Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.852
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znaci ne isplati se recimo fx 6100 mjenjat za fx 8350 ? Ako clockam taj fx 6100 ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
svec kaže...

Znaci ne isplati se recimo fx 6100 mjenjat za fx 8350 ? Ako clockam taj fx 6100 ??

naravno da se isplati, fx 8xxx ima vise i jace jezgre, to se overklokom nemre stici! pogotovo ne u cpu testovima!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
svec kaže...

Znaci ne isplati se recimo fx 6100 mjenjat za fx 8350 ? Ako clockam taj fx 6100 ??

8350 je dosta bolji cpu.

Hejjjjj
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Hurki kaže...

Jeli ovo uopće moguće da GPU usage bude više od 100% ?

Dignuo sam svoj x4 740 na 3,8 ... nije valjda da je previše pa da zbog toga to radi? 

gpu-z ponekad javi krive informacije tj zbaga se nesto tokom ocitavanja, meni su se razni bagovi desavali...ali ovaj jos nisam vidio:)lp

Probao maloprije sa furmarkom, kaže 153% o_O'

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imam i ja pitanje

Da li bi moj 2500k(stock brzina) bio bottleneck za 280X?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ericsneo kaže...

Imam i ja pitanje

Da li bi moj 2500k(stock brzina) bio bottleneck za 280X?

u 99% igara NE!lp{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znači,dvije generacije star procesor(na stock freq) bi bio dovoljno jak za iskoristit SVE potencijale najnovije grafičke?

Super,sad samo da dobijem grafu nazad

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja imam i5 2500k koji drzim 24/7 na 4200mhz i sapphire r9 290 tri-x oc i siba odlicno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ericsneo kaže...

Znači,dvije generacije star procesor(na stock freq) bi bio dovoljno jak za iskoristit SVE potencijale najnovije grafičke?

Super,sad samo da dobijem grafu nazad

to ustvari nije najnovija graficka, tj graficka i je{#} ali je cip na njoj star skoro 3 godine!(rebrand 7970)lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znam da je grafički procesor stariji(samo rebrand),ali svejedno mi je drago da moj 2500k može iskoristiti sve potencijale te grafe

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zasto drzis na stocku taj i5?.........na 4200mhz mi radi 50c ispod max temp na 100% usage bas sam ga jucer testiro intelovim benchom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
MEGATAMA kaže...

Zasto drzis na stocku taj i5?.........na 4200mhz mi radi 50c ispod max temp na 100% usage bas sam ga jucer testiro intelovim benchom.

Zato što imam stock hladnjak na njemu

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne bi te trebalo spriječit da se malo igraš. Ja imam i5 3570k koji se puno više grije od 2500k i držim ga na 4.2GHz na stock hladnjaku. Dalje od toga ne ide bez aftermarket coolera, al mi ni ne treba više.

11 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Ne bi te trebalo spriječit da se malo igraš. Ja imam i5 3570k koji se puno više grije od 2500k i držim ga na 4.2GHz na stock hladnjaku. Dalje od toga ne ide bez aftermarket coolera, al mi ni ne treba više.

To je super OC, a imaš i dobru mašinu, no i dalje mi je čudno da ti je ok stock kuler...200tinjak kn i imaš hladniji cpu i puno tišu mašinu overall.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

200tinjak kuna kojih bi bolje bilo potrošit na još 2GB memorije ili ušparat za novi HDD :) CPU je stabilan i ne grije se previše, 10°C više naspram stocka po svakoj jezgri max, bilo bi vjerojatno više al undervoltan je (4GHz stable @ - 0,050V, 4.2GHZ @ - 0,015V) :). Stock hladnjak je sasvim okej, s tim da ga još nisam pošteno ni rastavio i očistio od prašine, samo malo onako površinski. Kad bi stavio bolju termalnu pastu još bi ga mogao ohladit, al nema potrebe zasad.

 

HDD mi je trenutno najveći problem u mašini, star je cca 7 godina, a ni nov nije bio među boljima.

11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Planiram uskoro nabaviti novu grafičku pa me zanima koja bi bila maksimum za moj i3-4330  3.5GHz?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Noname314 kaže...

Planiram uskoro nabaviti novu grafičku pa me zanima koja bi bila maksimum za moj i3-4330  3.5GHz?

 

S obzirom na mali broj igara koje posteno koristi vise od 4+ jezgre, slobodno stavi neku r9 270! Jace od toga nema smisla jer neces imati visok framerate a i treba posteno napajanje!
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Noname314 kaže...

Planiram uskoro nabaviti novu grafičku pa me zanima koja bi bila maksimum za moj i3-4330  3.5GHz?

 

S obzirom na mali broj igara koje posteno koristi vise od 4+ jezgre, slobodno stavi neku r9 270! Jace od toga nema smisla jer neces imati visok framerate a i treba posteno napajanje!

Imam seasonic S12ll-430Bronze  430W napajanje

12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ma nemas brige s napajanjem!Imas u extrem digitalu gigabajtovu r9 270 za 1200kn! Druge nemoj gledati! Barem ja nebi! Lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hvala puno :)

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Noname314 kaže...

Planiram uskoro nabaviti novu grafičku pa me zanima koja bi bila maksimum za moj i3-4330  3.5GHz?

Pa, ja ne bih išao preko Radeona R9 280x ili GTX 770, a neki optimum možda R7 270/270X ili GTX 760.

Ispod GTX 750 Ti ili R7 265 ja ne bih na tvom mjestu.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ja imam i3-3240 i 7850 (270) i čini mi se da su si baš taman tako da bi se složio sa gore navedenim 270/270x, a ako imaš namjeru kasnije upgradeat procesor onda nebi bilo loše odmah uzet i nešto jače

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav, zanima me da li ce AMD Athlon II x4 750k bottleneckat MSI R9 270x Gaming 2GB?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
gamingftw321 kaže...

Pozdrav, zanima me da li ce AMD Athlon II x4 750k bottleneckat MSI R9 270x Gaming 2GB?

ako i da, nece jako 

14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Šta mislite da uz ovaj sad procesor koji imam uzmem GTX 660 ili 750 Ti?

 

Možda i nebi bia bottleneck, jučer za vrime benchmarka pogleda CPU usage i samo 20-30%, najviše 38%, pa mislim po tome bi neka od ove dvi bila taman.... Ako i oće bottleneckat neće puno, svakako puno bolje nego sad sa 5770?

 

Pa bi kasnije možda i prominia procesor.

 

Evo ovo dovoljno govori:

http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 23:14 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pozdrav forumaši,iman pitanje mislim kupiti procesor AMD A6 X2 6400K i grafu xfx r7 250 1gb ddr3 zlj4,hoće li mi to biti dovoljno kod igranja

assasin creed igrica,crysisa i ostalih novijih igrica,najviše me zanima hoče li dolaziti kod bottlenecka


12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
dr. zlo kaže...

Šta mislite da uz ovaj sad procesor koji imam uzmem GTX 660 ili 750 Ti?

 

Možda i nebi bia bottleneck, jučer za vrime benchmarka pogleda CPU usage i samo 20-30%, najviše 38%, pa mislim po tome bi neka od ove dvi bila taman.... Ako i oće bottleneckat neće puno, svakako puno bolje nego sad sa 5770?

 

Pa bi kasnije možda i prominia procesor.

 

Evo ovo dovoljno govori:

http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html

Benchmark koji si stavio je singleplayer benchmark, multiplayer bi ti ga zakucao na 100%. Od ove dvije bi izabrao GTX 660. 750Ti je više u rangu HD7850/650Ti Boost. Ne znam ti reći koliko bi i u čemu bi bilo bottlenecka, al ako igraš multiplayer igre, ne očekuj da ćeš iz ijedne od te dvije kartice izvlačit max.

15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja novija grafička kartica bi bila najbolji odabir sa mojim Phenom II x4 965 @3.4 GHz? 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...
dr. zlo kaže...

Šta mislite da uz ovaj sad procesor koji imam uzmem GTX 660 ili 750 Ti?

 

Možda i nebi bia bottleneck, jučer za vrime benchmarka pogleda CPU usage i samo 20-30%, najviše 38%, pa mislim po tome bi neka od ove dvi bila taman.... Ako i oće bottleneckat neće puno, svakako puno bolje nego sad sa 5770?

 

Pa bi kasnije možda i prominia procesor.

 

Evo ovo dovoljno govori:

http://www.techspot.com/review/458-battlefield-3-performance/page7.html

Benchmark koji si stavio je singleplayer benchmark, multiplayer bi ti ga zakucao na 100%. Od ove dvije bi izabrao GTX 660. 750Ti je više u rangu HD7850/650Ti Boost. Ne znam ti reći koliko bi i u čemu bi bilo bottlenecka, al ako igraš multiplayer igre, ne očekuj da ćeš iz ijedne od te dvije kartice izvlačit max.

Evo uzea 660 :D, sad ćemo probat. A zašto je multiplayer nekad zahtjevniji?

12 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
dr. zlo kaže...
Evo uzea 660 :D, sad ćemo probat. A zašto je multiplayer nekad zahtjevniji?

Zato jer proc mora računati svu grafiku i fiziku koju i u single playeru plus još položaj 64 igrača,  stotinjak ili tisuću metaka svake minute, random eksplozije, događaje na mapi, vozila, ...

Uglavnom, kužiš :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 19:43 (CyberDemonVZ).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice