Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.421
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
taj procesor je jednostavno slab na 2.3 ghz, bez obzira na 4 jezgre. mada ni grafička nije jaka. ali moraš overclockati procesor
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da li bi trebao overclockati phenom x4 965 be imam hd 6950 ? I na koliko bi to trebalo otprilike + da li mi treba neki hladnjak malo bolji jer je ovaj stock

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Za solidno igranje bf3 ti minimalno treba r7 260x. Moze i ta sto imas ali neces moci igrati vise od medium, tako da igra u tom trenutku poseze za snagom procesora, koji nazalost nije nesto jak iako je quad core. U ovakvim slucajevima kod slabijih konfiguracija uvijek ti je bolje uzeti, recimo jak intelov dualac g serije nego vrlo slabi amd-ov quad. Na jakom dvojezgrenom pentiumu to nekako i ide, a na slabom quadu od amd-a i ne bas. Govorim ti iz svog iskustva.
Hejjjjj
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

965+6950 je dobra kombinacija. Bilo bi dobro da ga clockas ali obavezno nekakav drugi cooler, stock je jedva dosta i ovako.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Rizi kaže...

Da li bi trebao overclockati phenom x4 965 be imam hd 6950 ? I na koliko bi to trebalo otprilike + da li mi treba neki hladnjak malo bolji jer je ovaj stock

Imao sam istu kombinaciju. HD6950 je solidna grafa, ali clockaj procesor koliko god ide, probaj ubosti 4.0GHz. Takodje clockaj CPU/NB na 2600MHz/2800MHz, jer ces dobiti vise nego overclockom samog CPU-a. Nemoj se obazirati na gornje komentare da minimalno treba R7 260X. Ja sam sa HD6950 (clockanom) igrao BF3 na Ultra bez AA (1080p). Ako je 2GB verzija mozes igrati uz 4XMSAA. Testirao sam to sve detaljno, tako da znam sta pricam. Sretno!

13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znaci ovo sto ne mogu ni csu imati preko 200 fpsa i tipa nekim ostalim igricama to je definitivno bottleneck znaci? Prvo bi trebao uzeti onda hladnjak planirao sam jos od prije uzeti cm hyper t4,e sad posto ne vjerujem da bi znao to clockati i na nacin kako to ide il preko biosa il preko softvera nekog vjv da cu odnijeti nekome? Jedino eto to sto me buni je da li cpu ne moze iskoristit ovu grafu 100% i da zbog tog u igrama ne mogu vrtit max fps

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Chico12 kaže...
Za solidno igranje bf3 ti minimalno treba r7 260x. Moze i ta sto imas ali neces moci igrati vise od medium, tako da igra u tom trenutku poseze za snagom procesora, koji nazalost nije nesto jak iako je quad core. U ovakvim slucajevima kod slabijih konfiguracija uvijek ti je bolje uzeti, recimo jak intelov dualac g serije nego vrlo slabi amd-ov quad. Na jakom dvojezgrenom pentiumu to nekako i ide, a na slabom quadu od amd-a i ne bas. Govorim ti iz svog iskustva.

Ne pada mi napamet uzimati neki intelov dual core pored ovog phenoma :S

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nisam na tebe mislio, vec jedan post ranije. Pisem sa moba pa ne mogu citirati. Sorry pozz

Hejjjjj
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 16:05 (Chico12).
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Chico12 kaže...

Nisam na tebe mislio, vec jedan post ranije. Pisem sa moba pa ne mogu citirati. Sorry pozz

 

Kako nemos citirat i ja pisem s moba i uredno mogu citirat samo umisto mobilne verzije koristim desktop verziju.
nista mi se neda
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Mogu i ja koristiti desktop ali nemam flat pa zbog tog koristim mobilnu, manje trosi. :)
Hejjjjj
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Almin94 kaže...
Rizi kaže...

Da li bi trebao overclockati phenom x4 965 be imam hd 6950 ? I na koliko bi to trebalo otprilike + da li mi treba neki hladnjak malo bolji jer je ovaj stock

Imao sam istu kombinaciju. HD6950 je solidna grafa, ali clockaj procesor koliko god ide, probaj ubosti 4.0GHz. Takodje clockaj CPU/NB na 2600MHz/2800MHz, jer ces dobiti vise nego overclockom samog CPU-a. Nemoj se obazirati na gornje komentare da minimalno treba R7 260X. Ja sam sa HD6950 (clockanom) igrao BF3 na Ultra bez AA (1080p). Ako je 2GB verzija mozes igrati uz 4XMSAA. Testirao sam to sve detaljno, tako da znam sta pricam. Sretno!

Kako da vidim jel 1gb il 2 gb grafa? :D ma ja sad ne znam zasto al ne mogu imat npr u cs go preko 150 fpsa

11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Skini GPU Z i pogledaj memory size.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
lGRACINA kaže...
Skini GPU Z i pogledaj memory size.

1024 mb

14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dali je ova konfiguracija u redu djeci za igrat online igrice tipa :legue of legends i slične

trenutne komponente:

 

 LCD 22" 1680x1050

 Asrock 880GMH/U3S3

 Phenom II 550 BE 3,6MHz samo 2 jezgre rade stabilno

 DDR3 8GB (1333Mhz)

 AMD Radeon HD 6770 1GB

 SSD Kingston 60 GB

 HDD Hitachi 250 GB

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dovoljno

10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ako može neka preporuka što učiniti da u WOT (world of tanks) dobijem bolje perfomanse?

slaba grafička, procesor, ili nešto treće?

igram full HD, puno toga je isključeno u detaljima i jedva ide preko 40 FPS

fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bivsi branitelj kaže...

ako može neka preporuka što učiniti da u WOT (world of tanks) dobijem bolje perfomanse?

slaba grafička, procesor, ili nešto treće?

igram full HD, puno toga je isključeno u detaljima i jedva ide preko 40 FPS

fala

procesor! sto je moguce novije generacije (brze jezgre) i na sto vecem taktu! jedan intelov g3258 od cca 350kn razara wot, gpu je ovdje prakticki neupitan koje je snage! dakle u tvom slucaju postici sto veci takt cpu-a i gpu-a(i memorije naravno posto imas "apu")!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 18:39 (Stjepanj).
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bivsi branitelj kaže...

ako može neka preporuka što učiniti da u WOT (world of tanks) dobijem bolje perfomanse?

slaba grafička, procesor, ili nešto treće?

igram full HD, puno toga je isključeno u detaljima i jedva ide preko 40 FPS

fala

sad će krenuti salva TD-pva, ali jedini napredak trenutno je Intel CPU, WOT je isključivo single core igra, a budući da je na tom području AMD slab na žalost nema ti pomoći bez promjene platforme ili opakog OC-a tog tvog APU-a

 

stvar je u tome da je jedan g3258 na 3.2 Ghz u single core aplikacijama brži za jedno 25% od a10-6800k na 4.1 Ghz

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 20:02 (Checola).
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

hvala dečki, jegiba, sad opet skupljat lovu za promjenu svega..

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hoće li na ovoj konfiguraciji biti bottleneck-a

 

AMD A8 5500 3.2Ghz

Radeon R9 270

8GB DDR 3 1866 Mhz

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
DocMA kaže...

Hoće li na ovoj konfiguraciji biti bottleneck-a

 

AMD A8 5500 3.2Ghz

Radeon R9 270

8GB DDR 3 1866 Mhz

 

Hvala

 a gle bude tu i tamo, ovisi sve od igre! overklokaj to ako mozes!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
DocMA kaže...

Hoće li na ovoj konfiguraciji biti bottleneck-a

 

AMD A8 5500 3.2Ghz

Radeon R9 270

8GB DDR 3 1866 Mhz

 

Hvala

 a gle bude tu i tamo, ovisi sve od igre! overklokaj to ako mozes!lp

 Sumnjam da se ovaj procesor može nešto jako overclokat :( , uključit ću turbo bost , mislim da s time  ide do 3.7Ghz , hoće li to pomoći ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 0:48 (DocMA).
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

a gle, prvo kad naides na naslov(igru) u kojoj vidis BN onda to napravi pa eto malo da istrazis za sve ostale pa se javis;)!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dogovoreno, konfiguracija stiže za 10-ak dana, pa ću javiti rezultate testova.... Samo kao ću znati da sam naletio na BN :D

15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Far Cry 4 Ultra sa GTX 980 grafom

 

kako je ovo na slici moguće?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
toxic kaže...

Far Cry 4 Ultra sa GTX 980 grafom

 

kako je ovo na slici moguće?

 lako za to ali vidi phenoma 2, 300 mhz sporiji a 1 fps više daje....

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne vidim problem, igra radi isto na sva tri pocesora jer ne koristi više od 4 jezgre. Ovih par fps-a ide pod statističku pogrešku. Stari nadograđivani engine još iz vremena far cry 2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 12:40 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

Ne vidim problem, igra radi isto na sva tri pocesora jer ne koristi više od 4 jezgre. Ovih par fps-a ide pod statističku pogrešku. Stari nadograđivani engine još iz vremena far cry 2.

 Meni igra optereti svih 8 jezgri na fx 8320 provjeravao sam sa msi afterburnerom

 

neke jezgre su na 60% neke na 30% i tako varira ali su sve pod opterecenjem.

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo tu se vidi razlika. Krivoi sam se izrazio. Znači ne koristi nego optereti. Skoro svaka igra koristi svih osam jezgri ali malo koja ih optereti.

FC4 FC4
Dragon Age Dragon Age
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2015 12:54 (XXX).
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

CPU - Amd Athlon II X4 740 3.2 ,FMA Box

Matična - Asrock FM2A55M DG5 AMD A55 HUDSON

RAM - Kingstone DD3 1600MHZ 4GB x2

GPU - PowerColor TurboDuo R9 270X 2GB GDDR5 OC

Monitor - LG Electronics W2240 (1920-1080 max)

 

 

Jel će na ovoj konfi bit nekog bottleneck za dragon age 3 i neke novije igre.

dal klokati procesor ako bude bottlenecka ili nesto bolje nabaviti ?

 

Gledao sam s tim MSI afterburnerom ali nemam veze s vezom i kad uklucim Show in screen display pokazuje mi samo temperaturu

 

**mali update uspio sam nastimati GPu usage u igrici al sada mi tek nije jasno nista :D

 

u dragon age 3 je na 65-70% na ultra postavkama dok je u Grim Dawn na 20%-25%

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 15:52 (bobo21).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice