ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

poruka: 82
|
čitano: 25.467
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Pozdrav Svima.  Danas cemo obaviti još jedan test grafičke kartice – Riječ je o Radeonu HD5770.

Radi se o mainstream modelu trenutne top ponude atijevih grafičkih koje su DX11 kompatibilne. U grafičkoj se nalazi čip kodnog imena „Juniper“, a u sebi sadrži 800 unificiranih shaderskih jedinica, 16 ROP, te 32 teksturne jedinice. Iz svih ovih specifikacija dobivamo zaključak da je 5770 kartica koja konkurira prošlogidišnjem hitu – Radeonu 4870.

Kartica na sebi sadrži 1GB DDR5 memorije na taktu od 4,4Ghz. GPU radi na 860 Mhz. Moja verzija je Sapphireova Vapor X, te se radi o ponešto povišenim taktovima.  Memorijska sabirnica je nažalost samo 128 bit, a ukupna propusnost vrlo dobrih 76GB/s.

Kartica podržava DX11, kao i sve trenutne tehnologije i API-je – DX11/10/10.1/9/8, OpenGL 4.0. Kartica podržava i toliko spominjanu teselaciju, a kasnije ćemo otkriti koliko dobro  5770 stoji sa teselacijom.

Testove smo odradili na (za današnje pojmove) na prosječnoj, 1680x1050 rezolucij, a testirali smo je na konfiguracij Intel Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz, 4GB RAM, te sam koristio Catalyste 10.6 drivere. OS je Windows 7, 32 bit.

Igre koje sam  koristio su sve redom, sa vrlo modernim 3D engineom – Crysis, Just Cause 2, DiRT 2, S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat.

Karticu potpisuje slavni Sapphire, a radi se o modelu sa nereferentnim Vapor X hladenje. Ventilator je vrlo pohvalno radio, tijekom Just Cause 2 Benchmarka, vrteći se na 55% brzine okretanja zabilježena temperatura je bila 55 C, a buka koju proizvodi je bila vrlo mala.

Test

OK, krecemo sa testovima. Prvi je na redu slavni Crysis, postavke su 1680x1050, Very High, bez AA

Crysis  1680x1050 Very High No AA DX10 = 23,72


Crysis se još uvijek dosta teško vuče, no nije neigrivo.

Just Cause 2

Riječ je o vrlo modernoj igri, koja podržava samo DX10. Testovi su odrađeni na 1680x1050 Very High, 4xAA/16Xaf.

Just Cause 2 = 1680x1050 Very High 4Xaa/16XAF Dark Tower = 32 FPS.

Ovdje igra leti bez vecih frame dropova i potpuno igrivo.

DiRT 2

Riječ je o DX11 igri. Ovdje sam uključio DX11 i teselaciju, i sve postavke nabio na max.

DiRT 2 1680X1050 Ultra High DX11 8Xmsaa = 37 FPS

Igra radi vrlo glatko i izgleda odlično.

FurMark

Riječ je o benchmark testu, koji  opterecuje maksimalno GPU. Ovaj test sam odvrtio samo kako bi provjerili temperaturu. Pustio sam test da radi, i maksimalna temperatura je bila nevjerovatno hladnih 62c. Veliki plus za karticu.

S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat

Riječ je o modernoj DX11 igri, a odvrtio sam testove na 1680x1050 Ultra High, 2x MSAA, uključio sam teselaciju, SSAO na HDAO, te Enabled Contacting Shadows.  Igra izgleda vrlo solidno, a temperatura tijekom benchmarka je bila 57 C.

S.T.A.L.K.E.R Average FPS : 33/ 30/32/20

Igra izgleda stvarno ljepo, uključili smo teselaciju i sve feauturse, i igra je taman igriva, malo zadnji stadij jedino zastaje, ali ništa strašno.

Heaven Benchmark = 14 FPS

 

Metro 2033 

 

1680x1050 HIGH dx11 AF4X

 

Frames, Time (ms), Min, Max,  Avg

1783      190090     14   25     19.791

 

NFS SHIFT

 

1680x1050 HIGH 8xAA 16xAF

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

18605    338934     18   95    54.893

 


Ako imate kakvih pitanja/prijedloga/zamjerka slobodno recite
.

Zahvaljujem se na pomoći Weky-u.

Nadam se da ste bili zadovoljni.

Uskoro cu stavit rezultate Metroa i 3D Mark-a.

Crysis Crysis
JC2 postavke i rezultat JC2 postavke i rezultat
Temp tjekom testiranja JC2 Temp tjekom testiranja JC2
DiRT2 postavke 1 DiRT2 postavke 1
DiRT2 postavke 2 DiRT2 postavke 2
DiRT2 rezultat DiRT2 rezultat
Furmark rezultat Furmark rezultat
S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat postavke S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat postavke
S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat rezultat S.T.A.L.K.E.R Call of Prypiat rezultat
Heaven Benchmark rezultat Heaven Benchmark rezultat
rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:20 (Lord_Marko).
Moj PC  
29 0 hvala 28
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Slike kartice i ostale slike:

Metro 2033 postavke Metro 2033 postavke
NFS Shift postavke NFS Shift postavke
rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:21 (Lord_Marko).
Moj PC  
6 0 hvala 7
14 godina
neaktivan
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

nice reveiw ... i ja sam ponosan vlasnik jedne takve :)

:D
 
3 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Hehe.

Da, trebalo nam je 3 sata puna da zavrsimo sve.

Ali evo usporedba moje GTX260 i 5770. I dok 5770 bez AA na vh postavkama daje 23 FPS-a, moja GTX 260 sa istim postavkama i 4xAA daje skoro pa isti FPS. GTX260 je   poprilično brža kartica.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 15:28 (Weky).
Moj PC  
7 2 hvala 6
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

jel kartica testirana izvan ili unutar kučišta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Unutar

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Lord_Marko kaže...

Unutar

ok, ja imam puno veće temperature

15 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Lijep review,svaka cast na trudu.
Jos ako biste mogli testirati gta 4 bilo bi sjajno :)
Death has a thousand faces,evil only one.
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
luckyluke kaže...
Lijep review,svaka cast na trudu.
Jos ako biste mogli testirati gta 4 bilo bi sjajno :)

  Hm, bice samo da uhvatimo vremena. Za sada je ovo OK.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Weky kaže...

GTX260 je   poprilično brža kartica.

I upravo zato mi se ne isplati još kupovati neku dx11 prihvatljive cijene..  jednostavno ne dobijem porast performansi Neodlučan

Lijep pozdrav ;)
14 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Zahvaljujem na ulozenom trudu (s obzirom da sam buduci potencijalni vlasnik doticne kartice)

Ameri me poslali na mjesec, lagano sam failo putanju
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Dado_ZG78 kaže...
Weky kaže...

GTX260 je   poprilično brža kartica.

I upravo zato mi se ne isplati još kupovati neku dx11 prihvatljive cijene..  jednostavno ne dobijem porast performansi Neodlučan

Dobro ti imas poprilicno jaku karticu. Dovoljnu za danasnje igre. Ali meni koji sam presao s 3850 na 5770 je to ko da si ti preso s gtx260 na 5970.

rapidshare premium and warez-bb user
15 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Lord_Marko kaže...

I upravo zato mi se ne isplati još kupovati neku dx11 prihvatljive cijene..  jednostavno ne dobijem porast performansi Neodlučan

Dobro ti imas poprilicno jaku karticu. Dovoljnu za danasnje igre. Ali meni koji sam presao s 3850 na 5770 je to ko da si ti preso s gtx260 na 5970.

Pa dobio si oko 100% ubrzanja, e tak se trebaju mjenjat grafičke. S prelaskom na HD5850 u odnosu na HD4870 nisam nešto posebno dobio, ne vrijedno kupovine HD5850,ali pošto je ona crkla...

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion & Star Trek | Downloading High Definiton Video
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 16:12 (Hyperion).
15 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Hvala na reviewu, jako korisno. Ali zašto si na Just Cause 2 koristio texture na low i object details na high ( kad ima i very high ).

Inače evo usporedbe sa direktnim konkurentom GTX 260 u JC2 ( doduše moja je tvornički klokana- samo Core za 80 Mhz ). Oduzmite 3 - 5 frejmova ako hočete znati koliko obična GTX 260 dobiva.

 

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 16:12 (Ad4pt3r).
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Ad4pt3r kaže...

Hvala na reviewu, jako korisno. Ali zašto si na Just Cause 2 koristio texture na low i object details na high ( kad ima i very high ).

Inače evo usporedbe sa direktnim konkurentom GTX 260 u JC2 ( doduše moja je tvornički klokana- samo Core za 80 Mhz ). Oduzmite 3 - 5 frejmova ako hočete znati koliko obična GTX 260 dobiva.

 

Eto tek sam sada to vidio. Budem sutra ponovo izvrtil bench.

rapidshare premium and warez-bb user
14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Ad4pt3r kaže...

Hvala na reviewu, jako korisno. Ali zašto si na Just Cause 2 koristio texture na low i object details na high ( kad ima i very high ).

Inače evo usporedbe sa direktnim konkurentom GTX 260 u JC2 ( doduše moja je tvornički klokana- samo Core za 80 Mhz ). Oduzmite 3 - 5 frejmova ako hočete znati koliko obična GTX 260 dobiva.

 

  Radi se o grešci. Bit ce ispravljeno. Hvala.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
15 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Dobro. Dajte ako možete testirajte Bad Company 2 i NFS Shift, na netu je teško nači kvalitetne testove u tim igrama jer, koliko sam ja videl , rezultati nisu baš slični od stranice do stranice.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Sutra ocekujte neke rezultate. A ostale najduze drugi tjedan...

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

ponosni sam vlasnik iste kartice i mogu reć da sam zadovoljan.

 

svaka čast na trudu oko benchmarka :) - imam samo jedno n00bish pitanje - gdje se uključuje DX11 i teselacija ^^ ? (dxdiag mi uredno čita da ima dx11)

14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
muh4 kaže...

ponosni sam vlasnik iste kartice i mogu reć da sam zadovoljan.

 

svaka čast na trudu oko benchmarka :) - imam samo jedno n00bish pitanje - gdje se uključuje DX11 i teselacija ^^ ? (dxdiag mi uredno čita da ima dx11)

  Ovisi od igre do igre (potrebno je da ona podrzava DX11), a obicno u izborniku grafičkih opcija se ukljuci.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

aha :)

 

uglavnom ja imam i3 @2.93 (nisam ga klokao), isto 4gb rama na 32 bitnim win7 i na spomenutim setingsima iz dirta dobivam 30.5 fps-a :/  čudi me jer su baš ovi procesori tu negdje

 

driveri su također cat 10.6

14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
muh4 kaže...

aha :)

 

uglavnom ja imam i3 @2.93 (nisam ga klokao), isto 4gb rama na 32 bitnim win7 i na spomenutim setingsima iz dirta dobivam 30.5 fps-a :/  čudi me jer su baš ovi procesori tu negdje

 

driveri su također cat 10.6

  Pa to je OK rezultat za 5770, ako si sve postavio na max koliko moze.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]
Weky kaže...
muh4 kaže...

aha :)

 

uglavnom ja imam i3 @2.93 (nisam ga klokao), isto 4gb rama na 32 bitnim win7 i na spomenutim setingsima iz dirta dobivam 30.5 fps-a :/  čudi me jer su baš ovi procesori tu negdje

 

driveri su također cat 10.6

  Pa to je OK rezultat za 5770, ako si sve postavio na max koliko moze.

ma znam al opet me kopka od kud autoru testa dodatnih 7fps-a :))) (klok je stalno bio default?)

 

anyway, i ja bih potvrdio da je grafička hladna ko led. još je nisam klokao jer se bojim zbog garancije, ali mislim da bi se ova, s obzirom na temperaturu, dala opako klokat :))

14 godina
odjavljen
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Clock je zanemariv, svega 10Mhz.

Neznam, provjeri postavke u driverima jeli sve u redu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali
16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Neznam. Rezultati se mogu razlikovati od kompa do kompa. Mozda si imao ukljucen nekakav nepotrebni proces pa ti je to uzelo par fps. E da ako imas referentnu grafu onda je jasno jer je moja vec tvornicki overclockana. ali opet nebi smjelo biti takve razlike.

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

ma imam isto Sapphireovu Vapor X ... a neznam, iskreno nemam živaca tražit problem, a i ne znam kaj bi gledao... a uostalom i ovak je igrivo :)

14 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

i3 kojeg imaš je pretpostavljam dvojezgreni a kolega je test naparavio na Q ako se ne varam.Ako je tako rezultat ne ćudi jer Dirt zna iskoristiti dodatne jezgre na procesoru i profitira na četverojezgrenom procesoru .

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

 

da, i3 su svi dvojezgreni kolko ja znam. može lako bit :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

e da, koju verziju igre imaš? ja sam sad stavio patch 1.1 i imam 41 FPS :D

 

 

16 godina
offline
ATi Radeon HD5770 [REVIEW]

Neznam. Ja nisam nikakav patch stavljao.

Danas ocekujte ispravak JC2, Metro 2033 i GTA4.

 

EDIT: Kao sto sam obecao dobili ste rezultate Metro-a i Shifta, ispravljen je JC2, ali nazalost mi GTA 4 ne radi, budem jos jedanom probal.

rapidshare premium and warez-bb user
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 13:23 (Lord_Marko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice