GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.420
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ako padne znači da ti se ipak ne hladi kako treba. :)

Neće past jedino na custom vodenjaku. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ako padne znači da ti se ipak ne hladi kako treba. :)

Tako Pascal funkcionira, pocinje padat vec na ispod 40C, tako da mozes reci da grafa throttlea i na custom loop-u....

8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Pogotovo ako imas cip koji ne ide preko 2ghz...

 Nema potrebe izvlacit stvari iz konteksta, ja sam rekao ako imas dvije kartice sa cipovima podjednake kvalitete i jednu hladis zrakom, drugu vodom, da ce ova na zraku odrzavat uglavnom 2000MHz nakon par sati igranja, a sa vodom ces u tom scenariju odrzavat barem 2050MHz

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
ansha kaže...

Pogotovo ako imas cip koji ne ide preko 2ghz...

 Nema potrebe izvlacit stvari iz konteksta, ja sam rekao ako imas dvije kartice sa cipovima podjednake kvalitete i jednu hladis zrakom, drugu vodom, da ce ova na zraku odrzavat uglavnom 2000MHz nakon par sati igranja, a sa vodom ces u tom scenariju odrzavat barem 2050MHz

Cip ne zna s cim ga se hladi, bitna je jedino temperatura. 50mhz je 4 bina odnosno oko 20C, nije tolika razlika... 

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sa ovim AIO jeftinjakerima nije, sa nekim boljim AIO hlađenjem koje sam instaliras ili custom loop-om bi mogla biti blizu 20c razlika 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Klokovi iznad 2000mhz na 1080ti smanjuju low fps i zapravo nije produktivno nigdje osim u benchevima.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

To znači da takt nije 100% stabilan, ne treba generalizirat i tvrdit da niti jedna 1080ti ne može stabilno radit preko 2ghz.

11 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

HITNO necije misljenje frend mi prodajte Founders edition gtx 1080 ti za 4700kn to mi se ne cini puno za tu grafu samo ne zelim ponovo visoke temp i trotlanje ko na ovoj trenutnoj 680 koja je referentna,po vašem misljenju bolje uzet asus strix 1080 ali OBICNU ne TI verziju ili 1080 ti i drkat se sa visokim temp ili imat vec fps sa Ti? (buđet mi je tocno 5600kn)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 14:41 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

HITNO necije misljenje frend mi prodajte Founders edition gtx 1080 ti za 4700kn to mi se ne cini puno za tu grafu samo ne zelim ponovo visoke temp i trotlanje ko na ovoj trenutnoj 680 koja je referentna,po vašem misljenju bolje uzet asus strix 1080 ali OBICNU ne TI verziju ili 1080 ti i drkat se sa visokim temp ili imat vec fps sa Ti? (buđet mi je tocno 5600kn)

 kupio bih odmah Ti bez obzira sto je FE

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Fantastična cijena! Kupi! 630 eura je cijena 1080, nećeš nigdje naći 1080Ti za toliko. 

Nope.
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Uzmi tu FE i ostane ti ta posteni custom hladnjak voda ili zrak .

 

ZRAK:

 

VODA:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
_mark0_69 kaže...

To znači da takt nije 100% stabilan, ne treba generalizirat i tvrdit da niti jedna 1080ti ne može stabilno radit preko 2ghz.

 Ne, to znači da je čip gp102 na oko 2ghz na svojem limitu i bez obzira što se može klokat još. Dobit ćeš veći rezultat, ali nestabilniji i varijabilniji frejmrejt. GN je jako koncizno to i demonstrirao na MSI gaming x i Aorus extreme.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

GN ima neke upitne karakteristike pa se drži toga uz malo soli. Povećanje takta samo po sebi ne može bit lošije niti znači da će kartica raditi nestabilno, a to je općenito nemoguće odrediti jer ima TX i 1080Ti kartica na 2100+. Većina zaista lupa na 2000, ali nestabilnost je tu zbog manjka napona. Dobio bi mrtvicu sa shunt modom, ali to je opasno... 

 

Sve ovisi o tome koliko 'curi'...

Nope.
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia GTX 680 kaže...

HITNO necije misljenje frend mi prodajte Founders edition gtx 1080 ti za 4700kn to mi se ne cini puno za tu grafu samo ne zelim ponovo visoke temp i trotlanje ko na ovoj trenutnoj 680 koja je referentna,po vašem misljenju bolje uzet asus strix 1080 ali OBICNU ne TI verziju ili 1080 ti i drkat se sa visokim temp ili imat vec fps sa Ti? (buđet mi je tocno 5600kn)

 Ma uzmi tu TI pa makar za parsto kuna kasnije uzeo hladnjak i namonitraš pa nemaš ni buke ni visokih temperatura.

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

GN ima neke upitne karakteristike pa se drži toga uz malo soli....

 Po kojoj logici bi imao "upitne karakteristike" i koje su to zapravo, odn. kakve veze imaju sa podatkom kojim je pokazao da viši klok na 1080ti daje niži low fps? Ne vidim zašto bi to rekao, a da nije tako, odn. da laže - ako uopće na to aludiraš.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne postoji situacija gdje "viši clock daje niži FPS". :) Aludiram na to da je u par videa pokazao da ne kuži baš neke stvari. Ako je FPS niži, onda je i clock niži ili jednog ili drugog (ili GPU ili VRAM), ali onaj stvarni, ne onaj koji ukucaš kao željeni.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ne postoji situacija gdje "viši clock daje niži FPS". :) Aludiram na to da je u par videa pokazao da ne kuži baš neke stvari. Ako je FPS niži, onda je i clock niži ili jednog ili drugog (ili GPU ili VRAM), ali onaj stvarni, ne onaj koji ukucaš kao željeni.

 Mislim da nisi pročitao što govorim, a vjerojatno ni pogledao video. Rekao sam da je low (min) fps - niži. Dakle poveća max fps, poveća i avg. fps, ali spusti minimalni fps.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Informacija svima koji tu raspravljaju o temperaturi. Jucer sam zgrabio GTX1080 Ti Seahawk X i temperatura ide do 71 C na stock postavkama ventilatora, testirano u Mass Effect Andromedi. Cini mi se da je to malo vise nego sto sam ocekivao. Kolega 4mal , kakve su tvoje temperature?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

welcome to the club 60-65 max za mass 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
alen29 kaže...

Informacija svima koji tu raspravljaju o temperaturi. Jucer sam zgrabio GTX1080 Ti Seahawk X i temperatura ide do 71 C na stock postavkama ventilatora, testirano u Mass Effect Andromedi. Cini mi se da je to malo vise nego sto sam ocekivao. Kolega 4mal , kakve su tvoje temperature?

Definitivno lose, losije od dobrih zracnih coolera...

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

bdw ako je  stock to je 30% fan preslabo digni na barem 50% jer je necujan do 60

a temp ce ti onda pastii i reci jel si je oc-ao?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

Ne postoji situacija gdje "viši clock daje niži FPS". :) Aludiram na to da je u par videa pokazao da ne kuži baš neke stvari. Ako je FPS niži, onda je i clock niži ili jednog ili drugog (ili GPU ili VRAM), ali onaj stvarni, ne onaj koji ukucaš kao željeni.

 Mislim da nisi pročitao što govorim, a vjerojatno ni pogledao video. Rekao sam da je low (min) fps - niži. Dakle poveća max fps, poveća i avg. fps, ali spusti minimalni fps.

Svejedno je. "Minimalni FPS" je onaj koji je izračunat s najduljim frametimeom u prosjeku odnosno frejm kad je frametime najviši. To znači da je iz nekog razloga kartica sporije odradila neki posao. To se može dogoditi samo ako takt padne ili je neka od koponenti zagušena... npr. sabirnica, a to nije slučaj. :) Takt pada (pravi) i kad nema napona...

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
alen29 kaže...

Informacija svima koji tu raspravljaju o temperaturi. Jucer sam zgrabio GTX1080 Ti Seahawk X i temperatura ide do 71 C na stock postavkama ventilatora, testirano u Mass Effect Andromedi. Cini mi se da je to malo vise nego sto sam ocekivao. Kolega 4mal , kakve su tvoje temperature?

 Koji takt čipa? Memorije? Je li to nakon pola sata igranja? Koja je ambijentalna temperatura? Kojim ventilatorom si zamijenio originalni?

Nope.
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

tonci daj vrati stari avatar...ovaj ti je rangu nekog teenager gamer-a imo,ne prilici ti to..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 19:37 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Svejedno je. "Minimalni FPS" je onaj koji je izračunat s najduljim frametimeom u prosjeku odnosno frejm kad je frametime najviši. To znači da je iz nekog razloga kartica sporije odradila neki posao. To se može dogoditi samo ako takt padne ili je neka od koponenti zagušena... npr. sabirnica, a to nije slučaj. :) Takt pada (pravi) i kad nema napona...

 Dakle, lik iz GN laže, a ti si u pravu? Ok. Tako reci.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

digresija a kako objasnjavas onda da sam ja imao bolji fps u nekim igrama na manjem oc-u nego suprotno

 

npr 4.2ghz od 4.4-5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma ne, dakle, dok god možeš nahraniti GPU i VRAM s dovoljno struje tj. dovoljno napona, dotle možeš dizati i takt. Međutim, ako digneš ciljani takt, a nemaš "hrane", nastaju greške, takt zapravo nije onaj koji si želio, itd. Tako da, dok god je GN u pravu da će na nekim taktovima doći do nižeg FPS-a, to ne znači da se neće pojaviti neki treći forumaš s AIB karticom i shunt modom za napon i gurati i 50MHz više BEZ tih problema.

 

Sve je u naponu. 

Nope.
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako kome triba EVGA HB SLI Bridge dacu ga besplatno,meni je visak i stoji mi bezveze u kuci.Ne znan tocno koja je velicina,jer ima razlicitih velicina.

http://imageshack.com/a/img922/8343/ws4AJc.jpg

http://imageshack.com/a/img922/3523/R0nFlC.jpg

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ma ne, dakle, dok god možeš nahraniti GPU i VRAM s dovoljno struje tj. dovoljno napona, dotle možeš dizati i takt. Međutim, ako digneš ciljani takt, a nemaš "hrane", nastaju greške, takt zapravo nije onaj koji si želio, itd. Tako da, dok god je GN u pravu da će na nekim taktovima doći do nižeg FPS-a, to ne znači da se neće pojaviti neki treći forumaš s AIB karticom i shunt modom za napon i gurati i 50MHz više BEZ tih problema.

 

Sve je u naponu. I hladjenju.

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Istina; ali računamo na to da je sve ohlađeno. :)

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice