GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.138
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mrki_tua kaže...

Samo da znaš, rgb ti ne diže performanse.  

To je laz.

 

RGB daje 1%

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Hahaha..dobra dobra

razorblade
6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nemoguće je popratiti sve ove puste modele GTXica, koje su GTX 1070 i 1080 trenutni best buy u RH dućanima. Ide korisniku koji koji ne clocka..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
2 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nije za mene, ja sam u crvenom taboru zbog Freesynca. Ovo me pitalo za preporuku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 21:13 (Paolo Maldini).
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ogranicit se na crveni tabor zbog 144hz je ok, ali zbog samo 75hz freesync ici iskljucivo na amd nema smisla...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 22:23 (war3_tft).
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...
Ogranicit se na crveni tabor zbog 144hz je ok, ali zbog samo 75hz freesync ici iskljucivo na amd nema smisla...

 Opet ti  Pa piše ti da nije za mene. Ja već imam AMD karticu koja je fino sparena sa 1440p monitorom na 75 hz. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 23:05 (Paolo Maldini).
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
The_Fichek kaže...

Undervolt i custom fan profil pa nijedna nije bucna...

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
The_Fichek kaže...

Undervolt i custom fan profil pa nijedna nije bucna...

 Kad propisno igraš igricu, onda su zvučnici dobro pojačani ili su helikopterske slušaluce na glavi, tako da ventilator ne smeta. Osobno i na procesoru i na grafičkoj namjestim ranije paljenje ventilatora, ipak je smrt za elektroniku temperatura, a ne buka, mi ćemo svakako umrijet. 😁

Festina lente
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mrki_tua kaže...

 Kad propisno igraš igricu, onda su zvučnici dobro pojačani ili su helikopterske slušaluce na glavi, tako da ventilator ne smeta. Osobno i na procesoru i na grafičkoj namjestim ranije paljenje ventilatora, ipak je smrt za elektroniku temperatura, a ne buka, mi ćemo svakako umrijet. 😁

Mozes ti imat dobro pojacano, al taj zvuk se i te kako cuje u pozadini. Dok ti temperature nisu preko 85°C i to dugotrajno, nema straha. A i preuranjena smrt elektronike je pozeljna s obzirom na garanciji ;)

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

 Kad propisno igraš igricu, onda su zvučnici dobro pojačani ili su helikopterske slušaluce na glavi, tako da ventilator ne smeta. Osobno i na procesoru i na grafičkoj namjestim ranije paljenje ventilatora, ipak je smrt za elektroniku temperatura, a ne buka, mi ćemo svakako umrijet. 😁

Mozes ti imat dobro pojacano, al taj zvuk se i te kako cuje u pozadini. Dok ti temperature nisu preko 85°C i to dugotrajno, nema straha. A i preuranjena smrt elektronike je pozeljna s obzirom na garanciji ;)

 još kad ti je kanta na stolu pored glave...

ma ne želim čut i miša da prdne, a kamo li ventilatore da huče pored mene

 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 još kad ti je kanta na stolu pored glave...

ma ne želim čut i miša da prdne, a kamo li ventilatore da huče pored mene

 

Ja sam navecer za kompom cesto u grobnoj tisini, kad igram imam jednu slusalicu na uhu tako da sve cujem, ventove stavim max na 1000rpm ML-ove i 1100-1200 Silencio (tisi od ML na istim okretajima), kad sam samo na netu iskljucim sve ventove u kucistu i onda je to prava milina, pogotovo jer sam se rijesio mehanickih diskova, apsolutno mi najmanji zvukic ne dopire iz kucista.

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 još kad ti je kanta na stolu pored glave...

ma ne želim čut i miša da prdne, a kamo li ventilatore da huče pored mene

 

  Bio je to Picajzla the silent.

6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jebote stvarno ste picajzle, ja ima tinitus pa mi je umjerena buka poželjna 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 9:06 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Paolo Maldini kaže...

Jebote stvarno ste picajzle, ja ima tinitus pa mi je umjerena buka poželjna 

I meni isto malo zuji, ne zelim da drugi zvukovi narusavaju zujanje u mojoj glavi 

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
Paolo Maldini kaže...

Jebote stvarno ste picajzle, ja ima tinitus pa mi je umjerena buka poželjna 

I meni isto malo zuji, ne zelim da drugi zvukovi narusavaju zujanje u mojoj glavi 

 tebi Internacionala zuji u pozadini,  pa ne želiš da išta remeti taj sklad i harmoniju 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Ja sam navecer za kompom cesto u grobnoj tisini, kad igram imam jednu slusalicu na uhu tako da sve cujem, ventove stavim max na 1000rpm ML-ove i 1100-1200 Silencio (tisi od ML na istim okretajima), kad sam samo na netu iskljucim sve ventove u kucistu i onda je to prava milina, pogotovo jer sam se rijesio mehanickih diskova, apsolutno mi najmanji zvukic ne dopire iz kucista.

 tako je meni ujutro dok pijem kavu, jedino se čuje komp dok ga palim, tad se uspušu ventovi i onda nakon 10-ak sekundi kad uđe u windoze doslovce umre svaki zvuk iznutra

grafa nit ne pali ventove, ovi silent wings se ugase sami na nulu, napajanje čkomi non stop i jedino vent na procu lagano radi na 280rpm, hdd-ovi se ne pale dok ne stavim nešto u download, što ne radim ujutro i kako kažeš - grobna tišina

 

kad gejmam slično, case fanovi rade na 800-900rpm, grafa na 1100-1200, proc na 700-800, napajanje čkomi, hdd-ovi isto čkome jer su igre na ssd-u i opet se ne čuje ništa

nema šanse da bi to mijenjao za nekakvu zujalicu u kućištu, moj mir nema cijene

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

Ja zapravo ventove gasim samo zbog skupljanja prasine, lagao bi kad bi rekao da mogu cut ML-ove na 500rpm odnosno silencia na ispod 800...

7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

Ja zapravo ventove gasim samo zbog skupljanja prasine, lagao bi kad bi rekao da mogu cut ML-ove na 500rpm odnosno silencia na ispod 800...

 nemoj tako, općepoznato je da se vrlo jako čuje promjena sa 200 na 400rpm i obrnuto, imali smo forumaše koji nisu mogli trpiti tu zaglušujuću buku case fanova na 400rpm...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

Ja zapravo ventove gasim samo zbog skupljanja prasine, lagao bi kad bi rekao da mogu cut ML-ove na 500rpm odnosno silencia na ispod 800...

ma jasno, ne čuju se sigurno niti moji kad je sve u idle

ali bezveze vuku prašinu i odlično mi je došla opcija u fan xpertu za gašenje ventova dok se temperatura ne digne do određene granice

12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nekidan sam se i ja poigrao krivuljama za case fanove u biosu. Taktika je bila za pocetak ustvrditi koja je minimalna temp procesora u gamingu tako da case fanovi u loadu ne bi spustali rpm. Kad sam skuzio da se ta temp vrti oko 48 stupnjeva namjestio sve case fanove da se od 0-47 stupnjeva vrte na 500rpm, kad temp dode do 48 dizu se na 900, vazan detalj je da se u biosu step up time postavi na neku visu vrijednost da se ne bi trigerali na svaki temp spajk pa sam to stavio na max postavku tj 0.7 sec tako da sad fanovi ignoriraju te kratkotrajne spajkove. Kartica isto na 500rpm u idleu, razlog je sto prebacivanjem monitora na 144hz memorija ode u load pa se temp popne na 55, ovako je na 49, a opet se ne cuje.

 

Moram priznati da je sve skupa sad dosta ugodnije, jos moram malo postelati fanove na aio posto im je step up stavljen na 0.3 sec pa ih spajkovi u idleu znaju trigerati.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 

nisam pametan šta da napravim sa grafičkom, kupio sam Gainward GTX 1080 Phoenix u srpnju 2016. godine, garancija ističe za 2 mjeseca jel, služila me stvarno tip top, i dalje je sve super, i sad sam razmišljao da ju prodam kad izlazi gtx 1180 (valjda) i uletim u tu novu. mislim si mogao bi dobiti pristojnu cifru za svoju gtx 1080 pa onda prelomit za novu grafu i fino sam si miran još par godina. što se tiče moje gtx 1080 ja nju ne bi morao mjenjati još dugo i siguran sam da će mi i dalje fino raditi, ali mislim si da mi je pametnije sad uzet novca kolko mogu dobiti nego čekati još jednu godinu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 14:40 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ako misliš prodavati prodaj ju sad još dok imaš neku garanciju, dok ti istekne će vrijediti manje... Uzmi u obzir da nove Nvidie bi trebale izaći u srpnju, ali to nije 100% sigurno, pa ako ne izađu ćeš biti neko vrijeme bez grafe...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 14:56 (xxRAZ8Rxx).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Cansee kaže...

 

nisam pametan šta da napravim sa grafičkom, kupio sam Gainward GTX 1080 Phoenix u srpnju 2016. godine, garancija ističe za 2 mjeseca jel, služila me stvarno tip top, i dalje je sve super, i sad sam razmišljao da ju prodam kad izlazi gtx 1180 (valjda) i uletim u tu novu. mislim si mogao bi dobiti pristojnu cifru za svoju gtx 1080 pa onda prelomit za novu grafu i fino sam si miran još par godina. što se tiče moje gtx 1080 ja nju ne bi morao mjenjati još dugo i siguran sam da će mi i dalje fino raditi, ali mislim si da mi je pametnije sad uzet novca kolko mogu dobiti nego čekati još jednu godinu 

 najgore od svega je što joj ističe garancija

odmah zatim ide i činjenica da će u roku godinu dana sigurno izaći gtx 1160, koja će vjerojatno biti jača ot tvoje, a u svakom slučaju nova s punom garancijom, efikasnija itd. itd. itd.

e sad, zamisli koliko ćeš ti dobiti za svoju koja će biti slabija, stara i bez garancije, u odnosu na neku novu 1160 koja će možda koštati oko 2500 kuna, a za mjesec-dva na njuškalu 2000

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ak leakovi za 1180 govore da ce biti jaca od 1080ti, kaj ne bi po tome 1160 trebala biti u rangu 1070, max 1070ti?

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Ak leakovi za 1180 govore da ce biti jaca od 1080ti, kaj ne bi po tome 1160 trebala biti u rangu 1070, max 1070ti?

a gdje je 1060 u odnosu na 980

i kad je izašla 1060 koliko je pala cijena 980-kama?

 

čak i da 1160 bude slabija 10% od 1080, sigurno će poprilično pasti cijene polovnih 1080, pogotovo ovih bez garancije

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice