Hladnjak/cooler za grafičku karticu

poruka: 19
|
čitano: 8.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Pozdrav,

 

imam grafičku karticu XFX Radeon HD 5850 Black Edition i zanima me koji bi joj hladnjak/cooler odgovarao?

 

Konkretno bih htio neki koji daje optimalni balans između tišine rada i hlađenja (koristim MSI Afterburner i kad se grafička zagrije na 65-70 stupnjeva, njen ventić radi na 60-65% i zvuči ko avion kad polijeće)

 

Malo sam pretraživao po internetu i našao sam neke, ali napomena je da su namijenjeni za tvorničke 5850 (valjda samo od ATI/AMD-a).

 

Pa eto, ako može koji savjet oko hladnjaka ili nekog drugog načina hlađenja.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Za pocetak probaj promjenit pastu i ocistit hladnjak ! Ovdje si pogledaj hladnjake !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
Haf932 kaže...

Za pocetak probaj promjenit pastu i ocistit hladnjak ! Ovdje si pogledaj hladnjake !

Čuj, ništa mi ne znači što gledam ponudu hladnjaka kad ne znam jel se mogu stavit na moju grafičku. To je informacija koja mi treba.

13 godina
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Ko da je problem pogledat na sluzbenoj stranici !

 

Prema sluzbenoj stranici na HD5850 idu Accelero Mono Plus , Xtreme 7970 , Xtreme Plus II !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
Haf932 kaže...

Ko da je problem pogledat na sluzbenoj stranici !

 

Prema sluzbenoj stranici na HD5850 idu Accelero Mono Plus , Xtreme 7970 , Xtreme Plus II !

Znači nema razlike između OEM verzije 5850 i u mom slučaju XFX verzije?

13 godina
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Mislim da nema , no za svaki slucaj im posalji mail !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
windir_zg kaže...

Znači nema razlike između OEM verzije 5850 i u mom slučaju XFX verzije?

Kakav hladnjak tvoja ima? Ako je referentni onda je "obicna", samo sto je XFX zalijepio svoju naljepnicu gore. PRIMJER referentnog, PRIMJER nereferentni XFXov

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
mate960 kaže...
windir_zg kaže...

Znači nema razlike između OEM verzije 5850 i u mom slučaju XFX verzije?

Kakav hladnjak tvoja ima? Ako je referentni onda je "obicna", samo sto je XFX zalijepio svoju naljepnicu gore. PRIMJER referentnog, PRIMJER nereferentni XFXov

E moja je ova druga, s tim nereferentnim hladnjakom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
windir_zg kaže...

E moja je ova druga, s tim nereferentnim hladnjakom.

Eee, to je custom PCB. Dakle, trebat ces izabrati neki od hladnjaka, naci njegove tocne mjere (udal.jenosti izmedu vijaka, imas na official Accelero stranici za svaki pojedini hladnjak), uzeti ravnalo i precizno izmjeriti svoju karticu. Takoder pazi na pasivne hladnjake na kartici ako ih ima da ne bi smetali.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
mate960 kaže...
windir_zg kaže...

E moja je ova druga, s tim nereferentnim hladnjakom.

Eee, to je custom PCB. Dakle, trebat ces izabrati neki od hladnjaka, naci njegove tocne mjere (udal.jenosti izmedu vijaka, imas na official Accelero stranici za svaki pojedini hladnjak), uzeti ravnalo i precizno izmjeriti svoju karticu. Takoder pazi na pasivne hladnjake na kartici ako ih ima da ne bi smetali.

Nemam ja živaca za to.
Nek stoji onda, dobro je i ovako :D

12 godina
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
Haf932 kaže...

Za pocetak probaj promjenit pastu i ocistit hladnjak !Ovdje si pogledaj hladnjake !

Onda barem ovo napravi da ne izgubiš sluh ili karticu(zbog temperatura) {#}

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
INCOGNITO99 kaže...
Haf932 kaže...

Za pocetak probaj promjenit pastu i ocistit hladnjak !Ovdje si pogledaj hladnjake !

Onda barem ovo napravi da ne izgubiš sluh ili karticu(zbog temperatura) {#}

Jel ima neki video tutorijal za to? Nisam nikad prčkao po grafičkoj pa da ne bi bilo nismo znali. Zanimljivo, svaki dio kompa sam promijenio, prešarafio, samo po grafičkoj nisam prčkao. Valjda zato jer je najskuplji dio kompa :D

12 godina
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Pa ista stvar kao čišćenje hladnjaka procesora. Ugasiš, izvadiš graf. karticu, okreneš ju tako da vidiš PCB, odvrneš onih par šarafića što drže hladnjak i dalje ti je isto. Hladnjak ispušeš, pastu staru ukloniš, staviš malo nove i pričvrstiš hladnjak natrag. Samo ako je kartica još pod garancijom, to NEMOJ radit. U tom slučaju je skineš i malo očistiš od prašine bez skidanja hladnjaka...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 17:44 (INCOGNITO99).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
INCOGNITO99 kaže...

Pa ista stvar kao čišćenje hladnjaka procesora. Ugasiš, izvadiš graf. karticu, okreneš ju tako da vidiš PCB, odvrneš onih par šarafića što drže hladnjak i dalje ti je isto. Hladnjak ispušeš, pastu staru ukloniš, staviš malo nove i pričvrstiš hladnjak natrag. Samo ako je kartica još pod garancijom, to NEMOJ radit. U tom slučaju je skineš i malo očistiš od prašine bez skidanja hladnjaka...

To je baš dobro s obzirom da XFX na svoje proizvode daje doživotnu garanciju. A ionak je već skoro 2 godine stara, pa nema veze. Aj budem probao pa ćemo vidjet. Za koliko stupnjeva otprilike bi se smanjila temperatura?

12 godina
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Pošto to ovisi o protoku zraka u tvom kučištu i temperaturi zraka u sobi , spustila bi za preko nekoliko stupnjeva.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
windir_zg kaže...

Jel ima neki video tutorijal za to? Nisam nikad prčkao po grafičkoj pa da ne bi bilo nismo znali. Zanimljivo, svaki dio kompa sam promijenio, prešarafio, samo po grafičkoj nisam prčkao. Valjda zato jer je najskuplji dio kompa :D

Dobis upute s hladnjakom , a i vjerujem da ima tih tutorijala po youtubeu !

Music As A Weapon !!
15 godina
neaktivan
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Molio bih pomoć. Imam geforce gt240 grafičku i raspao se vent. Molio bih da mi netko da neki link za vent. ili za cijeli kuler za tu grafičku, po mogučnosti nešto jeftino jer mislim kupiti neku bolju grafu. Ujedno može i link za neku bolju grafu do 500-700kn ( po mogučnosti nvidiu ). Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2016 11:10 (Gogs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hladnjak/cooler za grafičku karticu
Gogs kaže...

Molio bih pomoć. Imam geforce gt240 grafičku i raspao se vent. Molio bih da mi netko da neki link za vent. ili za cijeli kuler za tu grafičku, po mogučnosti nešto jeftino jer mislim kupiti neku bolju grafu. Ujedno može i link za neku bolju grafu do 500-700kn ( po mogučnosti nvidiu ). Hvala.

 http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/vodic-odabir-graficke-kartice/28804.aspx

7 godina
neaktivan
offline
Hladnjak/cooler za grafičku karticu

Mni grafa ide na 80c tako mi je sigurno isla 2 3 godine,a hladnjak ili ventilator kako god mi radi pa staje nema ni trunka prasine.Zbog toga mi je temp tolika

Gabrijel
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice