AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.611.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ma nista oni nisu rijesili s ovim ako ih izbacivaju svakih 10-15 dana kad osnovne bugove nisu u stanju rijesiti.

Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

To je do grafe, ako si overklokao stavi na defaultne postavke pa vidi jel situacija drugacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

Ma nista oni nisu rijesili s ovim ako ih izbacivaju svakih 10-15 dana kad osnovne bugove nisu u stanju rijesiti.

 Koje to bugove trebaju rijesiti, ajd da cujem sta tebe tocno muci 

 

Uvjek ima pojedinaca kojima nesto zeza, a uglavnom se ispostavi da problemi nisu zbog drajvera...

 

EDIT:

Ja u godinu dana jos nisam imao problema sa drajverima a redovito ih updejtam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 0:37 (Lucidius).
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Meni se od nekog updatea(ja bar mislim da je do toga) nekada neće pokazati desktop kod paljenja.

Rješenja su ili gašenje monitora, ili ištekavanje pa uštekavanje kabela u grafičku.

Ali počeli su neki artefakti u GTA V, možda crkne grafička.

 Reklamiraj ako imas jos garanciju, također probaj starije drivere... Artifakti su mozda i zbog toplijeg vremena/toplije grafe, probaj otvorit kuciste ili podic fan speed pa vidi hoce li to rijesiti artifakte.

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Lucidius kaže...
dreadmoore kaže...

Ma nista oni nisu rijesili s ovim ako ih izbacivaju svakih 10-15 dana kad osnovne bugove nisu u stanju rijesiti.

 Koje to bugove trebaju rijesiti, ajd da cujem sta tebe tocno muci 

 

Uvjek ima pojedinaca kojima nesto zeza, a uglavnom se ispostavi da problemi nisu zbog drajvera...

 

EDIT:

Ja u godinu dana jos nisam imao problema sa drajverima a redovito ih updejtam.

 Crossfire neradi eto ti problem

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Grafička je overklokana i tako je već godinu i pol.

Garanciju imam pola godine i nadam se da će u tom roku crknuti. VRM-ovi se prže pa bi trebala..

 

Probao sam sa spuštanjem taktova, ali nema razlike.

Ne igram se sad dok imam obaveza pa me ne dira, to ću za dva tjedna rješavati.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Grafička je overklokana i tako je već godinu i pol.

Garanciju imam pola godine i nadam se da će u tom roku crknuti. VRM-ovi se prže pa bi trebala..

 

Probao sam sa spuštanjem taktova, ali nema razlike.

Ne igram se sad dok imam obaveza pa me ne dira, to ću za dva tjedna rješavati.

 pa zamjeni pastu ili bas namjerno hoces da crkne

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Grafička je overklokana i tako je već godinu i pol.

Garanciju imam pola godine i nadam se da će u tom roku crknuti. VRM-ovi se prže pa bi trebala..

 

Probao sam sa spuštanjem taktova, ali nema razlike.

Ne igram se sad dok imam obaveza pa me ne dira, to ću za dva tjedna rješavati.

 Odmah mi ej smrdilo na nestabilan overklok. 

 

Dreadmoore

 

Crossfire je prica za sebe, u to ne ulazim al koliko znam to su standardni problemi vec par godina i na jednoj i drugoj strani, mada svi kazu kako CFX bolje skalira i bolje je optimiziran od SLI-a

 

Mozda je problem do određene igre....

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Lucidius kaže...
chutac kaže...

Grafička je overklokana i tako je već godinu i pol.

Garanciju imam pola godine i nadam se da će u tom roku crknuti. VRM-ovi se prže pa bi trebala..

 

Probao sam sa spuštanjem taktova, ali nema razlike.

Ne igram se sad dok imam obaveza pa me ne dira, to ću za dva tjedna rješavati.

 Odmah mi ej smrdilo na nestabilan overklok. 

 

Dreadmoore

 

Crossfire je prica za sebe, u to ne ulazim al koliko znam to su standardni problemi vec par godina i na jednoj i drugoj strani, mada svi kazu kako CFX bolje skalira i bolje je optimiziran od SLI-a

 

Mozda je problem do određene igre....

 Nije problem da igre ali ubuduce da znas problem je nastao kad je izasao ovaj novi softwer kad su ukinuli catalyst recimo zadnji catalyst 15.7 ako se ne varam bio je najstabilniji i onda je dosao ovaj shit i iz mjeseca u mjesec kako izlaze driveri sve veci problemi.

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ako zamjenim pastu gubim garanciju. A hladjenje vrmova je lose napravljeno i zamjena paste ne bi učinila apsolutno nista.

A OC-ana je od prvog dana i stabilna je jer gresaka nije bilo. Gpu ne prelazi 70C sto znaci da se nije patila. 

A VRMovi se prze nevezano za OC, Xfx se jednostavno nije potrudio ohladiti ih i zato zelim da crkne u garantnom roku. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Ako zamjenim pastu gubim garanciju. A hladjenje vrmova je lose napravljeno i zamjena paste ne bi učinila apsolutno nista.

A OC-ana je od prvog dana i stabilna je jer gresaka nije bilo. Gpu ne prelazi 70C sto znaci da se nije patila. 

A VRMovi se prze nevezano za OC, Xfx se jednostavno nije potrudio ohladiti ih i zato zelim da crkne u garantnom roku. 

 pa kazes da ne prelazi 70°C cisto sumnjma da ce onda crknuti ona ce tako dugo raditi da ce crknuti poslje isteka garancije kao sto obicno biva.

10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Ako zamjenim pastu gubim garanciju. A hladjenje vrmova je lose napravljeno i zamjena paste ne bi učinila apsolutno nista.

A OC-ana je od prvog dana i stabilna je jer gresaka nije bilo. Gpu ne prelazi 70C sto znaci da se nije patila. 

A VRMovi se prze nevezano za OC, Xfx se jednostavno nije potrudio ohladiti ih i zato zelim da crkne u garantnom roku. 

 VRM na svim karticama zna bit vrel, ja ti preporucam da ju reklamiras, kazes imas black screenove i artifakte, pa ce ti rijesit oni ili ce ti dat drugu

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

 pa kazes da ne prelazi 70°C cisto sumnjma da ce onda crknuti ona ce tako dugo raditi da ce crknuti poslje isteka garancije kao sto obicno biva.

 Mislim da će crknuti VRM-ovi, ne GPU.

D3lBoy kaže...

 VRM na svim karticama zna bit vrel, ja ti preporucam da ju reklamiras, kazes imas black screenove i artifakte, pa ce ti rijesit oni ili ce ti dat drugu

 Ovaj se prži na 90/100 C.

Za artefakte još nisam siguran, ali budem nakon još malo igranja.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ni to nije pre strašno ako kuciste ima los airflow, VRM zna ic i preko 100c

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Većina ih može izdržati i 120°C, nije im to neka isprika ali eto da znaš da neće tako lako krepat (bar ne zbog toga)

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Ni to nije pre strašno ako kuciste ima los airflow, VRM zna ic i preko 100c

 Ma nije loš airflow, sve drugo je hladno.
OC-an 4690K mi je na 55-60C..

Ovo se prži kad je sranje hlađenje, stavili su metalnu pločicu i povezali ju debelim padovima..

_mark0_69 kaže...

Većina ih može izdržati i 120°C, nije im to neka isprika ali eto da znaš da neće tako lako krepat (bar ne zbog toga)

 Veliš onda da ugasim ventilatore 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

Ako zamjenim pastu gubim garanciju. A hladjenje vrmova je lose napravljeno i zamjena paste ne bi učinila apsolutno nista.

A OC-ana je od prvog dana i stabilna je jer gresaka nije bilo. Gpu ne prelazi 70C sto znaci da se nije patila. 

A VRMovi se prze nevezano za OC, Xfx se jednostavno nije potrudio ohladiti ih i zato zelim da crkne u garantnom roku. 

 

Nisam je držao u rukama, al vidim po slikama da je neki šit od hlađenja. S mojom R7 260x(XFX isto) nemam problema.

Sam te nisam razumio, jel ona pod tvorničkim clockom ili si ju ti malo nagazio?

16 godina
online
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

eh sad za ds3 kad sam preso alternativnom cf metodom 1:1 

uglavnom isprobao maloprije i dobio na 4k60p zakucano i to sa aa on 

14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Mozda sam pogrijesio temu ali evo ipak se radi amd grafickim karticama.Evo ja imam dvije r9 270x gigabyte u ljetnim vrucinama dostizu temperaturu do 80°C. Nisam ih klokao trenutno rade na stock ali i pod klokom nema neke velike razlike u temperaturi  jer iskreno nemam neke ni pretjerane potrebe.Sto hocu reci jedna je kupljena u njemackoj preko computer  universa sa (Elpida tipom memorije) drugu je kupljena u  BiH (Hynix tip memorije).Znaci kad stavim ovu sa elpida memorijom prvu a Hynix drugu, temperatura u in game dostize max  nekih 68°C  a razlika izmedju njih je  nekih 5-6°C. Dok promjenim mjesta pa stavim Hynix prvu razlika u temperaturi je nekih 10-15°C znaci ova sa  hynix memorijom se vise grije i automatski su mi vece temperature graficke karte ako je ona prva.Sad mene zanima jel moguce da je hardwer za balkansko trziste losije na odnos zapadnog trzista jer ocito izgleda da se i tu  proizvodi salju pod klasu  i ako mi je netko rekao da je to sve isto ovo mi govori da nije.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
dreadmoore kaže...

Mozda sam pogrijesio temu ali evo ipak se radi amd grafickim karticama.Evo ja imam dvije r9 270x gigabyte u ljetnim vrucinama dostizu temperaturu do 80°C. Nisam ih klokao trenutno rade na stock ali i pod klokom nema neke velike razlike u temperaturi  jer iskreno nemam neke ni pretjerane potrebe.Sto hocu reci jedna je kupljena u njemackoj preko computer  universa sa (Elpida tipom memorije) drugu je kupljena u  BiH (Hynix tip memorije).Znaci kad stavim ovu sa elpida memorijom prvu a Hynix drugu, temperatura u in game dostize max  nekih 68°C  a razlika izmedju njih je  nekih 5-6°C. Dok promjenim mjesta pa stavim Hynix prvu razlika u temperaturi je nekih 10-15°C znaci ova sa  hynix memorijom se vise grije i automatski su mi vece temperature graficke karte ako je ona prva.Sad mene zanima jel moguce da je hardwer za balkansko trziste losije na odnos zapadnog trzista jer ocito izgleda da se i tu  proizvodi salju pod klasu  i ako mi je netko rekao da je to sve isto ovo mi govori da nije.

 nebi bilo ništa čudno, niti je to do sada neviđena praksa.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Znam evo potvrdio sam i s ovim postom, ako  ipak ako zelis nesto kvalitetno mislim da je bolji izbor kupovine van granica bivse juge u svakom slucaju okrenuti se prema zapadu a razlika u cijeni 0-5% nije veca.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

Nisam je držao u rukama, al vidim po slikama da je neki šit od hlađenja. S mojom R7 260x(XFX isto) nemam problema.

Sam te nisam razumio, jel ona pod tvorničkim clockom ili si ju ti malo nagazio?

 Hlađenje GPU-a je izvrsno - tiho i učinkovito.

Evo hlađenja VRM-ova pa će ti biti jasno.

 

A ja ju nisam malo nagazio, nagazio sam ju pošteno. 1200/1650 MHz na 17% Power limitu.

GPU na tvorničkim taktovima radi na ~66C, na mojima ~71C, dok VRM-ovi na tvorničkima rade na ~95/90C, na mojima ~95/100C.


Tako da, hlađenje VRM-ova je i ovako loše, moj OC na to ne utječe.. Tu pomoći nema i jedino se mogu nadati da će kartica krepati prije isteka garancije.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ima li tko problema sa zadnjim driverima? Meni se usred igre zacrni ekran, pretpostavljam temperatura, namjestio afterburner ali izgleda da je nemazi overwatch nikako, iako sa last driverima nisam imao problema.

Ima li tko slicnih simptoma?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chutac kaže...

 Veliš onda da ugasim ventilatore 

 Čak i da ih ugasiš, kartica će smanjiti taktove a onda se i ugasiti ako temp nastavi rasti, prošla su vremena kad si mogao nešto samo tako uništit.

12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Graficka mi se jednostavno pregrijava backplate je vruc za poludit... nisam jos ovakvih problema imao :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Luka123 kaže...

Graficka mi se jednostavno pregrijava backplate je vruc za poludit... nisam jos ovakvih problema imao :(

Pa gledaj % ventova u igrama, jel sve ok jer se zna zbrljati poprilcno ako ih tjuniras preko dva softvera ili ne daj boze 3 

P.S. bio je recimo slican problem sa 380 karticama u jednom patchu kad su radile kartice na manjem broju obrtaja tj ventovi pa su se grijale nesto vise, pogledaj na sta ti lici fan curve u sistemu ili je sam prepravi, ja ionako ne volim taj fazon 0dbA sto ima strix a sad sapphire i svi ostali.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Luka123 kaže...

Graficka mi se jednostavno pregrijava backplate je vruc za poludit... nisam jos ovakvih problema imao :(

 Nisi jedini vidim po internetu da ljudi imaju problema sa temperaturama na toj390 Strixici (ako pričamo o njoj) . Kao zeznuli su hlađenje na njoj pa su temperature ogromne. Probaj se igrati sa ventilatorima u Afterburneru.

Unlock the Power Within
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Puls3 kaže...
Luka123 kaže...

Graficka mi se jednostavno pregrijava backplate je vruc za poludit... nisam jos ovakvih problema imao :(

 Nisi jedini vidim po internetu da ljudi imaju problema sa temperaturama na toj390 Strixici (ako pričamo o njoj) . Kao zeznuli su hlađenje na njoj pa su temperature ogromne. Probaj se igrati sa ventilatorima u Afterburneru.

 To sam i napravio, curve mi je ono x,y kad gledas jedna crta pod 45% strasno, kako se ugrije, i onda ohladi, a ventovi koda ce pc poletiti. Neznam imam garanciju, od lika koji je kupio, da se graficka pregrijava previse da mi naprave zamjenu tamo kad 480 dođe na lager, bili to proslo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 22:56 (Luka123).
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Zamjenu rade samo ako je karticu nemoguce popraviti. Asus radi baš loše coolere za AMD, ili dobro hlade core a memorija umire, ili su bucni, ili vrm izgara... Probaj sve reset na default, stariji driveri etc...

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice