Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.754
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bandicam - deinstal, Fraps - in.

Samo moram još legalizirati software jer sad dopušta samo 30 sec snimanja. snimao sam sa 60 Fps- a i snimak je predobar, za razliku od bandicama, a i rad procesora je niži za cca 10 %. 

 

Zna li netko kako obraditi taj snimk u Vegas pro- u 13?

Uzeo sam neke postavke sa Youtubea, ali j... to kad je orginal frapsa bolji od videa nakon obrade. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
prcko_croatia kaže...

Bandicam - deinstal, Fraps - in.

Samo moram još legalizirati software jer sad dopušta samo 30 sec snimanja. snimao sam sa 60 Fps- a i snimak je predobar, za razliku od bandicama, a i rad procesora je niži za cca 10 %. 

 

Zna li netko kako obraditi taj snimk u Vegas pro- u 13?

Uzeo sam neke postavke sa Youtubea, ali j... to kad je orginal frapsa bolji od videa nakon obrade. 

 Fraps ti je jako izgubio poziciju na tržištu od kad Nvidia ima Shadowplay, a AMD Raptr.

I ima dosta mana: Ogromne fajlove, cjepkanje u 4GB, zauzeće CPU veće od konkurencije...

 

Od free programa ovi programi gore, ili MSI Afterburner.

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx

 

Stari tutorial, ima promjena u programu, al je dobar za pohvatati osnove.

 

Obrada u Vegasu:

Najbitnije je koju brzinu uploada imaš, koliko vremena imaš za upload i kolko duge gameplayeve snimaš.

 

Ovo su neke moje postavke, ispadaju dobri fajlovi. Ako imaš brzu vezu i dosta vremena za upload slobodno povećaj Maximum i average za 5.000

 

http://www.bug.hr/forum/topic/pc-igre/battlefield-4/157054.aspx?page=1501&jumpto=4555020&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

imam ti ja plaćeni fraps ako si zainteresiran... ali npr dok sam bio u movie making krugu fraps sam koristio za cod2/cod4 movie making... timescale 0.25 i framerate lockan na 200 za gameplay... 600+ fps za cinematicse... koristio jos 3ds max i svasta nesto...

 

a sony vegas ti mogu naštimati preko teamviewera.. ak ti treba pomoc samo pucaj u pp

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
csgoplayer kaže...

imam ti ja plaćeni fraps ako si zainteresiran... ali npr dok sam bio u movie making krugu fraps sam koristio za cod2/cod4 movie making... timescale 0.25 i framerate lockan na 200 za gameplay... 600+ fps za cinematicse... koristio jos 3ds max i svasta nesto...

 

a sony vegas ti mogu naštimati preko teamviewera.. ak ti treba pomoc samo pucaj u pp

 Ovo trebam zapamtiti, mozda ce mi nekad trebati pomoc ;)

Jesu one moje postavke kolko tolko ok?

 

Kad imas 600fps lock, onda ti i fraps snima u 600fps??

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

u principu da, ako imas masinu koja ti locka 600 dok snimas snimat ce ti u 600 fps... ali kao sto kazem to je samo za cinematicse...

dok u gameplayu drzim 120-200 fps dok snimam, ali u frapsu lockam na 60, timescale 0.25 i video bude spreman za obradu u sony vegasu... dok dodam cc i ostalo. a tih 100+ fps viska mi sluzi sa smoothness i da mi video ne bude laggav kad idem usporit pred kill ili nesto 

Clueless gamers shouldn't judge
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 20:01 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

malo smo otisli offtopic :D

Clueless gamers shouldn't judge
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 20:09 (csgoplayer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 MSI Afterburner - Isprobao sam i njega , ali samo video. Mogućnost snimanja u Avi formatu i nekom Mkv kojeg ne mogu otvoriti. 

Prvi program da nisam primjetio razliku u igri i videu kasnije.  Sasvim identično!!!!

 I što je najzanimljivije, nema velike ostilacije u opterečenosti procesora za razliku od svih do sada iskušanih "snimaoca".

Malo mi je na oko komplicirana aplikacija, a još k tome i nije zeleno kao u onom linku što sam dobio gore nego je neka svemirska mašina crveno crne kombinacije.

Sutra se bacam u daljnje istraživanje.

 

Raptra sam prvog probao, i najviše mi je kočio igru. 

 

Hvala dečki!

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Instaliraj sebi dodatni codec pack pa ces moci otvoriti i Mkv contejner

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nikad nisam razmišljao o uskom grlu (bar ne izmedju CPU i GPU) osim kada je riječ o memoriji i procesoru, ali eto izgleda da je i to problem. Nije mi jasno zašto su onda prišili naziv GPU, bolje da je ostala grafička kartica.

Pitanje je, imam i3 4330 3,5 Ghz i da li mi se isplati uzet R9 270? (Imao HD 7770).

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mrki_tua kaže...

Nikad nisam razmišljao o uskom grlu (bar ne izmedju CPU i GPU) osim kada je riječ o memoriji i procesoru, ali eto izgleda da je i to problem. Nije mi jasno zašto su onda prišili naziv GPU, bolje da je ostala grafička kartica.

Pitanje je, imam i3 4330 3,5 Ghz i da li mi se isplati uzet R9 270? (Imao HD 7770).

 kako ne ide bez problema,ali vec si dobio odgovor u drugoj temi! a ovo s gpu-om i grafickom karticom nisam skuzio poantu, ili jesam

http://lmgtfy.com/?q=gpu

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mrki_tua kaže...

Nikad nisam razmišljao o uskom grlu (bar ne izmedju CPU i GPU) osim kada je riječ o memoriji i procesoru, ali eto izgleda da je i to problem. Nije mi jasno zašto su onda prišili naziv GPU, bolje da je ostala grafička kartica.

Pitanje je, imam i3 4330 3,5 Ghz i da li mi se isplati uzet R9 270? (Imao HD 7770).

 Mozes i 280-ku/gtx 960 slobodno, u vecini igara nece biti bn-a. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
csgoplayer kaže...

u principu da, ako imas masinu koja ti locka 600 dok snimas snimat ce ti u 600 fps... ali kao sto kazem to je samo za cinematicse...

dok u gameplayu drzim 120-200 fps dok snimam, ali u frapsu lockam na 60, timescale 0.25 i video bude spreman za obradu u sony vegasu... dok dodam cc i ostalo. a tih 100+ fps viska mi sluzi sa smoothness i da mi video ne bude laggav kad idem usporit pred kill ili nesto 

 raja jos snima frapsom??? ja mislio to izumrlo zbog shadowplaya i one AMDove solucije ubagovane :D

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ništa...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 23:41 (hopi).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

Nikad nisam razmišljao o uskom grlu (bar ne izmedju CPU i GPU) osim kada je riječ o memoriji i procesoru, ali eto izgleda da je i to problem. Nije mi jasno zašto su onda prišili naziv GPU, bolje da je ostala grafička kartica.

Pitanje je, imam i3 4330 3,5 Ghz i da li mi se isplati uzet R9 270? (Imao HD 7770).

 Mozes i 280-ku/gtx 960 slobodno, u vecini igara nece biti bn-a. 

 Ipak sam na kraju, zato jer sam trebao uzeti i napajanje, uzeo slabiju varijantu nego sam planirao tj. planirao sam MSI, a uzeo ASUS R9 270 za 154,90 EUR. Nadam se da će malo popraviti brzinu tenkova, a provat ćemo i sa 55 inča kako izgleda, mada je i 7770 to vrtila solidno.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A za što su ti bitni inči ? Isto ti se hvata i na 55'' i na 155'' bitna je rezolucija

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

A za što su ti bitni inči ? Isto ti se hvata i na 55'' i na 155'' bitna je rezolucija

 Bitni su jer mi je fora igrat malo na TV, a šta sam primjetia sa hd 7770 da je puno bolja slika na tv, nego na monitoru (vjerojatno zato šta je full hd, al sam očekivao da će grafa bit slaba). Sad čekam TREĆI put sa Computeruniverse da dostave paket, dva kučišta su bila na lageru, pa ih nema a vidim sad su mi Cooltek W2 prolongirali do 05.06.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja imam quad core 1.2 ghz procesor na taktu od 800mhz. Mislim si uzet sad 750ti grafu pa sljedece ljeto je stavit u novi komp a do tad ce bit u ovom. Je se moze pokvarit zbog bottlenecka procesor ili graficka?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Quad na 1,2ghz?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Valjda mu je uključena ušteda energije pa ga tak očitava dok je u windowsima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sori ljudi, quad core 1.6 ghz imam krivo sam napiso. Moze li mi netko onda odgovorit na pitanje.Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
asus nexus kaže...

Ja imam quad core 1.2 ghz procesor na taktu od 800mhz. Mislim si uzet sad 750ti grafu pa sljedece ljeto je stavit u novi komp a do tad ce bit u ovom. Je se moze pokvarit zbog bottlenecka procesor ili graficka?

 

asus nexus kaže...

Sori ljudi, quad core 1.6 ghz imam krivo sam napiso. Moze li mi netko onda odgovorit na pitanje.Hvala.

 Najbolje bi ti bilo da ne kupuješ ništa pa sljedeće godine kupiš sve kako treba. Nemaš brige ne može se ništa pokvariti samo što grafička neće raditi 100%.

Zmaj od Bosne
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
asus nexus kaže...

Sori ljudi, quad core 1.6 ghz imam krivo sam napiso. Moze li mi netko onda odgovorit na pitanje.Hvala.

 A koji je to quad core ?

Koji model ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

amd athlon 5150

13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdraf!

 

Hoce li i5 750 @ 2.6 bottleneckat XFX AMD Radeon R7 265?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne bi trebao.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ako je na stocku od 2,6 to je katastrofa
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Xanndros kaže...

Pozdraf!

 

Hoce li i5 750 @ 2.6 bottleneckat XFX AMD Radeon R7 265?

 Moj i5-760 ide na 3.500 Mhz bez diranja napona šteta je držati taj Cpu na stock pošto mogu mnogo više. Ako imaš dobar hladnjak stavi ga na 3.200 Mhz i vozi.

Zmaj od Bosne | Unlock the Power Within | Intel Core i7
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2015 18:20 (Puls3).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Poz, hoce li A8 6600k (quad core 3.9GHz) bottleneckat Nvidia GTX 750 Ti karticu?

Siky1234
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Siky1234 kaže...

Poz, hoce li A8 6600k (quad core 3.9GHz) bottleneckat Nvidia GTX 750 Ti karticu?

 Ne, samo deri!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice