Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.734
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ako ti potrosnja i zagrijavanje ne igraju ulogu, uzmi fx6300. mom prijatelju je to igralo ulogu i uzeli smo i3-4120 koji trosi upola manje i zadovoljan je. sad ovisi o tebi.

Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
alien20 kaže...

Dali je i3 4150 bolji od fx 6300 u novim igrama tipa bf4 mp, bf3 mp, watch dogs, gta5 koji ce doci, AC serijal, total war serijal.. Sto mislite koji je isplativiji za nove igre koje dolaze?

FX 6300 je prema specifikacijama bolji, u igrama ce bolje radit i3 definjtivno

Dodatno: fx 6300 trosi vise, grije se vise, a stock cooler od amd-a je jako glasan i odma uzmi u obzir kupnju lc 95 (cooler koji se uzima kao zamjena za amd stock pod obavezno), kod intela sve suprotno, pogotovo stock cooler - prednost fx-a je jedino u broju jezgri - no za igre su 4 jezgre na visokim frekvebcijama najoptimalnije a to ovaj i3 ima.

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 10:42 (Steve Jobs).
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Meni potrosnja i grijanje ne igraju ulogu jer vec imam aftermarket cooler, nego me zanima koja bi najajca grafa mogla ici sa i3 4150, a koja sa fx 6300, bez bottlenecka naravno? Napajanje je xfx ts 550w. Malo sam gledao po youtubu, na fx 6300 najoptimalnije pase r9 270x, dali na i3 moze nesto jace? Npr gtx 770 ili r9 280x? Igre su bf3, bf4 MP i sve ostale koje ce izlaziti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 10:53 (alien20).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bass kaže...

ako ti potrosnja i zagrijavanje ne igraju ulogu, uzmi fx6300. mom prijatelju je to igralo ulogu i uzeli smo i3-4120 koji trosi upola manje i zadovoljan je. sad ovisi o tebi.

 

Steve Jobs kaže...

Dodatno: fx 6300 trosi vise, grije se vise, a stock cooler od amd-a je jako glasan i odma uzmi u obzir kupnju lc 95 (cooler koji se uzima kao zamjena za amd stock pod obavezno), kod intela sve suprotno, pogotovo stock cooler - prednost fx-a je jedino u broju jezgri - no za igre su 4 jezgre na visokim frekvebcijama najoptimalnije a to ovaj i3 ima.

 

Ovako se nadju dva trola, koji samo kenjaju bez ikakvih cinjenica, koji nisu vidjeli vise od jedne grafe i procesora u zivotu i vjeruju drugim trolovima na internetu.

Intel Core i3 4150 vs AMD FX 6300


Na ovom linku se detaljno moze vidjeti razlika izmedju ta dva proca i kad je rijec o temperaturi:
AMD radi na 60-62*C

dok je intel na 72*C!

 

Potrosnja vas brine?
Gluplji argument nisam procitao odavno.
Danas imati komp sa kineskim napajanjem je ravno ludosti. Svako normalan ce iskesirati jos 50 evra za napajanje koje je provjereno i da ne brine o tome. 


Ne laprdajte djeco, ne dijelite lazne savjete, ovo je ozbiljan forum, ovdje nema glumiti intel/amd/nvidia fanboy, to svi mrzimo.
Trenutna situacija na trzistu, je da AMD nudi odlicne procesore za malo novca a ista situacija je trenutno i sa grafickim karticama.

 

Zaboravili ste napomenuti da je FX serija odlicna sto se tice OC, dok je ovaj intel zakljucan i da ce bez problema zakucati r9 280X na 100% u svim igrama a ako zatreba snage samo ga clocknes.


Cim nvidia/intel ponudi bolje za manje para, ja odma prelazim tamo. 

 

P.S. stock kuler je dovoljan za FX 6300 cak i kad se clocka do 4ghz i nije glasan.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 10:56 (chaselol).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...
no za igre su 4 jezgre na visokim frekvebcijama najoptimalnije a to ovaj i3 ima.

Nema, ima dvije jezgre.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...
Steve Jobs kaže...
no za igre su 4 jezgre na visokim frekvebcijama najoptimalnije a to ovaj i3 ima.

Nema, ima dvije jezgre.

Po ovome tvome fx 6300 ima 3 jezgre !

Jer se on sastoji od 3 jezgre podjeljene u 6 modula.

A i3 ima 2 jezgre + 2 modula.

Za koegu gore, ako imas Aftermarket cooler i nebitna ti je potrosnja uzmi svakako fx 6300 - za oba procesora je gtx 670 680 770 vrh - sa time da fx 6300 ima prednost ako imas kako si naveo cooler i potrosnja te nezanima - u igrama su tu negdje, iako ce i3 imati nesto bolje performanse - 

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 11:12 (Steve Jobs).
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
chaselol kaže...


Cim nvidia/intel ponudi bolje za manje para, ja odma prelazim tamo. 

 

P.S. stock kuler je dovoljan za FX 6300 cak i kad se clocka do 4ghz i nije glasan.

Već kasniš jedno 2 godine.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...
XXX kaže...
Steve Jobs kaže...
no za igre su 4 jezgre na visokim frekvebcijama najoptimalnije a to ovaj i3 ima.

Nema, ima dvije jezgre.

Po ovome tvome fx 6300 ima 3 jezgre !

Jer se on sastoji od 3 jezgre podjeljene u 6 modula.

A i3 ima 2 jezgre + 2 modula.

Za koegu gore, ako imas Aftermarket cooler i nebitna ti je potrosnja uzmi svakako fx 6300 - za oba procesora je gtx 670 680 770 vrh - sa time da fx 6300 ima prednost ako imas kako si naveo cooler i potrosnja te nezanima - u igrama su tu negdje, iako ce i3 imati nesto bolje performanse - 

 

Po meni FX 6300 ima 6 fizičkih jezgi . Arhitektura je takva da po dvije jezgre dijele zajednički memoriski keš. I3 ima dvije fizičke jezgre i dvije virtualne.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

Po meni FX 6300 ima 6 fizičkih jezgi . Arhitektura je takva da po dvije jezgre dijele zajednički memoriski keš. I3 ima dvije fizičke jezgre i dvije virtualne.

Eh da samo dijele cache to bi bilo divno..

 

@chaselol: Još od prvog bullya, prije 2 god, se govori buduće igre će koristi buduće igre će koristit.. a evo nas sad 2 god nakon i ne vidim ih baš. A da ne spominjem još od Phenoma X6.. {#} Nađi mi na netu testove gdje bar u 2 igre FX-6300 ima dosta bolji fps od nekog i3-4xxx. Prije će AMD izbacit nove procesore s efikasnijom arhitekturom nego li većina igara počne kvalitetno koristit 6 ili više jezgri. A onda će nastat tišina..(Phenom X4 9550 anyone?) A i kad počne koristit, recimo FX-6300 nije nešto puno brži od i3-4xxx kad se koriste svi threadovi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 11:40 (Penryn).
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa i je divno, pogotovo za tu lovu. Puno muzike za malo para.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...
Steve Jobs kaže...

 

Po meni FX 6300 ima 6 fizičkih jezgi .

Nema.

FPS / RPG
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...

Po ovome tvome fx 6300 ima 3 jezgre !

Jer se on sastoji od 3 jezgre podjeljene u 6 modula.

A i3 ima 2 jezgre + 2 modula.

Za koegu gore, ako imas Aftermarket cooler i nebitna ti je potrosnja uzmi svakako fx 6300 - za oba procesora je gtx 670 680 770 vrh - sa time da fx 6300 ima prednost ako imas kako si naveo cooler i potrosnja te nezanima - u igrama su tu negdje, iako ce i3 imati nesto bolje performanse - 

Koje gluposti...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Steve Jobs kaže...
Nema.

Ima

 

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-FX-Series%20FX-6300.html

 

The number of cores6The number of threads6
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sto bi vi uzeli?

 

11 i3 4150
21 fx 6300
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Definitivno Intel u svakom pogledu

Moj PC  
2 5 hvala 0
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pitanje, malo sam citao po netu i skuzio da moj G2020 zapravo mal bottleneck za HD7770 Ghz OC, te da je bolji od npr. Core 2 Quad-ova iako oni imaju vise jezgri, ili nekih AMD-ova.To je zbog single core peformansi ili?

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ljudi nemojte da pametujete puno, i3 danas uzimati na duge vode se ne isplati, jer ce ti trebati i5 za jacu grafu/igre kasnije, a to znaci nadogradnja na i5/i7 kasnije.

 

Taj i3 nece moci izgurati jacu grafu od r9 270 a ograniciti se danas tako nema smisla

Dok s druge strane jedan fx 6300 ce izgurati bez ikakvih problema 280X grafu cak i jace od nje, zbog same arhitekture i dodatnih jezgri!!!

 

 

Da je taj i3 kvalitetan proc jeste, ali dvije jezgre ce biti premalo za godinu dana, ljudi budite realni...

 

Ako hoces gaming PC od intela uzima i5 ne i3.

 

 

Pricajte sta hocete, FX 6300 je vise "future proof" od tog i3, kratko i jasno. {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
8 8 hvala 1
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja bi osobni išao na i3, iz razloga ako izuzmemo gaming i pogledamo čistu procesorsku snagu po jezgri, tu i3 rastura fx-a, realno u nekim naslovima će biti prednosti fx-a (koji koriste više jezgri) ali u svemu ostalome i3 je u prednosti

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Checola kaže...

Ja bi osobni išao na i3, iz razloga ako izuzmemo gaming i pogledamo čistu procesorsku snagu po jezgri, tu i3 rastura fx-a, realno u nekim naslovima će biti prednosti fx-a (koji koriste više jezgri) ali u svemu ostalome i3 je u prednosti

otprilike tako nekako, fx-6300 neama sanse u gamingu protiv i3 s Ht-om, pogotovo novog...dakle i3 je dobar izbor za duze staze pa kad zafali snage lako se ubode polovni i5 ili nedaj boze i7{#}

http://udteam.tistory.com/647

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 15:03 (Stjepanj).
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Naziv teme je "Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU", vama nije jasno da na taj proc nista jace od 270/X ne ide, dok na FX bez problema 280X?

 

Sto taj dio preskacete?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Strm kaže...

Pitanje, malo sam citao po netu i skuzio da moj G2020 zapravo mal bottleneck za HD7770 Ghz OC, te da je bolji od npr. Core 2 Quad-ova iako oni imaju vise jezgri, ili nekih AMD-ova.To je zbog single core peformansi ili?

Itko?

sup bro?
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Strm kaže...
Strm kaže...

Pitanje, malo sam citao po netu i skuzio da moj G2020 zapravo mal bottleneck za HD7770 Ghz OC, te da je bolji od npr. Core 2 Quad-ova iako oni imaju vise jezgri, ili nekih AMD-ova.To je zbog single core peformansi ili?

Itko?

pa zavisi o kojim igrama, u multy je sigurno...ali za većinu single player je čisto ok

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
alien20 kaže...

Sto bi vi uzeli?

 

fx6300

Checola kaže...

Ja bi osobni išao na i3, iz razloga ako izuzmemo gaming i pogledamo čistu procesorsku snagu po jezgri, tu i3 rastura fx-a, realno u nekim naslovima će biti prednosti fx-a (koji koriste više jezgri) ali u svemu ostalome i3 je u prednosti

da...istina

 

al kada gledamo multy player igre u kojima se najvise i događa BN, i kada taj i3 uparimo s R9 270 onda tu dolazi do BN dok fx6300 gura tu grafu bez problema

Stjepanj kaže...

otprilike tako nekako, fx-6300 neama sanse u gamingu protiv i3 s Ht-om, pogotovo novog...dakle i3 je dobar izbor za duze staze pa kad zafali snage lako se ubode polovni i5 ili nedaj boze i7{#}

http://udteam.tistory.com/647

lp

zavisi kako gledaš, opet je tu stvar da je fx6300 bolji u multy igrama, da se može ocati, da ima više jezgri, da košta jeftinije...

 

i3 je za mene procesor kao što je i fx6350 i npr 8350...neisplativ...

 

chaselol kaže...

Naziv teme je "Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU", vama nije jasno da na taj proc nista jace od 270/X ne ide, dok na FX bez problema 280X?

 

Sto taj dio preskacete?

donakle istinito...ali ni taj i3 nemre gurati r7 270 u potpunosti kao niti što može fx6300 gurati 280x u potpunosti

 

i3 - r7 265

fx6300 - r9 270x

 

realnije... opet ako se igraju multy igre, ako je večinom single stvar je onda drugačija

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 16:05 (FakeDeath).
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Iskreno, radije bih si kupio 1155 setup sa polovnim 2500K nego taj i3.

A kad bih morao birati između FX-a i i3 odabrao bi ovisno o naslovima.

Ukoliko mi se igraju noviji naslovi FX, ukoliko WOT i slični IPC ovisni naslovi onda i3, ipak ostaje mogućnost upgradea na jači CPU.

Kad vidim cijenu i3-ce slabo mi dođe, SB i IB K i5 idu za 250 kuna više sa garancijom a pojedu ga.

iclock2much
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Strm kaže...

Pitanje, malo sam citao po netu i skuzio da moj G2020 zapravo mal bottleneck za HD7770 Ghz OC, te da je bolji od npr. Core 2 Quad-ova iako oni imaju vise jezgri, ili nekih AMD-ova.To je zbog single core peformansi ili?

Svaki CPU ima određeni broj instrukcija po taktu koje može obaviti, taj broj ovisi o broju jezgri, količini cachea, taktu procesora i samoj arhitekturi.

To se najlakše vidi postavljanjem recimo za primjer i5 2500K i i5 3570K na isti takt i onda odvrtiš neki bench.

3570K će biti blago brži i jasno je tko ima blago viši i bolji IPC, logično noviji procesor.

Tako i tvoj G2020 ima viši IPC od C2D i C2Q procesora ali nije brži od recimo C2Q 9650 u multithreadu.

U aplikacijama koje koriste dvije jezgre tvoj procesor ima prednost jer su tvoje dvije jezgre brže od onih u 9650 u takvom scenariju na istom taktu.

Eto valjda ti je sad jasno.

klik

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 17:49 (zoharbizo).
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

malo OT, što kada ni cpu ni gpu ne prelaze 85%, dakle kombinacija stock xeon E5472 + R9 270 (rekao bi očiti bottleneck, iako radi pristojno do sada sam doduše probao samo bf4) i sp bf4

n
nvm, sređeno, btw. starac(xeon) se dobro drži, bolje nego sam očekivao

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 23:37 (Checola).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

to je multy player? na koliko mhz ti je proc?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 23:45 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

sp kao što sam i napisao gore, trenutno je stock 3GHz

 

evo malo i iz mp-a, paracel storm 62 igrača ultra postavke

 

edit: isproban i tomb raider, ali koliko vidim on je skroz gpu bound, tu cpu ne prlazi 50% dok gpu ide na 99%

 

 

e sad da se malo vratim na temu sudeći po passmarku i3 je osjetno jači od mog xeona, tako da mislim da je glupost izjaviti da i3 ne može zakucati r9 270 na 100%

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 20:13 (Checola).
Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dakle bio sam u pravu po pitanju procesora, zahvaljujem.

 

 

 

FPS / RPG
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.10.2014 23:48 (Steve Jobs).
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imam Asus P5KPL/1600 maticnu i Intel Core2 Duo E7400 @ 2.80 GHz i zanima me dali ce raditi Nvidia GTX 750.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice