HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

poruka: 25
|
čitano: 6.445
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Eto igrao sam BF3 neki dan i temepratura mi skočila na 84 stupnjeva. Inače je 72. Trebam li se zabrinuti?

Kako da riješim problem? Ako to uopšte i jest problem.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Ne trebaš se brinut, može ona to izdržat, ako hoćeš možeš ju ispuhat od prašine i promjenit termalnu pastu na njoj.

13 godina
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Kako da podesim bolje ovaj fan?

 

Očito ne očita kad pokrenem BF3 preko mozille.

Kad igram SC2 onda radi fan, i čuje se. Na BF3 radi na 30% :S .

13 godina
neaktivan
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Sapphire TRiXX?

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Sapphire HD 4890

 

Da se pozabavim ovime? I da li treba ovaj program biti stalno upaljen da ovo bued valjano? Tray icon*

 

http://img685.imageshack.us/img685/7815/fanxn.png

 

BTW hvala na odgovoru.

13 godina
neaktivan
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

imas vijerojatno  catalyst control center? preko njega iskljucivo rihtaj brzinu venta i overclok...

odes pod performance pa overdrive  i stavis kvacicu na enable..

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2011 15:15 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
tigerija kaže...

Eto igrao sam BF3 neki dan i temepratura mi skočila na 84 stupnjeva. Inače je 72. Trebam li se zabrinuti?

Kako da riješim problem? Ako to uopšte i jest problem.

 

Pogledaj ove temperature, ista je kartica.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/temperature-vasih-pc-grijalica/26857.aspx?page=33&jumpto=2370957&sort=asc&view=flat

 

 

http://www.bug.hr/_cache/4a618cd544256771153b7319c6014277.jpg

 

Temperatura se penje na 86 C dok se igra BF3 !

 

 

Nisam siguran je li to normalno i ocekivano.

13 godina
neaktivan
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

ja imam isto HD 4890 (power colllor) ugl nije se nikad popelo vise od 55 stupnjeva. 

zbog prozracnog kucista, u sobi je onak ugodno nit toplo nit zima (osim kad nahrljimo grijanje jaoo.)

grafin vent na 50% i jos jedan vent dodatni iza. {#}

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
Kewin kaže...

ja imam isto HD 4890 (power colllor) ugl nije se nikad popelo vise od 55 stupnjeva. 

zbog prozracnog kucista, u sobi je onak ugodno nit toplo nit zima (osim kad nahrljimo grijanje jaoo.)

grafin vent na 50% i jos jedan vent dodatni iza. {#}

Ako ima Zerotherm na sebi to ne možeš sa referentnom uspoređivati uopće.

Cemetary gates
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Eto poštelao sam sad ovako i više nejde iznad 76(to je max).

http://img404.imageshack.us/img404/6677/fan2w.png

 

Idle mi je na 50-55. Da stavim da se idle vrti više od 35% ?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
LOL burke, bezveze se uzrujavas. Moja HD 4870 je vec 3 godine skoro stalno izmedju 80°C i 90°C kad je upogonjena kako spada. Ako ti je vent na automatski ne brini se uopce. Te ti kartice rade do 105°C bez greske, a regulacija brzine ventilatora je tako podesena da forsira tisinu, jer kao sto sam vec rekao prije, kartice iz HD 4800 serije rade sasvim ok do 105°C, a ako i dodje do te temperature, jednostavno ce ti se restartati komp usred igre. Ne beri brigu i GAME ON!
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
thedream kaže...
Kewin kaže...

ja imam isto HD 4890 (power colllor) ugl nije se nikad popelo vise od 55 stupnjeva. 

zbog prozracnog kucista, u sobi je onak ugodno nit toplo nit zima (osim kad nahrljimo grijanje jaoo.)

grafin vent na 50% i jos jedan vent dodatni iza. {#}

Ako ima Zerotherm na sebi to ne možeš sa referentnom uspoređivati uopće.

nema zerotherm moja je ovakva kakva mi ne na avataru,

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
Kewin kaže...
thedream kaže...
Kewin kaže...

ja imam isto HD 4890 (power colllor) ugl nije se nikad popelo vise od 55 stupnjeva. 

zbog prozracnog kucista, u sobi je onak ugodno nit toplo nit zima (osim kad nahrljimo grijanje jaoo.)

grafin vent na 50% i jos jedan vent dodatni iza. {#}

Ako ima Zerotherm na sebi to ne možeš sa referentnom uspoređivati uopće.

nema zerotherm moja je ovakva kakva mi ne na avataru,

To mi je ravno SF-u jer sam ih imao 7 u rukama i 55c loada ni blizu vidio, i to čak unutar 15c blizu. Najniže je bilo, uz neku prihvatljivu razinu buke tj. % venta kakvih 70,72c. Inače uredno 4870 modeli 1gb i 4890tke takvog hlađenja idu preko 95.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
thedream kaže...
Kewin kaže...
thedream kaže...
Kewin kaže...

ja imam isto HD 4890 (power colllor) ugl nije se nikad popelo vise od 55 stupnjeva. 

zbog prozracnog kucista, u sobi je onak ugodno nit toplo nit zima (osim kad nahrljimo grijanje jaoo.)

grafin vent na 50% i jos jedan vent dodatni iza. {#}

Ako ima Zerotherm na sebi to ne možeš sa referentnom uspoređivati uopće.

nema zerotherm moja je ovakva kakva mi ne na avataru,

To mi je ravno SF-u jer sam ih imao 7 u rukama i 55c loada ni blizu vidio, i to čak unutar 15c blizu. Najniže je bilo, uz neku prihvatljivu razinu buke tj. % venta kakvih 70,72c. Inače uredno 4870 modeli 1gb i 4890tke takvog hlađenja idu preko 95.

ja svoju nisam nikad primjetio da ide preko 60 a znao sam sa njom igrati i crysis 2 i bf3 betu na max. ujedno 50%  vent se cuje ali sam se vec naviko s vremenom ugl zadovoljan sam s njom. navodno da je u rangu sa nekin novijim grafama?

Sretnu se dva robota na ulici i kaže jedan drugom: -jeli, jeli istina da ti se roditelji rastavljaju? xDD
12 godina
neaktivan
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

ulijenila se pa se malo uspuhala na b3.. {#}

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Meni ne smeta ono Zzzzuuuuuuuuuuuuuu :D . Na 50% se čuje. U sc2 mi potegne visoko kad se fakat čuje.

 

Ugl. Hvala ljudi :) .

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Podesio malo fanove i sad je sve ok. Nije visoka više. Makar ni ono nije bilo visoko koliko sam čitao po internetu malo okolo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

ajd molim vas ljudi gdije da skinem drivere za graficke kartice ati x1950 pro i VTX hd 4890,isao sam i na orginal stranice i nisam nist

postigao imali tko kakvo rijesenje molim pomoc{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
fight kaže...

gdije da skinem drivere za graficke kartice

 

ati x1950 pro 

VTX hd 4890

x1950 pro - windows 7 32 bit

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_vista32.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English

 

4890 - windows 7 32 bit

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-vista32.aspx

 

 budući da nisi stavio koji OS, stavio sam ti za sedmicu 32bit.

De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

Moje bivse dvije 4890 u cf-u su bile na 115c u crisisu,jbga nista sto kucni ventilator nije raspuhao na ugodnih 60,solo su radile na 65c

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.9.2012 14:26 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
mario1990 kaže...
fight kaže...

gdije da skinem drivere za graficke kartice

 

ati x1950 pro 

VTX hd 4890

x1950 pro - windows 7 32 bit

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Legacy/Pages/radeonaiw_vista32.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.13&lang=English

 

4890 - windows 7 32 bit

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-vista32.aspx

 

 budući da nisi stavio koji OS, stavio sam ti za sedmicu 32bit. os mi je windows 7 32bita i windows 7 64 bit,tako da bih trebao sve i za windows 7 64bit.

 

13 godina
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

e sad gledajte ljudi zanimame jedna stvar,ovako prijatelj mi dao vtx hd 4890,na osnovi da ne radi,ali radi jer kolega nije znao da treba ukljucit oba pina

tj grafa podrzava 12 pinski,a on je ukljucio samo 6 pinski,tako da grafa radi,ali se jako vrlo brzo zagrijava.e sad ja sam ju rastavio,ocistio od prasine,nanjio novu thermal pastu

sve uredno spojio i satavio.e sad kad ju spojim ona na pocetku ima cudan zvuk,kao kad dodajes gas u autu i onda se utisa,bude sve urdu ventilator vrti nrmalno ali nakon duzek

rada se pocmu pojavljivat kockice i ugasise zatim mi ekran zazeleni,kaj bih to moglo bit,ybog cega se tako ponasa,il joj je dosao kraj.postavio sam to i dalje ali nikakav odgovor jos nisam dobio

nadam se da cu ovdje,sve ostalo pogledajte u moj pc,i molimiskrenu pomoc.{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva
fight kaže...

 nakon duzek rada se pocmu pojavljivat kockice i ugasise zatim mi ekran zazeleni,kaj bih to moglo bit,ybog cega se tako ponasa,il joj je dosao kraj.

To su artefakti vjerojatno problem sa vramom, ako ne dobiješ nikakav savjet možeš ju peći, u većini slučajeva pomogne.

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/popravak-graficke-kartice-koristenjem-pecnice/67886.aspx

De gustibus non est disputandum.
13 godina
offline
HD 4890 temperatura skočila na 84 stupnjeva

ja moju drzim na 49 dok igram L.A. noire 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice