GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

poruka: 91
|
čitano: 20.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Nije vsync upaljen.I da jeste refresh monitora je 60Hz ne 30.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Nije vsync upaljen.I da jeste refresh monitora je 60Hz ne 30.

 kako god, tvoje pitanje je jel se isplati sa 1070 mijenjat 390 jer ti na nekim igrama fps bude zaključan na 30

ne, ne isplati se dok god ne otkriješ zašto je fps lockan na 30, jer zbog istog razloga to ti se može nastaviti i kod promjene grafe, a tek tada ćeš se osjećat frustrirano

ako je do drivera možda se čak i riješiš pizdarije, čisto zato jer ćeš amd drivere zamijenit nevidijinim, pa probaj negdje posuditi grafu na dan-dva da isprobaš hoće li se što primijeniti 

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Mogu li ovime obrisati trenutne drajvere:

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

 Pa imaš na svim ovim ADM novim driberima opciju kada ideš instalirati oš Clean Intall ili nećeš. Klikni da hoćeš i to mora bit ok. Aj probaj to pa vidi, a prije toga obriš i Afterburner pa ga onda nakon instalacije drivera vrati po default postavkama i vidi. To ti je 10 min posla i brzo ćeš vidjeti je li sve ok.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

MIsliš ne moram brisati stare drajvere?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Da, to ide automatski kad odabereš to clean install.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Jbt, 4 dana ti se nakanjuješ da napraviš clean install drivera...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Prodavač neće da kaže ali siguran sam da se gtx 1070 koristila za rudarenje.

Pošto je to grafička stara već 2 godine,prepostavljam neka je godinu dana radila rudarenje ne znam jel se isplati kupiti je za 290 eur?

Koliko štete može napraviti rudarenje,sem što se ventilatori troše?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Prodavač neće da kaže ali siguran sam da se gtx 1070 koristila za rudarenje.

Pošto je to grafička stara već 2 godine,prepostavljam neka je godinu dana radila rudarenje ne znam jel se isplati kupiti je za 290 eur?

Koliko štete može napraviti rudarenje,sem što se ventilatori troše?

 Jel ima garanciju? 

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

pa kao daje mjesec dana garancije,nije to nikakva garancija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

  Sad tek vidim da si iz Bosne, pa pretpostavljam da tamo kupuješ. Ne isplati ti se dati za 2 godine staru 290 eura. Imaš ih tu kod na u RH za te novce, pa i manje koliko hoćeš a da su stare unutar godine dana, i još uredno pod tvorničkim jamstvom. Ako imaš nekog u RH, nađite i nek ti kupi pa dostavi ili pošalje. Za 2200kn ili 2000kn ih kod nas možeš kupiti. 

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Nisam mislio stara 2 godine,misleći da je ova stara 2 godine nego da je ta grafička izašla u prodaju pre 2 godine ako se dobro sjecam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

 A pa kakve to veze  ima kad i sad možeš kupit potpuno novu GTX 1070. Ne shvaćam kakav je faktor to što je lansirana 2016. ili kad već. Što se tiče rudarenja, ak je normalana rudar (u pravilu se spusti još napon) onda joj nije ništa, osim što kažeš da su se ventilatori "naradili pa možda prije krepaju. Ako si u jamstvu, reklamiraš. A ako nisi, da se to i zamijeniti.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

poptuno nova asus strix gtx 1070 OC je 500 eur,i to iz Mađarske.

KOliko se ja razumijem Nvidia slabo obara cijene grafičkih kartica,ja ne znam ali mislim da za 2 godine je slabo opala cijena te grafičke.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
itomic009 kaže...

  Sad tek vidim da si iz Bosne, pa pretpostavljam da tamo kupuješ. Ne isplati ti se dati za 2 godine staru 290 eura. Imaš ih tu kod na u RH za te novce, pa i manje koliko hoćeš a da su stare unutar godine dana, i još uredno pod tvorničkim jamstvom. Ako imaš nekog u RH, nađite i nek ti kupi pa dostavi ili pošalje. Za 2200kn ili 2000kn ih kod nas možeš kupiti. 

 gde ti vidiš za 2200-2000kn?

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=gtx+1070+strix

13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

 Evo, ne mora bit Strix. Ništa koristi nemaš od te Strix.

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/geforce-gtx-1070-g1-gaming-8g-oglas-27057828

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Asus strix kartice bez obzira bio AMD gpu ili Nvidia su uvijek skuplje od ostalih proizvođača,niti su u rangu sa MSI a kamoli sa Gigabyte (što ne znači da su lošije),da si poslao Sapphire pa ajde.

Zašto je to tako pa pitaj Asus-a.

Osim toga ja ne živim u Hrvatskoj,tako da nema smisla uopšte gledati koliko se kreću cijene tu jer dok je ja naručim odatle carina+prevoz to će izaći Boga pitaj koliko.

Ovo je povoljno jako,nema govora.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 12:24 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zelja kaže...

Asus strix kartice bez obzira bio AMD gpu ili Nvidia su uvijek skuplje od ostalih proizvođača,niti su u rangu sa MSI a kamoli sa Gigabyte (što ne znači da su lošije),da si poslao Sapphire pa ajde.

Zašto je to tako pa pitaj Asus-a.

Osim toga ja ne živim u Hrvatskoj,tako da nema smisla uopšte gledati koliko se kreću cijene tu jer dok je ja naručim odatle carina+prevoz to će izaći Boga pitaj koliko.

Ovo je povoljno jako,nema govora.

 

 Skuplje jesu, ali nebi trebale biti jer se ne razlikuju ni po cemu drugome od drugih modela kartica (osim sto ova asusova ima fancy rgb, lol). 

 

I sta ti ovo znaci da asus nije u rangu msia a "kamoli" gigabajta ??? 

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Znači da nikad ne bi uzeo recimo Gigabyte grafičku karticu,što ne znači da su loše,jer Gigabyte je od skora počeo proizvoditi grafičke kartice s obzirom da sam ja dugo u računarima i to.

Kao što recimo nikad ne bi uzeo Gigabyte laptop,pre bi uzeo Asus-ov upravo iz istog razloga.

MSI je OK,to sam nekako pretjerao,njihov sistem hlađenja TwinFrozer sa Torxx ventilatorima je odličan,samo što su njihove grafičke poružne nekako preširoke.

Ako bi uzimao AMD grafičku onda naravno samo Sapphire iz meni poznatog razloga.

Ne kažem da je Asus Bog za grafičke,meni su najljepše i opredjelio bi se za njih.

Ali vjerovatno u suštini sve je to sličan sistem hlađenja izuzuev MSI.

Ali ako mene pitate onda ne bi ni Asus,jer vidim u Americi se najviše uzima EVGA.

Uzeo bi onu koja daje najduže garancije.

Lik mi nudi isto MSI GTX 1070 gaming X,ali vjerujem da 3 ventilatora imaju ipak bolje hlađenje od 2,plus što asus-ova ima bolji klok.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

 Moj kolega, puno nebuloza si tu spomenuo, ali tvoje pare pa kupuj što hoćeš. Mi ti kažemo činjenice, ali naravno, ti za sebe odlučuješ. Svi brandovi koje si naveo imaju boljih i lošijih modela, to je klasika. Dobri i top modeli od MSI-a i Gigabyte-a su odlične grafičke (s tri godine garancije kad već to spominješ) i nema objektivnog razloga da ih se zaobilazi. Koliki ćeš clock imati ovisi o lutriji chip-a te o hladnjaku. Sve se slično overclockaju a razlike su u suštini na kraju vrlo male, do nebitne realno u praksi što se tiče performansi. Bitna stvar kod GTX 1070 je ta da to nije zahtjevan chip za hladiti, tako da nema u biti nekih baš nešto posebno loših modela. Izbor se svodi na estetiku, tišinu i ako si extremni clocker pa ideš na posebne modele. Ti nisi extremni clocker jer onda ne bi pisao ovake nebuloze, dakle ti gledaj da je tiša ako te to zanima, ili da imaš što dulju garanciju s obzirom da je rabljena. Sve drugo ti je nebitno realno. Isto tako, čista je nebuloza da ona s 3 venta apropo mora bit bolje hlađena od one s dva. To naravno ne funkcionira tako, nego ovisi o tome kakav je sam hladnjak i kakvi su ventovi. Tako da ono, to jeste tako a ti naravno sada sam sebi biraj .

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Dobro.Nisu to nebuloze nego neke činjenice.

Asus je jednostavno skuplji eto može im se,jer je jednostavno Asus.Tako rade i sa pločama.

KOliko se ja sjećam kod GTX modela MSI sa svojom Gaming X serijom ima najbolje izvedeno hlađenje vjerovatno zbog specifično izvedenih lopatica na ventilatorima,ali eto ako kažeš da se taj chip i ne greje pretjerano onda je to nebitno.

Naravno kako kazes uz kvalitetno hlađenje uzima se u obzir izvedba hladnjaka,tip/izvedba ventilatora,i najvažnije broj toplovodnih cijevi na gpu čipu.

Recimo kod mene na R9 390 Asus uopšte nije izveo hlađenje na VRM-ovima što me razočaralo.

MSI mi je realno rečeno (Gaming X) ružna kartica,nisam je imao prilike vidjeti uživo ali nekako djeluje široka.

Asus Strix mi se sviđa jbg 3 ventilatora su 3 ventilatora.

Reci mi zašto Gaming X 1070 GTX ima 2 konektora za napajanje a ASUS-ova jedan?

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
Zato da ju mozes bolje oc ako pozelis staviti vodeni blok ili probati sa ln2
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Koliko ajd da kažem štete može napraviti rudarenje grafičkoj kartici?

Jel ona radi pod 100 % opterećenjem pri rudarenju?

Ako je rudarila a siguran sam da jeste,ne znam koliko se isplati kupiti tu karticu za 290 eur,s obzirom da je vjerovatno tako reći "istrošena".

A pratim cijene gledam Nvidia slabo obara cijene GTX grafičkih konkretno 1070-ka je nova oko 500 eur što je visoka cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Dragi kupuješ gpu ne biraš ženu. kupi probaj ne paše prodaj dalje. 290 je preskupo. ako ima garu 2000-2200. ako nema 1600-1700. nije ti to sapun ja sam uzeo rudarenu za 1600 bez gare i radi normalno

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 9:48 (Pislje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

  Rudari često podignu ventove i smanje napon da bi dobili što efikasniji sistem, tako da i temperature bud slične pa nekad i niže nego kod nekog gamera. Tako da takve grafičke rade non stop, ali ništa im neće posebno biti dok su god adekvatno hlađene. Jedino što se ubrzano troši su ventilatori (ležajevi) i zato je bitna garancija i to je to. Ako rikne, reklamacija i amen, zato gledaj da ima što dulje jamstvo. A i inače svi ti ventilatori u pravilu mogu raditi godinama, kao i grafička i ostali djelovi. 

 

  I ja sam rudario 6 mjeseci sa svojom ovom iz podpisa, i od kada sam završio tamo ljetos još, igram se uredno. Nema apsolutno nikakvog traga "rudarenju". Tako da, ako možeš isprobati prvo grafičku i vidjeti da normalno radi, i još ima jamstvo, nemaš brige.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

ja ne znam gde si ti uzeo,od koga si uzeo i koliko će ti trajati.Ovo je najjeftinija na njuškalu:

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/asus-strix-geforce-nvidia-gtx-1070-gpu-oglas-26481485

I u Srbiji je polovne nema ispod 300 eur.

Koji model si ti uzeo za 1600 kn baš me zanima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 10:22 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?
itomic009 kaže...

  Rudari često podignu ventove i smanje napon da bi dobili što efikasniji sistem, tako da i temperature bud slične pa nekad i niže nego kod nekog gamera. Tako da takve grafičke rade non stop, ali ništa im neće posebno biti dok su god adekvatno hlađene. Jedino što se ubrzano troši su ventilatori (ležajevi) i zato je bitna garancija i to je to. Ako rikne, reklamacija i amen, zato gledaj da ima što dulje jamstvo. A i inače svi ti ventilatori u pravilu mogu raditi godinama, kao i grafička i ostali djelovi. 

 

  I ja sam rudario 6 mjeseci sa svojom ovom iz podpisa, i od kada sam završio tamo ljetos još, igram se uredno. Nema apsolutno nikakvog traga "rudarenju". Tako da, ako možeš isprobati prvo grafičku i vidjeti da normalno radi, i još ima jamstvo, nemaš brige.

 Ima garanciju mjesec dana što prodavač daje od sebe tako reći.To mi nije nikakva garancija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 10:25 (Zelja).
14 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gtx-1070-8gb-gainward-dual-fan-jamstvo-pula-oglas-26929876

 

Ovaj iz pu prodaje par komada za 2k mozes i birati model s garom sve. ne znam kako ti opretražuješ njuškalo ako misliš da je ona najeftinija. a za 2500 se uz vrebanje upeca i 1070ti ili 1080

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gtx-1080-palit-dual-oc-oglas-27143635

Dirty dosen
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 10:38 (Pislje).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

To što ti on daje svoju garanciju ne vrijedi ništa. Traži s normalnom garancijom.

15 godina
offline
GTX 1070 vs R9 390,isplati li se?

Nisam iz Hrvatske,tako da nema smisla gledati cijene tu.Kao ni u Srbiji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice