GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

hahaha thx na savjetu :D

ma prvo sam probao direkt na forumu pa sam valjda presao dopustenu velicinu pa sam 3x probao nije htjelo i tiny pic mi je prvi pao na pamet .. inace skoro nikad ni ne koristim te stranice za slike tak da et :D posluzit ce i ova ovaj put :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Rav3n kaže...

A ne znam ni sam.. Isao sam na ovako nesto iz razloga da budem malo sto se kaze futureproof.. Sad ici npr na 4000seriju Intela i ostasti pri DDR3 neznam, ustedio bih nesto pri NEkupnji nove ploce i rama koje bih svakako valjda prodo ako bude zainteresiranih u siromasnoj Nasoj :D ali tu se zakopavam u proslosti da se tako izrazim , polovni proc ne kupujem osim ako mi ga prodaje poznanik kojem vjerujem a novi je skoro cijene 7700k 

 Zadnji offtopci Tonci obecajem,

 

Moram priznat da sam do sad imo samo ugodna iskustva s kupovinom procesora, s ebaya sam kupovao:

 

i7 2670QM

Phenom II 955 BE

Athlon X3

i5 2500

Pentium G3258

i7 3770K

i5 4590

i5 4670

i5 4690

i5 6500K

 

Sve ugodna iskustva, procovi ne rikavaju, a na ebayu si zasticen: ako ne radi, povrat love bez pitanja...

Novi haswelli se nikako ne isplate kupovat, tako da na tvom mjestu bas ne znam sto bih...

 

EDIT: da se nadovezem na zastaru, kad hassweli zastare bome to budu i kaby lake-ovi, tako da te tu nema sta dirat. Ryzeni i inteli 2011 (i to ovi 8-core) jedini tu imaju neku sansu zvati se futureproof.

mojpismonosa
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 17:38 (Mojpismonosa).
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

S kojeg ebaya to narucujes Int? Sta je sa carinom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Tonči kaže...

Problem je i što su cijevi dosta krute; dobro za čuvanje da se ne probiju/uviju, loše za manipulaciju. Relativno su kratke i jako nezgodne za pomicanje zbog toga. Za više od jedne kartice svakako custom loop trebaš.

Ne mogu ni zamislit kako je slusat 4 pumpe kad radis nesto u mrtvoj tisini...

Ovisi koje pumpe. Većina kvalitetnih pumpi se uopće ne čuje unutar kućišta. Čak ni AIO pumpe ne čuješ; recimo, pumpa u H115i se ne čuje na postavci od 2000 RPM (uopće, u tišini noći s ventovima na 450 RPM), dok se 3000 lagano čuje, ali 3000 ne trebaš jer je sve do nekih visokih temperatura razlika nepostojeća (75°C+), a tada ti ventovi ionako budu glasniji. Recimo, ako ti je jedna pumpa 20 dB (da je čuješ, dakle 3k RPM) onda su dvije 26dB, a četiri budu 32dB. Nije strašno.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Rav3n kaže...

S kojeg ebaya to narucujes Int? Sta je sa carinom?

 Iskljucivo iz europe narucujem pa carine nema. Obicno s aukcija, na ebay.com da.

mojpismonosa
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
Ovisi koje pumpe. Većina kvalitetnih pumpi se uopće ne čuje unutar kućišta. Čak ni AIO pumpe ne čuješ; recimo, pumpa u H115i se ne čuje na postavci od 2000 RPM (uopće, u tišini noći s ventovima na 450 RPM), dok se 3000 lagano čuje, ali 3000 ne trebaš jer je sve do nekih visokih temperatura razlika nepostojeća (75°C+), a tada ti ventovi ionako budu glasniji. Recimo, ako ti je jedna pumpa 20 dB (da je čuješ, dakle 3k RPM) onda su dvije 26dB, a četiri budu 32dB. Nije strašno.

 

kazes da se H115i (corsair top end AIO - doslovno nemaju nista jace u ponudi), koji dodje preko 1100kn, ne cuje na odredjenoj postavci? opet su ti top end komponente s posla mozak pojele (i odredjeni forumasi ovdje koji upgrejdaju sa 1080 na 1080ti)

 

za te novce ocekujem da se uopce ne cuje s obzirom da noctua ND-D15 dodje skoro upola manje a jednako dobro hladi i necujan je lol

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 10:07 (Fanu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...
Tonči kaže...
Ovisi koje pumpe. Većina kvalitetnih pumpi se uopće ne čuje unutar kućišta. Čak ni AIO pumpe ne čuješ; recimo, pumpa u H115i se ne čuje na postavci od 2000 RPM (uopće, u tišini noći s ventovima na 450 RPM), dok se 3000 lagano čuje, ali 3000 ne trebaš jer je sve do nekih visokih temperatura razlika nepostojeća (75°C+), a tada ti ventovi ionako budu glasniji. Recimo, ako ti je jedna pumpa 20 dB (da je čuješ, dakle 3k RPM) onda su dvije 26dB, a četiri budu 32dB. Nije strašno.

 

kazes da se H115i (corsair top end AIO - doslovno nemaju nista jace u ponudi), koji dodje preko 1100kn, ne cuje na odredjenoj postavci? opet su ti top end komponente s posla mozak pojele (i odredjeni forumasi ovdje koji upgrejdaju sa 1080 na 1080ti)

 

za te novce ocekujem da se uopce ne cuje s obzirom da noctua ND-D15 dodje skoro upola manje a jednako dobro hladi i necujan je lol

Ali tvoj mi komentar nema smisla... dakle, govorimo o čovjeku koji kupuje 4-8 1080Ti kartica i kojem je cijena hardvera manje bitna stavka u troškovima posla. Također, pumpe za "custom loop" su i bolje od one u H115i, otud usporedba.

 

Zašto bismo u raspravi o 4-8 1080Ti spominjali bilo što osim najboljeg? Ne kužim. Tko to kupuje 1080Ti (makar samo jednu), a nema za pišljivi H115i nakeljiti na nju?

 

Kako ćeš Noctua D15 nabiti na grafičku karticu?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 10:19 (Tonči).
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

iz tvog komentara se daje zakljuciti da si generalno govorio o pumpama i AIO coolerima a ne specificno za slucaj tog lika koji ima 4x1080Ti

 

uostalom, upitno je koliko je H115i (pisljivi btw!) najbolji izbor kad Noctua hladi jednako dobro za 40% manju cijenu i manju buku - ako ti treba bas vodeno jer ti je u kucistu rusvaj i nemas dobar airflow, onda da, idi na AIO/custom vodeno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ali tvoj mi komentar nema smisla... dakle, govorimo o čovjeku koji kupuje 4-8 1080Ti kartica i kojem je cijena hardvera manje bitna stavka u troškovima posla. Također, pumpe za "custom loop" su i bolje od one u H115i, otud usporedba.

 

Zašto bismo u raspravi o 4-8 1080Ti spominjali bilo što osim najboljeg? Ne kužim. Tko to kupuje 1080Ti (makar samo jednu), a nema za pišljivi H115i nakeljiti na nju?

 

Kako ćeš Noctua D15 nabiti na grafičku karticu?

Lol, sta ima 30 zaposlenih pa da su mu iznosi od 50k kn za hardware manje bitna stavka medju rashodima? To mu je glavna stavka u rashodima...   A i kome 50k kn nije bitna stavka, taj sigurno nece uzimat sugavi AIO nego ce platit nekom da mu sastavi solidan custom loop.

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Radin ovih dana nadogradnju konfiguracije na GTX 1080 Ti,kad zavrsin nadogradnju stavicu fotografiju konfiguracije u za to predvidenu temu.Bas me zanimaju koje ce bit temperature na vodenon ladenju.Radijator nisan kupija najbolji,ali bice 8 ventilatora,pa ce valjda temperature bit u redu.

http://imageshack.com/a/img924/1513/VzN4AV.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
captainvuki kaže...

Radin ovih dana nadogradnju konfiguracije na GTX 1080 Ti,kad zavrsin nadogradnju stavicu fotografiju konfiguracije u za to predvidenu temu.Bas me zanimaju koje ce bit temperature na vodenon ladenju.Radijator nisan kupija najbolji,ali bice 8 ventilatora,pa ce valjda temperature bit u redu.

http://imageshack.com/a/img924/1513/VzN4AV.jpg

Lijepa deka.

Cijenite više pitku vodu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lewis kaže...

  Ima li negdje mozda podatak koliko su dugacka ta crijeva na hladjenju? Cini se dosta kratko, pogotovo ako grafa nije u prvom slotu ??

4mal kaže...

crijeva su dosta dugacka tako da nebi trebao imat problema

Lewis kaže...

 Stima to ako je prvi slot ali ja gledam 4 komada u slotovima 1,3,5,7 pa ona u slotu 7 a i 5 bi mogle biti kratke, pogotovo u mom caseu :(.

Tonči kaže...

Za više od jedne kartice svakako custom loop trebaš.

ansha kaže...

Ne mogu ni zamislit kako je slusat 4 pumpe kad radis nesto u mrtvoj tisini...

Tonči kaže...

Ovisi koje pumpe. Većina kvalitetnih pumpi se uopće ne čuje unutar kućišta. Čak ni AIO pumpe ne čuješ; recimo, pumpa u H115i...

Fanu kaže...

kazes da se H115i (corsair top end AIO - doslovno nemaju nista jace u ponudi), koji dodje preko 1100kn, ne cuje na odredjenoj postavci? opet su ti top end komponente s posla mozak pojele (i odredjeni forumasi ovdje koji upgrejdaju sa 1080 na 1080ti)

 

za te novce ocekujem da se uopce ne cuje s obzirom da noctua ND-D15 dodje skoro upola manje a jednako dobro hladi i necujan je lol

Tonči kaže...

Ali tvoj mi komentar nema smisla... dakle, govorimo o čovjeku koji kupuje 4-8 1080Ti kartica

Fanu kaže...

iz tvog komentara se daje zakljuciti da si generalno govorio o pumpama i AIO coolerima a ne specificno za slucaj tog lika koji ima 4x1080Ti

 

uostalom, upitno je koliko je H115i (pisljivi btw!) najbolji izbor kad Noctua hladi jednako dobro za 40% manju cijenu i manju buku - ako ti treba bas vodeno jer ti je u kucistu rusvaj i nemas dobar airflow, onda da, idi na AIO/custom vodeno

Moram priznati da nemam pojma kako si to zaključio iz gornje rasprave... I opet mi moraš objasniti kako Noctuom hladiti grafičku karticu? 

 

ansha kaže...
Tonči kaže...

cijena hardvera manje bitna stavka u troškovima posla.

Lol, sta ima 30 zaposlenih pa da su mu iznosi od 50k kn za hardware manje bitna stavka medju rashodima? To mu je glavna stavka u rashodima...   A i kome 50k kn nije bitna stavka, taj sigurno nece uzimat sugavi AIO nego ce platit nekom da mu sastavi solidan custom loop.

To sam ja i rekao (to za custom loop). Gore odgovaram isključivo na Fanu ov komentar.

Što se tiče cijene hardvera, 4 kartice po 650 eura su relativno mali trošak u odnosu na ostatak mašine, licencu itd.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako se govori o 1080Ti onda cijena nije 650eura već 750, u konačnici 600 eura više... al dobro, nećemo cjepidlačit za 600 eura, pa s tim se briše dupe kad ponestane papira.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

e tonci, daj sam sebi zuti za spam i zlouporabu sustava citata

 

btw sam si spomenuo H115i koji je CPU AIO a ne graficki AIO..

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2017 15:59 (Fanu).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Ako se govori o 1080Ti onda cijena nije 650eura već 750, u konačnici 600 eura više... al dobro, nećemo cjepidlačit za 600 eura, pa s tim se briše dupe kad ponestane papira.

Ako si preko firme (a vjerujem da jest), ulazi ti u trošak i odbija se pdv od pretporeza, dakle dođe te nekih 680 eura. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
14 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Se može sa 1080 ili 1080ti rudarit ili je to rezervirano samo za radeone?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Jakovp kaže...

Se može sa 1080 ili 1080ti rudarit ili je to rezervirano samo za radeone?

 
Moze, Recimo na ZEC nvidia daje vise Sols/s nego AMD i trosi manje struje ali je hardware skuplji pa je AMD i dalje nesto isplativiji u startu kad podjelis cijenu/rate/struju.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nisam siguran za rudarenje GPU-ima uopće pored ASIC-a. Možda nekoć... 1080Ti ćeš bolje upotrijebit za druge stvari.

 

Lewis, jesi već prešao na 1080Ti? Kakvi su ti u praksi u renderu?

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
13 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 Kad smo kod toga da je AMD izbacio refresh serije koji je nešto brži pod drugim imenom. Nvidia je isto izbacila GTX 1060 6G sa 9Gbps memorijim. Ajd oni eto nisu promijenili ime a cijena će sigurno bit malo veća. Performanse u praksi naravno iste kao i GTX 1060 6Gb "regularna".

7 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
itomic009 kaže...

 Kad smo kod toga da je AMD izbacio refresh serije koji je nešto brži pod drugim imenom. Nvidia je isto izbacila GTX 1060 6G sa 9Gbps memorijim. Ajd oni eto nisu promijenili ime a cijena će sigurno bit malo veća. Performanse u praksi naravno iste kao i GTX 1060 6Gb "regularna".

 Blasphemy! Kako si mogao tako nešto izjaviti :)

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
itomic009 kaže...

 Kad smo kod toga da je AMD izbacio refresh serije koji je nešto brži pod drugim imenom. Nvidia je isto izbacila GTX 1060 6G sa 9Gbps memorijim. Ajd oni eto nisu promijenili ime a cijena će sigurno bit malo veća. Performanse u praksi naravno iste kao i GTX 1060 6Gb "regularna".

Kljucni dio napisanog... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
itomic009 kaže...

 Kad smo kod toga da je AMD izbacio refresh serije koji je nešto brži pod drugim imenom. Nvidia je isto izbacila GTX 1060 6G sa 9Gbps memorijim. Ajd oni eto nisu promijenili ime a cijena će sigurno bit malo veća. Performanse u praksi naravno iste kao i GTX 1060 6Gb "regularna".

Kljucni dio napisanog... 

 Nisu promjenili ime ni kad su izbacili slabiju verziju koja je Hardwareski oslabljena.

Cijenite više pitku vodu.
16 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ovdje objašnjena povijest rebrandinga, koga zanima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 8:47 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Nisam siguran za rudarenje GPU-ima uopće pored ASIC-a. Možda nekoć... 1080Ti ćeš bolje upotrijebit za druge stvari.

 

Lewis, jesi već prešao na 1080Ti? Kakvi su ti u praksi u renderu?

Ne rudari se direktno Bitcoin, to mozes isprativo samo ASIC-om danas jer je difficulty prevelik za grafe/procesore ali rudarenje ETH, ZEX, XZC, XMR i slicnih altcoina mozes narudariti tipa 10-20$ dnevno (u trenutnom stanju/cijenama) na 4-5 grafi.

Nisam presao na 1080Ti za sad jer cekam da se pojave neke normalne a ne ove krmače od 3 slota. Znaci jedino sto sam naso sa dva sloza su ove bijele Gigabyte (a bijela mi nepase u kuciste :)) i ona od MSIa CrvenoCrna koja je problematicna za Corsair 900D kuciste jer je visoka (nemoze se prici odvijacem zbog glupod dizajna kucista at humbscrew dohvatiti na tkao visokoj kartici je posao od dobrih 5 minuta za uvrnut/izvrnut grafu sa XY put psovana Corsaira usput :)).

Sto se tice upotrebe naranvo da mi je bitnije kako renderira nego kolko dobro rudari ALI ja ako nerenderiram nista preko noci ostavim grafe da rudare po jeftinoj tarifi struje pa je isplativost veca a na par mjeseci nakupi se i koji $$$ od rudarenja ;) :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nije li 900D ogroman da sve strane?
Što se najviše isplati rudariti?
1080Ti bi trebao biti fantastičan u renderingu zbog ALU-a...
prodajem jednu od mašina (onu za veš)
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
Nije li 900D ogroman da sve strane?
Što se najviše isplati rudariti?
1080Ti bi trebao biti fantastičan u renderingu zbog ALU-a...

900D je ogroman case (doduse ni bluzi kao moj noviji TT W200 ;)) ali problem je kod toga djela gdje se nalazi back panel, dizajn je takav da sa odvijacem nemozes uopce pristupiti (osim sa onim malim kratkim odvijacima ALI samo u slucaju da kartica nije visoka sto ove MSIeve i STRIXove jesu).

ZEC je sad najpopularniji, recimo GTX 1080 daje 550-570 Sols/s (voli overclockani RAM) dok jedna AMD 470 sa twekanim BIOSom daje 300-310 Sols/s ali ta kartica je 2.5x jeftinija od 1080 a nije toliko sporija.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jel itko još rudari? Ja sam rudario litecoin 2014. I vec tada je postalo toliko teško izmineati jedan ltc, da je trajalo abnormalno dugo... Bitcoin da ne spominjem

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

koja bi 1080 bila najbolja do 570€ sa casekings?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

uzeo sam na probu od kolege MSI gaming x 1060 6Gb

čisto da isporedim isplati li se "upgrade" ovo je firestrike rezultat,http://www.3dmark.com/3dm/19597193 stock postavke, poslije budem probao OC, 

zasad  upgade u odnosu na gtx 970 po pitanju performansi nikakav, OK bolja je po buci, potrošnji....

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

http://www.3dmark.com/3dm/19597193

sa +150 core i +300 memorija za nekih 240 bodova jači graphic score od OC gtx 970

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice