Držač grafičke kartice

poruka: 33
|
čitano: 9.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Držač grafičke kartice

Da se grafička ne savija s matične ploče.

 

Zašto se ovo, ili bilo što slično kod nas nigdje ne može nabaviti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Držač grafičke kartice
Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: Držač grafičke kartice
Tilltech kaže...

Da se grafička ne savija s matične ploče.

Uzmeš vezicu i fino je povežeš za vrh kućišta i oko PCI-E konektora dodatnoga napajanja same kartice i milina.

15 godina
neaktivan
offline
Držač grafičke kartice

Stup od lego kockica

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice

 Izuzetno glup komentar. 

 

Kod novih kartica u 70% slučaja sam se nagledao da grafa visi, a dodavanje kabla ili vezice narušavaju estetiku, ovako nešto je stvarno potrebno na našem tržištu. 

12 godina
protjeran
offline
Držač grafičke kartice

Tko bi normalan dao 70-150kn za ta sranja? daj pogledaj samo te matice na kaj to lici? lol estetski velis? lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice

Pri slaganju konfiguracije treba ujednačiti komponente, time i dovoljno kvalitetno kućište! U ovoj situaciji problem pokušaj riješiti jačim vijcima ili zamjeni kućište kvalitetnijim kako nebi prouzročio potencijalno veću štetu!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice
Stjepanj kaže...

Tko bi normalan dao 70-150kn za ta sranja? daj pogledaj samo te matice na kaj to lici? lol estetski velis? lp

 Ako neko da 15 000kn za računalo pri čemu potroši i 500injak kuna na sleeved kablove, zašto je GPU držač nešto nevjerojatno i uber skupo? Objasni mi molim te. 

 

Postoji više vrsta držača, ima onih koji više ili manje pašu određenoj konfiguraciji. I to nisu matice nego obični šarafi, samo je debil ovaj koji je to montirao i slikao jer je uzeo šarafe druge boje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 0:34 (DangerouS).
12 godina
protjeran
offline
Držač grafičke kartice

onaj tko ima para kupi postenu grafu koja se ne piga, ako cemo po tvome!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Držač grafičke kartice
Hardwhelper!!! kaže...

Pri slaganju konfiguracije treba ujednačiti komponente, time i dovoljno kvalitetno kućište! U ovoj situaciji problem pokušaj riješiti jačim vijcima ili zamjeni kućište kvalitetnijim kako nebi prouzročio potencijalno veću štetu!

 kuciste nema veze s tim vec samo graficka kartica tj njihova "uglavnom" slaba konstrukcija.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice

Hoces,reci uvija se (visi) "horizontalno" od bracketa prema konektoru dodatnog 6/8 pinskog napajanja... Razmotrite fiksiranje na lim nosaca diskova i optike ili distancerom od donje strane kućišta...

Ili neko od gotovih riješenja Link

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 3:20 (Hardwhelper!!!).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Držač grafičke kartice
Tilltech kaže...

Da se grafička ne savija s matične ploče.

 

Zašto se ovo, ili bilo što slično kod nas nigdje ne može nabaviti?

 Kabel od napajanja sprovedeš odozgo do grafe i ostaviš ga zategnuto, držati će grafu od bilo kakvog savijanja za 0 kuna.

11 godina
offline
Re: Držač grafičke kartice

 

DangerouS kaže...

 Izuzetno glup komentar. 

 

Kod novih kartica u 70% slučaja sam se nagledao da grafa visi, a dodavanje kabla ili vezice narušavaju estetiku, ovako nešto je stvarno potrebno na našem tržištu. 

 

Znaci, moj komentar je glup; a artikal je toliko popularan/potreban da ga prodaje maltene nitko? Po tvojem postotku (70%) imam osjecaj barem da bi svaki dućan trebao imati barem 6 modela jer postoji potreba za ugradnju u svaka dva računala prodana od tri.

 

Po mojem iskustvu slaganja računala više stotina računala u zadnjih 20 godina, ovo mi je trebalo ravno NIKAD.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice
Jovanka kaže...

 

DangerouS kaže...

 Izuzetno glup komentar. 

 

Kod novih kartica u 70% slučaja sam se nagledao da grafa visi, a dodavanje kabla ili vezice narušavaju estetiku, ovako nešto je stvarno potrebno na našem tržištu. 

 

Znaci, moj komentar je glup; a artikal je toliko popularan/potreban da ga prodaje maltene nitko? Po tvojem postotku (70%) imam osjecaj barem da bi svaki dućan trebao imati barem 6 modela jer postoji potreba za ugradnju u svaka dva računala prodana od tri.

 

Po mojem iskustvu slaganja računala više stotina računala u zadnjih 20 godina, ovo mi je trebalo ravno NIKAD.

 Do prije 3mjeseca nitko nije imao thermaltakeove Riingove u ponudi, jel to znači da nije bilo interesa ili da su smeće ventilatori? Nije. 

 

Tvojih 20 godina nema nikakve veze sa piganjem grafičkih, opće je poznato da tek zadnje serije grafičkih kartica imaju problem sa time. 

15 godina
offline
Držač grafičke kartice

Bezveze se prepirete 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Držač grafičke kartice

Ja sam za to da se napravi nekakav nosac. Sad, hoce li to biti gotovi za 200 kuna ili DIY za 20, zavisi od osobe do osobe.

Ali da, kartice se savijaju. Za svoju 1070 Gaming X mislim da nije neka "nevaljala", a opet se savijala dok nisam napravio nosac.

 

Zasto bi ploca i graficka patile, ako se to sredi za 20 kuna? Mozda se nista ne bi trebalo dogoditi ako se sve napinje, ali jedan lem popusti i eto problema. Problem koji se u korijenu presjece za 20 kuna. A graficka 4000 kuna. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice
chutac kaže...

Ja sam za to da se napravi nekakav nosac. Sad, hoce li to biti gotovi za 200 kuna ili DIY za 20, zavisi od osobe do osobe.

Ali da, kartice se savijaju. Za svoju 1070 Gaming X mislim da nije neka "nevaljala", a opet se savijala dok nisam napravio nosac.

 

Zasto bi ploca i graficka patile, ako se to sredi za 20 kuna? Mozda se nista ne bi trebalo dogoditi ako se sve napinje, ali jedan lem popusti i eto problema. Problem koji se u korijenu presjece za 20 kuna. A graficka 4000 kuna. 

 Ajde konačno neko ko potvrđuje moje tvrdnje. 

 

Ovaj Jovanka i Stjepan izgleda da spavaju ispod kamena jer ako 20 godina slažeš računala da nisi naletio na piganje grafičke barem par puta onda ne znam kakva računala slažeš. Vjerojatno 478 sockete. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Držač grafičke kartice
To piganje graficke je zanemarivo daj probaj shvatiti, tih 0,1% kome ce to trebati ce si to uzeti! A o tome sto sam ja slagao rade nemoj ispast ces posran!😁lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Držač grafičke kartice
DangerouS kaže...

 Ajde konačno neko ko potvrđuje moje tvrdnje. 

 

Ovaj Jovanka i Stjepan izgleda da spavaju ispod kamena jer ako 20 godina slažeš računala da nisi naletio na piganje grafičke barem par puta onda ne znam kakva računala slažeš. Vjerojatno 478 sockete. 

 

Evo i tebi i Chutcu dižem spomenik. može u bronci kako si hajfajvate jednom rukom, a u drugoj akrilni nosač grafičke?

 

Ne imputiraj mi riječi molim te, jer nigdje nisam napisao da "nisam naletio na piganje grafičke barem par puta".  A ove fore sa 478 socketom, to se mozes doma tako raspravljati, ja ti takve fore ne pušim.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
neaktivan
offline
Re: Držač grafičke kartice

Ja bih svoj DIY nosač htio držati na spomeniku, ako nije problem.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
neaktivan
offline
Držač grafičke kartice

2 godine kasnije i dalje se ne može kod nas nabaviti bilo kakvi model?

 

u dosta trgovina se ljudi čude da uopće tako nešto postoji...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Držač grafičke kartice
Jbg, ne isplati im se nabavljati nešto što će im stajati u skladištu i zauzimati prostor jer je potražnja za tim mala do nikakva.

Naručiš iz vana, bar to nije problem u današnje vrijeme.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Držač grafičke kartice

Ja sam uzea jedan rgb asus rog i jedan drugi bjeli isto dosa .. stvar je dobra

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Držač grafičke kartice

sto puta ponovljeno, ne treba nikakav držač nego se naponski kablovi spoje odzgo i zategnu tako da drže zadnji kraj grafe.

Moj PC  
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Držač grafičke kartice

Da se i ja nadovežem na ovu temu.

Sutra idem po RTX 2070 Gaming Z i u paketu s grafom dolazi i taj bracket.

Sad sam gugalo i mišljenja su podjeljena u vezi toga da li je potrebno stavit bracket ili ne.

Jer neki kažu ako imaš reinforced PCI-E ( što i imam na matičnoj ),da onda nije potrebno.

I da to eventualno malo savijanje bi utjecalo na grafu možda tek za 6-7 godina.

Dok drugi kažu da je najbolje stavit bracket.

Iskreno nikad nisam ni stavljao bracket,pa malo mi je i bed da ona guma s vremenom ne ode u ventilator il da se neka šteta ne bi napravila s tim.

Pa bih bio zahvalan za savjet,pogotovo od ljudi koji su stavili bracket.

I ponajviše,mišljenja da li uopće trebam stavit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Držač grafičke kartice
DangerouS kaže...
chutac kaže...

Ja sam za to da se napravi nekakav nosac. Sad, hoce li to biti gotovi za 200 kuna ili DIY za 20, zavisi od osobe do osobe.

Ali da, kartice se savijaju. Za svoju 1070 Gaming X mislim da nije neka "nevaljala", a opet se savijala dok nisam napravio nosac.

 

Zasto bi ploca i graficka patile, ako se to sredi za 20 kuna? Mozda se nista ne bi trebalo dogoditi ako se sve napinje, ali jedan lem popusti i eto problema. Problem koji se u korijenu presjece za 20 kuna. A graficka 4000 kuna. 

 Ajde konačno neko ko potvrđuje moje tvrdnje. 

 

Ovaj Jovanka i Stjepan izgleda da spavaju ispod kamena jer ako 20 godina slažeš računala da nisi naletio na piganje grafičke barem par puta onda ne znam kakva računala slažeš. Vjerojatno 478 sockete. 

 To što ta stvar košta 200 kn je ravno tome što ovi likovi preplaćuju slaganje konfiguracije - ne znači da toliko vrijedi, ali da je zgodno i korisno - je. savjetujem ti da uopće ne ulaziš u konstruktivne polemike ovdje na forumu jer nekima je vjerojatno dosadno cijeli dan viseći na ovom forumu pa kreću u neke svoje "moralne" polemike.

no, isto tako cable managment nije bio potreban, nisu bilo potrebni gumirani nosači za HDD (sad je već bitno da i kučište ima gumirane nožice jer, kakvo je to kučište bez gumiranih nožica!?), obavezno filteri protiv prašine, pa ako ga je teško izvući iz kučišta - ne valja, da ne govorim o RGB-u! Boja RAM-ova mora odgovarati drugoj suptilnoj boji matične ploče. Na grafičkoj se kartici mora zeleniti GTX, ali to što se ona savija...? NEMA VEZE!

16 godina
odjavljen
offline
Držač grafičke kartice

Moje rješenje za 0 kn, definitivno funkcionira, graf ravna ko nadgrobna ploča a crni konac vidiš ako baš posvjetliš na to mjesto 

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Držač grafičke kartice
Bit ce ti grafickoj crno kad konac pukne i vent to povuce...
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Držač grafičke kartice

Nije to tak napeto da bi puklo. Trebalo bi to rukom pošteno potegnuti da pukne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Držač grafičke kartice
Ak nije napeto onda ionako kujcu sviri :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice