GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jel identičan hladnjak/hlađenje na oba modela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Ajmo mala pomoć,dvoumim se između ova 2 modela:

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/specifications/

https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING/specifications/

Koliko ja znam i sjećam se Ti je jača kartica ali po specifikacijama base/boost očito ne.

Kako to?

Razlika u cijeni mi je oko 25 eur skuplja je Ti,uzimam polovnu sa garancijom.

Sad samo da mi kažete jel vredi dati 25 eur više jel zaista taj model strix-ice brži i jel ima kvalitetnije išta hlađenje u odnosu na klasičnu 1070.

Govorim o ta 2 modela.

Boost je 100MHz manji kod Ti modela,ali valjda su bitnije te neke cuda cores.

Igrao bih na FullHD plus rez.

KOliko mogu biti miran sa 1070 Ti što se igranja igrica tiče na toj rez,konkretno 2160x1080 rez.

 

 

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
war3_tft kaže...
zvonac kaže...

 Ma nafrljim vent na 85%, onda temperature su oko 72-74c max al dost se čuje onda, inače, taj hladnjak je preslab za taj čip, taj hladnjak se nalazi na 1080 grafi, tak da je GB definitivno trebal stavit bolji hladnjak na Ti verziju, a ne ovaj "slabašni".

Ovo je situacija u kućištu i nemam baš puno mjesta za manevriranje nekih većih hladnjaka.

 Jel to imas jedan fan naprijed? Izvadi ovu malu metalnu pregradu iznad HDD kucista i spusti taj fan nize nek upuhuje zrak ispod kartice, a drugi bi bilo dobro nabaviti i staviti iznad njega da puse u cpu hladnjak. Ne stane ti kartica gore u prvi PCI slot il?

 Ne stane, nazalost. Bum se poigral malo.

12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Jel identičan hladnjak/hlađenje na oba modela?

 Nije, 1070ti ima puno deblji hladnjak, mislim da je cak deblji nego na gtx 1080, a ploca koja dodiruje sami cip je kao kod gtx 1080 ti tj unaprijedena i bolja verzija nego na 1070 i 1080.

14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
@zvonac
Imas slicno kuciste kao ja (Define C) al je kod tebe dosta skuceno i grafa ti nemre disat, plus ja imam 3x120mm hi pressure ventova napred kaj definitivno pomaze.

@zelja
1070Ti Armor sam imao i super graficka, dosta efikasna i tiha, skroz ok za 1440p60 i cak 1800p60 (za upscale na 4K) ako se malo smanje detalji.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 0:35 (8ax).
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jedno ajd da kažem čudno pitanje,šta bi ste pre uzeli:

GTX 1070 Ti asus strix polovnu uz god dana garancije za 350 eur

GTX 1070 Ti asus strix novu bez garancije za 390 eur

Nemojte me samo pitati zašto tako skupo,takve su cijene ovde.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Jedno ajd da kažem čudno pitanje,šta bi ste pre uzeli:

GTX 1070 Ti asus strix polovnu uz god dana garancije za 350 eur

GTX 1070 Ti asus strix novu bez garancije za 390 eur

Nemojte me samo pitati zašto tako skupo,takve su cijene ovde.

 Rabljenu s garom!

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Čak i ako je majnovala/rudarila? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Čak i ako je majnovala/rudarila? 

 

da

ako ima neki veci problem, sigurno ce crknuti u garantnom roku

 

ne kontam zasto bi odabrao 40€ skuplju karticu (i to isti model) koja uopce nema garanciju

 

16 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Čak i ako je majnovala/rudarila? 

 Opet imas garanciju bez obzira na sve.

Badava nova grafa bez garancije.

13 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
For everything you gain, You lose something else.
Moj PC  
10 0 hvala 3
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koje su šanse da uvoznik iskopa identičnu karticu koju sam dao na reklamaciju (Gigabyte GTX 1070Ti Gaming 8G)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa koja je šansa da se nova strix-ica pokvari?

Mislim baš bi bio baksuz.

Moje mišljenje je da je novo novo,šta me briga što nema garancije,kupio sam komponente pre 3 god sa garancijama pa ništa nije crklo.

A ovo sa garancijom polovno je sr...e mislim iako crkne garancija je u Švicarskoj,pa ti čekaj sem ako momak nedaje lično svoju garanciju.

Tako da ću dobro razmisliti.

Mislim ne znam moje mišljenje da se strix-ica gtx 1070 ti pokvari unutar 1 god su male,jer na ovu drugu polovnu daje 1 god garancije.

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da i mene zanima...jel sad neznam jel do napajanja ili do grafe..ali kad upalim superposition i ova moja pocne zujat kad je u loadu...pa neznam jel to moze ici na reklamaciju...

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 5:19 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...

ali kad upalim superposition i ova moja pocne zujat kad je u loadu...pa neznam jel to moze ici na reklamaciju...

mariolla79 kaže...

a ako bog da mozda kroz godinu ili dvije dok je jos gara da ciciprdne grafa....

Vidim da intenzivno radiš na tome da je sje....

ps. bilo bi logično da kad je kartica opterećena benchmarkom da se vent. moraju vrtjeti brže,

na garanciji možeš dobiti novu i čak identičnu, a mogu ti je vratiti jer je njima ta buka u redu,

a onda i naplatiti dijagnostiku ispravne kartice.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 9:24 (Valentin17).
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Sad se baš raspravljam sa poznanikom preko kojeg nabavljam dijelove.

Gledao sam mnoge recenzije,i kažem mu zbog toga da je EVGA bolja od asus strix-ice je jedan lik sa yt koji sklapa konfe uzima samo EVGA kartice,čini mi se da je neko pisao na jednoj mojoj temi da imaju bolje hlađenje.Eh sad EVGA je orginal američka firma,al ne znam ovde za naše tržište jel isto dolazi made in China?

Uzmimo recimo model gtx 1070 Ti.

Koje je vaše mišljenje?Jel ima neko EVGA?

KOnkretno me zanima ovaj model:

https://www.olx.ba/artikal/32821501/evga-geforce-gtx-1070-ti-sc-gaming-8gb-gddr5-acx-3-0/

Kakav je kvalitet i kakvo hlađenje ima?

Jel bolji izbor nego Asus Strix 1070 Ti?

Zanima me mišljenje i u ovoj kartici:

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2629&lang=en&pn=NE51070S15P2-1041J&tab=ov

S obzirom da nemam iskustva sa Palit-om ne znam kakav je kvalitet?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 9:47 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Sad se baš raspravljam sa poznanikom preko kojeg nabavljam dijelove.

Gledao sam mnoge recenzije,i kažem mu zbog toga da je EVGA bolja od asus strix-ice je jedan lik sa yt koji sklapa konfe uzima samo EVGA kartice,čini mi se da je neko pisao na jednoj mojoj temi da imaju bolje hlađenje.Eh sad EVGA je orginal američka firma,al ne znam ovde za naše tržište jel isto dolazi made in China?

Uzmimo recimo model gtx 1070 Ti.

Koje je vaše mišljenje?Jel ima neko EVGA?

KOnkretno me zanima ovaj model:

https://www.olx.ba/artikal/32821501/evga-geforce-gtx-1070-ti-sc-gaming-8gb-gddr5-acx-3-0/

Kakav je kvalitet i kakvo hlađenje ima?

Jel bolji izbor nego Asus Strix 1070 Ti?

Zanima me mišljenje i u ovoj kartici:

http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2629&lang=en&pn=NE51070S15P2-1041J&tab=ov

S obzirom da nemam iskustva sa Palit-om ne znam kakav je kvalitet?

 EVGA SC su najbolje kartice u poznatom svemiru, nije mi jasno kako je to takvom entuzijastu poput tebe uspilo promaknuti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 10:08 (lav1000).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

 

Prije trenutne STRIX 1080Ti, imao sam EVGA 1080 FTW.


Nije baš ista usporedba, ali između jedne stvari se može povući paralela..
Coil whine. EVGA ga je imala, ali ne toliko izražajnog kao ASUS.

ASUS Strix ima 3x ventilatora 80mm (ili 85mm, nisam siguran).
EVGA FTW ima 2x ventilatora 100mm s boljim airflowom.


Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Pa koja je šansa da se nova strix-ica pokvari?

Mislim baš bi bio baksuz.

Moje mišljenje je da je novo novo,šta me briga što nema garancije,kupio sam komponente pre 3 god sa garancijama pa ništa nije crklo.

A ovo sa garancijom polovno je sr...e mislim iako crkne garancija je u Švicarskoj,pa ti čekaj sem ako momak nedaje lično svoju garanciju.

Tako da ću dobro razmisliti.

Mislim ne znam moje mišljenje da se strix-ica gtx 1070 ti pokvari unutar 1 god su male,jer na ovu drugu polovnu daje 1 god garancije.

 

to sto je hardver nov ne garantira ti ispravnost - oni stancaju milijune tih grafickih godisnje, doista mislis da kinezici svaku pregledaju do jaja i garantiraju ispravnost?

 

ponavljam, moras biti retard da uzmes novu karticu bez ikakve garancije naspram polovne sa dosta preostale garancije

 

i sto se tice EVGA, nisu cijepljeni od problema:

https://www.pcmag.com/news/349319/evga-patches-graphics-cards-to-stop-them-catching-fire

 

cak i nova 2xxx serija ima problema:

https://www.guru3d.com/news-story/nvidia-acknowledges-issues-with-geforce-rtx-2080-ti-fe.html

 

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

MSI grafičke su najhladnije,najtiše i ujedno najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 14:02 (hummer0).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Dobro a šta je sa Palit,ova Jetstream gtx 1070?

Kakve su globalno njhove kartice?

Znači mišljenje oko EVGA je podjeljeno.

Na Palit-ov taj model mi daje 1.5 god garancije,polovna je.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 14:58 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hummer0 kaže...

MSI grafičke su najhladnije,najtiše i ujedno najbolje.

 Imam ovu,jako povoljnu ali vidim da je base/boost klok niži u odonosu na strix-icu.

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-ARMOR-8G-OC.html

Kakvo je mišljenje o toj kartici?Kakvo je hlađenje?Koliko se sječam u RTX 2060 seriji Armor se najviše grijala.

Imam i gaming Z ili X model ali je prodavač daje mislim za oko 70 eur višu cijenu isto GTX 1070.

10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...
hummer0 kaže...

MSI grafičke su najhladnije,najtiše i ujedno najbolje.

 Imam ovu,jako povoljnu ali vidim da je base/boost klok niži u odonosu na strix-icu.

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-ARMOR-8G-OC.html

Kakvo je mišljenje o toj kartici?Kakvo je hlađenje?Koliko se sječam u RTX 2060 seriji Armor se najviše grijala.

Imam i gaming Z ili X model ali je prodavač daje mislim za oko 70 eur višu cijenu isto GTX 1070.

 Uzmi najjeftiniju sa najvise godina garancije. Nemas razlike u FPSu izmedju Palitove ili Strixove...

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Najjeftinije mi daje MSI Armor GTX 1070 ne znam nije mi rekao sa/bez garancije,nakon toga Palit-ov model sa 1.5 god garancije i onda najskuplja Strix s tim da se meni uzima 1070 Ti i na njih daje godinu dana garancije polovne su.

I Ima GTX 1070 Gaming X ili Z koja je već cijenom tu valjda negde kao i Strix.

Eh sad razlika izmedju strix 1070 i 1070Ti je koliko se sjećam 25 eur,a u igricama je to par frame-ova više.

A meni se uzima Ti jer ima bolje hlađenje i valjda je malo jača u igricama.

Gledam recenzije na yt ove Palitove i nisu loše.Nju mi daje 25 eur jeftnije u odnosu na asus strix,ali vidim ogromna je i široka.

A ne znam nemam iskustva sa Palit-om.

Drugi problem koji ja pitam sebe i vas je monitor koji je samo 60 Hz,tako da se postavlja pitanje koja je svrha kupovati ove jače grafulje na tako slabom monitoru.

Ima li uopšte smisla?

Jer otvorio sam jednom temu vezano za to i rečeno mi je da nema smisla sve dok ne nabavim 144Hz monitor.

A meni je sasvim dovoljno tih nekih 50-ak fpsa za gejming.

Jedino za ubuduće igrice koje će zahtjevati jače grafičke,a koliko vidim zasad ih nema, a trenutno imam neki krš a to je r9 390 koja vrti solidno sve igrice na 2560x1080 na max detaljima sa oko 50 fps-a.

To je valjda dovoljno.Mada nisam probao Metro Exodus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 15:29 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Najjeftinije mi daje MSI Armor GTX 1070 ne znam nije mi rekao sa/bez garancije,nakon toga Palit-ov model sa 1.5 god garancije i onda najskuplja Strix s tim da se meni uzima 1070 Ti i na njih daje godinu dana garancije polovne su.

I Ima GTX 1070 Gaming X ili Z koja je već cijenom tu valjda negde kao i Strix.

Eh sad razlika izmedju strix 1070 i 1070Ti je koliko se sjećam 25 eur,a u igricama je to par frame-ova više.

A meni se uzima Ti jer ima bolje hlađenje i valjda je malo jača u igricama.

Gledam recenzije na yt ove Palitove i nisu loše.Nju mi daje 25 eur jeftnije u odnosu na asus strix,ali vidim ogromna je i široka.

A ne znam nemam iskustva sa Palit-om.

Drugi problem koji ja pitam sebe i vas je monitor koji je samo 60 Hz,tako da se postavlja pitanje koja je svrha kupovati ove jače grafulje na tako slabom monitoru.

Ima li uopšte smisla?

Jedino za ubuduće igrice koje će zahtjevati jače grafičke,a koliko vidim zasad ih nema, a trenutno imam neki krš a to je r9 390 koja vrti solidno sve igrice na 2560x1080 na max detaljima sa oko 50 fps-a.

To je valjda dovoljno.Mada nisam probao Metro Exodus.

 1070ti je jaca malo vise od par fpsa od 1070, ali posto si na 60hz monitoru uzmi palitovu 1070, ak ti bude bucna, lako joj spustis voltazu i namjestit fan curve ( a ak lockas 60fpsa onda niti to ne trebas radit)

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da,ali ako ne planiram kupovat 144Hz 2k monitor a ne planiram onda nema smisla ni kupovat gtx 1070 barem zasad jel tako?

Mislim samo radi otp 10 fps-a.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Déjà vu...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Valentin17 kaže...
mariolla79 kaže...

ali kad upalim superposition i ova moja pocne zujat kad je u loadu...pa neznam jel to moze ici na reklamaciju...

mariolla79 kaže...

a ako bog da mozda kroz godinu ili dvije dok je jos gara da ciciprdne grafa....

Vidim da intenzivno radiš na tome da je sje....

ps. bilo bi logično da kad je kartica opterećena benchmarkom da se vent. moraju vrtjeti brže,

na garanciji možeš dobiti novu i čak identičnu, a mogu ti je vratiti jer je njima ta buka u redu,

a onda i naplatiti dijagnostiku ispravne kartice.

 Ne radim na tome da je sjebem..nego meni vec dva mjeseca zuji..ali to nisu ventovi..znam kak vent zuji kad se okrece...testirao ventove u idleu na 60 posto kao sto i automatski rade u loadu na 60 posto i nije to takvo zujanje..cine mi se zavojnice

razorblade
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
mariolla79 kaže...
cine mi se zavojnice

To na garanciji ne bude prošlo iako bih ja na tvome mjestu probao zamjeniti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...
hummer0 kaže...

MSI grafičke su najhladnije,najtiše i ujedno najbolje.

 Imam ovu,jako povoljnu ali vidim da je base/boost klok niži u odonosu na strix-icu.

https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-ARMOR-8G-OC.html

Kakvo je mišljenje o toj kartici?Kakvo je hlađenje?Koliko se sječam u RTX 2060 seriji Armor se najviše grijala.

Imam i gaming Z ili X model ali je prodavač daje mislim za oko 70 eur višu cijenu isto GTX 1070.

 Zelja

Mislio sam na ovu verziju gaming X.

najviša temperatura mi je 62 C.

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-garancija-oglas-27848124

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 18:46 (hummer0).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice