Grafa radi na x8 umjesto x16

poruka: 104
|
čitano: 19.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Pozdrav ekipa,

 

Sinoc sam primjetio da mi grafa radi na x8 umjesto na x16 iako je u prvom slotu koji podrzava x16. U drugim PCIe slotovima nemam nista. Znam da to gotovo nikako ne utjece na performanse ali cudno mi je da je to tako. Radi se o EVGA 780ti grafi, ploca je Asus Z170 K.

Mislio sam da mozda ne lezi u slotu dobro pa je u pitanju nekakav fallback na x8 ali dobro je sjela i ne vidim razloga da to bude tako...

Neke ideje?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Kako si to primjetio? GPU-Z-om?

 

Na svojoj sam ploči prastaroj također je stajalo u GPU-Z

da radi na pci-e 1.1, i tako je stajalo i kada sam

uplio "render" na GPU-Z u window modu.

Kada sam ga prebacio u fullscreen onda je pokazalo

da je pci-e prebačena u 2.0 mod.

 

Valjda je to feature (bug) zbog uštede energije,

tako mi je "baloon" tip iz GPU-z-a.

 

Neznam možda je tebi nešto drugo!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

probaj vidjet u vise razlicitih programa sto ti pokazuju, ne samo u jednom, i to pod opterecenjem i u idle.

moze biti i neka vrsta power saver moda..

i probaj vidjet u biosu imas li kakve opcije po pitanju pcie slota

ako nista ne uspije flashaj zadnji bios, ako ga vec nemas 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 9:59 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
absolon kaže...

Kako si to primjetio? GPU-Z-om?

 

Na svojoj sam ploči prastaroj također je stajalo u GPU-Z

da radi na pci-e 1.1, i tako je stajalo i kada sam

uplio "render" na GPU-Z u window modu.

Kada sam ga prebacio u fullscreen onda je pokazalo

da je pci-e prebačena u 2.0 mod.

 

Valjda je to feature (bug) zbog uštede energije,

tako mi je "baloon" tip iz GPU-z-a.

 

Neznam možda je tebi nešto drugo!!

 

gpu z i cpu z pokazuju isto. Ne radi se o 2.0 vs 3.0 nego koristi samo 8 pcie lane-ova.

 

digitall kaže...

probaj vidjet u vise razlicitih programa sto ti pokazuju, ne samo u jednom, i to pod opterecenjem i u idle.

moze biti i neka vrsta power saver moda..

i probaj vidjet u biosu imas li kakve opcije po pitanju pcie slota

ako nista ne uspije flashaj zadnji bios, ako ga vec nemas 

 

Pod opterecenjem se samo promjeni sa 1.1 na 3.0. Ali x8 ostaje x8. Bios imam zadnji i nemam nikakve opcije osim PCIe gen sto mi je podeseno na Gen3. 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Friday kaže...
absolon kaže...

Kako si to primjetio? GPU-Z-om?

 

Na svojoj sam ploči prastaroj također je stajalo u GPU-Z

da radi na pci-e 1.1, i tako je stajalo i kada sam

uplio "render" na GPU-Z u window modu.

Kada sam ga prebacio u fullscreen onda je pokazalo

da je pci-e prebačena u 2.0 mod.

 

Valjda je to feature (bug) zbog uštede energije,

tako mi je "baloon" tip iz GPU-z-a.

 

Neznam možda je tebi nešto drugo!!

 

gpu z i cpu z pokazuju isto. Ne radi se o 2.0 vs 3.0 nego koristi samo 8 pcie lane-ova.

 

digitall kaže...

probaj vidjet u vise razlicitih programa sto ti pokazuju, ne samo u jednom, i to pod opterecenjem i u idle.

moze biti i neka vrsta power saver moda..

i probaj vidjet u biosu imas li kakve opcije po pitanju pcie slota

ako nista ne uspije flashaj zadnji bios, ako ga vec nemas 

 

Pod opterecenjem se samo promjeni sa 1.1 na 3.0. Ali x8 ostaje x8. Bios imam zadnji i nemam nikakve opcije osim PCIe gen sto mi je podeseno na Gen3. 

 bas cudno skroz..

mozda do drivera?

probja uninstall pa clean install..

fakat nebi tako trebalo biti..

16 godina
odjavljen
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Pa ne znam, jedino da stvarno probam drivere ponovo instalirati.

Dok nisam uzeo drugi hladnjak za grafu u drugom PCIe slotu sam imao mreznu karticu koja je x4 (quad gigabit kartica). E sad, jedino ako je sistem totalno poludio pa nije vratio na x16 nakon sto sam mreznu izvadio.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Friday,

 

Malo sam guglao, i naletio na probleme slicne tvome, nekome je bio problem do CPU-a, bentao bi im se pin/ovi socketa, a nasli su tu neku poveznicu izmedju stazica CPU-a i GPU-a (ne znam kako to tocno funkcionira).

 

edit: imas li mozda u BIOS-u kakvi feature ili nesto?

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 10:30 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Crucifixion kaže...

Friday,

 

Malo sam guglao, i naletio na probleme slicne tvome, nekome je bio problem do CPU-a, bentao bi im se pin/ovi socketa, a nasli su tu neku poveznicu izmedju stazica CPU-a i GPU-a (ne znam kako to tocno funkcionira).

 

Ma vidio sam i ja te postove ali bas mi to nema nikakvog smisla. Kao prvo, cpu sam samo jednom postavljao - tesko da je ista savijeno. A vjerojatnost da je bas savijen neki pin koji utjece na PCIe prropusnost mi vec u sferi znanstvene fantastike. Moguce je valjda ali ono...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Friday kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Sinoc sam primjetio da mi grafa radi na x8 umjesto na x16 iako je u prvom slotu koji podrzava x16. U drugim PCIe slotovima nemam nista. Znam da to gotovo nikako ne utjece na performanse ali cudno mi je da je to tako. Radi se o EVGA 780ti grafi, ploca je Asus Z170 K.

Mislio sam da mozda ne lezi u slotu dobro pa je u pitanju nekakav fallback na x8 ali dobro je sjela i ne vidim razloga da to bude tako...

Neke ideje?

 Ja bih probao pogledati u BIOS-u postoje li neke opcije vezano za grafičku karticu koje određuju x8-x16, a nakon toga izvadio i ponovno umetnuo grafičku čisto da vidim da li će bios dobro prepoznati x16. Loadiranje defaultnih postavki, flashanje BIOS-a? Također probao tvoju grafičku u drugoj matičnoj ili drugu grafičku na tvojoj matičnoj čisto da se vidi ima li kakve promjene. 

 

Kako god bilo možda programi dobro ne čitaju vrijednosti a i razlika između x8 i x16 na novime PCIE slotovima 2.0 i 3.0, ako bi i postojala, bila bi zanemariva. 

 

Možda je i ovo posrijedi

 

https://linustechtips.com/main/topic/269499-nvidia-980-will-only-run-at-pcie-20-x8/

 

Evo i i kakva je razlika između x8 i x16

 

From a quick look, there is a little below a 1% performance difference in PCI-e 3.0 x16 and PCI-e 3.0 x8 slots. The difference is not even close to perceptible and should be ignored as inconsequential to users fretting over potential slot or lane limitations

 

https://www.gamersnexus.net/guides/2488-pci-e-3-x8-vs-x16-performance-impact-on-gpus

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 10:47 (boxer).
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

ma udri clear CMOS, ako to ne pomogne, placi

 

a i ovo sta kolega kaze, razlika je zanemariva.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

skini zadnji hwinfo (imas portable ver.) pa vidi sta pokazuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Ma znam da je razlika zanemariva, samo me to bode u oko sad kad znam da je tu. 

Clear cmos sam napravio nedavno kad sam sastavljao hladnjak jer mi se komp nije htio upaliti. Na kraju se ispostavilo da jedan keks memorije ne sjedi dobro.

 

hwinfo

 

 
 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

i pod opterecenjem taj current width link ostaje x8 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Da ti nesto na grafi nije otislo onda, zajebana je ta elektronika...

 

edit: reflashaj bios na njoj?

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.9.2017 11:19 (Crucifixion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
digitall kaže...

i pod opterecenjem taj current width link ostaje x8 ?

 Da, samo se gen promjeni sa 1.1 na 3.0.

Tu sam grafu nabavio tek nedavno i ne znam jel do nje ili do maticne. Ako su na grafi sjebani kontakti za PCIe slot ona bi se vjerojatno prebacila na x8 sama, ne?

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Friday kaže...

 Da, samo se gen promjeni sa 1.1 na 3.0.

Tu sam grafu nabavio tek nedavno i ne znam jel do nje ili do maticne. Ako su na grafi sjebani kontakti za PCIe slot ona bi se vjerojatno prebacila na x8 sama, ne?

pa ne znam bas.. mozda, a mozda bi bilo plavih ekrana i sl. pizdarija..

ako imas zadnju ver biosa na ploci, zadnju ver biosa na grafi, i obrisao si sve po pitanju drivera i ponovo instalirao zadnju ver drivera.. onda ti jedino preostaje probati tu grafu na drugoj ploci, i neku drugu/slicnu/istu grafu na tvojoj ploci..

14 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Možda bi trebao napraviti flash novog BIOS-a grafičke?

 

Imaš na techpowerup-u pristojnu kolekciju VGA BIOS-a, tako da vjerujem da ima i za tvoju.

 

Uglavnom, uzmeš BIOS od tvoje kartice, što novijeg datuma i to je to.

 

Sam  proces flashanja grafičke vjerujem da ti nema potrebe objašnjavati, zar ne?!

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Jehonan kaže...

Možda bi trebao napraviti flash novog BIOS-a grafičke?

 

Imaš na techpowerup-u pristojnu kolekciju VGA BIOS-a, tako da vjerujem da ima i za tvoju.

 

Uglavnom, uzmeš BIOS od tvoje kartice, što novijeg datuma i to je to.

 

Sam  proces flashanja grafičke vjerujem da ti nema potrebe objašnjavati, zar ne?!

 

Prvu grafu sam flashao '99 

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16

Izvadi gradu i pci-e kontakte na grafi

prebriši gumicom za olovke.

Stari BUG-ov savjet, možda pomogne,

pa clear CMOS.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
absolon kaže...

Izvadi gradu i pci-e kontakte na grafi

prebriši gumicom za olovke.

Stari BUG-ov savjet, možda pomogne,

pa clear CMOS.

 

Izvadit cu ju sutra kad budem montirao m.2 drive koji mi stize. Muka mi je vaditi grafu van jer zbog tog monstruma od hladnjaka jedva dohvatim kopcu na PCIe slotu. I onda zbog toga moram vaditi memoriju i picke strinine. I onda jedva dohvatim. Drama ziva. 

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Lipo si se ti onda zajebo, sam sebi zagorcao zivot c(:

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Crucifixion kaže...

Lipo si se ti onda zajebo, sam sebi zagorcao zivot c(:

 

Ma nisam nista zagorcao, igram samo PoE koji radi i na integrusi. A volim kad su mi komponente tihe i hladne pa sam zato uzeo accelero

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Friday kaže...
Izvadit cu ju sutra kad budem montirao m.2 drive koji mi stize. Muka mi je vaditi grafu van jer zbog tog monstruma od hladnjaka jedva dohvatim kopcu na PCIe slotu. I onda zbog toga moram vaditi memoriju i picke strinine. I onda jedva dohvatim. Drama ziva. 

 

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Imas ti kakav bios switch na toj kartici? Jel ti kartica daje maximalne perfomanse u recimo unigine valey-u? Ako daje onda kartica radi normalno ne?!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

ma njemu je muka sta samo stoji tih x8

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Stjepanj kaže...
Imas ti kakav bios switch na toj kartici? Jel ti kartica daje maximalne perfomanse u recimo unigine valey-u? Ako daje onda kartica radi normalno ne?!lp

 

Nema nikakakv switch, bila je komplet rastavljena i vidio bih da ima nesto. Ajd bas cu pogledati koji raspon skorova je normalan pa cu usporediti.

 

Crucifixion kaže...

ma njemu je muka sta samo stoji tih x8

 

Pa je, da 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16

ma to ti je kao blokada na autu.. prejak :) ili buogvit chipset-vga-bios.. (ovisi o uzroku, novi bios ili je u chipu.. npr povezano s napajanjem i automatikom..)

btw, svaki put kad nešto mijenjaš od HWa, obavezan ulazak u BIOS i save.. jer se bez toga ne redistribuiraju resursi (irq i ostalo na pci staze, kontroler..) čak RAM ne mora biti dostupan. Pošto je resetiran BIOS to nije objašnjenje, samo btw.

Kad se već primaš posla, tad rastavi sve, ostaviš neki minimum (odspojiš-ukloniš sve što nije nužno, pa i višak RAMa, hdd..) i bootaš nešto 'živo'.. miniPE, za provjeru rada x8-16 je dovoljno (naravno, nešto s alatima-utilsima za pogledati.. hirens..). Tad zaključiš jel soft ili hw/trajno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Grafa radi na x8 umjesto x16
Gpu z ti sam navodi da je moguće da krivo očitava...
15 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Probaj očitati stanje i sa Speccy, čisto da vidimo. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Grafa radi na x8 umjesto x16

Najbolje da skines sve programe koji ti ocitavaju, dok ne nadjes program koji ce ti prikazati bajni x16.

 

Tek tada ce ti dusa naci mir u vjecnim lovistima...

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice