Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

poruka: 40
|
čitano: 9.832
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

Pozdrav !

 

Možda je naslov malo čuada ali kako sada u ciompu imam 9600 Gt Nvidiu od Asus proizvođača koja nema na sebi Hdmi trebao bi Graficku znaci nesto najeftinije da vrti film na compu a da ga prikazujem na plazma tv .

Igice me nezanimaju .

Sadasnja je sa aktivnim hlađenjem i ima samo dvi .

Znaci ako ste me razumjeli da li ove jeftine vulgaris sa hdmi priljučkom budu tjerale film sa compa na plazma tv i naravno te vulgaris su sa pasivnim hlađenjem .

Što bi preporučili za male novce znaci nisam gamer pa mi nije bitna graficka da je neka ludilo vec najjeftinija za moje potrebe a opet da ne kupim nesto sto nece vrtit film s compa na tv .

 

Hvala !

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

DVI -> HDMi adapter.

 

Cca 50 Kn.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma

bilo koji ATI s HDMI....

 

ima ih more...izaberi.....

 

samo znaj ta kroz taj HDMI ide maximalno LPCM u 7.1.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Paske kaže...

DVI -> HDMi adapter.

 

Cca 50 Kn.

 i no audio.....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma

HD 5450

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Test user kaže...
Paske kaže...

DVI -> HDMi adapter.

 

Cca 50 Kn.

 i no audio.....

zar nemaš onda dva mala pina na grafičkoj? na koje se dovodi zvuk sa matične?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Uzmi si Palit GT220 ima hdmi i 40Nm je pa je u idle 25 stupnjeva i podrzava hd akceleraciju
12 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

Neznam da li DVI provodi zvuk, i da li ces imat zvuka sa DVI->HDMI adapterom, no svaka novija AMDova kartica podržava 7.1 surround kroz HDMI. 

Ofc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
mate960 kaže...

Neznam da li DVI provodi zvuk, i da li ces imat zvuka sa DVI->HDMI adapterom, no svaka novija AMDova kartica podržava 7.1 surround kroz HDMI. 

može i na dvi->hdmi davat zvuk ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma

NE!!! u biti da ali backwords...  :))

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 11:31 (Test user).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Test user kaže...

NE!!! u biti da ali backwords...  :))

može, ali moram ti poslikat na kartici šta moraš imat da možeš, sad nemam vremena... moram još malo pa u školu haha :P

EDIT: zaheb... da imaš atijevu karticu iz serije ja mislim već negdje HD3xxx mogo bi, ovako treba druga kartica... tako je to dok se nečega sječaš pa napamet ideš naklapat xd

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2012 11:49 (uber_low).
15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv
Moja grafulja je nvidia 9600gt imam ja dvi na hdmi adapter ali to nebu pilo vodu.
Znaci grafulja vulgaris da kada gledam mkv format ili blue ray rip.da ne steka .
Ima li.koja grafulja sa hdmi da je prohodna za full hd filmove .
Od toliko pisanja jos.nisam.dobio dobar odgovor ,a.na nabavi more jeftilena sa hdmi
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...
Moja grafulja je nvidia 9600gt imam ja dvi na hdmi adapter ali to nebu pilo vodu.
Znaci grafulja vulgaris da kada gledam mkv format ili blue ray rip.da ne steka .
Ima li.koja grafulja sa hdmi da je prohodna za full hd filmove .
Od toliko pisanja jos.nisam.dobio dobar odgovor ,a.na nabavi more jeftilena sa hdmi

ako planiraš kupovat novu, i ne služi ti za ništa osim za Blue Ray i HD filmove? onda uzmi najjeftiniju koju možeš nabavit jer sve sad podržavaju to dvoje... i sve imaju hdmi

 

15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

Po tome mogu kupit neku saphire ati za 200 kn u ducanu sa hdmi da mi bude gutala filmove ?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Kupi palit gt220 sonic edition 512 ddr3 podrzava cudu phisyx i hd akceleraciju te hladna je ko spicer jer je 40 nm i ima dvi,vga i HDMI
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...

Pozdrav !

 

Možda je naslov malo čuada ali kako sada u ciompu imam 9600 Gt Nvidiu od Asus proizvođača koja nema na sebi Hdmi trebao bi Graficku znaci nesto najeftinije da vrti film na compu a da ga prikazujem na plazma tv .

Igice me nezanimaju .

Sadasnja je sa aktivnim hlađenjem i ima samo dvi .

Znaci ako ste me razumjeli da li ove jeftine vulgaris sa hdmi priljučkom budu tjerale film sa compa na plazma tv i naravno te vulgaris su sa pasivnim hlađenjem .

Što bi preporučili za male novce znaci nisam gamer pa mi nije bitna graficka da je neka ludilo vec najjeftinija za moje potrebe a opet da ne kupim nesto sto nece vrtit film s compa na tv .

 

Hvala !

Imao sam hrpu karticu, AMD/nVidia, sve redom. AMD(ATi) ti ima tehnologiju UVD (ineč 2.0 kod HD 4870) koji omogućava prenošenje zvuka kroz DVI konektore sa 7.1 sustavom. Bez da moraš išta spajati na matičnu...

Samo mi je treba DVI na HDMI i spojio sam ju na TV i uživao u igrama.

 

Tako da kupi ATi karticu. Po mogućnosti ovu:

http://www.diskont24.com/product.php?productid=107654

 

Ima HDMI, jeftina je, to je to što si htio.

R.I.P Zotac 8800GT
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...

Po tome mogu kupit neku saphire ati za 200 kn u ducanu sa hdmi da mi bude gutala filmove ?

Evo preporučio sam ti iznad, sasvim dovoljno za tvoje potrebe.

R.I.P Zotac 8800GT
15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

ok !

 

Hvala sad me jos samo zanima bacio sam malo pogled kod proizvođača saphire da vidim malo drivere pa gledam sve su driveri za win 7 ali 32 bita a ja imam 64 bit-ne .

Bude li to šljakalo ?{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Skini najnovije drivere sa ATi-eve stranice, imaš 64bitne.
R.I.P Zotac 8800GT
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Test user kaže...
samo znaj ta kroz taj HDMI ide maximalno LPCM u 7.1.....

A koji točno "jači" format postoji?

13 godina
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Imaš i 8.1 ali se trenutno baš i ne koristi
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
robimarko kaže...
Imaš i 8.1 ali se trenutno baš i ne koristi

Gdje? Trenutno imaš dostupan i 11.2, ali ne kao standard u prijenosu ili snimanju, nego kao "upmix" 7.1 zvuka u receiverima, ovih 4 viška su Wide i Height kanali. Iznad 7.1 ne postoji ni jedan standard za prijenos zvuka na consumer tržištu, barem koliko ja znam.

 

edit: u slučaju da je kolega mislio na to da je LPCM loš, naravno da nije, sa 192 kHz/24 bita je to najkvalitetniji format trenutno u široj upotrebi. A HDMI podržava i DSD za one koji imaju SACD player.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 10:46 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma

bilo koji ati s HDMI i to je to...

 

ako trzaju MKV, ukljuci DXVA....

 

OT:

jaci formati su DTS HD MA i TrueHD....

 

LPCM je inace u 1.536 Kbits, dok ovi idu i malo iznad....

 

naime, LPCM  je nekompresirani i jako trosi bandwith......DTS HD MA i TrueHD su kompresirani (dok putuju premo audio dekoderu)  i u trenuku dekompresije daju lossless audio....

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 10:55 (Test user).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Test user kaže...

jaci formati su DTS HD MA i TrueHD....

 

LPCM je inace u 1.536 Kbits, dok ovi idu i malo iznad....

 

naime, LPCM  je nekompresirani i jako trosi bandwith......DTS HD MA i TrueHD su kompresirani (dok putuju premo audio dekoderu)  i u trenuku dekompresije daju lossless audio....

Netočno, nisu jači, već su jednaki, s tim da u 7.1 obliku ni jedan od njih (barem na BD-disku) ne podržava 192/24 nego samo (uvjetno rečeno samo) 96/24.

 

LPCM je sa 44.1 kHz/16 bita 1411 Kib/s, u 7.1 sa 192/24 bi to bilo 36.864 Mib/s. I ne idu malo iznad, već TrueHD na kojih 18 Mib/s na BD-u, DTS HD MA 24 il tako nešto.

 

LPCM je nekomprimiran, naravno da je, šta me briga za bandwidth u HDMI kablu? Nije da plaćam potrošnju kao kod potrošnje interneta.

 

edit: Btw, gdje se mogu iskopati ovakve dezinformacije? Toliko ima mjesta na internetu gdje se može o tome saznati i onda krivo saznaš. Kako?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2012 11:34 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

sad vec vidim polemiku bud filmovi silči preko te kartice s compa na teolfu spojeni tom karticm graficnkom ATI Saphire hd 5450 i hdmi kablom ?

Znaci sve filmove od 700mb do 20 gb rip.

Nisam ja bas tako zahtjevan zvuk ce biti sa tv .

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...

sad vec vidim polemiku bud filmovi silči preko te kartice s compa na teolfu spojeni tom karticm graficnkom ATI Saphire hd 5450 i hdmi kablom ?

Znaci sve filmove od 700mb do 20 gb rip.

Nisam ja bas tako zahtjevan zvuk ce biti sa tv .

Je li ovo hrvatski jezik? :/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Mirko935 kaže...
Perpetum kaže...

sad vec vidim polemiku bud filmovi silči preko te kartice s compa na teolfu spojeni tom karticm graficnkom ATI Saphire hd 5450 i hdmi kablom ?

Znaci sve filmove od 700mb do 20 gb rip.

Nisam ja bas tako zahtjevan zvuk ce biti sa tv .

Je li ovo hrvatski jezik? :/

u nekoj žurbi sam bio .

 

gdje smo stali ?

Oce to da radi ili ne ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...
u nekoj žurbi sam bio .

 

gdje smo stali ?

Oce to da radi ili ne ?

Ma nije bed, ali toliko ti je bio nerazumljiv post da stvarno nisam shvatio što želiš reći. Ubuduće uzmi jedno 30 sekundi da sročiš rečenicu ;)

 

Dakle, ti želiš s 5450 spojiti HDMI-jem TV i imati sliku i zvuk? To će da radi. Ako se ne varam, trebala bi biti dovoljna za hardverski dekodirati 1080p video, ali pročitaj za svaki slučaj neki review. Mislim da to funkcionira čak i s mojom integriranom HD3300, tako da bi moralo i s ovom.

15 godina
neaktivan
offline
Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma Tv

Mislim da je ipak izbor pao na Saphire Ati hd 5450 grafulju za filmove i ostale ne igračke igrarije  .

E sad da ne otvaram temu :

 

ovo cu morat prodat :

 

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/EN9600GTHTDI512M/

 

verzija sa zatvorenim hladnjakom .

 

Koliko je ta graficka bolja ili losija od te hd 5450 obzirom da ona nema ono šta meni treba HDMI ni aktivo hlađenje ?

 

Hvala !

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2012 23:33 (Perpetum).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ati ili Nvidia s Hdmi ? samo za spojit Plazma
Perpetum kaže...

Mislim da je ipak izbor pao na Saphire Ati hd 5450 grafulju za filmove i ostale ne igračke igrarije  .

E sad da ne otvaram temu :

 

ovo cu morat prodat :

 

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/EN9600GTHTDI512M/

 

verzija sa zatvorenim hladnjakom .

 

Koliko je ta graficka bolja ili losija od te hd 5450 obzirom da ona nema ono šta meni treba HDMI ni aktivo hlađenje ?

 

Hvala !

gle ta grafička je 3 puta lošija od 9600gt što se tiče performansi u igrama i bla bla... ali kao što si reko, šta to vrijedi kad nema ono što tebi treba, a za filmove neće biti razlike pošto su i jedna i druga HD capable... valjda sam ti odgovorio na pitanje iako ni sam ne znam kakvo je to pitanje ni što si time mislio pitati?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice