NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.303
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
itomic009 kaže...

Pa bit će bliže 6000 kn a performansama ne vidim s obzirom na RTX 2080, kako RTX 2070 može bit brža od GTX 1080. Ako bude 5% brža, to ni ne računam pod "brže" uopće.

 Ako bude 6000 kn onda je druga priča...ali ako bude između 4-5k onda se već može pričati, inače klokan metoda ove serije.

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa za 6500kn mozes uzeti RTX 2080, kakvih 6k, Biti ce max 5200kn.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 10:40 (Evil Access).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
GTX (Volta)/Turing/Ampere

stazice, stazice... 

 

We are happy to report that the RTX 2080 Ti is finally able to overwhelm PCIe gen 3.0 x8, posting a small but tangible 2%–3% performance gain when going from gen 3.0 x8 to gen 3.0 x16, across resolutions

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Hmmm... meni sad nije jasna druga strana medalje...

4K - dio ovih grafa na dosta igara omogučuje 4K pri većem fps od 60 - a nema 144Hz monitora...

 

Tj. ima nešto što su Asus i Acer izdali ljetos, ali Asusov je kod nas 21000 kn, dok Acerov nisam vidio u ponudi.

 

Što radit sa ovim grafama?!

 

Ne kažem da su sposobne u svim igrama stabilno isporučivat preko 60Hz na 4K, ne kažem ni sa je to uobičajena situacija... al nebum sad kupil grafu pa za pol godine monitor... niti sad "neki" pa za pol godine, godinu mijenjal...

 

Čisto teoretski.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pogledajte ovaj rtx off/on slider, wow, mozda u ovoj generaciji gimick, ali buducnost je tu.

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/rtx-2070/

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Evil Access kaže...

Pogledajte ovaj rtx off/on slider, wow, mozda u ovoj generaciji gimick, ali buducnost je tu.

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/rtx-2070/

 kao da posvijetliš sliku kad pomičeš slider, nije mi to baš toliko wow

ili sam ja ćorav 

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Meni je na OFF skroz crna slika a na ON niš posebno...znači moram kupiti novu grafu ili bu Metro mrak

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
picajzla0707 kaže...
Evil Access kaže...

Pogledajte ovaj rtx off/on slider, wow, mozda u ovoj generaciji gimick, ali buducnost je tu.

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/rtx-2070/

 kao da posvijetliš sliku kad pomičeš slider, nije mi to baš toliko wow

ili sam ja ćorav 

 Pogledaj pukotine u zidu gore lijevo i kako ih vidis sa on/off, ovo ce biti revolucija kada zazivi.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Evil Access kaže...

 Pogledaj pukotine u zidu gore lijevo i kako ih vidis sa on/off, ovo ce biti revolucija kada zazivi.

 e jbga, bit će da sam ćorav, meni ovo izgleda najveća razlika što je posvjetljeno/potamnjeno ovisno kako klizneš sliderom

 

da ti kažem što je (r)evolucija u izgledu igara - od prvog kompa koji sam imao, amige 500 koja je još bila wow prema spectrumima mojih frendova i "filovane" vektorske grafike na elite, do današnjih igara

e to je revolucija kad pogledam sad neki retro video kako su igre izgledale i kako izgledaju danas, ovo danas je postalo ušminkavanje detalja koje ustvari ne vidim dok igram i najčešće, nažalost, nauštrb igrivosti jer koliko god primjerice jedan morowind izgledao zastarjelo, još uvijek je bolja igra od većine današnjih "ljepotica"

nemam ja ništa protiv napretka u grafici, dapače, no puno je to galame za malo koristi, pogotovo kad moraš stat s igranjem i zabuljit se da bi vidio neku razliku

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa svaka tehnologija je taka. Do 2005 skokovi su bili puno vidljiviji, od 2005 na ovamo sve ide puno sporije, tako ce biti dok ne nadju nove matrijale za proizvodnju elektronike, onda ce opet sve explodirati i vidjeti ce mo napredak kakav nismo mogli sanjati, ali ovi mali pomaci kada ih sve zbrojis ipak dosta donose.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Momci, vi šta pratite ovo, oće li 2070 bit jača od 1080? Ili će bit ko 1080 Ti? Očekujem bar 11 različitih odgovora :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
LogicusMPS kaže...

Momci, vi šta pratite ovo, oće li 2070 bit jača od 1080? Ili će bit ko 1080 Ti? Očekujem bar 11 različitih odgovora :D

 I mene je to zanimalo pa sam malo prokopao po netu i uglavnom svi pišu isto - RTX 2070 će biti 5-10% brža od GTX 1080, ovisno o igri/programu. Sada je jedino pitanje cijena, sve više od 5000kn bit će neisplativo bez obzira na RTX i ostale đinđe minđe jer se već za 4000kn na Njušci može pronaći 1080ti sa garancijom.

14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
FanBoy kaže...
LogicusMPS kaže...

Momci, vi šta pratite ovo, oće li 2070 bit jača od 1080? Ili će bit ko 1080 Ti? Očekujem bar 11 različitih odgovora :D

 I mene je to zanimalo pa sam malo prokopao po netu i uglavnom svi pišu isto - RTX 2070 će biti 5-10% brža od GTX 1080, ovisno o igri/programu. Sada je jedino pitanje cijena, sve više od 5000kn bit će neisplativo bez obzira na RTX i ostale đinđe minđe jer se već za 4000kn na Njušci može pronaći 1080ti sa garancijom.

 Mislia san prodat ove svoje Strixice 1070 i uzet 2070, zanima me bi li me doteklo.

8 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Nedajte da Vam prodaju maglu opet ...

 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Glavas_ZG kaže...

Nedajte da Vam prodaju maglu opet ...

 Tocno to RTX tehnologija sranja su ko stara physx koju ionako niko ne koristi u igrama jel skida dosta fps-a dok nema tolko puno grafickog napredka u ljepoti.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
LogicusMPS kaže...
FanBoy kaže...
LogicusMPS kaže...

Momci, vi šta pratite ovo, oće li 2070 bit jača od 1080? Ili će bit ko 1080 Ti? Očekujem bar 11 različitih odgovora :D

 I mene je to zanimalo pa sam malo prokopao po netu i uglavnom svi pišu isto - RTX 2070 će biti 5-10% brža od GTX 1080, ovisno o igri/programu. Sada je jedino pitanje cijena, sve više od 5000kn bit će neisplativo bez obzira na RTX i ostale đinđe minđe jer se već za 4000kn na Njušci može pronaći 1080ti sa garancijom.

 Mislia san prodat ove svoje Strixice 1070 i uzet 2070, zanima me bi li me doteklo.

 to nikako,mozda bi imalo smisla ic na dvi rtx 2080,al s obzirom da im je cijena prenapuhana ,a snagom je podjednaka sa gtx 1080ti koju se nade polovnu za 4000 kuna ta tvoja kupnja stvarno nema nikakog smisla(rtx 2070 ionako za RTX tehnologiju nema smisla jer ju najjaca rtx2080ti jedva moze iskoristit tako da od ove dosta slabije nis ne ocekuj u tom smjeru)

14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ne zanima me RTX, samo raw performance.

10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Bit ce kao 1080 po mojoj procjeni, ništa jace. Ne znamo koliko ce kostat ali ja ne vidim 2070 ispod 3000-3500 kod nas...(ako ne i više jer kroacija)

 

Tako da ako ti se gura polovno 1080ti ce strgat to.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 1:49 (D3lBoy).
14 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Bit ce kao 1080 po mojoj procjeni, ništa jace. Ne znamo koliko ce kostat ali ja ne vidim 2070 ispod 3000-3500 kod nas...(ako ne i više jer kroacija)

 

Tako da ako ti se gura polovno 1080ti ce strgat to.

 Ma nije mi prisa, nek se jos sve slegne. Nije ni izasla, pa pomalo, kad vidim znat cu.

6 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

IG: _itsmoriarty
Moj PC  
6 1 hvala 2
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

RTX 2070 izlazi 17.10., a recenzije dan prije. Hajde da i to vidimo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

RTX 2070 izlazi 17.10., a recenzije dan prije. Hajde da i to vidimo.

A sta se ima vidit? 10% brza od 1080-ke i to je to... Cijena 4500-5500kn...

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
_itsmoriarty kaže...

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

 Daj riješi se tog mizernog quad core cpu-a imat ćeš bootlneck

16 godina
odjavljen
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Glavas_ZG kaže...
_itsmoriarty kaže...

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

 Daj riješi se tog mizernog quad core cpu-a imat ćeš bootlneck

 Koliko vidim ima I7 7700K što i je i dalje top CPU a igra se na 3440x1440 rezoluciji koja sigurno nije mačiji kašalj i za najjače grafe. Nikakav ja tu problem ne vidim osim strašno precjenjne grafe.

12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...
_itsmoriarty kaže...

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

 Daj riješi se tog mizernog quad core cpu-a imat ćeš bootlneck

 Koliko vidim ima I7 7700K što i je i dalje top CPU a igra se na 3440x1440 rezoluciji koja sigurno nije mačiji kašalj i za najjače grafe. Nikakav ja tu problem ne vidim osim strašno precjenjne grafe.

 Da, još kad je ocan na 5+ghz...I više nego dostatan.

11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

takoje, dokle god ima intela nece imati brige

 

da ima amda, e onda bi u startu imao bneck od cca 20%

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Glavas_ZG kaže...
_itsmoriarty kaže...

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

 Daj riješi se tog mizernog quad core cpu-a imat ćešbootlneck

Čizmino grlo?
De ne laprdaj

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
11 godina
online
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
DarthMarkus kaže...

 Da, još kad je ocan na 5+ghz...I više nego dostatan.

 baš sam kučer gledao testove za assassins creed koji ovih dana igram i bilo mi je čudno što mi gtx 1070 pada ispod 60fps u gradovima - igra je poprilično zahtjevna za procesore i sad mi je jasno da je moj 4-core haso pri kraju karijere

doduše nisu to drastični padovi računajući na 60hz monitor, još uvijek uglavnom ne pada ispod 50fps, pa je podnošljivo za mene osobno

međutim, igra inače sasvim fino ide na najvišim postavkama izvan naselja i puno je veći fps, no čim uđem u naselje s hrpom npc-a fps poprilično pada

 

ali evo test za više grafičkih i više procesora baš na toj igri - link

i7 7700 je ipak nešto slabiji od novijih 6-core procesora, no obzirom da nigdje ne navode jesu li klokani, pretpostavljam da su testirali na stock brzinama, pa malo naklokan 7700 vjerojatno nije problem za tu grafu

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

slabiji je za 6 fpsa u prosjeku na 1080p rezi. Reži mi lijevo jaje ak situacija nije poravnata na njegovoj daelo večoj rezi, osim ak ne igra na minimalnim detaljima ali neznam zakaj bi to radio sa grafom od milion kuna

 

i onda opet i3 8100 4/4 proc daje veči fps od 6/12 1600X proca...tko zakaj i kako, nigdje logike. Za tu igru su kukali zbog denuvo zaštite koja navodno zaguši CPU...a tko zna kaj su oni i kako testirali.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 13:59 (XXX).
Moj PC  
7 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
sudy_freak kaže...
Glavas_ZG kaže...
_itsmoriarty kaže...

prednarucena MSI RTX 2080Ti Duke uskoro fotke.

 Daj riješi se tog mizernog quad core cpu-a imat ćešbootlneck

Čizmino grlo?
De ne laprdaj

 U tech forumima još poznatije kao "Das Boot".

picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

 Da, još kad je ocan na 5+ghz...I više nego dostatan.

 baš sam kučer gledao testove za assassins creed koji ovih dana igram i bilo mi je čudno što mi gtx 1070 pada ispod 60fps u gradovima - igra je poprilično zahtjevna za procesore i sad mi je jasno da je moj 4-core haso pri kraju karijere

doduše nisu to drastični padovi računajući na 60hz monitor, još uvijek uglavnom ne pada ispod 50fps, pa je podnošljivo za mene osobno

međutim, igra inače sasvim fino ide na najvišim postavkama izvan naselja i puno je veći fps, no čim uđem u naselje s hrpom npc-a fps poprilično pada

 

ali evo test za više grafičkih i više procesora baš na toj igri - link

i7 7700 je ipak nešto slabiji od novijih 6-core procesora, no obzirom da nigdje ne navode jesu li klokani, pretpostavljam da su testirali na stock brzinama, pa malo naklokan 7700 vjerojatno nije problem za tu grafu

 I zaboravio si rezu.

 

Ako bude uzeo 2080ti i igrao na FHD, bolje da si sam presudi nego da ga forumaši traže.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 14:01 (DarthMarkus).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice