AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.065
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Puls3 kaže...

 Teško da je software ako se to događa odmah kada uključiš Pc znaći prije ulaska u Windows. Ako ti se problem javlja samo na tom portu onda je moguće da je dp otišao. Probaj za svaki slučaj driver uninstall i DDU.

 Ali ček, dobijem POST, ali ne prikaže mi se loadanje Windowsa.

Sad sam skužio da i na drugom izlazu je ista stvar.

Valentin17 kaže...

Probaj si staviti druge drivere, čisto da eliminiraš tu mogućnost, iako sumnjam da je do toga.

ps. složio bih se sa kolegom iznad, mora biti nešto ili do samoga utora ili monitora, moguće je i kvar monitora

ili grafičke kartice, najbolje je isprobati s drugom grafom i drugim monitorom, čisto za eliminaciju.

ps. 2 žao mi te je, stalno imaš nekakvih problema s tim prokletim računalom, baci ga u tri...

 Stavit ću danas drivere pa ću vjerovatno noćas/sutra izvjestiti jel ima promjene.

Probat ću i iskopčati pa ukopčati kabel u monitor.

 

A je, baš me jebe komp. Čim nešto riješim, sljedeće zeza. Ali bar svaki put na RMA dobijem noviju reviziju(osim matične, ajde) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Dakle, ako sam dobro shvatio,da amd napravi drivere kako treba i da su jos igre napravljene za amd,mali zeleni se mogu hebati.Jel tako?

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Spacecraft kaže...

Dakle, ako sam dobro shvatio,da amd napravi drivere kako treba i da su jos igre napravljene za amd,mali zeleni se mogu hebati.Jel tako?

 naravno AMD poceo raditi dobre drivere sada nakon sto sam ja presao na Nvidiju haha

8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nvidia oduvijek i ovisi o drajverima i optimizaciji igara za njihove grafe (to se vidi i po starijim generacijama kada im support oslabi), sta se tice hardvera AMD je uvijek jaci, samo im fali malo vise igara da se optimizira u njihovu korist i da se jos malo vise posvete drajverima za igre tj. da ih imaju spremne na prvi dan izlaska određenog naslova kao Nvidia.

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

A opet treba podmazat developere da bi bas za njih optimizirao igru. Tu su zeleni ipak financijski bolji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Do drivera je.

Pustio sam DDU i nakon restarta je sve bilo ok, čak se i welcome screen pojavio.

Kada sam pustio instalaciju drivera ostao sam bez slike i opet se javio problem.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nevjerojatno, još nisam vidio da jedan obični driver update može donijeti 100% bolje performanse nego prethodni.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Potvrdzujem ovaj dosta primjetni boost i u drugim igrama..ne znam koji vrag rade u zadnje vrijemes s tim "tuning-om" drivera,ali,go on AMD!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Da li ima uopće logike instalirati ove zadnje drivere mi koji imamo R9 290? Da li je netko instalirao ove zadnje drivere na R9 290 i da li je vidio ikakove pomake ili nema veze sa nama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ako igraš Doom onda su ti obavezni, inače nisu pretjerano bitni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jucer igram Diablo na laptopu i u tri sata graficka nije prešla preko 73C, procesor 83C.

Slobodno malo clocknem graficku? 

Jel ima uopce smisla na M335 cipu? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Jucer igram Diablo na laptopu i u tri sata graficka nije prešla preko 73C, procesor 83C.

Slobodno malo clocknem graficku? 

Jel ima uopce smisla na M335 cipu? 

 ovo su vec dosta visoke temp, cak i za laptop, ako klokas grafu rast ce joj temperatura, a s time i sigurno i ostatku sustava jer je sve jedno blizu drugome. A i sumnjam da ces postici bilo sto ikakvim oc-anjem, nije to desktop pa da mozes oc-ati do 20% ili vise grafu, a proc i vise gdje se tek osjeti neka razlika

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Visoko?
Intel za i7 6500U kaže da je maksimalna temperatura 100C, a 73 za grafičku je super u laptopu, zar ne? Koliko znam, dosta desktop grafički su na toj temperaturi u 100% loadu.

EDIT: Clockao sam ju na 1150/1000 bez dizanja napona(power limita) i najviši fps mi je i dalje 30(ne znam zašto nikada ne ide više), ali nema niti jednog frame dropa više. A temperatura se digla za samo 1C :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.5.2016 17:10 (chutac).
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav.

Imam jedan problem samo sa Assetto Corsa... Driver 16.5.1 AMD Radeon R9 380 Nitro 4GB Dual-X

Naime, nakon igranja od 5min ekran jednostavno zacrni i monitor mi ode u power save model, narvano moram resetirat cijeli pc, sad neznam jel to do drivera ili  ?

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...

Pozdrav.

Imam jedan problem samo sa Assetto Corsa... Driver 16.5.1 AMD Radeon R9 380 Nitro 4GB Dual-X

Naime, nakon igranja od 5min ekran jednostavno zacrni i monitor mi ode u power save model, narvano moram resetirat cijeli pc, sad neznam jel to do drivera ili  ?

 Si probao druge drivere mozda?

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
hahhaajaads kaže...

Pozdrav.

Imam jedan problem samo sa Assetto Corsa... Driver 16.5.1 AMD Radeon R9 380 Nitro 4GB Dual-X

Naime, nakon igranja od 5min ekran jednostavno zacrni i monitor mi ode u power save model, narvano moram resetirat cijeli pc, sad neznam jel to do drivera ili  ?

 taj problem postoji od kad su crimson driveri izasli i nema im nikakvog rjesenja jos.

meni se isto desava, a najcesce je na 380 gpu;

kontaktirao sam amd te msi support prije jedno 2 mjeseca i u msi-u kazu da znaju za taj problem te da od strane amd drivera dok ovi iz amda kazu da znaju za taj problem i da ce ga rijesiti

uplay: LeftY_CRO | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 19:57 (LeftY_CRO).
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Crimson 16.5.3

 

 

Radeon Software Crimson Edition 16.5.3 Highlights

 

 

Support for:

 

 

  • Total War: Warhammer™
  • Overwatch™
  • Dota™2 (with Vulkan™ API)

 

New AMD Crossfire profile available for:

 

  • Total War: Warhammer™
  • Overwatch™

 

EDIT: Ovo su vec 3. driveri ovaj mjesec , nasi momci u crvenom su u punom zamahu 

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 21:12 (dad0r).
Moj PC  
22 0 hvala 9
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dad0r kaže...

Crimson 16.5.3

 

 

Radeon Software Crimson Edition 16.5.3 Highlights

 

 

Support for:

 

 

  • Total War: Warhammer™
  • Overwatch™
  • Dota™2 (with Vulkan™ API)

 

New AMD Crossfire profile available for:

 

  • Total War: Warhammer™
  • Overwatch™

 

EDIT: Ovo su vec 3. driveri ovaj mjesec , nasi momci u crvenom su u punom zamahu 

 Jesu samo kad bi se jos stavili da zavrse neke glupe bugove jos bi bili bolji

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

 Ja sa novim driverima od amd imam problem da mi igra Overwatch  restira pc ako koristim Crossfire jel jos netko ima slican problem

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 15:53 (dreadmoore).
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

imam problema sa zadnjim verzijama drivera, nakon što updetam driver, bude neko vrijeme ok ali ako se spajam preko hdmi ili stavim računalo u sleep, nešto se poremeti i pri sljedećem svakom paljenju računala se pojavljuje ovo na slikama

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

A koju konfu imas uopce? Problem sa odlaskom u sleep bi mogao imati i ako ti napajanje nije Haswell ready, tj na takvom napajanju drzis interlov proc od Haswella nadalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Lucidius kaže...

A koju konfu imas uopce? Problem sa odlaskom u sleep bi mogao imati i ako ti napajanje nije Haswell ready, tj na takvom napajanju drzis interlov proc od Haswella nadalje.

Ako ima grafičku, a ima kad je u AMD temi, računalo ne može ući u taj mod štednje jer ga grafičke većinom ne podržavaju.

Vjerojatno ga zaje... novi driveri i mora se vratiti na stare, pa sve bude bilo u redu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ma nije to do sleepa, nešto ima veze s grafičkom al nisam siguran šta..

svakim updetaom/reinstallom drivera grafičke problem bi nesta..

čita sam nešto po netu da ima veze s biosom, kao ako imam neku raniju verziju biosa koja mi nije kompatibilna sa zadnji driverom od grafičke

pa sam sad  BIOS updatea i nanovo reinstalira grafičku pa je u redu.. kad se pokvari opet javi ću se

 

8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Da, update BIOS-a je uvjek preporuka kod starijih platformi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ali eto bilo bi ljepo kad bi netko znao objasniti kako cu sad CF enabale disable driveri 16.6.1

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2016 0:35 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

maknuli su one advanced settingse za display ? ne mogu vise podesavati digital vibrance i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

meni poceo monitor dobivat black screenove u random vrijeme...hmmmm

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Crash drivera ili system lock ?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni se od nekog updatea(ja bar mislim da je do toga) nekada neće pokazati desktop kod paljenja.

Rješenja su ili gašenje monitora, ili ištekavanje pa uštekavanje kabela u grafičku.

Ali počeli su neki artefakti u GTA V, možda crkne grafička.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice