AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.614.893
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Ne razumijem što je to. I mene je dočekao crni ekran jutros, resetirao komp, i fotka se pojavila
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mitch kaže...

Zadnji update mi skurio grafu (7850 2GB Sapphire, 16.11.2 Hotfix)...napravio autoupdate, nakon restarta upalim komp i bude crni ekran bez kursora...

 

 

Probao sve drivere uzduž i poprijeko, brisao DDUom...ništa ne pomaže...zaključio skurena je. Pekla se 12 min na 200, sada radi ali baca tu i tamo koji artefakt.

 

Nikad više AMD. Bila je tvornički OC, ali i dalje ispod GHz...fan uvijek iznad 30%...nije imala razloga da se pregrije.Pratio temp, sve bilo normalno....užas.

Pa cek kako se pekla 12 min na 200, fan iznad 30% a pratio temp, sve bilo normalno? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...
Mitch kaže...

Zadnji update mi skurio grafu (7850 2GB Sapphire, 16.11.2 Hotfix)...napravio autoupdate, nakon restarta upalim komp i bude crni ekran bez kursora...

 

 

Probao sve drivere uzduž i poprijeko, brisao DDUom...ništa ne pomaže...zaključio skurena je. Pekla se 12 min na 200, sada radi ali baca tu i tamo koji artefakt.

 

Nikad više AMD. Bila je tvornički OC, ali i dalje ispod GHz...fan uvijek iznad 30%...nije imala razloga da se pregrije.Pratio temp, sve bilo normalno....užas.

Pa cek kako se pekla 12 min na 200, fan iznad 30% a pratio temp, sve bilo normalno? 

 i ja se pitam bokte dragi.. ja kad vidim da ide preko 80 stupnjeva vec dizem paniku...

pod ovo pekla se valjda misli da ju je u pecnici przio da proradi a prije nije radila

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 22:52 (toxic).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nije mu skurila zato jer se temp popela na 200, nego ju je covjek doslovno przio u pecnici, metoda znana vec godinama, stavi ju se doslovno przit na određeno vrijeme i određenu jacinu, i onda vezivna supstanca koja se godinama odvajala nakon cega bi vecina graficka "uginulo", rastopi i opet spoji, i u 50% graficka bi proradila, ili radila koliko toliko.

Origin ID: ReaLazio
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
Ne razumijem što je to. I mene je dočekao crni ekran jutros, resetirao komp, i fotka se pojavila

 Dobro, ali koja grafa ti radi? :D Odi u Device Manager i vidi jel ti čita AMDku ili imaš generic driver uz integrirku.

12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pod monitorima imam Generic PnP Monitor, a pod Display Adapters imam AMD Radeon R7 200 Series. R7 260x(XFX, 2GB) je u pitanju.

Monitor je spojen na grafulju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 1:14 (Dex.pwn).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Stavio zadnje drivere, da mi bar rikne pa da tražim zamjenu za bolju 

Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
XXX kaže...

Stavio zadnje drivere, da mi bar rikne pa da tražim zamjenu za bolju 

 I kod moje 290-ke rade bez problema.

neda mi se
14 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Čim su izašli ovi zadnji driver-i prije par dana odmah sam ih stavio i sve ok na mojoj R9 290.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kako driver moze skuriti grafu? Bug pa je dignuo napon ili sto? 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Rekao je grafi da ude u ultralowpowerstate i izgasio mi se fan...par sati rada i pretpostavljam prrgorila.

 

Nisam imao pojma da to radi...budale...jos ni nemam Crossfire vec neko vrijeme (gdje je taj problem ucestao)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2016 11:49 (Mitch).
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jos uvijek nikakvih novosti o problemu sa driverom, ti si jedini koji je nažalost imao. No po tom ne mozemo zakljuciti da je driver problem, možda je jednostavno fan vrisnuo. Jucer sam objasnjavao, Ultra low power state je po defaultu ukljucen, power saving feature koji gasi drugu karticu u CF kada nije u uporabi, kao što speedstep ili cool n quiet ruši clockove, kao što se na nekim karticama ventovi ne pale ako je kartica ispod 60c. Samo sto u ULPS slucaju ne samo da gasi vent nego gasi karticu kompletno, tako da ne dobiva ni napon nit radi na ikakvom clocku.

Po defaultu je upaljen, tako da bi i drugi sa CF imali isti problem da je do drivera. Problem kod ULPS je da se nekada kartica ne "dize" pravilno pod loadom, zato vecina gasi ULPS. Ali onda i potrosnja/temperature rastu (mizerno)

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nope, to je bio jedan driver koji je lockao fan brzine, popravljen sa hotfixom dan poslje. Vjerojatno ti se zagušila gornja kartica ili ti je fan otisao, nije rijetkost. Asus 280X je imao raznih problema sa crkavanjem fanova

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Joj da meni oce sprzit pa da dobijem nekakvu rx 470.. 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Nope, to je bio jedan driver koji je lockao fan brzine, popravljen sa hotfixom dan poslje. Vjerojatno ti se zagušila gornja kartica ili ti je fan otisao, nije rijetkost. Asus 280X je imao raznih problema sa crkavanjem fanova

 Kažem, nemam CF već neko vrijeme.

 

Nije crknuo fan jer sada kad sam ga namonitrao nazad na preprženu i prokuhanu grafu radi najnormalnije i to na 28C.

 

 

Nažalost nemam log, ali znam da sam prije imao solidnu buku kad bi fan bio oko 80% (a i kartica oko 60). Sada je radio komp isto malo zahtjevnije, ali ništa se nije čulo. Dakle driver mi je ili smanjio totalno fan ili ga ugasio.

 

 

Dakle uzrok svih problema, prema AMD discussionu je ako staviš Crimson na HD7xxx ili R9 2XX kartice i odma nakon tog ideš u blagi load - skurit će se.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:16 (Mitch).
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
chaselol kaže...
Mitch kaže...

 

 

Probao sve drivere uzduž i poprijeko, brisao DDUom...ništa ne pomaže...zaključio skurena je. Pekla se 12 min na 200, sada radi ali baca tu i tamo koji artefakt.

Nikad više AMD. Bila je tvornički OC, ali i dalje ispod GHz...fan uvijek iznad 30%...nije imala razloga da se pregrije.Pratio temp, sve bilo normalno....užas.

Pa cek kako se pekla 12 min na 200, fan iznad 30% a pratio temp, sve bilo normalno? 

Ovaj stvarno pomislio da je čovjeku radila grafa u kučištu prek 10 minuta na 200 stupnjeva   

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 21:36 (drummond).
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

bash 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Gledam i ne vjerujem, ajd da takvu glupost napišem i skužim a i na kraju mi neko drugi na to ukaže ko toxic pa bar bi od sramote to obrisao. Ili možda još nije skužio, a kakti neki znalac o hw-u 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Stigao 16.11.3, kao sta sam i govorio prije, podrska za Dishonored 2 i fix za amd x con, i tako ce izgleda bit prije svake veze poznatije igre.

 

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Crimson-Edition-16.11.3-Release-Notes.aspx

 

Origin ID: ReaLazio
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

evo i performanse iz te igre, tragikomedija 

 

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/dishonored-2-test-gpu

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

lol opet fury x u visinama ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nije LOL, nego naravno!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
4mal kaže...

lol opet fury x u visinama ;-)

 Kojim visinama, pa ispred Furyja X je GTX 1060

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Prince-Artas kaže...
4mal kaže...

lol opet fury x u visinama ;-)

 Kojim visinama, pa ispred Furyja X je GTX 1060

 U čemu to je GTX 1060 ispred ???

neda mi se
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

U minimalnom FPS-u.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Opet gtx 1060 pokazuje zube i da skoro zaboravih gutanje prašine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
nicky.sl kaže...
Prince-Artas kaže...
4mal kaže...

lol opet fury x u visinama ;-)

 Kojim visinama, pa ispred Furyja X je GTX 1060

 U čemu to je GTX 1060 ispred ???

Gledamo istu sliku? Grafa koja košta cca 1500kn manje ima praktički iste preformanse kao Fury X? U kvalitetnim engineovima Fury X je osjetno ošiša, što govori da je:
1. Dishonored 2 loš port.

2. Čudim se kolegi 4malu kojemu je ovo dobar rezultat a direktni konkuretni Furya X - 980Ti i GTX 1070 imaju 15-20 fpsova više.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 14:52 (Prince-Artas).
16 godina
online
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

sorry gledo sam  za 4k 

 

ceka se cf profil

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 16:18 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice