GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Crče moja grafa... 

 

 

Morat ću si nešto novo nabaviti sljedećih tjedana, vjerojatno će to biti gtx 1060 3gb, do tada sam zapeo na staroj hd 5670 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozuri se, kolko gledam na njuskalu po cijenama 1000-1100 kn sto su se prodavale ok modeli sad ostale vecinom single fan zujalice.

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sto se tice graficki jel tko mjenjao thermalne paste i npr stavljao tekuci metal uskoro mi istice garancija pa cu joj moci zamjeniti pastu, pa me cisto zanima jel tko pokusavao od forumasa tekuci metal i koja je razlika u temperturama.Koliko je dobro na gpu stavljati tekuci metal ili je mozda bolja opcija mx-4 staviti.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne smeta mi toliko buka, većinom držim slušalice na ušima, ionako je prije ova moja zujala kao traktor jer sam stao nogom na nju, jedan vent se nije vrtio a drugi jedva 

 

 

Zaboravih napomeniti ako netko misli da ima dobru ponudu za bilo koju grafu nek ponudi nešto pa da vidimo 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dreadmoore kaže...

Ako znaš što radiš, tekući metal ti može spustiti temp. i preko 10 stupnjeva, sad je pitanje da li ti to stvarno i treba.

ps. to što ističe garancija, nije razlog da mijenjaš termalnu pastu. 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/thermal-grizzly/243054.aspx

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 11:14 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

Ako znaš što radiš, tekući metal ti može spustiti temp. i preko 10 stupnjeva, sad je pitanje da li ti to stvarno i treba.

ps. to što ističe garancija, nije razlog da mijenjaš termalnu pastu. 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/thermal-grizzly/243054.aspx

 Ma jest razlog posto iskreno ne namjeravm mjenjati graficku sigurno jos 1 god ili dvije i ova je overkil za TV ipak se radi o modelu koji se najvise grije iz msi serije zato i pitam.

AMD AntiBoy
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Pozuri se, kolko gledam na njuskalu po cijenama 1000-1100 kn sto su se prodavale ok modeli sad ostale vecinom single fan zujalice.

 1060 se toliko malo grije da je i jedan vent ok ako je hladnjak dobar.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znam da pokusavas opravdati one gigine single fan zujalice sta si prodavao, al to jednostavno nije istina.

 

Na EVGA 1060 sc single fan temperature pri 51% fan speeda na open benchu dosegnu 79 stupnjeva, fanovi na 70% vec urlaju, a potrebno ih je na tolko drzati da temp budu kolko tolko normalne, sve se ovdje lijepo vidi (2:26) 

 

Da ne bi krenuo kak postoje znatno bolje single fan zujalice evo slika heatsinak te iste EVGE klik, a evo slika gigine windforce kartice sa 2 fana (sad na brzinu nisam nasao sliku ove sa jednim fanom) klik. Ta EVGA koja se priblizava 80 stupnjeva ima dvije toplovodne cijevi i heatsink slicnih dimenzija pa se priblizava 80 stupnjeva, po nekoj logici ako windforce giga ima jednu toplovodnu cijev sumnjam da ova single fan ima dvije. Naravno da nije sve u toplovodnim cijevima, al svi ti heatsonkovi na single fan karticama su slicnih dimenzija (radi sto bolje kompatibilnopsti sa ITX sistemima) tako da su i kartice sve tu negdje po pitanju temperatura i zujanja. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 14:42 (war3_tft).
8 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vidim ima po njuškalu ima rx 570 za 800-900kn, igra bi se malo i s overclockom pa nisam još odlučio, a i dodatan gb vrama ne škodi 

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...

Znam da pokusavas opravdati one gigine single fan zujalice sta si prodavao, al to jednostavno nije istina.

 

Na EVGA 1060 sc single fan temperature pri 51% fan speeda na open benchu dosegnu 79 stupnjeva, fanovi na 70% vec urlaju, a potrebno ih je na tolko drzati da temp budu kolko tolko normalne, sve se ovdje lijepo vidi (2:26) 

 

Da ne bi krenuo kak postoje znatno bolje single fan zujalice evo slika heatsinak te iste EVGE klik, a evo slika gigine windforce kartice sa 2 fana (sad na brzinu nisam nasao sliku ove sa jednim fanom) klik. Ta EVGA koja se priblizava 80 stupnjeva ima dvije toplovodne cijevi i heatsionk slicnih dimenzija pa se priblizava 80 stupnjeva, po nekoj logici ako windforce giga ima jednu toplovodnu cijev sumnjam da ova single fan ima dvije. Naravno da nije sve u toplovodnim cijevima, al svi ti heatsonkovi na single fan karticama su slicnih dimenzija (radi sto bolje kompatibilnopsti sa ITX sistemima) tako da su i kartice sve tu negdje po pitanju temperatura i zujanja. 

 Ne znam šta da ti kažem , ove koje sam ja prodavao su bile poprilično tihe, za ove druge ne znam.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pozdrav!

 

Da li je netko imao problema sa RGBom na grafi. Imam Asus 1080ti Strix i sad sam primjetio da mi RGB radi samo oko jednog venta i na strani backplatea.

Da li to ima smisla reklamirati? Kartica je uzeta u ADMu.

 

THNX

TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Asus aura je podosta musicav program i zna cesto raditi sranje s regulacijom svjetla... ako je stvarno krepalo svjetlo, reklamacija pa nek daju jednu 2080ti u zamjenu 

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da, malo sam izguglao i vidim da se javlja dosta taj problem.

Kako vele te "RGB tubes" krepavaju odnosno rade oko skroz desnog venta dok na srednjem i onom najbližem HDMI i DVI portovima krepavaju ili "slabe" tako da tamo svjetla više nema. 

Budem provjerio sa ADMom.

 

Hvala

TheVeka
8 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Offtopic poruka, ali ako netko ima pristup pcekspert tržnici zamolio bih ga da mi uslika što ima od grafičkih na prodaju u rangu gtx 1060 3gb, rx 570,580 i slično

Hvala
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
TheVeka kaže...

Pozdrav!

 

Da li je netko imao problema sa RGBom na grafi. Imam Asus 1080ti Strix i sad sam primjetio da mi RGB radi samo oko jednog venta i na strani backplatea.

Da li to ima smisla reklamirati? Kartica je uzeta u ADMu.

 

THNX

 

RGB mora izumreti. Da nemam ovaj interesantni detalj na Poseidon kao efekat dubine ne bi ni drzao upaljen.

GTX1080Ti Strix je dobra karta.

 

Koliko su mi probuli usi kada sam kupovao Poseidon sa savetima Nemoj, nije ni voda ni vazduh, uzmi Founders pa stavi full cover block, uzmi Strix pa stavi full cover...

A lepo im rekao cena 550E+pare za vodeni blok - MAKS. Strix pa Strix, uzmi nju. uzmi Strix OC...I trazio sam ali traze ljudi 650e za polovnu.

I odlucim se ja da uzmem Poseidon ipak pa sta bude i pita me covek potpuno nevezano, je li da li je isti PCB sa Strix, pogledam ne vidim razlike, samo sam u tom momentu rekao Boze Molim Te da jeste.

Za svaki slucaj, zlu ne trebalo daj mi mir da i za nju postoji full cover...

 

Odem na sajt EKWB Strix Rev 2.0 vodeni blok - Kompatibilan sa ASUS Poseidon, RGB verzija i Acetal Nickel kao moj Monoblock...Yupiiiiii, imam Hybridni a mogu da stavim Full Cover.

Znaci budale bi me nagovorile da kupim karte sa koje moram da odmah dodam vodeni blok umesto karte za koju imam vec a mogu da dodam ako zelim.

Tako da ako mi temp nisu bas po volji stavljam vodeni blok identican kao za GTX1080Ti Strix na Poseidon.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 11:27 (eVGA-011).
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Reklamirao sam Strixicu. U Petak odnjeo u ADM i kažu mi da to mora u centralni EU servis i da to može do 2 mjeseca trajati. Poklopio se ušima i reko šta je tu je. 4 dana kasnije zovu i vele da ako želim da će mi dati zamjensku i da mogu birati 1080ti Armor ili 1080ti EVGA SC2 icx. Nije mi se dalo čekat do 2 mjeseca tako da sam uzeo EVGA. Možda nije kalibar Strixice ali 3 godine nove garancije nakon što sam strixicu koristio godinu i pol dana meni je to dobar deal.

TheVeka
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dobio sam novu 1060 3gb dual fan Palit na reklamaciji.

Koliko bi mogao dobiti za nju ako bi je prodavao? 

S tim da ova ima i back plate.

Steam: nuketown | PSN: berologic | Facebook: Bernard Šaško
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
1600kn max
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 10:42 (galinjo24).
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
galinjo24 kaže...
1800kn max

 ma nema teorije, tko će dati 1800 za novu palit pored neke gamingx ice pod debelom garom za 1100kn???

 

1400kn može proći, ko slabije verzije polovnjakuša od 6gb

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ajde 1300 mozda izvuce...
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Gledam kako je moja Gainward GF1070 GS u dućanu još uvijek 3700kn koliko sam ju platio prije 2,5 godine i ne vjerujem da tako dugo drži cijenu... 

Da ju idem prodavati mislim da bi mogao dobiti oko 2000kn? 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ima ko kavu strix 1070 da bi mjenjao za moju gigu 1070ti..nekako mi ova moja overkill?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

2800-3000kn bi bila ok cijena za polovnu GTX 1080 sa 1 godinom garancije i malo bolji model Asus Strix/MSI Gaming X ili je netko uspio nabaviti i za manje novce?

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...

Ima ko kavu strix 1070 da bi mjenjao za moju gigu 1070ti..nekako mi ova moja overkill?

 Koja je to Giga? Model?

11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...

Ima ko kavu strix 1070 da bi mjenjao za moju gigu 1070ti..nekako mi ova moja overkill?

 

1080 mSI gaming X

**sad sam vidio *70 sorry.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 10:14 (Arienos).
14 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Znači na Casekingu sam našao ove dvije kartice:

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-ichill-x3-8192-mb-gddr5-gci3-134.html

 

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-v4-8192-mb-gddr5-gci3-131.html

 

 

Obe su na sniženju, prva bi za Hrvatsku sa dostavom i plaćanjem Paypalom izašla 2780kn a druga 2860kn.

 

 

E sad jesu li to dobre ponude? Kakve su ove kartice ako ih tko ima? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hrci24 kaže...

Znači na Casekingu sam našao ove dvije kartice:

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-ichill-x3-8192-mb-gddr5-gci3-134.html

 

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-v4-8192-mb-gddr5-gci3-131.html

 

 

Obe su na sniženju, prva bi za Hrvatsku sa dostavom i plaćanjem Paypalom izašla 2780kn a druga 2860kn.

 

 

E sad jesu li to dobre ponude? Kakve su ove kartice ako ih tko ima? 

 

 

U teoriji prva ima nešto bolje hlađenje, ali je možda i nešto malo glasnija. I nema neke pretjerane razlike između njih. Uzmi jeftiniju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...
hrci24 kaže...

Znači na Casekingu sam našao ove dvije kartice:

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-ichill-x3-8192-mb-gddr5-gci3-134.html

 

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-v4-8192-mb-gddr5-gci3-131.html

 

 

Obe su na sniženju, prva bi za Hrvatsku sa dostavom i plaćanjem Paypalom izašla 2780kn a druga 2860kn.

 

 

E sad jesu li to dobre ponude? Kakve su ove kartice ako ih tko ima? 

 

 

U teoriji prva ima nešto bolje hlađenje, ali je možda i nešto malo glasnija. I nema neke pretjerane razlike između njih. Uzmi jeftiniju.

 ok, a cijena jel dobra? ili da još malo pričekam black friday?

14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hrci24 kaže...

Znači na Casekingu sam našao ove dvije kartice:

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-ichill-x3-8192-mb-gddr5-gci3-134.html

 

 

https://www.caseking.de/inno3d-geforce-gtx-1070-twin-x2-v4-8192-mb-gddr5-gci3-131.html

 

 

Obe su na sniženju, prva bi za Hrvatsku sa dostavom i plaćanjem Paypalom izašla 2780kn a druga 2860kn.

 

 

E sad jesu li to dobre ponude? Kakve su ove kartice ako ih tko ima? 

 

 Uzmi ichill. Ima mnogo bolje hladjenje i bolji PCB

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice