Grafička se pregrijava?

poruka: 16
|
čitano: 2.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava?

Pozdrav, imam problem sa grafičkom Gigabyte RX13P256DE. Nakon 20 min se ugasi monitor (do monitora nije problem). Nego me zanima jel moguce da se pregrije jer ima samo pasivni hladnjak pa se zato ugasi. Ne znam dal da probam promjeniti pastu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Grafička se pregrijava?

Prvo ocitaj s HWMonitorom (ili necim slicnim) do koje temperature dode prije nego se ugasi monitor.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička se pregrijava?
Space Invader kaže...

Pozdrav, imam problem sa grafičkom Gigabyte RX13P256DE. Nakon 20 min se ugasi monitor (do monitora nije problem). Nego me zanima jel moguce da se pregrije jer ima samo pasivni hladnjak pa se zato ugasi. Ne znam dal da probam promjeniti pastu. 

probaj prstom dali je vruca za svaki slucaj? najvjerojatnije je vec bakar oksidirao na bazi hladnjaka

ovako nesto:) ovako nesto:)
 

...finim papirom malo obrusiti "hrdu" i staviti novu pastu...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 13:16 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava?

Lijep pozdrav, imam grafičku Geforce 430 i također se pregrijava, ali samo dok igram igrice. Znači bez problema funkcionira dok je ne opteretim. Radio sam stress test i svaki put kad bi temperatura dosegla 100 stupnjeva komp bi se resetirao. Odnio sam na popravak i rekli su mi da je do ventilatora, ali da nije im praksa da to mijenjaju.Inače kad ne igram je oko 60 do 70 stupnjeva.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička se pregrijava?
denzel21 kaže...

Lijep pozdrav, imam grafičku Geforce 430 i također se pregrijava, ali samo dok igram igrice. Znači bez problema funkcionira dok je ne opteretim. Radio sam stress test i svaki put kad bi temperatura dosegla 100 stupnjeva komp bi se resetirao. Odnio sam na popravak i rekli su mi da je do ventilatora, ali da nije im praksa da to mijenjaju.Inače kad ne igram je oko 60 do 70 stupnjeva.

dobro i? imas neko pitanje?! jel ti grafa pod garancijom jel ocigledno nesto ne valja s njom 60-70 treba biti maximalna temp a ne dok nis ne radis...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?

dobro sad neznam da li kupim novu grafičku ili mjenjan ventilator?Garancija je prošla

12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička se pregrijava?
denzel21 kaže...

dobro sad neznam da li kupim novu grafičku ili mjenjan ventilator?Garancija je prošla

pa vent bus malo teze nasao bas da pase, znaci nova grafa..ili ak ti ovo nije pre skupo mozes i staviti cijeli novi vent s pasivcem poput ovoga

Accelero L2 PLUS Accelero L2 PLUS
 

http://www.protis.hr/products/details/hladnjak-arcticcooling-accelero-l2-plus-za-vga/61359

LP{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 13:55 (Stjepanj).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?
denzel21 kaže...

dobro sad neznam da li kupim novu grafičku ili mjenjan ventilator?Garancija je prošla

onda te ništa ne košta da rastaviš hladnjak na njoj i pastu zamijeniš. Usput malo usisaš prašinu i pobrišeš ventilatore (na grafičkoj i kućištu, ispod i iza itd.)

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?

Jesam i nema promjene. Zanima bi li pomoglo da spojim na nju ventilator neoivisno o velicini tzv "ghetto hlađenje" ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 17:02 (denzel21).
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička se pregrijava?
denzel21 kaže...

Jesam i nema promjene. Zanima bi li pomoglo da spojim na nju ventilator neoivisno o velicini tzv "ghetto hlađenje" ?

a onda nabi gore jedan 90mm/120  vent i vozi...ocigledno ti se moj prijedlog ne svida!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?
Stjepanj kaže...
denzel21 kaže...

Jesam i nema promjene. Zanima bi li pomoglo da spojim na nju ventilator neoivisno o velicini tzv "ghetto hlađenje" ?

a onda nabi gore jedan 90mm/120  vent i vozi...ocigledno ti se moj prijedlog ne svida!

ako je to neka slična ovoj (ima par modela razlika je samo u veličini ventilatora na cooleru)

http://images10.newegg.com/NeweggImage/ProductImageCompressAll300/14-130-579-03.jpg

 

na tu grafiku nestane ni 80mm

treba ti sa starih intel 478 stock cooler jer ima dost mal vent i onda možeš to prišarafit na grafiku

 

ja sam to imao prije otprilike 10 godina na 9600pro radeonki hehehe 

http://postimg.org/image/pop5dj3jd/

isprike na lošoj kvaliteti

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.3.2014 21:23 (Kamikaza1600vti).
13 godina
neaktivan
offline
Grafička se pregrijava?

pozdrav svima! 

 

imam laptop acer aspire sa sledećom konfom: proc intel b960, ram 4gb ddr3 , grafa intel hd 2000 i hdd 500 GB, e sad skoro sam ga uzeo i malo igrao counter strike i gledao sam u gpuz temperaturu graficke i dosla mi je do 77 C a nisam dugo igrao možda pola sata. Moje pitanje je da li je to ok temperatura ili se trebam zabrinuti oko toga pa vršiti čišćenje i novu pastu stavljati???

 

Hvala svima na pomoći unapred!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Grafička se pregrijava?
mikinov kaže...

pozdrav svima! 

 

imam laptop acer aspire sa sledećom konfom: proc intel b960, ram 4gb ddr3 , grafa intel hd 2000 i hdd 500 GB, e sad skoro sam ga uzeo i malo igrao counter strike i gledao sam u gpuz temperaturu graficke i dosla mi je do 77 C a nisam dugo igrao možda pola sata. Moje pitanje je da li je to ok temperatura ili se trebam zabrinuti oko toga pa vršiti čišćenje i novu pastu stavljati???

 

Hvala svima na pomoći unapred!

to je jos uvijek ok temperatura za laptope!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Grafička se pregrijava?
mikinov kaže...

 pa vršiti čišćenje i novu pastu stavljati???

- Ako laptop nije čišćen duže od godinu dana, onda nije loše to otvorit, očistit i promjenit termalnu pastu.

- Tako si siguran da neće ni u kojem slučaju doći do pregrijavanja i moguće veće štete.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 17:23 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?

Aha ok hvala pogledaću 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička se pregrijava?

hvala ja sam nekako mislio da nije u redu da predje preko 60 C

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice