GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.103
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Tesko da ces ti sa brzom memorijom dobit ista vise od 2FPS, pogledaj samo ove refresh kartice od Pascala sa brzom memorijom, napretka nigdje 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ni onda tako da tko uzme sad 1080 Ti nije pogrijesio  

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 22:41 (4mal).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

... Moguće je da će za kmetove ubaciti GDDR6, a HBM2 u Titane? 

 kmetovi su zadovoljni i mrvicama 

nego koliko uopće znači hbm2 vs gddr6 na slabijim karticama, jer u usporedbi hbm prve verzije na fury, nije bilo bogzna koliko koristi u odnosu na 980ti kad je memorijska propusnost ddr5 ionako bila dovoljna z obje kartice i pretpostavljam da bi fury jednako dobro radila i sa ddr5, odnosno da je propusnost hbm memorije bila nebitna na grafama te snage

 

btw., drago mi je da si opet s nama, previše toga dobrog dolazi od tvojeg znanja i volje da bi to izgubili na forumu zato jer te povremeno netko ispizdi 

7 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nabavio 1080 turbo, od an... asusa. 

Instalirao gpu tweak sa stranice neradi khm... ?

 

Isto tako kako se LED svitlo iskljuci, jeli ima kakav tutorial ili cu morat geforce experience instaliravat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Luka123 kaže...

Nabavio 1080 turbo, od an... asusa. 

Instalirao gpu tweak sa stranice neradi khm... ?

 

Isto tako kako se LED svitlo iskljuci, jeli ima kakav tutorial ili cu morat geforce experience instaliravat?

 Nemoj staviti GF experience nego nvidia led visualizer.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jucer kako sam nabavio bf1 multiplayer

 

igrao sam na 4k, predivno iskustvo

Klima nije radila u kuci mi bilo cca vise od 26 stupnjeva pa rekao ajmo vidjeti, igrao sam nekih 2h.

Ventovi grafe bili na minimum kroz nekih 40 minuta grafa je bila na 76 stupnjeva :) pojacao ventove u kucistu spustilo se na nekih 72 stupnja, upalio klimu da bude ugodinih 24-25. Temperature pale na 68 stupnjeva.

Eto tako da grafa moze ici na 76 stupnjeva 100%, zaboravih da je na ovih 76 stupnja dosla ocana jbga bez oca je oko 73-74 pod istum uvjetima

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 8:53 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Luka123 kaže...

Isto tako kako se LED svitlo iskljuci, jeli ima kakav tutorial ili cu morat geforce experience instaliravat?

Asus gpu tweak imas dio za podesavanje RGB-a njihovih kartica.

Meni je odlicno radio GPU TWEAK dok sam ga koristio, nakon brisanja softvera i zamjena asus kartice za MSI, svaki win startup dobijam 3 asus erora :D

Nije ni asus sto je nekad bio izgleda duboko u registriju treba brisati taj shit

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zašto ne bi išla na 76°C? Može i na 85°C samo što će ti na 83 jako padati takt.

Nope.
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Zašto ne bi išla na 76°C? Može i na 85°C samo što će ti na 83 jako padati takt.

 A eto, neki tvrde da je to loša kartica (MSI Armor Gtx 1070) pa je sve iznad 70 previše

Do sada mi je grafa se vrtila tu oko 70 no eto prvi puta je uhvatio na 76 pa da podjelim iskustvo.

Nisam cuo buku jbga imao sam slušalice na glavi 

 

Btw velika je razlika ovdje gdje doslovno ne pada gpu usage uopce pa igras mp mapu cca 20 minuta u komadu bez prestanka.

Na 1080p i 1440p taj gpu usage zna pasti sigurno pa grafa ne radi uvijek na rubu svojih mogucnosti a samim time su i temperature manje.

 

EDIT: Neki dan kolega mi se s posla falio kako mu EVGA gtx 1070 ne ide iznad 55 stupnjeva ali mu ne mogu objasniti da ima i5 3570k na 4.2 ghz na 1080p@144hz pa mu je gpu usage katastrofa :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 9:38 (toxic).
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koliki su ti klokovi na gtx 1070 armor ja sam kod svoje stavio powerlimit 108% core clock 120mhz memory 500mhz i "otkljucao" napon i stavio na +100mv medjutim svi znamo da je napon zakljucan i da je poveca za nekih 0.20-0.30mV

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...

Koliki su ti klokovi na gtx 1070 armor ja sam kod svoje stavio powerlimit 108% core clock 120mhz memory 500mhz i "otkljucao" napon i stavio na +100mv medjutim svi znamo da je napon zakljucan i da je poveca za nekih 0.20-0.30mV

 + 150 i +400 bez dizanja napona s powerlimitom na 108 i to je to.

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Na koliko se dize otprilikr core i mema na msi gaming x 1060 6gb ak netko ima

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
chaselol kaže...
Luka123 kaže...

Isto tako kako se LED svitlo iskljuci, jeli ima kakav tutorial ili cu morat geforce experience instaliravat?

Asus gpu tweak imas dio za podesavanje RGB-a njihovih kartica.

Meni je odlicno radio GPU TWEAK dok sam ga koristio, nakon brisanja softvera i zamjena asus kartice za MSI, svaki win startup dobijam 3 asus erora :D

Nije ni asus sto je nekad bio izgleda duboko u registriju treba brisati taj shit

  
A ja jucer ga instalirao, pc odmah blokava, jedva se otvaraju programi etc. Morao sam preko ccleaner-a ga maknuti, probao sam 2,3 put reset pc i nista doslovna blokada...
Najnoviji driveri + najnoviji gpu tweak 2. Sve blokada.

Skinut cu asus led ovaj pa cemo vidjeti..

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

a maksimum sam uspio core 172mhz i memorija 730mhz

9 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Izgleda da sam se odlucio za Inno3d ichill x3 gtxicu 1070 ljudi moji... Sad odakle da ja narucujem to ? Vidim da imaju u ADM.hr i jos 2 ducana medutim zanima me ima li neka stranica s koje narucujete van HR da je isplativija ili da ipak narucim direktno iz adm.hr-a   Pozz 

...Some games you play Some games play you...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sp0rZ kaže...

Izgleda da sam se odlucio za Inno3d ichill x3 gtxicu 1070 ljudi moji... Sad odakle da ja narucujem to ? Vidim da imaju u ADM.hr i jos 2 ducana medutim zanima me ima li neka stranica s koje narucujete van HR da je isplativija ili da ipak narucim direktno iz adm.hr-a   Pozz 

 Molim te nemoj. Doslovno uzmi bilo koju drugu osim te.

 

Imaš armorice koje su tu sa cijenom.

 

P.S. Govorim ti iz iskustva. Jako loše hlađenje (koje na prvu djeluje kao top), zero sound bullshit

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 13:32 (DarthMarkus).
9 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...
Sp0rZ kaže...

Izgleda da sam se odlucio za Inno3d ichill x3 gtxicu 1070 ljudi moji... Sad odakle da ja narucujem to ? Vidim da imaju u ADM.hr i jos 2 ducana medutim zanima me ima li neka stranica s koje narucujete van HR da je isplativija ili da ipak narucim direktno iz adm.hr-a   Pozz 

 Molim te nemoj. Doslovno uzmi bilo koju drugu osim te.

 

Imaš armorice koje su tu sa cijenom.

 

P.S. Govorim ti iz iskustva. Jako loše hlađenje (koje na prvu djeluje kao top), zero sound bullshit

 Hmm zanimljivo jer na svim forumima je hvale jako.  Overcockers review  medutim postoji mogucnost da ti komentari ostalih korisnika su falsificirani no ima i na redditu slicnih komentara i revieowa   U svakom slucaju bila mi je primamljiva za 3.5k kuna jer su ostale sve slicne 300-400 iznad

 

"

Pros

  • Capable of consistent frame-rates on a 4K display
  • Excellent temperatures
  • Extremely efficient
  • Gorgeous aesthetic design
  • Premium build quality
  • Remarkably quiet under load for a three-fan GPU
  • Silent 0dB idle mode
  • Three-year warranty
  • Unbelievable performance

Cons

  • Limited availability  "
...Some games you play Some games play you...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 20:22 (Sp0rZ).
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sp0rZ kaže...

Pros

  • Gorgeous aesthetic design
  • Premium build quality
  • Remarkably quiet under load for a three-fan GPU
  • Silent 0dB idle mode
  • Three-year warranty
  • unlimited av.
  • price
  • bundle (dobiješ 3dmark)

 

Cons

  • temps
  • shity 0 db fan policy (middle one is spinning constantly)
  • support
  • weight

 FTFY 

 

Iskreno - meni kartica može imat teleporter i replikator instaliran na sebi, ali ako ide preko 80 stupnjeva u loadu - fuČkaj ga.

U biti mislim da bi bilo sve super da nisu zasrali sa tim zero noise sranjem. Dakle, komotno možeš našibat vent na 100% "i"i" dalje je nečujan. Smanjenje temp. je isto nečujno .

A Herkulesovo hlađenje kvalitetom izrade izgleda kao tenk. Žalosno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 20:44 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...
Sp0rZ kaže...

Izgleda da sam se odlucio za Inno3d ichill x3 gtxicu 1070 ljudi moji... Sad odakle da ja narucujem to ? Vidim da imaju u ADM.hr i jos 2 ducana medutim zanima me ima li neka stranica s koje narucujete van HR da je isplativija ili da ipak narucim direktno iz adm.hr-a   Pozz 

 Molim te nemoj. Doslovno uzmi bilo koju drugu osim te.

 

Imaš armorice koje su tu sa cijenom.

 

P.S. Govorim ti iz iskustva. Jako loše hlađenje (koje na prvu djeluje kao top), zero sound bullshit

 govoris iz iskustva s gtx 1080 kaj ne? takoder imao 1080 x4(totalno druga stvar), ne postoji review na netu gdje kartica ide prek 70°c pri dosta visokih 1950-1970mhz za core clock! niti u furmarku!

takoder nekuzim o kakvoj nekvaliteti pricas? kartica je brutalno stabilna, sva od aluminija, osim onih crvenih djelova..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 23:27 (Stjepanj).
12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Što ti nisi imao x4  ili si trebao ići na nju ?

 

I da stabilna je - to sam i naveo da je ko tenk, ali temp. su kc. To o 70 C nikako ne stoji. Pogotovo ne u zatvorenom kućištu.

 

Probao jednom, neka hvala. Uglavnom Phoenixica koju sam imao prije nje je šije baš u svemu. 

 

I moja nije hvatala ni 2000 Mhz OC-a bez pizdarija.

 

E da - PCB kod Armorice je isti kao i kod Gaming ako se ne varam. Ja da moram birati DANAS išao bih na nju.

 

Da ne bude zabune - ako trebaš karticu oob i ne misliš ocat - može proć, za sve ostalo tu je mastercard. Naravno ovo je moje mišljenje.

 

P.S. I s Aorusom nisam baš u transu od sreće , ali to je druga priča.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 23:27 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

sta mislite, do koliko bi mogao ocnut ovu asusicu, u oc modu je 1746/8008.. i koji je trenutno najbolji program za testiranje (nesto tipa furmark)

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Timespy je prilično dobar za testiranje OC-a.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...

 radi se o tome da usporedujes gtx 1070 s gtx 1080..1070 u ichill x3 izvedbi je odlicna, tiha, hladna i u startu s skoro maximalnim taktovima! tko ne voli drkat po kartici i izvlaciti 2mhz vise iz ionako vec jadnog Pascala samo naprijed!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
DarthMarkus kaže...

 radi se o tome da usporedujes gtx 1070 s gtx 1080..1070 u ichill x3 izvedbi je odlicna, tiha, hladna i u startu s skoro maximalnim taktovima! tko ne voli drkat po kartici i izvlaciti 2mhz vise iz ionako vec jadnog Pascala samo naprijed!lp

 Jebiga tu si u pravu. Inače moje iskustvo s IChillom nije naj pa sam predpostavio da je 1070 isti vragec.

 

Mislim da ih na PC ekspertu ima dosta - tako da tamo bi bilo dobro da potraži savjet. I da sve što oni vele umanji za koji doživljaj i VOILA.

9 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Hvala decki
...Some games you play Some games play you...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ne znam kakvo je stanje kod vas zbog ovog rudarenja, kod nas u BiH cijene grafa su otišle u nebo. Sad je oko 300 evra gtx1060 3gb verzija a preko 450 evra gtx 1070 6gb.
Ima li nekih naznaka da će se i kada stanje normalizovat ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Emirthestroj kaže...
Ne znam kakvo je stanje kod vas zbog ovog rudarenja, kod nas u BiH cijene grafa su otišle u nebo. Sad je oko 300 evra gtx1060 3gb verzija a preko 450 evra gtx 1070 6gb.
Ima li nekih naznaka da će se i kada stanje normalizovat ?

 I ovdje su otišle u nebo. Sva sreća da sam ulovio MSI Gaming X 1060 6GB po normalnoj cijeni.

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sad vidjeh gtx 1070 8gb je 500 eura.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sad bi bilo dobro prodat ove moje dvi 1070 :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice