Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 711.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

Watch Dogs je trenutno najzahtjevnija sigle player igra kao i Crysis 3, onaj dio kad prvi puta ulaziš u duboku travu. Taj dio baca na koljena i skuplje kompove dok je obična vožnja po gradu u watch dogs isto turbo neoptimizirana i zahtjevna na maksimalnim detaljima. Treba grafu sa 4GB rama i "đubre" od procesora ( I7 ).

Sa Crysisom 3 se ne moze porediti nista. On je dobro optimiziran, a treba puno sirove snage procesora i grafe da se vrti na max detaljima. WD je neoptimizirano s*anje i takodje izgleda losije od C3.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

crysis 3 na max single radi normalno...

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Metro 2033, Metro 2033 LL, C3 level sa travom, FC3.

iclock2much
 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Probao takoder Crysis3 single (prva 4 checkpointa) na max. postavkama i razlike nema izmedu FX8350 i FX6300 (pogotovo nema bottlenecka sa 6300). Simulirao sam FX6300 tako da sam ugasio zadnje 2 jezgre jer mi se neda GPU stavljat u drugi PC sa pravim 6300.

 

GPU je HD7950 OC na 1100/1500, a CPU u oba slucaja na 4.6GHz.

 

Vece slike

 

 

 

 

FX "6300" FX "6300"
FX "6300" FX "6300"
FX "6300" FX "6300"
FX 8350 FX 8350
FX 8350 FX 8350
FX 8350 FX 8350
Moj PC  
5 0 hvala 3
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Rupy, uskoga grla nema jer imaš poprilično dignut bazni takt, a tvoja 7950 na tom taktu ima perfomanse 280X na 1GHZ.

R9 290 je ipak brža kartica od tvoje, tako da bi vjerojatno i na tom taktu bilo možda malo pada usagea.

Mada je svakako lijepo za vidjeti da CPU od 700 kuna(clockan doduše ali zato i dolazi otključan)prati u C3 karticu sa perfomansama 280X.

Ništa nego dokaz da se jezgre FX-a mogu lijepo iskoristiti ukoliko igra zna koristiti iste te.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 15:17 (zoharbizo).
 
8 1 hvala 5
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
zoharbizo kaže...

Rupy, uskoga grla nema jer imaš poprilično dignut bazni takt, a tvoja 7950 na tom taktu ima perfomanse 280X na 1GHZ.

R9 290 je ipak brža kartica od tvoje, tako da bi vjerojatno i na tom taktu bilo možda malo pada usagea.

Mada je svakako lijepo za vidjeti da CPU od 700 kuna(clockan doduše ali zato i dolazi otključan)prati u C3 karticu sa perfomansama 280X.

Ništa nego dokaz da se jezgre FX-a mogu lijepo iskoristiti ukoliko igra zna koristiti iste te.

Slazem se u potpunosti sa svime... Nisam niti mislio radit neki pravi test, nego je poanta svega u boldanom. Cak ni u BF4 razlike nema, a igram na Ultra-High postavkama sto znaci da je FX6300 odlican CPU sa puno potencijala.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Rupy kaže...
zoharbizo kaže...

Rupy, uskoga grla nema jer imaš poprilično dignut bazni takt, a tvoja 7950 na tom taktu ima perfomanse 280X na 1GHZ.

R9 290 je ipak brža kartica od tvoje, tako da bi vjerojatno i na tom taktu bilo možda malo pada usagea.

Mada je svakako lijepo za vidjeti da CPU od 700 kuna(clockan doduše ali zato i dolazi otključan)prati u C3 karticu sa perfomansama 280X.

Ništa nego dokaz da se jezgre FX-a mogu lijepo iskoristiti ukoliko igra zna koristiti iste te.

Slazem se u potpunosti sa svime... Nisam niti mislio radit neki pravi test, nego je poanta svega u boldanom. Cak ni u BF4 razlike nema, a igram na Ultra-High postavkama sto znaci da je FX6300 odlican CPU sa puno potencijala.

c3, bf3/4 kao i far cry3 odlicno iskoristavaju 8 jezgri, svakako za pohvalu, tako se trebaju i ostali ugledati! no i dalje je najzahtjevniji battlefieldov frostbite, vruci haswell i5-ica se tali na njemu{#}..

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

FX 8320 i R9 290 = Bottleneck ili ?

 

Znam da bi stock FX stvarao bottleneck ali moj je overclockan na 4.5ghz, pa me zanima isplati li se investirat u 290 ? Nemojte mi pisat nabavi si i7 i tako nesto, jer sam ovaj nedavno uzeo i super sam zadovoljan, samo me ovo zanima ?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

digni ga na 4.5 i slobodno  ;-) 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
0 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

FX 8320 i R9 290 = Bottleneck ili ?

 

Znam da bi stock FX stvarao bottleneck ali moj je overclockan na 4.5ghz, pa me zanima isplati li se investirat u 290 ? Nemojte mi pisat nabavi si i7 i tako nesto, jer sam ovaj nedavno uzeo i super sam zadovoljan, samo me ovo zanima ?

 

. Ja koliko sam probao moju 290-ku na dicijem kompu di je FX8350 u glavnoj ulozi na njegovom stocku (4ghz) mogu reci da je radio izvrsno nije bio bottleneck ni u battlefieldu 3 (multi na nekoliko mapa) doduse znao je doci do 85-90%, a ni crisys 2 i 3 također nisu stvarali probleme FX-u.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.8.2014 16:58 (nicky.sl).
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

odkako pratim forum ova tema mi je najdraza - ovjde su svi u pravu

Imam pravo na kritiku dok nevrijeđam !
Moj PC  
3 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

ti naravno prije kupnje r 290 planiras kupit novu napojnu jedinicu jeli

Imam pravo na kritiku dok nevrijeđam !
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Taulneoroa kaže...
D3lBoy kaže...

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

ti naravno prije kupnje r 290 planiras kupit novu napojnu jedinicu jeli

Da, planiram uzet COOLERMASTER G650M, nemam baš prevelik budžet, a ovo je 650w nadam se da je dovoljno, kod njih na stranici piše 750w dok neki kazu da je i 500w dosta

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...
Taulneoroa kaže...
D3lBoy kaže...

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

ti naravno prije kupnje r 290 planiras kupit novu napojnu jedinicu jeli

Da, planiram uzet COOLERMASTER G650M, nemam baš prevelik budžet, a ovo je 650w nadam se da je dovoljno, kod njih na stranici piše 750w dok neki kazu da je i 500w dosta

 

Pogledaj pod moj pc sta sve goni psu od 650w s tim da su i proc i grafa poprilicno kloknuti
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Meni je na Corsair CX 400W radio bez ikakvih problema FX8320 sa uključenim turbom + GTX 650TI Boost, dva harda i sve ostalo što se nalati u prosječnom kompu. U dva mjeseca ni najmanja nestabilnost. Uopće ne treba pretjerivati sa snagom ako se koristi kvalitetno napajanje.

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...
D3lBoy kaže...
Taulneoroa kaže...
D3lBoy kaže...

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

ti naravno prije kupnje r 290 planiras kupit novu napojnu jedinicu jeli

Da, planiram uzet COOLERMASTER G650M, nemam baš prevelik budžet, a ovo je 650w nadam se da je dovoljno, kod njih na stranici piše 750w dok neki kazu da je i 500w dosta

 

Pogledaj pod moj pc sta sve goni psu od 650w s tim da su i proc i grafa poprilicno kloknuti

Hahah pa da, jos mi to malo cudno, frend ima XFX 750w pa u kompu ima 16gb rama, R9 290X, R9 270X i neku Nvidia quadro neznam tocno koja, i7 3770k sa oc na 4.2 par hddova i ssd, a na sapphire stranici pise kao da trazi 750w sto mi je malo pre pre vise, mislim znam da je ta kartica gladna dosta, jos u kombinaciji sa FX procesorom koji je na stocku 125w a kamoli oc, ali opet mislim da bi 650w bilo dosta. Cooler Master napajanja nisu neko ludilo znam al opet 80+ je i polu modularno mislim da bi bilo ok. Hvala vam onda cu naj vjerojatnije to narucit

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...
nicky.sl kaže...
D3lBoy kaže...
Taulneoroa kaže...
D3lBoy kaže...

ok hvala vam, vec je ocan na 4.5 znaci sve ok

ti naravno prije kupnje r 290 planiras kupit novu napojnu jedinicu jeli

Da, planiram uzet COOLERMASTER G650M, nemam baš prevelik budžet, a ovo je 650w nadam se da je dovoljno, kod njih na stranici piše 750w dok neki kazu da je i 500w dosta

 

Pogledaj pod moj pc sta sve goni psu od 650w s tim da su i proc i grafa poprilicno kloknuti

Hahah pa da, jos mi to malo cudno, frend ima XFX 750w pa u kompu ima 16gb rama, R9 290X, R9 270X i neku Nvidia quadro neznam tocno koja, i7 3770k sa oc na 4.2 par hddova i ssd, a na sapphire stranici pise kao da trazi 750w sto mi je malo pre pre vise, mislim znam da je ta kartica gladna dosta, jos u kombinaciji sa FX procesorom koji je na stocku 125w a kamoli oc, ali opet mislim da bi 650w bilo dosta. Cooler Master napajanja nisu neko ludilo znam al opet 80+ je i polu modularno mislim da bi bilo ok. Hvala vam onda cu naj vjerojatnije to narucit

 

. Oces rec da u kompu ima r9 290x i r9 270x i neku Nvidiu, alooo o cemu ti pricas???
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Naj ozbiljnije, r9 290x koristi za gaming i mineanje, r9 270x samo za mineanje a quadro mu samo monitran ali nista ne radi trenutno, tako da u biti u glavnom 290x radi, nekad minea sa 290x i 270x odjednom i sve ok, ali da sve tri odjednom rade u loadu vjerujem da nebi dugo izdrzalo. Na ovoj slici nema quadro i zamjenio sam xfx 850w je al opet https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/1487442_10202717964684550_2360717811420681909_n.jpg

 

 

Ugl. nebitno... jos jedno pitanje sto mislite o Fortron RA750 750w 80+ silver, nesto malo je skuplji od Cooler Mastera i jaci za 100w ? Da idem na sigurno, jesu to ok napajanja, iskreno prvi put cujem ?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 0:13 (D3lBoy).
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

od coolermastera jedino serija silent pro napajanja je bila super, ovo sve drugo je manje vise zaobilazno - preporuka je da uzmes Corsair CX 600W jer ih imas za 500tinjak kuna / spomenuo bi buđet / ako imas para kupi seasonic 620w i zaboravi na napajanje

Imam pravo na kritiku dok nevrijeđam !
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Od Coolermastera valja ova nova V serija. To su vrhunska napajanja bok uz bok sa Seasonic i Corsair napajanjima. Ostala napajanja od Corsaira su prosječna i ništa više.

 

Fortron Raider su jako dobra napajanja i imaju moju preporuku. Za FX 8350 + R9 290 ti je dosta kvalitetno napajanje i od 550W ali je prava mjera neko od 650W.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hyper 700W 85+

Raider 750W 88+

Definitivno se isplate jer su slabiji modeli sitno jeftiniji...

Pogotovo Raider model.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 13:08 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ok hvala svima, Seasonic 620 vjerujem da je to odlicno ali to mi je vec malo vislje posto treba i graficku uzet. Razmisljam onda izmedju Corsair CX 600 i onog Cooler Mastera G650M

 

EDIT: Malo sam googlao za Corsair kazu da nije bas pouzdan, tako da najvjerojatnije http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.22f1c5710b2d4271a04f73de1e3ab861.fortron-napajanje-raider-s-psu-750w-80.aspx

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2014 17:06 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Ok hvala svima, Seasonic 620 vjerujem da je to odlicno ali to mi je vec malo vislje posto treba i graficku uzet. Razmisljam onda izmedju Corsair CX 600 i onog Cooler Mastera G650M

 

EDIT: Malo sam googlao za Corsair kazu da nije bas pouzdan, tako da najvjerojatnije http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.22f1c5710b2d4271a04f73de1e3ab861.fortron-napajanje-raider-s-psu-750w-80.aspx

nezz baš gledam to googlao sam malo corsair i kazu da je nepouzdano{#}...i upišem taj fortron i kliknem na prvi test...http://www.hardocp.com/article/2013/01/03/fsp_raider_750w_power_supply_review#.VAHuo8NvCQk

 

ipak je to vec cjena preko 500kn dodaj jos 100-200 kn i nemaš briga s napajanjem{#}

na neke ljude je grijeh lupit ignore tipku...komedije su kažu božanstvene...
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da cujem misljenje vase.

 

I5 2500K @ 4.2Ghz

Msi lightning 780 Boost clock 1033mhz; 3gb memorije

 

Ovo dvoje u bilo kojoj igri daje bezprijekorne performanse i ja sam osobno jako zadovoljan,ali da cujem sta vi mislite. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 13:05 (drahic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa ako tebi paše šta onda mi imamo mislit {#}. Dobra kombinacija ali ako hoćeš tražit dlaku u jajetu onda sigurno u nekim igrama, pogotvo MP možda i nije baš gpu usage na 99% {#}.

15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nemas brige s tom konfiguracijom. Cak i da ti je CPU na stocku neces imat bottlenecka.

Npr., ako ti je CPU usage 100%, a GPU oko 60-70% onda dolazi do bottlenecka, ali ako je CPU usage oko 60-70%, a GPU usage 90+% onda znaci da bottlenecka nema.

 

NOW...

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 6
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sastavljam gaming rig za ultra postavke u svim igrama na full hd - trebam jos graficku karticu - imam i5 3570k i 600w corsair - da li je to dovoljno za gtx 780ti ?

Back up your data, allways!
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

Sastavljam gaming rig za ultra postavke u svim igrama na full hd - trebam jos graficku karticu - imam i5 3570k i 600w corsair - da li je to dovoljno za gtx 780ti ?

Dovoljno.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Uzeo sam MSI Z97 PC Mate ploču te za početak mislim uzet Pentiuma G3258 pošto se može oc-at. Da li će Pentium oc-an na 4.3, 4.4GHz biti veliki bottleneck za GTX 660?

 

Igram samo single player igre na rezi 1680x1050. Kasnije mislim uzet i5, možda sačekat Broadwell procesore (pošto kažu da će ić na Z97 ploče).

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice