GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.354.153
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
itomic009 kaže...

 Mislim da će mi bit na knap, pošto sam grafu moral piknut (NH D14 ide malo prek prvog pciea slota) u drugi pcie slot, a par cm ispod je napajanje, a ova xtreme lll je veći hladnjak od stock hladnjaka na grafi..

Postoji još alternativa koja?

14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Momci, prodajen jednu Strix 1070, ako kog interesira

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Neznam dali je bilo ali od sada možete napravit oc scan i na Pascalima novijom verzijom msi afterburnera.

https://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sta radi taj oc scaner , kloka grafu umjesto tebe ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Ma da kao nekakav optimalni overclock. Naravno da je to daleko od maksimuma.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

u današnje vrijeme su po meni blentavi oveRklokovi grafičkih jer koji je smisao svega ?

što moćete dobiti ?

ako nemaš novaca pomiri se s čime raspolažeš a...a ako imaš novaca kupi ili zamijeni grafičku za bržu, skuplju, sve što ide uz to i vozi, koji oveclock grafičkih... ?!

nonsens...

 

tko ima nešto razborito protivu moga objašnjenja neka obrazloži.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže...

u današnje vrijeme su po meni blentavi oveRklokovi grafičkih jer koji je smisao svega ?

što moćete dobiti ?

ako nemaš novaca pomiri se s čime raspolažeš a...a ako imaš novaca kupi ili zamijeni grafičku za bržu, skuplju, sve što ide uz to i vozi, koji oveclock grafičkih... ?!

nonsens...

 

tko ima nešto razborito protivu moga objašnjenja neka obrazloži.. 

 dobiješ perfomanse skuplje grafe, evo primjerice za moju msi gaming na slici dolje - kad je klokneš, prepiša 1080 koja je kudikamo skuplja grafa

još kod moje koja nema x u nastavku, a ima isti hladnjak, benefit od klokanja je još nešto veći

a pritom nemam problema s temperaturama jer je hlađenje više nego adekvatno

 

dakle ocanjem dobijem besplatne perfomanse

10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

u današnje vrijeme su po meni blentavi oveRklokovi grafičkih jer koji je smisao svega ?

što moćete dobiti ?

ako nemaš novaca pomiri se s čime raspolažeš a...a ako imaš novaca kupi ili zamijeni grafičku za bržu, skuplju, sve što ide uz to i vozi, koji oveclock grafičkih... ?!

nonsens...

 

tko ima nešto razborito protivu moga objašnjenja neka obrazloži.. 

 dobiješ perfomanse skuplje grafe, evo primjerice za moju msi gaming na slici dolje - kad je klokneš, prepiša 1080 koja je kudikamo skuplja grafa

još kod moje koja nema x u nastavku, a ima isti hladnjak, benefit od klokanja je još nešto veći

a pritom nemam problema s temperaturama jer je hlađenje više nego adekvatno

 

dakle ocanjem dobijem besplatne perfomanse

 nisam nikad igrao na monitoru s tim herzovima. koliko je primjetna razlika izmedju 120 i 140 fps-a? 

po mom misljenju, oc je ok ako imas monitor koji ce od toga profitirat. ali ako nemas... 

6 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

u današnje vrijeme su po meni blentavi oveRklokovi grafičkih jer koji je smisao svega ?

što moćete dobiti ?

ako nemaš novaca pomiri se s čime raspolažeš a...a ako imaš novaca kupi ili zamijeni grafičku za bržu, skuplju, sve što ide uz to i vozi, koji oveclock grafičkih... ?!

nonsens...

 

tko ima nešto razborito protivu moga objašnjenja neka obrazloži.. 

 dobiješ perfomanse skuplje grafe, evo primjerice za moju msi gaming na slici dolje - kad je klokneš, prepiša 1080 koja je kudikamo skuplja grafa

još kod moje koja nema x u nastavku, a ima isti hladnjak, benefit od klokanja je još nešto veći

a pritom nemam problema s temperaturama jer je hlađenje više nego adekvatno

 

dakle ocanjem dobijem besplatne perfomanse

performanse koje su ti redundantne kao i uostalom stock performanse

 

OC i proca i grafe je korisno jedino u benchmark svrhe i workload, za igranje 0 bodova

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Meni PUBG radi bolje ako malo clockem memu, al pubg je pokvarena igra tako da vjerojatno to nije nikakvi pokazatelj :D

6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 

dakle ocanjem dobijem besplatne perfomanse

 aj, ne želim se svađati s tobom... jer smo relativno dosta komunicirali, negdje smo slično godište proizvodnje...

 

eto, imaš npr gtx 1050 ti OC ...

 

kojim ti tehnikama možeš izvući iz te kartice sposobnosti jedne 1060 6 GB...

 

dakle, to je kartica koja je jačinom poslije navedene 1050 Ti OC... (nije sada bitna 1060 s 3 GB)..isti klinac jer ovisi o igri..

 

aj plizim te... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 10:44 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
3dfx kaže...

 

OC i proca i grafe je korisno jedino u benchmark svrhe i workload, za igranje 0 bodova

eto, odgovor čovjeka za koga me baš briga ima li 15 ili 50 godina....

 

"nekada" je Oc grafičkih nešto značio, danas skoro ništa...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže...

 aj, ne želim se svađati s tobom... jer smo relativno dosta komunicirali, negdje smo slično godište proizvodnje...

 

eto, imaš npr gtx 1050 ti OC ...

 

kojim ti tehnikama možeš izvući iz te kartice sposobnosti jedne 1060 6 GB...

 ja sam ti dao primjer, gore je za gaming x verziju 1070 porast perfomansi 12,7%

u slučaju moje non x porast perfomansi je oko 15% i to nije zanemarivo

u tom slučaju 1070 prešiša običnu 1080, 1050ti nemere prešišat 1060 nikako jer je razlika prevelika, no opet možeš dobiti bolje perfomanse

 

sa 1050ti je specifična situacija gdje je benefit od klokanja manji, jer nije kao ostali pascali rađena na 16nm tsmc, nego na 14nm samsung i nešto je drukčija - glavna razlika je da im klokovi nejdu preko 1900 i nešto sitno mhz, dok kod primjerice moje 1070 to ide preko 2100mhz

 

6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
jovial kaže...

 nisam nikad igrao na monitoru s tim herzovima. koliko je primjetna razlika izmedju 120 i 140 fps-a? 

po mom misljenju, oc je ok ako imas monitor koji ce od toga profitirat. ali ako nemas... 

 tako je.

do prije 7/8 godina ljudi su se kleli kako im softver pokazuje da imaju npr 100 fps u igri da oni to super primjete, a nisu znali osnove elektronike, fizike... nisu znali da većina tadašnjih monitora boli taki ako imaju 50 odn 60 Hz što ti radiš s 140 FPS npr...

odjednom su zadnjih godina postali svi pametni, počeli rulatisa 144 Hz monitorima itd...

svaka čast, vrijeme ide dalje, napredujemo no ljudi imaju problem i sa 100 odn 120  Hz televizorima te misle da će im 4 K film snimljen u 29.999 fps bolje izgledati na 100Hz televizoru......

i svi koji imaju OLED tv se čude zašto moraju koristiti de judder, de blur i sl...

kako to ?

pa to je savršen tivi, čemu sapun, retention i ostale gluposti... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
3dfx kaže...

 

OC i proca i grafe je korisno jedino u benchmark svrhe i workload, za igranje 0 bodova

Majko mila koje gluposti, ajde da se nasmijemo probaj argumentirat taj kretenizam, kako je to beskorisno dobit 20+% vise performanse?

Kod mene konkretno je razlika kad clockam samo cpu i memoriju oko 30% u battlefieldu, al to je beskorisno...

6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 ja sam ti dao primjer, gore je za gaming x verziju 1070 porast perfomansi 12,7%

u slučaju moje non x porast perfomansi je oko 15% i to nije zanemarivo

u tom slučaju 1070 prešiša običnu 1080, 1050ti nemere prešišat 1060 nikako jer je razlika prevelika, no opet možeš dobiti bolje perfomanse

 

sa 1050ti je specifična situacija gdje je benefit od klokanja manji, jer nije kao ostali pascali rađena na 16nm tsmc, nego na 14nm samsung i nešto je drukčija - glavna razlika je da im klokovi nejdu preko 1900 i nešto sitno mhz, dok kod primjerice moje 1070 to ide preko 2100mhz

 

 dobro.

možemo tako do sutra raspravljati.

naveo sam ti primjer kartice nekakvog srednjeg segmenta koju kartica skuplja 1000kn ubije a da se ne pomjeri....

e sad...uvijek je bilo pravilo da kartice višega ranga mogu dobiti boosta overclockom pa eto nisi morao kupiti gtx.. 1080

 

koja je paanta ?!

 

onaj koji kupi 1080 isto može dobiti 12.7 % i gdje smo tada ?!

koji je smisao rasprave....

ona je tad oko 1080 ti i kua dalje...

 

ide i 1080 ti još više i tu je kraj...

 s čime dalje uspoređivati ?

s tri povezane u SLI ili što ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 11:14 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

OC i proca i grafe je korisno jedino u benchmark svrhe i workload, za igranje 0 bodova

Majko mila koje gluposti, ajde da se nasmijemo probaj argumentirat taj kretenizam, kako je to beskorisno dobit 20+% vise performanse?

Kod mene konkretno je razlika kad clockam samo cpu i memoriju oko 30% u battlefieldu, al to je beskorisno...

imas 120 min fps i kad to sve clockas imas 156 min fps, a igras se na 60Hz monitoru, totalno beskorisno ti je taj OC za igranje

 

druga stvar bi bila da imas 50fps i sa tim OC dobije 65 fps, onda je to super, ali takvu situaciju nemamo sa hardverom vec zadnjih 5 godina

 

 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže... 

onaj koji kupi 1080 isto može dobiti 12.7 % i gdje smo tada ?!

koji je smisao rasprave....

pitao si što dobiješ ocanjem, odgovor je veće perfomanse

tebi to nije zadovoljavajuć odgovor jer tvrdoglavo ostaješ pri svojem da je to danas nepotrebno i sad pitaš glupava pitanja o smislu rasprave

 

djelomično jesi u pravu jer ti realni benefit ovisi o monitoru, procesoru i slično - meni osobno nema neke koristi od ocanja jer mi je grafa ionako u većini slučajeva overkill za 1080p/60hz monitor kakav imam, a još dodatno mi procesor bottlenecka grafu i bez ocanja

tebi također to nema nekog smisla jer zbog specifičnog proizvodnog procesa tvoja 1050ti ionako nemere dalje od 1911mhz, pa si tu zakinut na ocanju

 

međutim, to sve ne mijenja činjenicu da ocanjem kod većine današnjih grafa dobiješ dodatne perfomanse i to nezanemarive

dakle situacija je ista kao i nekad i tvoj zaključak da je "u današnje vrijeme blentavo ocati" je jedina blentava stvar u ovoj raspravi

 

3dfx kaže...

imas 120 min fps i kad to sve clockas imas 156 min fps, a igras se na 60Hz monitoru, totalno beskorisno ti je taj OC za igranje

 

druga stvar bi bila da imas 50fps i sa tim OC dobije 65 fps, onda je to super, ali takvu situaciju nemamo sa hardverom vec zadnjih 5 godina

 baš lupaš gluposti, niti sve igre idu na istom fps-u, niti svi imaju istu rezoluciju i monitore iste brzine

čak i na mojem full hd 60hz monitoru ima situacija kad možeš iskoristiti benefit od ocanja - primjerice kingdom come deliverance na max postavkama se na mojoj grafi vrti na cca 50fps i ako dobijem 15% ocanjem, to je onda skoro 60, isto tako neke igre poput novijih assassins creed također imaju korist od ocanja čak i na mojem monitoru (da imam proc koji to može popratiti) 

netko drugi ima 1440p monitor i na takvu situaciju će naići na većini igara s grafom poput moje, treći ima 1080p 144hz i svaki fps koji može izvuć je dobrodošao

generalizirate bezveze 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 11:25 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ljudi moji, nekada smo se svi borili s Crysis igrom, pada li FPS na 25 ili niže, e sada smo odjednom postali gejmeri koji ne žele igrati pc igru ispod 60 fps jer je "neigriva" itd...

sjetite se vi stariji kako je bilo nekada...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koja to kartica ima 120 min fps u igrama...ili bi bilo bolje pitanje koja to igra daje 120 min fps karticama?

IIII
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
3dfx kaže...
ansha kaže...
3dfx kaže...

 

OC i proca i grafe je korisno jedino u benchmark svrhe i workload, za igranje 0 bodova

Majko mila koje gluposti, ajde da se nasmijemo probaj argumentirat taj kretenizam, kako je to beskorisno dobit 20+% vise performanse?

Kod mene konkretno je razlika kad clockam samo cpu i memoriju oko 30% u battlefieldu, al to je beskorisno...

imas 120 min fps i kad to sve clockas imas 156 min fps, a igras se na 60Hz monitoru, totalno beskorisno ti je taj OC za igranje

 

druga stvar bi bila da imas 50fps i sa tim OC dobije 65 fps, onda je to super, ali takvu situaciju nemamo sa hardverom vec zadnjih 5 godina

 

 

Lol, pa naravno da ima situacija kad dropa ispod 60fps, kod mene je 75hz monitor (a sve vise gamera ima barem 75hz) i nema sanse da drzim 75fps lock u zahtjevnijim igrama, u bf1 mi minimumi sa jedva 60fps odu na 85fps samo clockanjem memorije i cpu-a...

 

Bas mi je u Dishonoredu 2 nedavno bio jedan dio levela gdje sam sa undervoltanom i underclockanom karticom (kao takva i dalje brza od vecine 1080-ki na stocku) imao izmedju 55 i 65fps-a, veci dio vremena ispod 60. Kad ju clocknem minimumi odu iznad 60fps..

Founders edition 1080-ke spustaju takt debelo ispod 1800mhz kad se ugriju, kad ju clocknes i bolje ohladis isti gpu drzi 2100mhz i to ti je blizu 20% razlike. Jos tu dodaj memoriju koja se odlicno clocka i imas barem 15% vise fpsa a to je skok sa 52 na 60fps sta je razlika izmedju stutter festa (s ukljucenim vsyncom) i glatkog gameplaya.

 

14 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

A druga stvar, zaboravljamo da u shooterima vise od 60fps-a na 60hz monitoru znaci nizi input lag. Probaj igrat cs:go ili nesto slicno sa 60fps lockom na 60hz monitoru a onda probaj 400fps na 60hz monitoru, nebo i zemlja u responzivnosti jer je ukupni input pag puno nizi...

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
Anđeo bez falige kaže... 

onaj koji kupi 1080 isto može dobiti 12.7 % i gdje smo tada ?!

koji je smisao rasprave....

pito si što dobiješ ocanjem, odgovor je veće perfomanse

tebi to nije zadovoljavajuć odgovor jer tvrdoglavo ostaješ pri svojem da je to danas nepotrebno i sad pitaš glupava pitanja o smislu rasprave

 

djelomično jesi u pravu jer ti realni benefit ovisi o monitoru, procesoru i slično - meni osobno nema neke koristi od ocanja jer mi je grafa ionako u većini slučajeva overkill za 1080p/60hz monitor kakav imam, a još dodatno mi procesor bottlenecka grafu i bez ocanja

tebi također to nema nekog smisla jer zbog specifičnog proizvodnog procesa tvoja 1050ti ionako nemere dalje od 1911mhz, pa si tu zakinut na ocanju

a

 

međutim, to sve ne mijenja činjenicu da ocanjem kod većine današnjih grafa dobiješ dodatne perfomanse i to nezanemarive

dakle situacija je ista kao i nekad i tvoj zaključak da je "u današnje vrijeme blentavo ocati" je jedina blentava stvar u ovoj raspravi

 

što je zaključak svega ?!

tko se blentavo ponaša, tko blentavo piše ?!

zaboli me, vjeruj mi....ionako sad imam instalirane Crysis 3, i Far Cry 3 koje sam napustio još prije par godina...i vratio se prije pet mjeseci...

 

meni moja kartica za te igre super služi....odigram svaki drugi dan jedan prolaz, level, kako hoćeš...jednostavno to prođe čovjeka kao i pikulanje odn. klikeranje...

 

jebe mi se, da ti kažem iskreno...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...

A druga stvar, zaboravljamo da u shooterima vise od 60fps-a na 60hz monitoru znaci nizi input lag. Probaj igrat cs:go ili nesto slicno sa 60fps lockom na 60hz monitoru a onda probaj 400fps na 60hz monitoru, nebo i zemlja u responzivnosti jer je ukupni input pag puno nizi...

 ¿????? 

Samo više frameova guraš kroz 60Hz i dobiješ takozvani ghosting... 

A input pag je uvijek isti... odnosno koliko monitor support-a.

Mnogi miješaju refresh time, sa input lag-om pa si možda i ti.

 

Ali evo ti starinska... Isključi sve shadere odnosno stavi detalje svega na low i usporedi 60 sa 60. ;) 

everyday i'm shuffling...
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže...

što je zaključak svega ?!

tko se blentavo ponaša, tko blentavo piše ?!

 gledaj, postavio si glupavu teoriju koju još jednom možeš pogledati dolje

još si postavio pitanje ima li tko što protiv i da to obrazloži

odgovor si dobio i to vrlo jednostavan, a što tebi taj odgovor ne paše u teoriju koju si izvukao iz dupeta, pa se sad bacakaš, e to je sasvim druga stvar

Anđeo bez falinge kaže... 

 

u današnje vrijeme su po meni blentavi oveRklokovi grafičkih jer koji je smisao svega ?

što moćete dobiti ?

ako nemaš novaca pomiri se s čime raspolažeš a...a ako imaš novaca kupi ili zamijeni grafičku za bržu, skuplju, sve što ide uz to i vozi, koji oveclock grafičkih... ?!

nonsens...

 

tko ima nešto razborito protivu moga objašnjenja neka obrazloži.. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 gledaj, postavio si glupavu teoriju koju još jednom možeš pogledati dolje

još si postavio pitanje ima li tko što protiv i da to obrazloži

odgovor si dobio i to vrlo jednostavan, a što tebi taj odgovor ne paše u teoriju koju si izvukao iz dupeta, pa se sad bacakaš, e to je sasvim druga stvar

 ok.

ti više znaš o PC igrama jer i s tvojih 50 godina još si uvijek u PC gejmingu.

svaka čast.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Anđeo bez falinge kaže...

 ok.

ti više znaš o PC igrama jer i s tvojih 50 godina još si uvijek u PC gejmingu.

svaka čast.

 kakve sad to veze ima s tvojim pitanjem, mojim odgovorom i cijelom raspravom o benefitima ocanja?

men'sčini da ti odgovore trebaš potražiti na drugom mjestu, tamo gdje se možeš uvaliti u fini kožnati kauč i održati monolog pred čovcem koji će te poslušati i klimati glavom, baš kako tebi paše

jer za normalnu raspravu, s argumentima, uvažavanjem tuđeg mišljenja i bez glupih insinuacija na granici vrijeđanja, očito nisi sposoban

9 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ekipa se malo zarundala pa bacila "trol on" na bugu...

IIII
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...

 kakve sad to veze ima s tvojim pitanjem, mojim odgovorom i cijelom raspravom o benefitima ocanja?

men'sčini da ti odgovore trebaš potražiti na drugom mjestu, tamo gdje se možeš uvaliti u fini kožnati kauč i održati monolog pred čovcem koji će te poslušati i klimati glavom, baš kako tebi paše

jer za normalnu raspravu, s argumentima, uvažavanjem tuđeg mišljenja i bez glupih insinuacija na granici vrijeđanja, očito nisi sposoban

 eto ?!

po čemu si ti drukčiji od mene ?

obično sam s druge strane kauča i svega se brate naslušam....pusica....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice