže...

 da znam, ali dok igram nesto max temp mi je 68 stupnja... a na idle ide 93... u tome je problem, opce me strah ostaviti upaljen pc dok ne radim nista na njemu

Da nisi pokupio kakav miner ili sta vec, idle 93*C je suludo ne vidim drugo objasnjenje realno 

 ne, nisam nista takvoga pokupio.

nego ja sam privremeno "rijesio" problem - dok upalim msi afterburner sve radi kak spada!

xfire: leftycro | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Citam na guru3d forumima da kod dosta njih radi na 20% fan speed, i amd je potvrdio na twitteru da je to problem, dosta kartica je vec pregorilo. Mene sad paranoja uhvatila jer otkako sam stavio Crimson kartica mi bacala artifakte u nekim igrama, strah me da ju nije ostetio pošto sam dosta igrao Syndicate sa Crimson. Gadi mi se Nvidia, polako i AMD izgleda da cu zavrsit na intel hd master race

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Reddit je pun trolova koji sa r9 290 referentnjacama kukaju da imaju temp oko 90-95*C i da se boje da ce im grafe pregoriti 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Glede pregrijavanja kartica sa novim driverima...nakon instalacije postavite Fan Speed opciju na off i to je to

http://imgur.com/a/o04Gl


 
3 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...

Reddit je pun trolova koji sa r9 290 referentnjacama kukaju da imaju temp oko 90-95*C i da se boje da ce im grafe pregoriti 

 neznam kak amd ima deklarirane temp. na kojima grafa mora radit, evo ova moja zelena, je deklarirana na 92 stupnja, i još je msi twin frozer kojima nakon 3 godine kreaju ventovi(ne svima nekima), počnu radit al mora bit na 88% okretaja(a to je buka i nemogu igrat pri toj buci), to sam otkril nedavno sasvim slučajno da se ne vrte, kad sam instaliral AB da ju kloknem, makar je to več tolko stara kartica da ju nema smisla klokat  radi 2-3 frejma, tak da sam odustal od toga i igram gledam temperatura 85 i penje se došlo do nekih 88 i tu je stalo i sve je nastavilo normalno radit imam dobro przračeno kučište i opče se ne opterečujem s tim, jednom su mi se sam drajveri zrušili valjda je prešla ti 92 deklariranih, ono kaj oču reč ovaj novi drajver očita na pojedinim modelima ima problema sa ventovima i sa tim da kad dosegne kritičnu tempereturu da se drajver jednostavno zruši, sam pišite i prijavljujte, nemojte bit ljeni napravit si na amd forumu acc i naveste u opis cijelu konfu i svaku sitnicu prijatvit, to če im jako pomoč pri ispravljanju bugova.

 

do kolko su opče u prosjeku amd grafe deklarirane da im je max dopuštena temperatura?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 10:14 (mrakky).
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Ja jos nisam stavio nove drivere a i nisam siguran da bi ih instalirao :)
Što mi vi predlazete dali instalirat drivere Crimson?
Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Adict kaže...
Ja jos nisam stavio nove drivere a i nisam siguran da bi ih instalirao :)
Što mi vi predlazete dali instalirat drivere Crimson?

Posto si procitao sve dojmove moj ti je savjet definitivno instaliraj drivere i ostavi komp u idlle cjelu noc.

16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja sam instalirao, performanse su dobre, a sudeći po buci koju pravi kad sam u igri, ventilator radi kao i do sada. Doduše, da su problemi bili poznati pre nego što sam ih skinuo, verovatno bih ih preskočio.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Meni sve radi odlično s crimison driverima,nema navedenog štekanja s fanovima i u igrama i kad gledam filmove il vrtim video ili u idle-u,doduše nemam nikakvi afburner ili trixx,možda se 3rd party softwer konflikta s driverima pa zato dolazi do tih problema.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 15:42 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Meni se cini da je bolja nekak slika na vlc-u ...e sad nadam se da to nije placebo efekt ..jer sam chuo da su navodno poboljsali taj segment ...neka me neko ispravi ako grijesim:-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2015 12:40 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Meni opet nekako bolja slika na bsplayeru nego na vlcu sa ovim driverima.

Usporedio, 720, 1080, full bluray.

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MEGATAMA kaže...
Adict kaže...
Ja jos nisam stavio nove drivere a i nisam siguran da bi ih instalirao :)
Što mi vi predlazete dali instalirat drivere Crimson?

Posto si procitao sve dojmove moj ti je savjet definitivno instaliraj drivere i ostavi komp u idlle cjelu noc.

 Procitao sam da i sad neznam sto da napravim , neki kazu stavi neki kazu nevaljaju pa nisam ni sam pametan . Napravim to sta si rekao instaliram ih pa pustim cijelu noc u idile . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pošto sam na Windows 10 prepustiću odluku o driverima Microsoftu pa kad nadograde dobro nadograde (oli mi je bitno hoće li Bad Company 2 ić na 200 ili na 199 sličica)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Adict... snimi si te drivere i tako imaš opciju automatske nadogradnje.

mag.iur.
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
iv4n kaže...

Glede pregrijavanja kartica sa novim driverima...nakon instalacije postavite Fan Speed opciju na off i to je to

http://imgur.com/a/o04Gl


 Nisi ocigledno imao taj problem, ili nemas uopste AMD Grafiku.

Koliko sam ja primjetio problem nastaje nakon sto jednom kad odkljucate postavke (Global OverDrive) i u njemu podesite FanSpeed sa Auto na manual, nakon toga sta god da uradili fanspeed ostaje na istom postotku bez obzira stavio ti off(auto) ili manual.

Meni eto nakon instalacije crimsona prvi puta sve ok radilo par dana, i onda sam usao tu bezveze nesto cacko i desio se problem.

 

Ali evo fix za to

http://hexus.net/tech/news/graphics/88478-amd-crimson-drivers-get-gpu-fan-speed-bug-hotfix-today/

9 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Moja kuća nakon 10 min gta v...

Ni ja nisam preživio. 

Lijep da umreš!
Moj PC  
6 3 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Vi koji imate problema, nemojte da niste stisnuli Apply dugme nakon što ste promijenili postavke glede ventilatora grafičke.

mag.iur.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice