NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.478
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Minecraft, doduše, bude malo trzao... 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
offline
GTX11xx (Volta)
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Koliko vidim opet su poboljsali hladenje, sada ce mu max temp biti za 6c manja od trenutnog TXp 

 

EDIT:

 

A cijena je premium, 2.5 puta je skuplji od TXp, a HBM2 nije tako skup, proizvodnja je jako jako skupa kod velikih cipova, doslo se do ruba... Za toliku razliku u cijeni se vise ispalti kupiti 3 x TXp koji ce sastaviti sa zemljom tog TV, ili sloziti kompletne dvije konfe sa po 3 x 1080ti...

 

I mislim da su za ovu seriju odma izbacili Titan najjaci moguci i da nece biti vise verzija titana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 13:36 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...

Koliko vidim opet su poboljsali hladenje, sada ce mu max temp biti za 6c manja od trenutnog TXp 

Kako si to zakljucio? Isti je cooler..

8 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
ansha kaže...

Kako si to zakljucio? Isti je cooler..

 Imas u onom paragrafu gdje su specifikacije ispod termalno zagrijavanje... 91 vs 97

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 13:37 (Lucidius).
13 godina
offline
GTX11xx (Volta)
Kome je Tesla V100 preskupa, ova je njezina jeftina varijanta
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...

Koliko vidim opet su poboljsali hladenje, sada ce mu max temp biti za 6c manja od trenutnog TXp 

 

EDIT:

 

A cijena je premium, 2.5 puta je skuplji od TXp, a HBM2 nije tako skup, proizvodnja je jako jako skupa kod velikih cipova, doslo se do ruba... Za toliku razliku u cijeni se vise ispalti kupiti 3 x TXp koji ce sastaviti sa zemljom tog TV, ili sloziti kompletne dvije konfe sa po 3 x 1080ti...

 

I mislim da su za ovu seriju odma izbacili Titan najjaci moguci i da nece biti vise verzija titana.

 Vjerojatno neće više biti jačih neko vrijeme, do iduće godine kad osposobe Titana kojem nije isključen cijeli jedan memorijski kanal i 4GB. Ovaj Titan je kao prošlogodišnji Titan XP - okljaštreni, a tek je Titan Xp "puna verzija".

 

I ne, ondje gdje je namijenjeno da se ovo koristi, ne možeš posao napraviti ni s 3 Titana Xp ni sa 6 1080Ti.

Nope.
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...

 

I ne, ondje gdje je namijenjeno da se ovo koristi, ne možeš posao napraviti ni s 3 Titana Xp ni sa 6 1080Ti.

 A kako to i zbog cega?

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...
Tonči kaže...

 

I ne, ondje gdje je namijenjeno da se ovo koristi, ne možeš posao napraviti ni s 3 Titana Xp ni sa 6 1080Ti.

 A kako to i zbog cega?

Zato što su performanse Titana V nekoliko puta veće od performansi Titana Xp ili 1080Ti.  Titan V ima FP64 na 6,9 TFLOPS-a, dok Titan Xp ima 0,38 TFLOPS-a, što je 10 puta brže ili 1000% brže u korist Titana V. Titan Xp ili 1080Ti uopće nemaju Tensor jezgre koje su brže od klasičnih jezgara do 125 puta ili 12500% za primjerene kalkulacija vektoriziranih FP16/FP32, tj. svaka Tensor jezgra može obaviti 64 kalkulacije za miješani mod. Za ono čemu je namijenjena, Titan V nema konkurenciju sve do Volta Tesle koja košta 350% više.

 

Titan V će i u igrama biti brži najmanje 30-40% od Titana Xp, ako ga overclockaš na isti takt, ali preskup je za toliko skoka, jer tome nije namijenjen. 

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...
ansha kaže...

Kako si to zakljucio? Isti je cooler..

 Imas u onom paragrafu gdje su specifikacije ispod termalno zagrijavanje... 91 vs 97

Ma to je deklarirana max temperatura, nema to veze s hladnjakom, i onaku su svi podeseni da drze ~85C°

14 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Tonči Postavlja se jedno krucijalno pitanje, smijem li ti ga postavit?

12 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...
Lucidius kaže...
Tonči kaže...

 

I ne, ondje gdje je namijenjeno da se ovo koristi, ne možeš posao napraviti ni s 3 Titana Xp ni sa 6 1080Ti.

 A kako to i zbog cega?

Zato što su performanse Titana V nekoliko puta veće od performansi Titana Xp ili 1080Ti.  Titan V ima FP64 na 6,9 TFLOPS-a, dok Titan Xp ima 0,38 TFLOPS-a, što je 10 puta brže ili 1000% brže u korist Titana V. Titan Xp ili 1080Ti uopće nemaju Tensor jezgre koje su brže od klasičnih jezgara do 125 puta ili 12500% za primjerene kalkulacija vektoriziranih FP16/FP32, tj. svaka Tensor jezgra može obaviti 64 kalkulacije za miješani mod. Za ono čemu je namijenjena, Titan V nema konkurenciju sve do Volta Tesle koja košta 350% više.

 

Titan V će i u igrama biti brži najmanje 30-40% od Titana Xp, ako ga overclockaš na isti takt, ali preskup je za toliko skoka, jer tome nije namijenjen. 

 Misliš da su krenuli sa tensorom u mainstream lagano ?

11 godina
offline
GTX11xx (Volta)

centrala od firme je dobila nekoliko komada, kao sto sam na stranici prije napisao, za nase potrebe je space shuttle u usporedbi sa Titanima X

 

Tensor ubija za njihove vector/linear aplikacije, imaju i par large scale deep learning masina i kartica razara

 

svaka cast nvidiji za performance i cijenu

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
LogicusMPS kaže...

Tonči Postavlja se jedno krucijalno pitanje, smijem li ti ga postavit?

 ?

DarthMarkus kaže...

 Misliš da su krenuli sa tensorom u mainstream lagano ?

 Kako to misliš? To je AI/CUDA thingy.

Nope.
12 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Mislim na proizvod. Hoće li ova baza ić i na novi Ti recimo ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
DarthMarkus kaže...

Mislim na proizvod. Hoće li ova baza ić i na novi Ti recimo ?

 Ne. FP64, Tensor jezgre neće, HBM2 vjerojatno neće. Možda će biti veći broj FP32 jezgara, ali sumnjam da će 5120 ići. Vjerojatno izlazi prvo 1180 s nekih 4 tisuće i možda sitno, zatim tek možda igrački Titan na 5120. Ali sumnjam da ćeš vidjeti na 1180/Ti HBM2.

Nope.
14 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...
LogicusMPS kaže...

Tonči Postavlja se jedno krucijalno pitanje, smijem li ti ga postavit?

 ?

DarthMarkus kaže...

 Misliš da su krenuli sa tensorom u mainstream lagano ?

 Kako to misliš? To je AI/CUDA thingy.

 Oće li ovaj Titan V bit dovoljan za 1080p?

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
LogicusMPS kaže...

 Oće li ovaj Titan V bit dovoljan za 1080p?

Postoji šansa za to... 

 

 

  

 

... da bude i za 1440!!! 

Nope.
12 godina
offline
GTX11xx (Volta)

4k je i dalje upitan....

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Intro 

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Titan V

 

GPU-z

 

Unigine Heaven 4.0 2560x1440p 3154

 

klokana firestrike 1.1 35991 gpu

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 17:45 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
GTX11xx (Volta)

Ashes of S. Crazy 1440p Titan Xp - 75 FPS, Titan V 88 FPS. Umjesto 30%, oko 17% brže. Izgleda da Nvidia s Voltom počinje osjećati nedostatke slabije implementacije shadera pa ne može "napumpati" 5120 jezgara... Hmm.

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

A i jos jedan dokaz da si u krivu sa svojim prostim racunanjem preko tehnickih specifikacija kolkio ce sta biti jace.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...

A i jos jedan dokaz da si u krivu sa svojim prostim racunanjem preko tehnickih specifikacija kolkio ce sta biti jace.

 Pa nismo se dotakli postotnog računa pa da je sad strašno teško skužiti zašto postoje razlike između teoretskih mogućnosti i realizacije? Ili ćeš nam objasniti?

Nope.
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Lucidius kaže...

Titan V

 

GPU-z

 

Unigine Heaven 4.0 2560x1440p 3154

 

klokana firestrike 1.1 35991 gpu

 Pa to su katastrofa rezultati ekšli.

 

Ako moja osrednje klokana grafa napravi 32k na firestrike-u, a Titan V 36k, to znači samo jednu stvar: ostat ću na 1080ti još barem godinu dana ... Jebeš 12% upgrejda. Još je kao klokan veliš? Imam feeling da nećemo više gledat 40-50% više performansi svaku sljedeću generaciju... jbg litiografija se približava limitu. Treba nam mainstream quantum PC :)

 

evo i heaven na istim postavkama... ako će "gejmerska" verzija (xx80ti) bit ovakva, onda što očekivat od 1180/1170ke? Ili 2080/2070? To se onda jedva približi trenutnoj 1080ti po performansama.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 0:34 (eywa33).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Pa da, ni nema razloga za upgrade. Treba pričekati prave testove, ali bez AMD-a ili Intela (što ćemo se načekati), sve manje skokove plaćat ćemo sve više. Titani će sad "zapeti" na $3k, xx80Ti skočiti na $999, xx80 na $700 i tako dalje...

:$)

 

Imaj na umu da ništa nije optimizirano u driverima za Voltu... Još.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 1:05 (Tonči).
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Tonči kaže...

Pa da, ni nema razloga za upgrade. Treba pričekati prave testove, ali bez AMD-a ili Intela (što ćemo se načekati), sve manje skokove plaćat ćemo sve više. Titani će sad "zapeti" na $3k, xx80Ti skočiti na $999, xx80 na $700 i tako dalje...

:$)

 

Imaj na umu da ništa nije optimizirano u driverima za Voltu... Još.

 Svakako da su ovo early driveri, no inače su pokazivali približne brojke kao na releasu, barem nvidia. Kod amd-a vrijedi ona s vinom lol. Jedino sad ostaje nadanje da će 2080ka bit on par sa 1080ti. Sudeći prema ovim prvim podacima, vjerojatno će bit tu negdje i dobit ćeš je za 50$ manje... Fućkaš takav "upgrejd". Do sad smo gledali next gen x70ku da konkurira x80ti next genu. Nema toga više seems like it.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Evo, ovdje:

https://hothardware.com/gallery/NewsItem/42953?image=big_superposition_1080p.jpg&tag=popup

pa usporedno s:

 

vidimo da V ima 53 FPS kao minimum, dok Xp i 1080Ti imaju 37 i 34. To je 46% i 59% brže u najgorem slučaju. Na samo stocku.

 

Superposition je moderan renderer koji maksimalno iskorištava hardver. Volta navodno ima i mnogo više teksturnih jedinica, memorijski bandwidth je veći, broj jezgara znatno. Treba pričekati da driveri malo stasaju, što će vjerojatno potrajati, pa da vidimo prave performanse. Recimo, mene jako zanima vidjeti Doom i Tomb Raider na ovome.

 

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 10:16 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Za cijenu volte uzmeš 1080ti, custom loop i 4k monitor...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice