NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.428
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Može li Nvidia nekako usporiti performanse u rudarenju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Nije to bas samo tako. Npr gddr5x ima vecu propusnost od gddr5 obicnog, ali losije latencije i samim time je losiji za algoritme ovisne o memoriji poput daggera i cryptonighta (eth i monero npr). Pa i kad se amd kartice bios moddaju smanjuju im se latencije, propusnost je isto bitna ali nije sve. Tako da nvidia moze usporiti do neke mjere, ali sa nvidiom se uglavnom rudare algoritmi koji nisu memorijski teskk, nego za jezgru (neoscrypt, eqiuhash, lyra2rev2) a tu tesko moze usporiti, samo ce se napisati drukciji miner.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 13:23 (Jakovp).
14 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Trentno stanje je takvo da je gpu majnanje koma, s mogucnoscu da se drasticno pogorsa :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Naravno da ovisi o algoritmu, ali veći broj popularnih je  k'o prase u blatu na HBM-u...

Nope.
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Što više čitam nagađanja po netu, to sam manje pametan... svak ima svoje neko mišljenje, 3 su potencijalne "obitelji" grafičkih kartica u ISTOJ GENERACIJI, barem po kodnom imenu (opet potencijalno), release između Q2, Q3, cijene, svašta nešto, a nVidia šuti.

Ajde, počelo je mrvicu pad cijena postojeće generacije, al imat manja na stanju postojeće, prekidat proizvodnju, nemat slijedeći korak, konkurencija na koljenima, moš prodavat što hoćeš, koliko hoćeš.... a ne činit to - sve skupa mi nema smisla.

 

Nekd bi bilo najbolje prestat išta čitat na godinu dana, pa vidjet samo što postoji u tom trenu.

 

Nemrem trenutno planirat ni laptop ni stolno računalo što, kako, zašto.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Tonči kaže...

 Wat

 

12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

^Zvuk violine...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

inače šta se događa? ode friday,ode i tonči...zašto odlaze flagship forumaši?

 

 

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
matkoGSi kaže...

inače šta se događa? ode friday,ode i tonči...zašto odlaze flagship forumaši?

 

 

Otisli trbuhom za kruhom na strane forume...

10 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...

Otisli trbuhom za kruhom na strane forume...

 

13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Malo o nadolazećoj seriji...

 

In terms of pricing, whispers say that NVIDIA is looking to charge more for the GTX 1180 as compared to the GTX 1080, with some sources quoted as saying to expect a price tag of around $699.

 

KLIK

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Ne čudi me da će cijena biti veća uz Gddr6 i još veću želju za zaradom.
SSD koliko si mi života uštedio...
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

Malo o nadolazećoj seriji...

 

In terms of pricing, whispers say that NVIDIA is looking to charge more for the GTX 1180 as compared to the GTX 1080, with some sources quoted as saying to expect a price tag of around $699.

 

KLIK

 fino ovo izgleda, jako obećavajuće, samo da nebi bio mačak u vreći kad dođe vrijeme launcha 

10 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Cudi me da Nvidia jos nista nije ni spomenula konkretno o ovim karticama, samo neki silni rumori i spekulacije koje dovode nigdje. Rastegnuli su ovo 1000 seriju dosta dugo, a jos ni pravog glasa o novim grafama od nvidie.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
lav1000 kaže...
Promster kaže...

Malo o nadolazećoj seriji...

 

In terms of pricing, whispers say that NVIDIA is looking to charge more for the GTX 1180 as compared to the GTX 1080, with some sources quoted as saying to expect a price tag of around $699.

 

KLIK

 fino ovo izgleda, jako obećavajuće, samo da nebi bio mačak u vreći kad dođe vrijeme launcha 

Ne pre-orderaš fino i boli te briga, kak ispade ispadne, nemreš protiv toga.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
IvanDado kaže...

Cudi me da Nvidia jos nista nije ni spomenula konkretno o ovim karticama, samo neki silni rumori i spekulacije koje dovode nigdje. Rastegnuli su ovo 1000 seriju dosta dugo, a jos ni pravog glasa o novim grafama od nvidie.

A rastezu dok mogu, logican potez...

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
IvanDado kaže...

Cudi me da Nvidia jos nista nije ni spomenula konkretno o ovim karticama, samo neki silni rumori i spekulacije koje dovode nigdje. Rastegnuli su ovo 1000 seriju dosta dugo, a jos ni pravog glasa o novim grafama od nvidie.

 Kad nemas konkurencije mozes raditi kaj te volja.

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Da, ali u tome i jest problem što ne rade.

Kartice im idu ko halva... da su pametni izdavali bi seriju 10X0 u masovnim količinama... da ih ima na stanju po kakvoj god pristojnoj cijeni išle bi ko blesave... bio je takav hype, ljudi su maltene nudili auto za grafu u jednom trenu, al ih nije bilo za kupit, a o novoj seriji ni riječi...

 

To je ono što mi nije jasno, da gasiš proizvodnju stare serije, a ne pokrećeš proizvodnju nove, u trenutku kad konkurent nema što ponudit.

 

Cijena je otišla ovoliko gore upravo zato što ih je bio strahoviti manjak. Trenutno je malčice bolje, ali ni približno kako bi trebalo bit.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Da, ali u tome i jest problem što ne rade.

Kartice im idu ko halva... da su pametni izdavali bi seriju 10X0 u masovnim količinama... da ih ima na stanju po kakvoj god pristojnoj cijeni išle bi ko blesave... bio je takav hype, ljudi su maltene nudili auto za grafu u jednom trenu, al ih nije bilo za kupit, a o novoj seriji ni riječi...

 

To je ono što mi nije jasno, da gasiš proizvodnju stare serije, a ne pokrećeš proizvodnju nove, u trenutku kad konkurent nema što ponudit.

 

Cijena je otišla ovoliko gore upravo zato što ih je bio strahoviti manjak. Trenutno je malčice bolje, ali ni približno kako bi trebalo bit.

 Zato jer ne mogu ne radit i razvijat bolje inace ih AMD dostigne. Moras uvijek biti bolji i bez obzira kaj konkurencija nije konkurentna to ne znaci da se ne budu dalje trudili biti bolji. Pogle Intel prodavali iste procesore pet godina i onda im je AMD skocil za vrat sa Rynzen serijom, a Intel odma izbacil nove procesore sa vise jezgri nego do sada. Vidi Nvidia da AMD ima dobru tehnologiju koju nisu usavrsili i nije im sve jedno. 

 

 

11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nemaju razloga spominjat novu seriju čak i ako je možda imaju spremnu, dok se stara serija prodaje dobro, zašto bi najavili bilo što i tako dali potencijalnim kupcima razlog za odgodu kupovine.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Al stare nema dovoljno, ni približno... nije cijena otišla gore maltene duplo jer ih ima tona na stanju... i od visoke cijene nVidia nema nikakve koristi, već samo trgovci koji iskorištavaju situaciju.

Da je ova situacija ikakava prednost za nVidiu, ne bi bilo problema... ali nije.

 

Navodno sa chipovima ni nema toliko problema već sa manjkom GDDR-a kojeg nema... tko bi više znao što se dešava.

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Biti će jako zanimljivo pratiti tržište do kraja ove godine..  cjene hardvera su podivljale skroz (uglavnom zbog minera) pa je pitanje kako će kupci reagirati i koliko će se što prodavati. 

Krajem ove godine trebao bih mijenjati matičnu, proc i ram, no ne znam kakva će biti ponuda i kakve će biti cjene. 

Grafulju čekam iduću generaciju (uvijek kupujem svaku drugu gen.). 

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 20:07 (Dado_ZG78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa ja sam planirao iskreno Ice Lake i volta/ampere malo refresh napravit. Zato mi je ova godina zanimljiva za pratit... al sad kako stvari stoje nisam pametan. Novih generacija nema, Ryzen me razočaro, od grafulja ATI isto niš pametno, nVidia se niš ne zna, Ice Lake možda gurnut u 2019 i to pitanje koji Q...

 

Nije da mi treba, al žulja me nešto... bit će godine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
NEW_MAN kaže...
IvanDado kaže...

Cudi me da Nvidia jos nista nije ni spomenula konkretno o ovim karticama, samo neki silni rumori i spekulacije koje dovode nigdje. Rastegnuli su ovo 1000 seriju dosta dugo, a jos ni pravog glasa o novim grafama od nvidie.

 Kad nemas konkurencije mozes raditi kaj te volja.

 ovo je samo pokazatelj da je idiotizam biti bilo čiji fanboy, ja ću uskoro preći na Ryzen s IvyBridge-a, i kupit ću neku grafu novu jer kad sam kupio proc prije skoro 7 godina tad sam i grafu, vrijeme je za novi proc grafu a to naravno uključuje i matičnu.

ali imam lovu pa ću se malo modernizirat, ali stvari su jasne biti fanboy je kretenizam, ako neka kompanija daje ono što mi treba prelazim kod njih bez ikakvog razmišljanja, ja jesam više naklonjen Nvidiji, ali jasno je ko dan da je AMD potreban jer bez AMDa odnosno prave konkurencije vidjeli smo kako se Intel ponašao, dok AMD nije izbacio Ryzen procesore. onda smo vidjeli naglo obrat, i ponudu 6 jezgri i od njih, dakle tako je i u svijetu grafičkih, ko misli da je Nvidia fer grdno se vara, ja isto imam 660ti od njih, ali duboko sam svijestan da oni nisu ništa bolji od AMDa dapače ako ostanu ovako dominantni na tržištu grafičkih bit će sve gori, tako da navijam da AMD i u segmentu grafičkih bude konkurentan kako je konkurentan u svijetu procesora Intelu. jer Nvidia bez prave konkurencije, vidimo kako se ponaša.

i 5-3570K
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Daj bože što više konkurencije u svim segmentima tržišta.. 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Navodno nove GTXice dolaze već u 7. mjesecu, s time da se svakakve pretpostavke rade, ali jedna od njih je da cijena svake pojedine ide 10-20% gore. Tj. da bi GTX 1180 bila oko 50-100$ skuplja nego GTX 1080 na releaseu (700$ vs 600$)... preračunato u kune dakle, kao polovni clio.

Ako se ponovo upletu i mineri kriptovaluta u cijelu priču... bit će zanimljivo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Ako se ponovo upletu i mineri kriptovaluta u cijelu priču... bit će zanimljivo.

 ne znam, meni se čini da su rudari na izdisaju i da rade tek toliko da im ne stoje rigovi bezveze

u svakom slučaju znam da, zadnji put kad sam samo probao kakva je situacija prije nekih mjesec dana, sam sa 1070 imao manji profit nego sa 1050ti prije 4-5 mjeseci

16 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Kupujem graficku vec vise od godinu dana i nikak da kupim jer su cijene debelo previsoke zahvaljujuci rudarima, ali sad stvarno planiram uzet 1170 kad ponude jer bude cjenovno negdi u rangu sadasnje 1080 sa istim ili boljim performansama. Sad sam moram izmislit novce koje nemam lol
11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

20.8.2016. ce biti predstavljena nova generacija na Hot Chips konferenciji

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Timo kaže...

20.8.2016. ce biti predstavljena nova generacija na Hot Chips konferenciji

 sinoć sam vidio na tomshardeware tu vijest, svakih tjedan-dva dobijemo u biti odgodu mjesec dana...kako je krenulo do Božića ćemo ih valjda vidjeti 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice