EVGA GTX 960 SSC Problem

poruka: 10
|
čitano: 1.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
EVGA GTX 960 SSC Problem

Dakle, kupio sam EVGA GTX 960 SSC i ventilatori se vrte jedino kad je upaljen MSI Afterburner. Jel to nešto ne valja s grafičkom/fanovima ili je to kako bi se štedilo na potrošnji? 

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
Ratohnhake:ton kaže...

Dakle, kupio sam EVGA GTX 960 SSC i ventilatori se vrte jedino kad je upaljen MSI Afterburner. Jel to nešto ne valja s grafičkom/fanovima ili je to kako bi se štedilo na potrošnji? 

 Koliko znam trebao bi se jedan vrtiti a drugi upaliti ukoliko temp. pređe određeno stupnjeva. Moze se i postaviti da oba rade ako hoces(morat ces malo google kako se to radi, jer ja nemam navedenu karticu, ali sam gledao reviews), a sad ako tebi neradi nijedan, to sigurno nije dobro.

16 godina
odjavljen
offline
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem

Čitao sam da se na nekim karticama 9. serije ni jedan ventilator ne pali dok kartica ne dođe do određene temperature. Ne znam je li to slučaj i kod ove.

Pro patria
11 godina
online
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
na toj grafi ventovi se pale na 60 stupnjeva, a i kad se upale rade na 10 posto i to tek kod najzahtjevnijih igara, tako da nemas zasto brinuti
ako vec nisi, nije losa opcija registrirati se na evga stranici i za 100-tinjak kuna uzeti produzenje garancije na pet godina, imas 90 dana za to od dana kupovine
11 godina
neaktivan
offline
EVGA GTX 960 SSC Problem

I pretpostavio sam da je tako nešto da se pali nakon što pređe određenu temperaturu, hvala vam svima na odgovorima, jos cu malo progooglati 

Da pročitao sam da se može uzeti ta produljena garancija pa ću si to vjerojatno i uzeti.

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
imas na techpowerup jucerasnje recenzije 960 roundup gdje hardwarecanucks detaljno usporedjuje pet razlicitih 960-tki i mislim da bas evgu stavlja na prvo mjesto
na mobu sam pa ti ne mogu dati link
11 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
picajzla0707 kaže...
imas na techpowerup jucerasnje recenzije 960 roundup gdje hardwarecanucks detaljno usporedjuje pet razlicitih 960-tki i mislim da bas evgu stavlja na prvo mjesto
na mobu sam pa ti ne mogu dati link

Evo baš sam čitao, i upravo gledam buka u idleu: 0db :D 

Koliko bi mi više mogla trošiti ako možda znaš kad bih ostavio upaljen afterburner jer gledam da je max do koliko su oni došli 166w, a meni je upaljen fan na 25%, dakle pretpostavljam četvrtina toga jer u idleu kad su fanovi ugašeni troši 8w

moglo bi se, al prvo trebaš dobiti na masi tijela, a onda tu masu izgradiš u mišiće.. ~Vaas
11 godina
online
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
krivo racunas, potrosnja nije vezana za ventilatore nego za opterecenost, makar i ventovi povuku nesto sitno
ako su oni testirali grafu stres testom i ventovi do kraja testa pod najvecim opterecenjem ne vrte preko 10 posto stvarno nema potrebe da ih drzis non stop na 25 posto
ako bas hoces namjesti u afterburneru da ti rade na 10 posto do 60 stupnjeva i onda preko 60 da se dizu na 20 posto i to bi trebalo biti to
11 godina
online
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem
slatke su to muke, ja sa svojim smecem od grafe nemam sto podesavati jer kad je nafrljim, a nafrlji je svaka iole bolja igra, ide na 100 posto vent, dere se ko jarac i przi na preko 80 stupnjeva
12 godina
neaktivan
offline
Re: EVGA GTX 960 SSC Problem

Strašno su napredovale grafe po pitanju temperature. Ne brini se ništa, GTX 960 je dizajnirana tako da pod malim ili nikakvim opterećenjem ventilatori uopće ne rade. Pokazali su čak da se ventilator ne pali ni kad se igra LoL.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice