NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.060
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

zanimljiva i vrlo kvalitetna usporedba 11 različitih 2080-ki vs foundersice - link

obavezno štivo za bilo koga tko misli bacat pare na ovu seriju 

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

zanimljiva i vrlo kvalitetna usporedba 11 različitih 2080-ki vs foundersice - link

obavezno štivo za bilo koga tko misli bacat pare na ovu seriju 

 

Phoenixica se dobro drzi 

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže... 

Phoenixica se dobro drzi 

 e, a pogledaj koja je razlika u buci pri gejmanju između asusice i msi gaming trio 

još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice

jel to neka greška ili je msi gadno sjebao ovu seriju nemam pojma, no očito je kako nikad ne treba pouzdati se u neki brend i kupovati na ćelavo

15 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Friday kaže... 

Phoenixica se dobro drzi 

 e, a pogledaj koja je razlika u buci pri gejmanju između asusice i msi gaming trio 

još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice

jel to neka greška ili je msi gadno sjebao ovu seriju nemam pojma, no očito je kako nikad ne treba pouzdati se u neki brend i kupovati na ćelavo

 Ne kužim, lijepo piše da je Asusica ima tu glasnoću u Quiet modu, a pri normalnom modu vrijednost se podudara s MSI Trio...

11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Ma msi gaming serija je u 'quiet' modu uvijek, imao sam 1050ti gaming, sad imam 1070 gaming i te grafe se doslovno ne čuju, a kućište mi je 30cm od glave
Ovdje je msi nešto sjebao ili su sjebali ovi u testu - 1700rpm je previše za tu grafu, meni 1070 ide oko 1000 rpm, na 1300 max je išla u majnanju s najtežim algoritmima
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Ma msi gaming serija je u 'quiet' modu uvijek, imao sam 1050ti gaming, sad imam 1070 gaming i te grafe se doslovno ne čuju, a kućište mi je 30cm od glave
Ovdje je msi nešto sjebao ili su sjebali ovi u testu - 1700rpm je previše za tu grafu, meni 1070 ide oko 1000 rpm, na 1300 max je išla u majnanju s najtežim algoritmima

 

Velika je razlika u TDP-u (1070 vs 2080), mozda zbog toga?

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma msi gaming serija je u 'quiet' modu uvijek, imao sam 1050ti gaming, sad imam 1070 gaming i te grafe se doslovno ne čuju, a kućište mi je 30cm od glave
Ovdje je msi nešto sjebao ili su sjebali ovi u testu - 1700rpm je previše za tu grafu, meni 1070 ide oko 1000 rpm, na 1300 max je išla u majnanju s najtežim algoritmima

 

Velika je razlika u TDP-u (1070 vs 2080), mozda zbog toga?

 skoro pa duplo... ništa čudno da se trioX vrti 1600-1700rpm, isto tako je i kod 1080ti trioX

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Friday kaže... 

Phoenixica se dobro drzi 

 e, a pogledaj koja je razlika u buci pri gejmanju između asusice i msi gaming trio 

još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice

jel to neka greška ili je msi gadno sjebao ovu seriju nemam pojma, no očito je kako nikad ne treba pouzdati se u neki brend i kupovati na ćelavo

 Ja kad sam vidio raspravu oko buke mislio sam da MSI ima spektakularne rezultate kad ono 7db.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:10 (mislioc).
11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
picajzla0707 kaže...
Ma msi gaming serija je u 'quiet' modu uvijek, imao sam 1050ti gaming, sad imam 1070 gaming i te grafe se doslovno ne čuju, a kućište mi je 30cm od glave
Ovdje je msi nešto sjebao ili su sjebali ovi u testu - 1700rpm je previše za tu grafu, meni 1070 ide oko 1000 rpm, na 1300 max je išla u majnanju s najtežim algoritmima

 

Velika je razlika u TDP-u (1070 vs 2080), mozda zbog toga?

 ma jasno da je zajeban čip, no radio je msi ranije hlađenja za zajebane čipove pa bi uvijek bio među najtišima

pogledaj slike hlađenja dolje, prvi je 1070 kao na mojoj, drugi je 2080 gaming - duži je, deblji jer zauzima dva i pol slota dok moja zauzima točno dva i još ima tri ventilatora vs moja dva

uostalom, isti ili vrlo sličan hladnjak imala je i msi 1080ti gaming trio, pa je opet bila među najboljima, a razlika nije tako velika u tdp-u

 

a da je msi doista lošiji vidi se na techpowerup, gdje ima 36db kao i asusica u normalnom modu, no asusica pri toj buci ima 61º celzijusa, a msi 70º

asusica kad se stavi u quiet mod ima pet decibela manje, a samo 5º višu temperaturu - dakle, asusica je u ovoj seriji dosta bolja opcija

 

lav1000 kaže...

 skoro pa duplo... ništa čudno da se trioX vrti 1600-1700rpm, isto tako je i kod 1080ti trioX

 mislim da griješiš, evo ti četvrtka slikica afterburner screenshot s guru3d, grafa jedva da prelazi 1.200rpm

na petoj slici je u usporedbi s ostalim modelima 1080ti i daleko je najtiša od svih sa zračnim hlađenjem

ne, ne, msi je u ovoj seriji nešto zajebao, baš kao što je zajebao sa rx580 dok im je rx480 bila vrhunska

 

 

1070+gaming 1070+gaming
2080+gaming+trio 2080+gaming+trio
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:50 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
Friday kaže... 

Phoenixica se dobro drzi 

 e, a pogledaj koja je razlika u buci pri gejmanju između asusice i msi gaming trio 

još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice

jel to neka greška ili je msi gadno sjebao ovu seriju nemam pojma, no očito je kako nikad ne treba pouzdati se u neki brend i kupovati na ćelavo

 ove decibel testove ne treba niti gledat, da ne ulazim u duboku raspravu kako i zašto jer imate google za to samo par "sitnica" ću napomenit.
da li je kalibrirani mikrofon ili mobitel s kompresorom, daljina mikrofona od izvora zvuka, koja je frekvencija zvuka ili frekvencije/raspon zvukova jer nemora bit jedna.... itd itd i ima još milijon varijabli od kojih ovi testeri najvjerovatnije ne svacaju niti jednu.

on topic:
koji model 2070 je ok za kućišta s pozitivnim tlakom?
koji je ok shop di ima rtx jeftinije nego u hr za uzet a da šalju poštom u hr? fala




12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
dabar_solta_V2 kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže... 

Phoenixica se dobro drzi 

 e, a pogledaj koja je razlika u buci pri gejmanju između asusice i msi gaming trio 

još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice

jel to neka greška ili je msi gadno sjebao ovu seriju nemam pojma, no očito je kako nikad ne treba pouzdati se u neki brend i kupovati na ćelavo

 ove decibel testove ne treba niti gledat, da ne ulazim u duboku raspravu kako i zašto jer imate google za to samo par "sitnica" ću napomenit.
da li je kalibrirani mikrofon ili mobitel s kompresorom, daljina mikrofona od izvora zvuka, koja je frekvencija zvuka ili frekvencije/raspon zvukova jer nemora bit jedna.... itd itd i ima još milijon varijabli od kojih ovi testeri najvjerovatnije ne svacaju niti jednu.

on topic:
koji model 2070 je ok za kućišta s pozitivnim tlakom?
koji je ok shop di ima rtx jeftinije nego u hr za uzet a da šalju poštom u hr? fala




 https://www.alzashop.com/asus-turbo-geforce-rtx-2070-8g-d5480617.htm

11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
dabar_solta_V2 kaže...
picajzla0707 kaže...

 e, a pogledaj koja je razlika u buci između asusice i msi gaming trio 

 ove decibel testove ne treba niti gledat, da ne ulazim u duboku raspravu kako i zašto jer imate google za to samo par "sitnica" ću napomenit.
da li je kalibrirani mikrofon ili mobitel s kompresorom, daljina mikrofona od izvora zvuka, koja je frekvencija zvuka ili frekvencije/raspon zvukova jer nemora bit jedna.... itd itd i ima još milijon varijabli od kojih ovi testeri najvjerovatnije ne svacaju niti jednu.

duboka rasprava nije potrebna, nešto si zabrijao 

govorim o razlici na jednom testu - techpowerup ima razliku 5db između asusice i msi, computerbase test pokazuje 6db razlike te dvije grafe

nebitno je da li test techpowerup pokazuje 36db za msi, a computerbase 41db za istu grafu - tu su razlike koje spominješ, ali je to nebitno dok god jedan tester ima iste uvjete za grafe koje uspoređuje

pretpostavimo da ljudi koji se bave recenzijama testiraju 2080ti asus ili msi u istim uvjetima i na isti način - oba testa pokazuju 5-6db razlike između asus i msi

 

dakle, nisam se ja pitao kako na jednom testu msi gaming trio ima toliko db, a na drugom onoliko db, da bi bile bitne razlike u uvjetima kod dva različita recenzenta koje ti spominješ

poanta je da je msi gaming trio drastično glasnija od asusice i to su potvrdile dvije različite recenzije

7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
samo sam napisa da ne možeš bit siguran da neki mikrofon u istim uvjetima ima flat frekvencijski raspon.
može se dogodit da ista grafa na višim okretajima di je šum na višoj frekvenciji ima manje db jer padne u podrućje di je mikrofon manje osjetljiv jer primjerice nemamo pojma koji mikrofon koriste i jesu li kalibrirali.

duboka rasprava bi bila kako izgleda pickup testnog mikrofona u 3d po frekvencijama, kako je tretirana prostorija di se mjeri, kako je kalibrirano to sve skupa, ima li kakvo procesiranje/gating a to je jako daleko od tvojeg "brijanja".
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Vec sam napisao u drugoj temi ali ponovit cu i ovdje - phoenixica je dosta tiha. Pod furmarkom je dosta tisa nego Noctua na procesoru pod full opterecenjem. I pri tome je grafa na 72 stupnja. Bas sam zadovoljan sa svime na toj kartici

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Naravno kad je u bn😘lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Stjepanj kaže...
Naravno kad je u bn😘lp

Nema covjek rajzena...

11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
dabar_solta_V2 kaže...
samo sam napisa da ne možeš bit siguran da neki mikrofon u istim uvjetima ima flat frekvencijski raspon.
može se dogodit da ista grafa na višim okretajima di je šum na višoj frekvenciji ima manje db jer padne u podrućje di je mikrofon manje osjetljiv jer primjerice nemamo pojma koji mikrofon koriste i jesu li kalibrirali.

duboka rasprava bi bila kako izgleda pickup testnog mikrofona u 3d po frekvencijama, kako je tretirana prostorija di se mjeri, kako je kalibrirano to sve skupa, ima li kakvo procesiranje/gating a to je jako daleko od tvojeg "brijanja".

 gle, ono što je bitno u takvim recenzijama za nas korisnike koji "briju" na tihe komponente jest da se vidi koja grafa je tiša i bolje hladi

ako na jednoj recenziji stave da msi gaming ima 41db, a na drugoj 36, naravno da neću znati ništa i onda iskače sto pitanja o udaljenosti mikrofona, kućište ili otvoreni bench i slično

 

ali ako na jednom i drugom testu msi bude 5-6 db glasnija od asusa i za asusa kažu da na otvorenom benchu jedva čujan, onda je jasno da kad turnem asusa u svoje kućište neću čuti ništa, dok će msi biti glasnija

koliko glasnija - previše, jer razlika nije jedan ili pola db, nego 5-6 i to je uvijek znak da je grafa bučna

nadalje, po nekoj mojoj procjeni niti jedna grafa na 1.700rpm ne može biti tiha, dok one koje ne prelaze 1200-1300 rpm u svojem kućištu jedva da mogu čuti - e tu je još jedna razlika između asusa i msi

moja msi 1070 gaming se u gejmanju vrti na 1000 rpm i vrlo rijetko prelazi 1.100, a to ja u svojem kućištu, koje je na 30cm od glave, ne čujem

 

grafe koje su mi se vrtjele na 1.800 rpm ili čak na 2.800 su helikopteri koje više ne želim vidjet, a kamo li ugrađivati, pa bilo to 50, 40 ili 45db 

12 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

picajzla0707 stari moj za tebe samo pasivno hlađenje. Drugo nemoj niti gledat. Tu si ziher da ništa ne lamaće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 19:21 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
mislioc kaže...

picajzla0707 stari moj za tebe samo pasivno hlađenje. Drugo nemoj niti gledat. Tu si ziher da ništa ne lamaće.

vrlo rado, samo što je calyos projekt još uvijek u kickstarter kampanji i nekako ne bih naručivao tako nešto dok se dobro ne ispita

prvi testovi su obećavajući - link

 

s druge strane, da se složiti vrlo tiha konfa i ovako

trenutno u najžešćem gejmanju moja kanta je skoro pa nečujna

 

be quiet hladnjak za procesor ne prelazi 800rpm, ventovi be quiet silent wings 3 ne prelaze 1.000 rpm, a grafa se također vrti tu negdje

napajanje se rijetko kad uopće pali, a kad se pali ne čujem ga, samo osjetim pirkanje odozada

hdd-ovi se također uglavnom ne čuju, jer su windoze na jednom, a igre na drugom ssd-u

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Stjepanj kaže...
Naravno kad je u bn😘lp

 

Nope, u BF5 grafa je na 100% kad maknem vsync. Proc oko 90%...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
..

....po nekoj mojoj procjeni....

 po nekoj mojoj procjeni slažemo se za decibele ali ne kako se dolazi do tih decibela.

 

samo govorim da ne puniš ljudima glave sa decibelima i testovima i filozofijon ko da je to 1/1 jer može bit, a ćesto i je, bezveze i napamet. baš ko i tvoji postovi

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

 gle, ono što je bitno u takvim recenzijama za nas korisnike koji "briju" na tihe komponente jest da se vidi koja grafa je tiša i bolje hladi

 

Ozbilje recenzije se rade tako da se testira buku kartica kad su na istoj temperaturi i temperature kad su izjednacene po buci. Sve ostalo je polovicno testiranje...

11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
dabar_solta_V2 kaže...

samo govorim da ne puniš ljudima glave sa decibelima i testovima i filozofijon ko da je to 1/1 jer može bit, a ćesto i je, bezveze i napamet. baš ko i tvoji postovi

 ja punim glave ljudima???, a ti si taj koji je sasvim nepotrebno počeo filozofirati o kalibriranim i mikrofonima s kompresorom, daljinama, frekvencija i ostalim pizdarijama

 

na vrlo jednostavan način sam rekao da je msi gaming trio za 5-6db glasnija od asusa, što je velika razlika kako god okreneš i s čim god mjerio

a razlog zašto sam to istaknuo je da pokazuje kako ne treba vjerovati u brend zato jer je možda dvije-tri serije ranije imao jedne od najtiših modela

 

to je sve, kome je buka bar donekle bitna stvar, to je vrijedno pažnje kod izbora nove grafe

 

ansha kaže...

Ozbilje recenzije se rade tako da se testira buku kartica kad su na istoj temperaturi i temperature kad su izjednacene po buci. Sve ostalo je polovicno testiranje...

 pa i to je vidljivo, asus je pišljivih 5 stupnjeva topliji za daleko nižu buku, na jednom od testova (mislim da je onaj techpowerup) na istoj razini buke je asus hladniji za 9 stupnjeva

to sasvim dovoljno pokazuje koliko asus u ovoj seriji ima bolji hladnjak od msi

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 21:18 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...

 ja punim glave ljudima???, a ti si taj koji je sasvim nepotrebno počeo filozofirati........

lipo sam napisa da mi se ne ulazi s tobom u detaljnu raspravu i napisa svoje mišljenje o problemu, to šta to tebi ne paše ko te šljivi.

 

nemoš mjerit decibele mobitelom i to stavit ko neko razumno mjerenje.
isto tako ansha ti je lipo reka da neznaš ni kakav je load ni temperatura tih kartica.

ima sto nepoznanica a ti predstavljaš tih 5-6 db ko neki realni broj koji nešto znaći,a nije sviđalo se to tebi ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 23:19 (dabar_solta_V2).
11 godina
online
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
dabar_solta_V2 kaže...

lipo sam napisa da mi se ne ulazi s tobom u detaljnu raspravu i napisa svoje mišljenje o problemu, to šta to tebi ne paše ko te šljivi.

 

nemoš mjerit decibele mobitelom i to stavit ko neko razumno mjerenje.
isto tako ansha ti je lipo reka da neznaš ni kakav je load ni temperatura tih kartica.

ima sto nepoznanica a ti predstavljaš tih 5-6 db ko neki realni broj koji nešto znaći,a nije sviđalo se to tebi ili ne.

 ako ti se ne da ulaziti u raspravu, što si je započinjao s mudrolijama koje su nebitne u ovom slučaju

 

kako znaš čime su mjerili, pretpostavljaš da profesionalni recenzenti koji vjerojatno testiraju grafe godinama koriste mobitel, uh

uostalom, kakve veze ima koliko je kvalitetno mjerenje zvuka u ovom slučaju, nije mi bila poanta mjerit u desetinku decibela, kad su grafe vrlo blizu rezultatom pa da znamo u bocu koja je mrvu glasnija

poanta je bila da su razlike u ove dvije grafe poprilične čim god mjerio

 

kako ne znam koji je load ni temperatura - pa valjda recenzent testira i uspoređuje grafe istim testovima, što sad trebam pretpostaviti da isti lik jednu grafu loži furmarkom, a na drugoj igra pasijans pa onda tako uspoređuje

uostalom, na slici koju sam postavio se vide temperature u loadu i buka pritom, detaljnije koga zanima može vidjet u recenzijama, nije mi bila namjera picajzlat do u detalje, nego pokazat da ima velike razlike između dvije naizgled vrhunske grafe, obje s ogromnim hladnjacima i sa tri velika venta

 

4-5 decibela, onome tko zna o čemu se radi, je okvirno dovoljno da se vidi kako je jedna poprilično glasnija od druge

jel tih 4-5db znači da je triput glasnija, četiri puta, deset puta ili dva i pol puta, ionako je subjektivno, al je faking poprilično glasnija, ne malo

 

išao si mudrovat o načinima mjerenja tamo gdje je to nebitno, čisto da nešto kažeš i započneš raspravu, a sad nastavljaš petljat usput napominjući kako ti se ne ulazi u raspravu

pa eto, možemo je i završit, ionako ništa pametnog ne raspravljamo

 

7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

https://en.wikipedia.org/wiki/Sound_pressure#Sound_pressure_level

baza je da cak i na wiki piše da je mjerenje useless ako nemaš daljinu xD

 

:još kad znaš da buka u decibelima ne raste proporcionalno brojevima, ispada da je msi bar triput glasnija od asusice (3 puta glasnija )


ti tvoji decibeli su useless nema tu rasprave nikakve .

da si reka ova kartica je primjetno glasnija od ove po ovoj recenziji nebi ti ništa reka al kad se razbacuješ s decibelima i pametovanjima napamet, jbg neces i zato cu ti odgovorit sto puta ako treba :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 0:37 (dabar_solta_V2).
12 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

 ahhah, ajme jbte al ce to da crkava na fullhd-ulp

Intel Core™ i7 Forever
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice