GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.736
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znaci mogu sigurno dobit 2000 + kn ,ako ima ko zainteresiran,rijesio bih se jedne iz potpisa!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Moze netko objasnit ovo? Ventovi na grafi mi se svakih par sekundi zavrte pa stanu, kao da je zbugana ona ispod 60c zero fan opcija. Promjenio driver (obrisao sa DDU, stavio naj noviji) i dalje isto, cim sam instalirao novi driver krenulo je. Resetiram PC, sve ok stoje ventovi, pokrenem igru pa izađem cisto da vidim hoce li nastaviti. I nastavlja, GPU je na 50C no i dalje svakih par sec se lagano zavrte i taman kad se uspore on ih zavrti ponovno, cuje se onako jako tihi zvuk na stotinku kad ih pokrene.

Definitivno je nešto softwareski jer u safemodeu, bez drivera, prilikom restarta sve bude ok. Nije upaljen nikakav high performance mode nit imam kakav profil za grafu. Sad stoji mirno, afterburner ne igra ulogu jer je radilo to sa i bez njega. Netko primjetio slicnu stvar?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 0:59 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Moze netko objasnit ovo? Ventovi na grafi mi se svakih par sekundi zavrte pa stanu, kao da je zbugana ona ispod 60c zero fan opcija. Promjenio driver (obrisao sa DDU, stavio naj noviji) i dalje isto, cim sam instalirao novi driver krenulo je. Resetiram PC, sve ok stoje ventovi, pokrenem igru pa izađem cisto da vidim hoce li nastaviti. I nastavlja, GPU je na 50C no i dalje svakih par sec se lagano zavrte i taman kad se uspore on ih zavrti ponovno, cuje se onako jako tihi zvuk na stotinku kad ih pokrene.

Definitivno je nešto softwareski jer u safemodeu, bez drivera, prilikom restarta sve bude ok. Nije upaljen nikakav high performance mode nit imam kakav profil za grafu. Sad stoji mirno, afterburner ne igra ulogu jer je radilo to sa i bez njega. Netko primjetio slicnu stvar?

 Tako je kod mene bio slučaj kad zero fan opcija se pali-gasi oko 55-60˘C, iritira. Stavio sam da mi radi konstantno ventilator preko Asus GPU Tweak.

LOL: Crobrother
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ma meni i niže ode, doslovno kao da ima timer da krene svakih 3sec.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Najbrži kaže...

 Tako je kod mene bio slučaj kad zero fan opcija se pali-gasi oko 55-60˘C, iritira. Stavio sam da mi radi konstantno ventilator preko Asus GPU Tweak.

Možeš si podesiti krivulju preko MSI Afterburnera, staviš mu min. okretaja kad radiš jednostavnije stvari i milina,

niti se čuje, a kartica je hladnija dosta.

11 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Moze netko objasnit ovo? Ventovi na grafi mi se svakih par sekundi zavrte pa stanu, kao da je zbugana ona ispod 60c zero fan opcija. Promjenio driver (obrisao sa DDU, stavio naj noviji) i dalje isto, cim sam instalirao novi driver krenulo je. Resetiram PC, sve ok stoje ventovi, pokrenem igru pa izađem cisto da vidim hoce li nastaviti. I nastavlja, GPU je na 50C no i dalje svakih par sec se lagano zavrte i taman kad se uspore on ih zavrti ponovno, cuje se onako jako tihi zvuk na stotinku kad ih pokrene.

Definitivno je nešto softwareski jer u safemodeu, bez drivera, prilikom restarta sve bude ok. Nije upaljen nikakav high performance mode nit imam kakav profil za grafu. Sad stoji mirno, afterburner ne igra ulogu jer je radilo to sa i bez njega. Netko primjetio slicnu stvar?

 problematične postavke ventilatora, odnosno "zero fan" opcije - imaš slični problem sa palit verzijom i nekim drugim grafama koji je uočio tom's hardware recenzent - link

 

stvar je u tome da bi razmak između paljenja i gašenja ventova trebao biti veći, dakle da se fan automatski pali na recimo 60 stupnjeva, a da se automatski gasi na 45-50 kako bi imao vremena dobro ohladiti grafu prije gašenje i da se izbjegne česta pali-gasi situacija dok grafa varira u malim temperaturnim razlikama

 

tebi su možda postavke paljenja i gašenja postavljene na uskom rasponu (recimo da bubnem 50 gašenje, 52 paljenje) i dok ti grafa varira temperature u tom rasponu, a varira često, događa se to što se događa 

plus je problem ako je vent postavljen da se iz idle situacije zavrti na previsok broj okretaja, pa onda lagano pada rpm jer onda svaki put kad se zavrti ti to i čuješ kao neugodnu buku

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
D3lBoy kaže...

Ventovi na grafi mi se svakih par sekundi zavrte pa stanu, kao da je zbugana ona ispod 60c zero fan opcija.

 Evo odigrao jedan LoL game sa uključenom zero fan opcijom i oko 55˘C se pali ventilator.

LOL: Crobrother
9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Moze pomoc momci, imam gtx 1050ti gigabyte ovaj model link

Javio mi se danas problem da je fps u bilo cemu neupotrebljiv, varira od 5 do 25 fps i uzasno je. Mislio sam da je do windowsa pa sam upravo uradio format ali problem je i dalje ostao. Zadnji driveri su prisutni.

Imam garanciju i sve mislim da cu je morati slati na reklamiranje. Jel se ikom ovo prije desilo?

Slican problem je i ovdje prijavljen link

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 0:17 (Igormaric).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Instaliraj msinafterburner i ukljuci monitoring pa vidi sta se dogadja sa zauzecem cpu i gpu, isto tako pogledaj jer imas neki servis ukljucen koji ti nije poznat, moguće da si pokupio kakav virus ili malware
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Probaj ponovno instlirati drajvere (clean install). Ja sam imao u pocetku iste probleme oko svoje 50tice, dok nisam skuzio da su mi se drajveri misteriozno brisali sami od sebe.
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Red je da priopcim nakon pustih upita.  Uzeo na kraju palit gtx 1050ti dual oc. Zadovoljan sam jer mi daje fps iznad ocekivanja, uz pokoje spustanje ide 60fps. Witcher 3 ultra sa hairworks 30+ fps mi je bio wtf, ipak se radi o 128bit kartici!

 

Overklok takodjer dobar, 5-6fps vise. Nije lose, memorija do max bez problema, core za 150. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

S cim si pravio ss, izgleda kao neka zguzvana slika 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sa gpu-z.. Usra sam stvar jer sam navika cropat slike, pa sam isa i ovu ali je nepotrebno. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Patrick_cro kaže...
Instaliraj msinafterburner i ukljuci monitoring pa vidi sta se dogadja sa zauzecem cpu i gpu, isto tako pogledaj jer imas neki servis ukljucen koji ti nije poznat, moguće da si pokupio kakav virus ili malware

 Reinstalirao sam kompletno windows tako da nije do virusa, gpu usage je 99-100% ali opet kartica nema "snage" saljem je na garanciju pa nek se oni heklaju sa njom.

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Igormaric kaže...
Patrick_cro kaže...
Instaliraj msinafterburner i ukljuci monitoring pa vidi sta se dogadja sa zauzecem cpu i gpu, isto tako pogledaj jer imas neki servis ukljucen koji ti nije poznat, moguće da si pokupio kakav virus ili malware

 Reinstalirao sam kompletno windows tako da nije do virusa, gpu usage je 99-100% ali opet kartica nema "snage" saljem je na garanciju pa nek se oni heklaju sa njom.

 Imaš kakvu power save opciju uključenu? Čini se kao da grafa radi na niskim clockovima.

9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nope, ide u igrama oko 1800 mhz a memorija na 1750 mhz.

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa na kojim postavkama onda igras? Ako sve stavis na ultra neces nista igrat.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Nvidia želi igrati prljavo?

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo inno3d montiran i nema nikakve razlike od aorusa ni temp ni performanse

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Aorus je ima rgb na backplate a ichill x4 ima ledice oko ventova.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
augi80 kaže...

Evo inno3d montiran i nema nikakve razlike od aorusa ni temp ni performanse

Super, sad je prodaj...

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
augi80 kaže...

Evo inno3d montiran i nema nikakve razlike od aorusa ni temp ni performanse

Super, sad je prodaj...

 Vec je stavio na njusku koliko sam vidio, prije nego je folije skinuo  kralj 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
lav1000 kaže...

 Vec je stavio na njusku koliko sam vidio, prije nego je folije skinuo  kralj 

Nije bolest sve sta boli...

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ukrao si mi rijeci iz usta...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ukrao si mi rijeci iz usta...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
augi80 kaže...

Evo inno3d montiran i nema nikakve razlike od aorusa ni temp ni performanse

 WTF?? DokleN više??

 

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lol pa taj je gori od mene😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
Lol pa taj je gori od mene😂😂lp

 I od mene..Ajde neka.

 

Jel gori od Toxica, to je pitanje...

 

ansha kaže...
augi80 kaže...

Evo inno3d montiran i nema nikakve razlike od aorusa ni temp ni performanse

Super, sad je prodaj...

 Isuse, proplako sam na sve ovo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 12:25 (DarthMarkus).
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stavio sam je bio prodavat .. ali prodala mi se vega 64 lc tako da sam je stavio  tj ostaviobsebi... dobiobsam je u svijet medija za 6600kn  popust 1400kn a za aorus sam dobio 7450(6400 plus 1050 za palit dualnoc 1050ti) uzea kolega s foruma... vas odi pola prica gluposti nemate za te karte pa serete ja ako ocu cu ih 10 prominit pola vas nije imalo 1070 a kamoli 1080ti,, pa samo se rugate inpljujetebpondrugima svi najpametniji svaki forum pun pametnjakovica.. moje pare moj izbor.. ja lipo pitam ko je ima vegu da mi iz prve jaruke kaze a vi odma pljujete a vegu vidili niste i odma pljuju po meni i sve. Ja odi nikd nisam vriđa ni omalovažava nikoga 

Moj PC  
0 4 hvala 2
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lucidus i tonci  najnormalniji ode, cast izuzecima

Moj PC  
1 3 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice