Jeli ovo pametno.

poruka: 15
|
čitano: 2.264
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Poz.Riknuo mi vent pa odlucih stavit case fan pa jeli pametno ovako ga staviti na grafu i pricvrsiti?

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Jeli ovo pametno.
Vedran28 kaže...

Poz.Riknuo mi vent pa odlucih stavit case fan pa jeli pametno ovako ga staviti na grafu i pricvrsiti?

 Hah neznam bas, koliko okretaja ima taj fan koji ti riknuo i koliko ima ovaj case fan, i takoder probaj to sto vise zbit na sredinu i nemoj faliti poziciji puhanja, da moglo bi se uz dobru izvedbu i dobar fan.

CoolerMaster Support
14 godina
offline
Re: Jeli ovo pametno.

Pa.. Ako ti ta gumica ne dodiruje ventilator, može proći. Ali ne bi ja to držao dugo tako. Potraži na njuški neki hladnjak za do 50kn.

HTC 8X :)
9 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Pa prijasnji je imao ja Mislim 2500 ali nisam siguran a ovaj ima 2700.A jeli bi te se  gumice otopiti?Znaci nije opasno...moze proci?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Jesi barem izvadio stari van? (samo vent da ti više zraka ulazi u hladnjak).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Ne....nema nikakvih sarafa da ga skinem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Kad skineš cooler s donje strane imaš male šarafiće koje odšarafiš i izađe ti stranica dole te ga odande izvadiš van.

Inače ne znam kolko je to pametno tako držat, kupi neki čim prije (ili možeš na netu potražit pokvarene kartice pa možda ti netko proda samo cooler).

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 18:12 (zerocool12).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Jeli ovo pametno.

Imam i ja takvu grafu, mislim da se može skinuti ta plastika.. Skini cijeli hladnjak dole, pa skini plastiku i onda ga vrati bez plastike. Pomakni taj vent onda desno, direkt na pasivni hladnjak, to bi trebalo biti puno bolje.

HTC 8X :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeli ovo pametno.
Vedran28 kaže...

Ne....nema nikakvih sarafa da ga skinem.

Prvo moraš fizički skinut onu plavu plastiku, pa onda još odšrafi i taj mali šrot vent sa tog posranog hladnjaka loše konstrukcije.Nakon toga uzmeš jedan šraf, i to onaj za metal ili drvo promjera 3mm/duljine 3cm pa sa njime zašrafiš vent direktno u rešetku tog hladnjaka.Dakle kao ovaj primjer na dolnjoj fotki, jer to je isti tip hladnjaka kao na tvojoj grafi.

 

Nakon toga gore zašrafi bilo koji vent od 8cm(ne više od 2000okretaja), ili još bolje vent od 9cm(1000-1500okretaja) kaj drugo.Ovakva improvizacija osjetno bolje i neusporedivo tiše hladi kompletnu grafu, u odnosu na taj originalni i zujavi bezvezni mali ventilator.

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.1.2015 19:00 (rambox).
9 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

evo...ovako sam dobio cak 10c manje temperature

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeli ovo pametno.
Vedran28 kaže...

evo...ovako sam dobio cak 10c manje temperature

Eto da i sad više nema problema, jednostavna improvizacija koja puno bolje i neusporedivo tiše hladi grafičku karticu.Originalno rješenje ovakvog hladnjaka je vrlo loše, mali zujavi vent+ukrasna plastika i eto smeča prve klase.Ako neko ima takav hladnjak na grafi(nova ili stara grafa), ventilator i plastiku treba skinut dole i onda zatuč s čekičem to je ipak najbolje rješenje.

 

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=0001&pid=161

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 16:24 (rambox).
14 godina
offline
Jeli ovo pametno.

Ali izgleda ljepše s plastikom... 

HTC 8X :)
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Jeli ovo pametno.
kratos091 kaže...

Ali izgleda ljepše s plastikom... 

 Jesi tehničar ili ekonomist? (NHF)

--------------------------------------------------------------------------------------------
14 godina
offline
Re: Jeli ovo pametno.

univ.bacc.ing.comp 

HTC 8X :)
9 godina
neaktivan
offline
Jeli ovo pametno.

Otkad sam stavio ovaj vent graficka kao da je onake malo zakrivljena....valjda zbog težine.Jeli to lose ili nemoram da brinem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice