Horizontalne lajne

poruka: 4
|
čitano: 1.663
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Horizontalne lajne

Imam grafičku karticu staru dvije godine, Gigabyte HD 5830 Dual Fan. U zadnjih pola godine mi je počela treperiti slika, pojavljuju se horizontlane linije, screen flickering.

Prije dva mjeseca je jedan od dva ventilatora na grafički crko pa sam iz Kine prek Ebaya nabavio zamjenski i prelemio žice tak da sad radi. Mislio sam da je problem do samih Windowsa pa 

sam napravio clean reinstall Windowsa 7 64 bit no slika i dalje treperi. Što više povećavam rezoluciju to više treperi, mada slika trza i na 800x600 piksela.

 

U pravilu je slika treperila samo na desktopu i u Win Exploreru ali sada trza i u Battlefieldu i ostalim igrama.

Pročitao sam da je to možda do napajanja same grafičke i da novi Catalysti downclockaju grafičku da troši manje struje pa zato slika treperi.

Pročitao sam da prek MSI Afterburnera iskljucim ULPS no slika i dalje trza. Slijedeci korak je overclockiranje. 

 

Da li da overclockiram grafičku pa da troši više struje i prestane trzati slika ili je vrijeme za kupnju nove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Horizontalne lajne

Samo u windowsima ili i u biosu. Ako treperi u biosu onda rikava grafa i probaj ispeći u pećnici.

Probaj različite drivere ili čak downclock

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Horizontalne lajne

Kužiš isprva je ono znalo treperiti u igrama, pa reko to je ono texture flickering valjda je nesto do drivera, međutim to sad divlja nenormalno. A nista, probat cu instalirat neki skroz stari driver od prije 2 godine pa ak na njemu flickera onda je za bacit najvjerojatnije

 

btw, nisam provodio puno vremena u BIOS-u ali na POST screenu od matične kad se komp bootat, slika zna često divlje treperiti

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 19:49 (franjoslav).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Horizontalne lajne

otkrio sam problem.

monitor crkava. kada je ugašena RTA opcija onda nema traznja slike, ali je zato oštrina u igrama lošija i odaziv u milisekundama je veći, odnosno sporiji

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice