GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.413
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Za istu buku,kam su nestale preformanse?tu nit custom loop ne pomaže ak je limitiran drek  čip,4mal-ov AiO je prepišal custom ekvb od ipetrovsa prije nekolko stranica/dana...možda i njega skine neko na zraku.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Tonči kaže...

Voda je najbolje što možeš nabaviti, tiše su i znatno bolje se clockaju za istu buku.

Ti el-cheap-o AIO-i nit su osobito tihi tihi niti hlade osobito dobro. Kako se bolje clockaju? Pricamo o Pascalu, ne clockaju se nista bolje...

Ovisi koji dobiješ, ali ako je pumpa dobra (tiha) razliku čini samo ventilator. Stock zamijeniš boljim.

 

Da, clockaju se bolje. Uvijek će se vodeno hlađeni clockati bolje. Za zračno hlađenu 1080Ti na 2GHz trebaš jako nabrijane ventilatore na zračnom hlađenju, dok s vodenim i dobrim radijatorom ne trebaš.

ZGamer kaže...

4mal-ov AiO je prepišal custom ekvb

 Naravno da nije niti će ikad. :)

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

AIO na 1080ti će imati nižu buku, i par stupnjeva razlike od boljih zračnih na 70>% fana. Evo na superposition-u, 4malova je na 57C, dok je moja na 80% fana bila max 59C. U igrama nakon dužeg vremena mogu je stabilizirat na 61-65C. Fan na 80% je čujan, ali stvarno ne previše. Tako da je po meni 600tinjak kn više za aio malo nepotrebno je ne dobiješ neku veliku razliku.

 

Tonči ako se ne varam ti si i sam govorio da pascal ima druga ograničenja koja nisu termalne naravi. Što je i točno, većina čipova će moći i na stock hladnjacima postići maximalni klok koji im je dozvoljen silicon lutrijom, uglavnom će moći ići na 1900-2000mhz. Ako se temperature mogu obuzdati onda će se klok držati bolje, u suprotnom pada po 13mhz. Moja na zračnom hlađenju (doduše mrcini od hladnjaka) bez problema drži 2000mhz+ sa mrvu jačim fan profilom.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 23:04 (eywa33).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Imaš ogroman 2.5-slot komad hladnjaka i ventilator koji gura hrpu zraka na velikim okretajima. Voda nudi tanki blok, niske okretaje i niske temperature. AIO je ružnija kombinacija jer su ti zapravo hibridi s jako malim radijatorima, ali i dalje bolje od zraka.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
ansha kaže...

Ovisi koji dobiješ, ali ako je pumpa dobra (tiha) razliku čini samo ventilator. Stock zamijeniš boljim.

 

Da, clockaju se bolje. Uvijek će se vodeno hlađeni clockati bolje. Za zračno hlađenu 1080Ti na 2GHz trebaš jako nabrijane ventilatore na zračnom hlađenju, dok s vodenim i dobrim radijatorom ne trebaš.

Lol, to su sicusni aluminijski radijatori od 5$. I ne, i dalje se ne kloka bolje nego se sve 99% svodi na silicon lottery...

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Tonči kaže...
ansha kaže...

Ovisi koji dobiješ, ali ako je pumpa dobra (tiha) razliku čini samo ventilator. Stock zamijeniš boljim.

 

Da, clockaju se bolje. Uvijek će se vodeno hlađeni clockati bolje. Za zračno hlađenu 1080Ti na 2GHz trebaš jako nabrijane ventilatore na zračnom hlađenju, dok s vodenim i dobrim radijatorom ne trebaš.

Lol, to su sicusni aluminijski radijatori od 5$. I ne, i dalje se ne kloka bolje nego se sve 99% svodi na silicon lottery...

 Naravno da se clocka bolje. Nemoj pričati besmislice. Svaka kartica će se bolje clockati ako joj ukloniš termalni limit, a to nećeš uvijek sa zrakom i sigurno ne istim okretajima kao s vodom. Što god koristili za radijator, npr. na RadeonuProDuo bilo je dovoljno da na 1,15GHz kartica s dva čiša nikad ne prelazi 50°C s malim obrtajima venta (Noctua PPC). Titani X (Maxwell) na 1,5GHz bez ikakvih problema 100% opterećenja na 60°C na Corsairu H115i (280mm) i također malim okretajima ventova (Noctue također).

 

Nikad nećeš na zraku dobiti maksimum a da zadržiš razinu buke kakvu ima voda. Nikad.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 Naravno da se clocka bolje. Nemoj pričati besmislice. Svaka kartica će se bolje clockati ako joj ukloniš termalni limit, a to nećeš uvijek sa zrakom i sigurno ne istim okretajima kao s vodom. Što god koristili za radijator, npr. na RadeonuProDuo bilo je dovoljno da na 1,15GHz kartica s dva čiša nikad ne prelazi 50°C s malim obrtajima venta (Noctua PPC). Titani X (Maxwell) na 1,5GHz bez ikakvih problema 100% opterećenja na 60°C na Corsairu H115i (280mm) i također malim okretajima ventova (Noctue također).

 

Nikad nećeš na zraku dobiti maksimum a da zadržiš razinu buke kakvu ima voda. Nikad.

 Sad odjednom pričaš o buki, a sjećam se da si pričao, ne tako davno, o nekim stock hladnjacima i 100% fana... Al dobro, buka je argument, ali termalni limit ne probija NITI JEDNA AIB kartica, ako govorimo o većem čipu poput gp102. Dakle, bilo koja zračna će moći, uz veću buku, imati max clock koji koj je dozvoljen, kao i vodenjak aio. Razlika je što će par stupnjeva aio dati prednost u boljem držanju kloka, a i to je upitno koliko.

 

ps. Tonči, gore pričas o titan x kartici. Naravno da je razlika kad usporedujes stock referentne kartice sa vodenim. Uzmi bilo koju aib i aio... razlika će u stvarnim performansama biti nikakva kad se obje klokaju.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 8:04 (eywa33).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 Naravno da se clocka bolje. Nemoj pričati besmislice. Svaka kartica će se bolje clockati ako joj ukloniš termalni limit, a to nećeš uvijek sa zrakom i sigurno ne istim okretajima kao s vodom. Što god koristili za radijator, npr. na RadeonuProDuo bilo je dovoljno da na 1,15GHz kartica s dva čiša nikad ne prelazi 50°C s malim obrtajima venta (Noctua PPC). Titani X (Maxwell) na 1,5GHz bez ikakvih problema 100% opterećenja na 60°C na Corsairu H115i (280mm) i također malim okretajima ventova (Noctue također).

 

Nikad nećeš na zraku dobiti maksimum a da zadržiš razinu buke kakvu ima voda. Nikad.

Raspon silicon lotterya je cca. 200mhz kod pascala a raspon uzrokovan razlikom od 10C je 26mhz, toliko o tome... Sva ta AIO vodena su max 5-6C bolja od najboljih zracnih hladjenja... 

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

 Sad odjednom pričaš o buki, a sjećam se da si pričao, ne tako davno, o nekim stock hladnjacima i 100% fana... Al dobro, buka je argument, ali termalni limit ne probija NITI JEDNA AIB kartica, ako govorimo o većem čipu poput gp102. Dakle, bilo koja zračna će moći, uz veću buku, imati max clock koji koj je dozvoljen, kao i vodenjak aio. Razlika je što će par stupnjeva aio dati prednost u boljem držanju kloka, a i to je upitno koliko.

 

ps. Tonči, gore pričas o titan x kartici. Naravno da je razlika kad usporedujes stock referentne kartice sa vodenim. Uzmi bilo koju aib i aio... razlika će u stvarnim performansama biti nikakva kad se obje klokaju.

 Prvo, izmislio si to jer je odavno poznato da ja i ne clockam zbog tišine koja mi je imperativ. 100% fana na FE će vjerojatno ohladiti karticu dovoljno da ne throttla, ali buka je nesnosna.

Ovo podebljano je ono o čemu govorim cijelo vrijeme i to se neće promijeniti. Što se tiče kartice, 1080Ti je 250W kartica, dakle isto kao i Titan X.  AIB kartica neće uz istu razinu buke postići iste taktove jer će biti toplija za isti rpm ventova, to je činjenica, sviđalo se to ili ne bilo kome.

 

Voda > zrak. Tu nema diskusije.

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Možda sam te zamijenio ali definitivno mi zvoni u glavi kako si spominjao fan na 100%, možda si govorio o testiranju... pokušao bih naći ali tražilica na forumu je bzvz. 

 

Spominjemo pascal, hladnjake i overklok. Tu ansha govori točno kako stvari stoje, konkretno, a ti odlaziš u općenito. Voda je bolja općenito, to nije diskutabilno. Kod Pascala, voda NE ZNAČI puno, i to također nije diskutabilno. Mislim, imamo na froumu par custom vodenim hlađenih 1080ti, 4malovu aio, imamo i par custom aib zračnih... imamo već par rezultata koji pokazuju da voda ne donosi nikakvu prednost. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nemoguće da ne donosi, jer onda nešto nije u redu. Stock 1080Ti FE će boostati do 1860 kad nema termalne limite. Ako je pod bilo kakvim zračnim hlađenjem, trebat će veći RPM ventova i stvarati veću buku, nego što bi to s vodenim hlađenjem. To je sve. Pascalima itekako znači puno voda, jer je daleko "zvučno jeftinije" ohladiti ih. Tolerancija na buku je ok, ali sam siguran da će svatko radije tišu karticu, nego bučniju. Za zračno hlađene AIB kartice trebaš još i dobro hlađenje kućišta, protok zraka nešto veći nego da imaš radijatore za CPU i GPU.

 

Može li blower ohladiti 1080Ti isto kao i voda? Može. Na 100% ne ide preko ~60°C. Ali to je ~5000 okretaja. Može li Asus Strix ohladiti tiše? Naravno! Ali i dalje će bit bučniji nego da hladiš radijatorom.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Novi 8K monitor DELL UP3218K

 

Dell UP3218K Review | World's First 8K Monitor Review | TRUE 8K (7680x4320) | ThirtyIR

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Možda voda neigra ulogu kod tih primjera sto navodite al kod Hawaii chipa itekako ima razlike jel voda ili AiB kad je gpu pod 100% loadom duže vrijeme ,evo ja foldam sa dvije i temp ide do 60°C max zavisno od temp u sobi.

 

veća slika

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa pogledaj rezultate na superpositionu, firestrike... Evo baš me zanima rezultat custom vodene 1080ti od kapetana vuki. A u odnosu sa 4malovom, moja zračna ima ne bas zanemarivu prednost. Jest, glasnija je, no ionako uglavnom igram sa slušalicama.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sa time da 4mal moze pojacati vtrnju venta, a isto tako i dodati jos jedan vent pa napraviti push pull 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

Sa time da 4mal moze pojacati vtrnju venta, a isto tako i dodati jos jedan vent pa napraviti push pull 

Push pull ce mu pogotovo pomoc lol... Opet, u najbolju ruku ce dobit 10C u odnosu na dobar zracni hladnjak, to je 26mhz, a raspon silicon lotterya je 200mhz, mudrome dosta...

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nije bas tako, puno lakse ce odrzavat temperaturu sa vodom nego sa zracnim, pogotovo po ljetu i u vrucem okruzenju, tu se tek vidi prava dominacija vode. Sa viodom ce drzat konstantno 2050+MHz, dok ce mu sa zrakom postepeno padat taktovi i rast temperature i tesko ce nakon 1-2 sata intenzivnog igranja odrzat vise od 2000MHz

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Aorus kod mene bez problema drži takt na 2000mhz na duže staze. Vent na do 80%. Čuju se, ali ne extra i samo kad skinem slušalice :) a bez njih, ako sam na zvučnicima, opet ih jedva čujem. Vodeno je vrh, ali za cijenu ne dobijem apsolutno nikakve primjetne razlike. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Aorus kod mene bez problema drži takt na 2000mhz na duže staze. Vent na do 80%. Čuju se, ali ne extra i samo kad skinem slušalice :) a bez njih, ako sam na zvučnicima, opet ih jedva čujem. Vodeno je vrh, ali za cijenu ne dobijem apsolutno nikakve primjetne razlike. 

 To je nemoguće :) Ne govorimo o cijeni, govorimo o najboljem zračnom i najboljoj vodi: voda je uvijek znatno tiša za istu temp. I u najtežim uvjetima znatno hladnija.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 To je nemoguće :) Ne govorimo o cijeni, govorimo o najboljem zračnom i najboljoj vodi: voda je uvijek znatno tiša za istu temp. I u najtežim uvjetima znatno hladnija.

Pricas gluparije, i jedno i drugo se hladi ventovima i ima zracnih coolera koji su na defaultu tisi od bilo kojeg aio rijesenja. Phoenix/gamerock/jetstream su ti primjer jer na stock krivulji ne idu preko 1000rpm.

 

I ne, nismo usporedjivali najbolje zracne s najboljim vodenim nego sa aio rijesenjima iako su i ona skuplja od najboljih zracnih...

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Tonči kaže...

 To je nemoguće :) Ne govorimo o cijeni, govorimo o najboljem zračnom i najboljoj vodi: voda je uvijek znatno tiša za istu temp. I u najtežim uvjetima znatno hladnija.

Pricas gluparije, i jedno i drugo se hladi ventovima i ima zracnih coolera koji su na defaultu tisi od bilo kojeg aio rijesenja. Phoenix/gamerock/jetstream su ti primjer jer na stock krivulji ne idu preko 1000rpm.

 

I ne, nismo usporedjivali najbolje zracne s najboljim vodenim nego sa aio rijesenjima iako su i ona skuplja od najboljih zracnih...

Naravno da si promašio smisao i da nemaš pravo. Voda i radijatori mogu znatno bolje hladiti i s manjom bukom od zračnog hlađenja. Dobro vodeno hlađenje bolje je od dobrog zračnog. Točka. Cijena je irelevantna u ovoj raspravi. Kao što će voda uvijek biti bolja od zraka, tako će biti i skuplja. Tako je i Mercedes bolji od Opela.

ansha kaže...

ima zracnih coolera koji su na defaultu tisi od bilo kojeg aio rijesenja. Phoenix/gamerock/jetstream su ti primjer jer na stock krivulji ne idu preko 1000rpm.

Ne, naravno da nije točno. Vodenim AIO-om ćeš tiše jednako ohladiti iste kartice. Samo ti treba dovoljan radijator. AIO imaš i na 240 i na 280 milimetara, 360 mm... :) 

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 To je nemoguće :) Ne govorimo o cijeni, govorimo o najboljem zračnom i najboljoj vodi: voda je uvijek znatno tiša za istu temp. I u najtežim uvjetima znatno hladnija.

 Nisam dobro shvatio što je nemoguće?! A o ovome "znatno hladnija"... ne znam što za tebe znači "znatno", koliko je to stupnjeva? Po nekoj logici, znatno bi značilo dovoljno puno da se osjeti razlika u frejmovima?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Ne, naravno da nije točno. Vodenim AIO-om ćeš tiše jednako ohladiti iste kartice. Samo ti treba dovoljan radijator. AIO imaš i na 240 i na 280 milimetara, 360 mm... :) 

Gotova rijesenja dolaze iskljucivo sa 120mm radijatorima i od jedne takve kartice je i krenula rasprava, ti skreces s teme kako ti pase...

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zapravo nema veze. Ja i dalje mislim da su tiši od zraka i da je rješenje bolje. (Da, skuplje je, pogotovo ako mijenjaš ventilatore, ali to je mannje bitno kupcima kartice od preko 800 eura).

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 17:21 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

Aorus kod mene bez problema drži takt na 2000mhz na duže staze. Vent na do 80%. Čuju se, ali ne extra i samo kad skinem slušalice :) a bez njih, ako sam na zvučnicima, opet ih jedva čujem. Vodeno je vrh, ali za cijenu ne dobijem apsolutno nikakve primjetne razlike. 

 Pa to i kazem, 2000MHz je neki max sta mozes ocekivat kod duzeg gejminga, naravno u startu dok se kartica i okolina ne zagrije ce boostat malo vise, ali ce taktovi past kako ce i tempeartura rast. Sa vodenim ces odrzat stabilniju temperaturu i drzat ju u konstanti, neces zagrijavat temperaturu zraka u kucistu jer ces sav zrak bacat izvan kucista i samim time ces imat vece stabilnije taktove, sa vodom bez problema odrzavas 2050MHz, dok sa zrakom oko 2000MHz, sa time da kod vode imas jos mogucnosti napretka ako stavis bolje ventove i ako dodas jos jedan dodatan vent pa napravis push pull.

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

2000 je ionako limit čipova u pravilu... šeta od 1980sih do 2050ish, što je lako zanemarivih manje od 5%. Ali ove točke koje spominješ su također stvari koje mijenjaju priču. AIB zračne kartice uostalom su i grozne za SLI... ali dobro, SLI je rijedak.

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

 Pa to i kazem, 2000MHz je neki max sta mozes ocekivat kod duzeg gejminga, naravno u startu dok se kartica i okolina ne zagrije ce boostat malo vise, ali ce taktovi past kako ce i tempeartura rast. Sa vodenim ces odrzat stabilniju temperaturu i drzat ju u konstanti, neces zagrijavat temperaturu zraka u kucistu jer ces sav zrak bacat izvan kucista i samim time ces imat vece stabilnije taktove, sa vodom bez problema odrzavas 2050MHz, dok sa zrakom oko 2000MHz, sa time da kod vode imas jos mogucnosti napretka ako stavis bolje ventove i ako dodas jos jedan dodatan vent pa napravis push pull.

Pogotovo ako imas cip koji ne ide preko 2ghz...

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

 Pa to i kazem, 2000MHz je neki max sta mozes ocekivat kod duzeg gejminga, naravno u startu dok se kartica i okolina ne zagrije ce boostat malo vise, ali ce taktovi past kako ce i tempeartura rast. Sa vodenim ces odrzat stabilniju temperaturu i drzat ju u konstanti, neces zagrijavat temperaturu zraka u kucistu jer ces sav zrak bacat izvan kucista i samim time ces imat vece stabilnije taktove, sa vodom bez problema odrzavas 2050MHz, dok sa zrakom oko 2000MHz, sa time da kod vode imas jos mogucnosti napretka ako stavis bolje ventove i ako dodas jos jedan dodatan vent pa napravis push pull.

 Ako kartica može držat 2000mhz stabilno, ona koja drži 2050mhz je brža za točno 2.5%. Ali, ako si gledao recenziju msi 1080ti i aorus od gamers nexusa, ispada da što se klok bliži točki nestabilnosti, to je veći hod u frejmovima (čitaj manji low fps), a to zapravo bitno može narušiti gameplay ako je riječ o 60ak fps, pa se overklokom zapravo napravi da ti je low fps niži nego da si je kloknuo 50mhz niže. Ja mogu komodno na 2050 držat karticu, al upravo radi navedenog testa je držim na 2025, a onda padne na 2000mhz na oko 60C. To mi je ionako rpeviše za većinu naslova koje igram.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako padne znači da ti se ipak ne hladi kako treba. :)

Nope.
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dok vi tu brijete ja rokam po pray-u sve u 16 i sve je tiho i hladno u kucistu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice