Grafička za igre

poruka: 26
|
čitano: 7.844
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Kupujem novu grafu i ciljam na cijenu do 700kn,ali ako nije potrebno ne bih išao tako daleko.Moje pitanje je:može li grafička kartica sa 1Gb DDR3 memorije uz ostale komponente pokretati nove naslove:COD 7,Shift 2,Just Cause 2,GTA 4.....Proc. je Intel pentium D925 Dual core 3.0 GHz,RAM:  3Gb DDR2  Kingston 800MHz Dual channel,MB:Asrock G31M-VS2.

Nije problem u cijeni do 700kn nego je stvar u tome ako uzmem grafu od 1Gb DDR3 memorije ostane mi love za novi HDD-500Gb i pržilicu.Hvala na odgovorima.

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Da ne otvaram novu temu u slicnoj sam situaciji ko i veki je car sa koja kuna gore dole od 700 i trebala bi mi graficka za konfu iz siga pošto ova integrusa HD4250 nije bas za ovaj monitor i igre :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grafička za igre

Polovnaa mozda i nova HD5770.

- {CRO}IvanoiLe http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/%7BCRO%7D%20IvanoiLe/
15 godina
offline
Grafička za igre

moglo bi se sad nač dobrih polovnih grafa za te pare

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Proc. je Intel pentium D925 Dual core 3.0 GHz

Upitna je iskoristivost s tim procesorom (pogotovo u GTA 4 koji želi što više jezgri), no Radeon HD5770 bi bilo najbolje rješenje - http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-xfx-ati-hd5770-850m-1gb-ddr5-hdmi-2xdvi-display-port-directx-11single-slot/39190.

Hard uzmi ovaj - http://www.protis.hr/products/details/hdd-sata-ii-500-gb-samsung-spinpoint-f3-35-7200-rpm-16mb-hd502hj/25430.

For time and the world do not stand still. Change is the law of life. And those who look only to the past or the present are certain to miss the future.
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Planirao sam uzeti taj disk ali pitam može li 1Gb barem na low tjerati te igre jer za 700 kn mogu uzeti 3 stvari jer grafa od 1Gb košta oko 300kn.Za 500Kn ima grafička Radeon HD5550 i planiram je uzeti ako mi kažete svoje mišljenje.Molim vas odgovorite mi na pitanje.

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grafička za igre

ne valja 5550 uzmi onu 5770 i gotovo

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 19:37 (dustY).
16 godina
offline
Grafička za igre

Uzmi ovo grafa Link

Hard Link

Pržilica Link

 

 

Sve skupa 658,11

 

Bit če ti dovoljna za pokretanje igra na nekim medium detaljima

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 19:53 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Recite mi neke dućane u splitu i bližoj okolici gdje se mogu razgledati pc komponente

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grafička za igre

naručiš ovo i dostava ti je nekih 50kn i ispadne te 708kn, mozes ti do sutra gledati ali jeftinije u splitu neces naci. split ima links koliko znam i neke lokalne ducane ali racunaj da je tamo najmanje 30% skuplje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Ne da mi se puno raspravljat jednom u par godina imam mogućnost ovakve kupnje i želim direktan odgovor na svoje pitanje JE LI 1GB DDR3 DOSTA za barem normalno igranje.Ostatak kompa nije prejak.Grafu želim novu jer ne želim uzimat na lipe oči(nema garancije jer.....)Nemojte mislit da sam ljut ali stvarno mi nije do ničega

P.S.

Ovo što je Patrik postao  je dobro ali zadnje dvoje nije dostupno a sve troje dođe skoro 800 kn s porezom

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 18:20 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre
Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Grafička za igre

Odlična kartica nove generacije + odlična cijena + možeš pouzdano naručiti iz Protisa.

Ne razmišljaj dalje. Poviri malo po netu nove reviewe što rade te kartice sa novim naslovima. Doslovno se low badget ugurao u gaming, što je jako lijepo.

Dosadilo mi čitati forum 3 godine onako na OFF,pa sam se pridružio. :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

I ja tako mislim i nadam se da će stati u moju minijaturnu matičnu :)

 

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Kupujem novu grafu i ciljam na cijenu do 700kn,ali ako nije potrebno ne bih išao tako daleko.Moje pitanje je:može li grafička kartica sa 1Gb DDR3 memorije uz ostale komponente pokretati nove naslove:COD 7,Shift 2,Just Cause 2,GTA 4.....Proc. je Intel pentium D925 Dual core 3.0 GHz,RAM:  3Gb DDR2  Kingston 800MHz Dual channel,MB:Asrock G31M-VS2.

Nije problem u cijeni do 700kn nego je stvar u tome ako uzmem grafu od 1Gb DDR3 memorije ostane mi love za novi HDD-500Gb i pržilicu.Hvala na odgovorima.

Još jedan u nizu likova koji mjeri jacinu grafe sa količinom memorije ... malo se informiraj ...btw : s tim parama mozes uzet high end polovnu grafu sto bi ja napravio

MasterOdisasteR
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Pa ako već toliko znaš  reci kako se mjeri i preporuči nešto,a nemoj samo tako prepotentno odgovarati kao da si bogom dan.(bez uvrede)

ako imate preporuku za neku polovnu grafu recite,ako ima neko na forumu još i bolje

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 20:19 (veki je car).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Pa ako već toliko znaš  reci kako se mjeri i preporuči nešto,a nemoj samo tako prepotentno odgovarati kao da si bogom dan.(bez uvrede)

ako imate preporuku za neku polovnu grafu recite,ako ima neko na forumu još i bolje

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vodic-odabir-graficke-kartice/28804.aspx

Evo ti, uživaj :)

(i nemoj se tolko nervirati čovječe :D)

 

E da, i stisni HVALA svima koji su ti pomogali u temi, kulturno je :D)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan. Ako se netko potrudi da ti da odgovor na pitanje, pa bar mu možeš stisnuti HVALA.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Pa ako već toliko znaš  reci kako se mjeri i preporuči nešto,a nemoj samo tako prepotentno odgovarati kao da si bogom dan.(bez uvrede)

ako imate preporuku za neku polovnu grafu recite,ako ima neko na forumu još i bolje

NE mjeri se, nije to samo 512 MB vs 1 GB. Al ja to sad necu odjasnjavat' ( lijen sam). Uzmi gore onu HD 5770 ( ili mozda jeftiniju HD 5750 ) iako je mozda procesor bude kocio ali nema veze.

I btw kako covjek ne nauci da nije bitan samo VRAM na grafickoj u 20 mjeseci na forumu?

13 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

I nemoj se mucit ovim ''kocenjem'' graficke :) ; opet ces se preporoditi kad bolju uzmes.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Pa ako već toliko znaš  reci kako se mjeri i preporuči nešto,a nemoj samo tako prepotentno odgovarati kao da si bogom dan.(bez uvrede)

ako imate preporuku za neku polovnu grafu recite,ako ima neko na forumu još i bolje

1. sad bi se moglo pisati litanije vezano uz što je sve potrebno gledati prilikom kupnje grafičke.

memorija nije toliko bitna u slučaju slabijih grafa ,jer su na njima redovito bar 1gb a sporija je ili je recimo starija ddr2 ili ddr3.

 i da imaš 5gb,ništa ti ne znači ,jer je grafički procesor slab za nekakav konkretan gaming (medium recimo)... točno tipa hd5550,5430,4350,gts220 i slične

(pod ovime mislim na novije naslove!)

 

2.za cca 700kn (i manje) rađe od polovnog ulovi

ati hd 5770

ati hd 4870

ati hd 4850

eventualno ako uleti koja hd4890

 

nvidia gtx 260 ,450 ,gtx 9800+(?)

ili ako si sretan gtx 460 786mb/1gb {#}

 

ili nove

ati hd 6750 ili 6650

ati hd 5770 ili 5670

nvidia gtx450

 

ali @veki

ne vidim da je igdje navedno koje napajanje bi to pogonilo ,jer ovo i nisu baš tako slabe kartice (izuzev hd 6xxx)...?

i uz taj  D925 bi bilo šta drugo bilo veeliki overkill ,a i ovako je {#} jer te proc bude kočio ziher, imho

 

znači,sa svima navedenima se može ugodno igrati

 

molim kolege da nadodaj još ako sam koju karticu propustio navesti!

izvoli jedan dobar članak o rasporedu grafa po jakosti,čisto da vas ne davim sa brojevima,jer se očito ne razumijete ,

a ovako barem možete saznati otprilike na šta ciljati... i onda u potragu za testovima...  guugl je jur frend {#}

 

http://www.tomshardware.com/reviews/best-gaming-graphics-card-geforce-gtx-590-radeon-hd-6990,2879-7.html

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 23:08 (vrx).
14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

Pa je li ova grafa iz linka u Protisu dobra: HD6670 po svemu što ste rekli ovo bi bio odličan izbor

P.S.

Nisam glup znam da su u pitanju snage grafike najbitnije brzine memorije i GPU-a ali sam skeptičan zbog cijene.Znam da se 1Gb DDR3 ne može mjeriti sa 512MB GDDR5 memorije.Pitam je li 1Gb DDR3 dovoljan upravo zbog razloga što ste naveli:slab ostatak PC-a.Napajanje je 400W,procesor dosta spor,matična minijaturna i grije se...

Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 7:57 (veki je car).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre

ja imam hd4650 ddr3 512mb 216 bit...i vrti mi igrice sve...just cause 2 na full...cod7 na ful....gta4...ne bas full sve ali medium do high detaljima

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička za igre
croatia boss kaže...

ja imam hd4650 ddr3 512mb 128 bit...i vrti mi igrice sve...just cause 2 na full...cod7 na ful....gta4...ne bas full sve ali medium do high detaljima

 

eto ispravljeno kolega{#}

gle ta je kartica naspram navedenih ,da prostiš škart {#} ,vrti ona,ali za novce koje on ima na raspolaganju,nema smisla ići na slabije ,ako ništa drugo ,ostane mu za nekakvu buduću nadogradnju sustava dobra kartica pa tu uštedi ,

neminovno je da je komp spori i star ali čemu kasnije opet (ponovo) ulagat u karticu,jer ako nije pri lovi ,opet bude uzeo neki jad i kukao kako mu jeedva vuće nove naslove...

 

napokon dočekao DNF!
15 godina
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

Pa je li ova grafa iz linka u Protisu dobra: HD6670 po svemu što ste rekli ovo bi bio odličan izbor

P.S.

Nisam glup znam da su u pitanju snage grafike najbitnije brzine memorije i GPU-a ali sam skeptičan zbog cijene.Znam da se 1Gb DDR3 ne može mjeriti sa 512MB GDDR5 memorije.Pitam je li 1Gb DDR3 dovoljan upravo zbog razloga što ste naveli:slab ostatak PC-a.Napajanje je 400W,procesor dosta spor,matična minijaturna i grije se...

  Slušaj ja sam imao taj preocesor, uparen s hd 4650 i 2 gb rama.

Igre su se vukle pogotove ove novije.

Uzeo sam procesor E 5200 cloknio ga na 3 ghz i sve leti s   ostatkom konfiguracije.

Tak da ti se apsolutno ne isplati uzimat bilo koju grafu pokraj tog procesora

14 godina
neaktivan
offline
Grafička za igre
Jurim kao furija,za petama mi murija,krivina me ubija,motor mi se raspada,auspuh mi otpada....FUCK scooter drive TOMOS
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Grafička za igre
veki je car kaže...

  http://www.protis.hr/products/details/graficka-kartica-vtx-3d-pcie-ati-radeon-hd5670-512mb-v2/39423

Ova grafa je idealna za tvoj setup i želje koje si naveo.

Nigdje neces naci bolju grafu za te pare (novu).

Vecina igara letjet ce na medium details bez ikakvih problema.

Moja preporuka! 

EDIT: Kupnja novog dual-core proca teško je bacanje para. Mozda on ima veci broj threadova i finiji proizvodni proces, te veci takt prednje sabirnice, ali to je skroz neisplativa nadogradnja. Uzmi ovu 5670 i ostavi zasad taj D925, nije to uopce tako loš proc, sve ce raditi kako treba. Kad skupiš malo više para, eventualno ubosti neki quad-core, tipa Q8200 nabolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 10:42 (Caesar et Brutus).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice