Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.929
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kroz par mjeseci bi prešao na quad core zbog gta 5 no za neke nezahtjevne igre bi radilo normalno ?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Nisi neki dan spominjo gtx970?

 Tako je, to su testovi i benchmarkovi koji su ljudi radili za određene igre, spominjao sam jer se smatra jednom od ajmo reci "high end" best buy kartica i super je za one koji imaju stari pc da znaju na cemu stoje, da li trebaju upgradeati pc ili ne. U nekim igrama kartica je radila na 99% overclokana, u drugim je dostizala 50%, ovisno o enginu igre.
Valjda razumijes sad i poantu threada, a ne bespotrebno me "uhodiš" po forumu i pratiš moje postove. Da imam novaca nebi sigurno kupio je ionako, za graficku karticu nedam više od 1500 Kn.

A zahvaljujući benchmarkovima koje je jedan od youtubera radio znam gdje sam i koliko mi cpu može podnijeti na 4.0 GHz, i znam da mogu računati na 280x ili gtx 770 top.

I molim te lijepo da me prestaniš uhoditi po forumu... ako nemaš pametnija posla nađi neki hobi i radi nešto korisno.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne uhodi tebe nitko, puno ljudi prati puno tema pa se nađete ti i Stjepanj. Nemoj baš bit tak egoističan da misliš da imaš privatnog stalkera na nečem nebitnom kao što je forum.

 

Uglavnom, ako već hoćeš trenutne igre igrat, preporučam ti da nabaviš Nvidiu. Njihovi driveri bolje se nose s procesorom te ćeš u DX11 manje osjetiti bottleneck s GTX 770 nego s R9 280X.

Već je neko vrijeme situacija s CPU optimizacijom na AMD grafama na pojedinim konfiguracijama loša, iskusio sam ju i sam s mizernom HD7850, a s GTX 760, koja je jača, moj se CPU nosi bez ijednog problema.

 

Ako se ne planiraš micat s Q9550, GTX770 je taman za tebe. Vjerojatno ćeš i u malo igara osjetiti bottleneck, osim ako igraš većinom multiplayer naslove poput BF3, BF4, Planetside i slično, u tim igrama ti je bottleneck zagarantiran.

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Ne uhodi tebe nitko, puno ljudi prati puno tema pa se nađete ti i Stjepanj. Nemoj baš bit tak egoističan da misliš da imaš privatnog stalkera na nečem nebitnom kao što je forum.

 

Uglavnom, ako već hoćeš trenutne igre igrat, preporučam ti da nabaviš Nvidiu. Njihovi driveri bolje se nose s procesorom te ćeš u DX11 manje osjetiti bottleneck s GTX 770 nego s R9 280X.

Već je neko vrijeme situacija s CPU optimizacijom na AMD grafama na pojedinim konfiguracijama loša, iskusio sam ju i sam s mizernom HD7850, a s GTX 760, koja je jača, moj se CPU nosi bez ijednog problema.

 

Ako se ne planiraš micat s Q9550, GTX770 je taman za tebe. Vjerojatno ćeš i u malo igara osjetiti bottleneck, osim ako igraš većinom multiplayer naslove poput BF3, BF4, Planetside i slično, u tim igrama ti je bottleneck zagarantiran.

 Neznam, gdje god nešto napišem eto njega zamnom . Hvala za savjet definitivno cu onda na nvidiu ici jer ionako epic surađuje sa nvidiom a to mi je najbitnije za Unreal Engine 4.

11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A jel bi r9 280 bila usko grlo za i3 3220 a na Božic bi mjenjao na i5 te jel može ovo napajanje držati tu grafu?

 

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.7a0b91cf46864551ac22c514e45e7559.xfx-550w-easy-rail-bronze-xfx-p1-550s-gren.aspx

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne, i3 bi bio usko grlo za R9 280, a za i5 - može, napajanje - može.

9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav. Imam problem sa grafickom ATI Radeon HD 3870 DDR3 512 mb 256 bit. Naime racunar radi normalno, ali kad startujem igru pojavi se crn ekran i bele linije, onda sledi restart racunara. Stavio sam od druga ATI Radeon HD 3670 DDR3 512 mb 128 bit i sve je normalno nemam problema. Znaci do graficke je i moram kupiti novu. Da li bi mi neko mogao pomoci u u izboru sto bi odgovaralo mojoj konfiguraciji i napajanju ( da procesor ne bude usko grlo novoj grafickoj) kao neko prelazno resenje. Nisam neki gejmer, igram samo War Thunder ( igram na low ponekad na medium 1920x1080) i ponekad PES 2015 (na high 1920x1080). Znaci neku graficku sa kojom cu imati iste ili nesto bolje performanse od 60-100e. Moja konfiguracija: Intel Core 2 Duo E7400 2,8 Ghz (LGA775) , Asus P5Ql Pro (PCIe 2.0 x16), Ram 4gb Kingston DDR2, monitor Samsung SyncMaster 2243SN 1920x1080, napajanje Codegen (Briza) 400w. Moze i opcija da pored graficke uzmem novo jace napajanje. Ova konfiguracija radila bez problema do danasnjeg dana 6 godina. Unapred hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 12:09 (jancha).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Fulao si temu.

 

Uzmi Radeona R7 250 1GB gddr5.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Fulao si temu.

 

Uzmi Radeona R7 250 1GB gddr5.

Hvala na brzom odgovoru. Da mozda pogresio temu, zanimalo me da procesor ne bude usko grlo grafickoj pa se ovde obratio. Izvinjavam se. Hoce li joj biti dovoljno moje  Codegen napajanje od 400w. Koristim ga 6 godine i jos radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 12:22 (jancha).
9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pozdrav, planiram kupnju novog kompa pa me zanima da li bi amd fx-8320 bio bottleneck za graficku ati r7 260 oc 1gb ddr5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
jancha kaže...
191x7 kaže...

Fulao si temu.

 

Uzmi Radeona R7 250 1GB gddr5.

Hvala na brzom odgovoru. Da mozda pogresio temu, zanimalo me da procesor ne bude usko grlo grafickoj pa se ovde obratio. Izvinjavam se. Hoce li joj biti dovoljno moje  Codegen napajanje od 400w. Koristim ga 6 godine i jos radi dobro.

Naravno da moraš promjeniti napajanje. Ne da Codegen 400W ne bi bio dovoljan, bio bi da je nov, ali to napajanje je ODAVNO odradilo svoje i nije da ga TREBAŠ već MORAŠ zamjeniti. 6 godina Codegen 400W  

 

bigzor kaže...

pozdrav, planiram kupnju novog kompa pa me zanima da li bi amd fx-8320 bio bottleneck za graficku ati r7 260 oc 1gb ddr5?

 Ako je ovo ozbiljno pitanje, ne znam što da ti kažem...

Proc 1300 Kn, grafa 1000 Kn.

Taj proc gura i trenutno najjače grafe bez nekih problema, ipak je mid-range.

Twitter: @191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
bigzor kaže...

pozdrav, planiram kupnju novog kompa pa me zanima da li bi amd fx-8320 bio bottleneck za graficku ati r7 260 oc 1gb ddr5?

 Bolje si uzmi fx6300 i r9 270x, konfa ce biti bolje izbalansirana za taj budget

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2015 10:21 (alien20).
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel moguce da mi fx 6300 3.5 ghz boottlenecka R9 280? Primjetio sam da u nekim igrama (FC4,GTA V) kad stavim postavke na high i low imam isti fps.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nema velike razlike u FPS u FC4, osim kada uključiš one Nvidia fore, onda FPS potone brže nego sidro. Za GTA 5 ne znam.

 

Ali da, postoji velika vjerojatnos da ti FX6300 bottlenecka grafu, pogotovo ako ga nisi klokao, što nisi.

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hvala na odgovoru.Izgleda da cu se morat pozabavit clockanjem ili prec na fx 8320

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Klokaj dokle ide pa vidi kako onda stojiš s bottleneckom, ako je i dalje značajan, onda pređi na nešto jače.

13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imam jedno pitanje, imam jedan komp sa ovim CPU-om i trenutno jednu HD6870 viška. Oće ju bottleneckat taj CPU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

imam li bottleneck, crysis 3 gpu 97-99%, ac unity 75-99%, cod aw skoro uvijek 99%, mgsv gz 75-99%?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Imaš, al sad ti procjeni jel toliki da ti treba novi CPU. Isto kao što sam gore rekao, klokaj CPU dokle ide pa onda vidi kak stojiš.

9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

pa ok je mislim da nebi dobio neki ogroman boost s novim cpu-om. Taj je još ok.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Gpu mi je na 30-40% u Pillars of eternity - imam li bottleneck?

 

Dal da uzmem i7 5960X kako bi rijesio taj problem?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne! Kupi 4K monitor i problem će nestati.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bazinga kaže...

Imam jedno pitanje, imam jedan komp sa ovim CPU-om i trenutno jednu HD6870 viška. Oće ju bottleneckat taj CPU?

 Any1?

11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bazinga kaže...
Bazinga kaže...

Imam jedno pitanje, imam jedan komp sa ovim CPU-om i trenutno jednu HD6870 viška. Oće ju bottleneckat taj CPU?

 Any1?

 neće biti bottlenecka

9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel bolje nova matična za oc do 4.2ghz ili fx8320?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
pqweasdyxc kaže...

Jel bolje nova matična za oc do 4.2ghz ili fx8320?

 Sta je ta toliko sranje da ni fx 6300 ne moze na 4.2ghz?

9 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...
pqweasdyxc kaže...

Jel bolje nova matična za oc do 4.2ghz ili fx8320?

 Sta je ta toliko sranje da ni fx 6300 ne moze na 4.2ghz?

 ne znam nisam probao, ali na forumu kažu da može (valjda)

12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

danas se malo zabavljao u bf3mp, reko idem pogledati cpu usage s ovim i5 4570@3,6ghz, iznenadio sam se viđenim!

ocigledno da ovaj i5 nebi mogao tjerati gtx980 u cpu intezivnim igrama, jer s ovom gtx780@1200mhz je na cca 80-90% cpu usagealol

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 18:39 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

danas se malo zabavljao u bf3mp, reko idem pogledati cpu usage s ovim i5 4570@3,6ghz, iznenadio sam se viđenim!

ocigledno da ovaj i5 nebi mogao tjerati gtx980 u cpu intezivnim igrama, jer s ovom gtx780@1200mhz je na cca 80-90% cpu usagealol

 Kako ti je B3 podešen ? Sve na ultra pretpostavljam. Znaš možda koliki ti je bio min FPS ?

Zmaj od Bosne
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...
pqweasdyxc kaže...

Jel bolje nova matična za oc do 4.2ghz ili fx8320?

 Sta je ta toliko sranje da ni fx 6300 ne moze na 4.2ghz?

 ja dok sam imao fx8320 na asrock 970 extreme3 mogao sam ga clockat do 4.8GHz tak da ta matična ploča mora ga izgurati na taj takt

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice