Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa tjera je fino ali vidiš da je CPU već iskorišten a i da GPU usage nije naš zaljepljen do daske . Ali s obzirom da je to dual core CPU sa virtualnim jezgrama to je i više nego dobro s obzirom na moćnu grafu .

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ja i dalje tvrdim da se ekipa previše zamara bottleneckom, izuzev slučajeva high end gpu-a i low end cpu-a

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

 Pa tjera je fino ali vidiš da je CPU već iskorišten a i da GPU usage nije naš zaljepljen do daske . Ali s obzirom da je to dual core CPU sa virtualnim jezgrama to je i više nego dobro s obzirom na moćnu grafu .

 

S onim g3258 bez obzira na takt bf3/4 s ovim detaljima i igracima je bio neigriv, sad leti sve ka da imam i7(nebi ni skuzio da neznam sta imam unutra;)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 10:19 (Stjepanj).
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne govore bez razloga svi strani sajtovi da je i3 nekakav jeftiniji best buy za igranje. Kao procesor u globalu nije nešto jak, al zasad u igrama te 2 jake jezgre + HT su sasvim ok.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

 

S onim g3258 bez obzira na takt bf3/4 s ovim detaljima i igracima je bio neigriv, sad let sve koda imam i7(nebi ni skuzio da neznam sta imam;)

 da ali glupo je gledati samo i isključivo bf serijal, postoje ljudi koji ne igraju bf ( i rekao bih još par trenutnih igara koje su cpu bound izuzev nekih neoptimiziranih MMO-ova gdje i i5ice štucaju).

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Checola kaže...

 da ali glupo je gledati samo i isključivo bf serijal, postoje ljudi koji ne igraju bf ( i rekao bih još par trenutnih igara koje su cpu bound izuzev nekih neoptimiziranih MMO-ova gdje i i5ice štucaju).

 pa bas zbog toga sto je bf3/4 najzahtjevniji zato i je tako popularan bench za cpu i gpu! ovo je bio samo primjer kako jedan novi haswellov i3 odlicno izlazi na kraj s poprilicno zahtjevnom i jos uvjek mocnom karticom!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Checola kaže...

 da ali glupo je gledati samo i isključivo bf serijal, postoje ljudi koji ne igraju bf ( i rekao bih još par trenutnih igara koje su cpu bound izuzev nekih neoptimiziranih MMO-ova gdje i i5ice štucaju).

 pa bas zbog toga sto je bf3/4 najzahtjevniji zato i je tako popularan bench za cpu i gpu! ovo je bio samo primjer kako jedan novi haswellov i3 odlicno izlazi na kraj s poprilicno zahtjevnom i jos uvjek mocnom karticom!LP

 o tome sam i pričao kad sam rekao da se ekipa zamara u predhodnom postu, dok god nisu neki ekstremi nema botrebe brinuti se o BN-u, samo uz napomenu da po meni korištenje isključivo bf-a dovodi ljude u zabludu, jer netko ko možda neće nikad zaigrat bf odustane od neke kombinacije koja bi njemu čak i bila bolja

14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Lol, Stjepko ce jos razvit teoriju da je i3 jaci od i5, sta nije Stjepko?

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...

Lol, Stjepko ce jos razvit teoriju da je i3 jaci od i5, sta nije Stjepko?

ja se samo vodim tvojim tvrdnjama i5+ht=i7. dakle i3+ht=i5 sam sebi trenutno kenjas u usta...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
ansha kaže...

Lol, Stjepko ce jos razvit teoriju da je i3 jaci od i5, sta nije Stjepko?

ja se samo vodim tvojim tvrdnjama i5+ht=i7. dakle i3+ht=i5 sam sebi trenutno kenjas u usta...

 Tukac jedan i3 vec ima HT a i5 ga nema. 

Ono nije moja tvrdnja nego cinjenica, razlika izmedju i5 i i7 je u HT-u i 2mb cache-a...

16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ove nove i3ce Skylake će bit još žešće. Najsporiji radi na 3.7GHz, najbrži 3.9GHz. Kad uračunate da je skylake oko 5% jači clock per clock i da su dodatno poradili na Hyperthreadingu.. a i napokon više da u sve idu iste integrirke.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 I onda se javi tipovi s upitom tipa "jel mogu ja sa i7 i GTX 970 igrat glatko igre ??" .

 

P.S. Zašto je i3 6320 tako brutalno skuplji od i3 6100 a razlika samo 200 nebitnih megaherca ??

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 12:09 (itomic009).
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nije samo u taktu razlika, i manje cache-a ima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Čudno zbog različitog cachea na i3, al sumnjam da će bit ikakve razlike u brzini. i7ici kad ugasiš HT mislim da nema neke razlike u performansama u odnosu na i5 a razlika je u 2MB cachea.

btw. ovi skylake i3 na 3.9ghz bi trebao bit po performansama kao haswell i3 na 4.1GHz, nije loše

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 12:22 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Da, definitivnio u praksi ni pod razno ne vrijedi tolikog povećanja cijene sa 3.7 na 3.9 Ghz i to malo keša više.

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

S onim g3258 bez obzira na takt bf3/4 s ovim detaljima i igracima je bio neigriv, sad leti sve ka da imam i7(nebi ni skuzio da neznam sta imam unutra;)

 Što se g-a tiče ja sam prezadovoljan, budžet kanta leti (zavod, 63 igrača, doduše noćna, solidne postavke grafike), FPS od 45, prosjek 50+, cpu @ 4,5 Ghz,  gpu 1050/1450 (7850)

 

ove dvije rupe u grafici su bile dok sam riknul....

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 21:22 (Checola).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Battlefield 3 i 4 mogu poslužiti kao benchmark za apsolutno sve, oš GPU, CPU, HDD/SSD. Teroriziraju cijeli kompjuter i u njima je najočitija razlika između hardvera, jer je u njemu ogromna razlika između i3, i5 i i7 procesora isto kao i raznih grafa. A da ne kažem da bez SSD-a trebaju dobre 2 minute da se mapa učita..

 

Kolko god da igara radi dobro, Betlfild najviše pogađa živac jer je trenutno all-in-one benchmark.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bf4 na 4k izgleda spektakularno! sve te rakete sto lete, 60+ vojnika, tenkovi gaze i razvaljuju sve zivo, eksplozija ko dreka, helici, avioni konstantno zuje okolo...fight na sve strane a ja lezim u grmlju i skidam screenshotove:-)... Inace 4k reza provjereno rasterecuje cpu za tocno 20% naspram fullhd-a, a opterecuje gpu za istu tu kolicinu, sto ispada da tko zeli tjerati igre u 4k isplativije tih 700-1000kn vise nadodati za daleko bolji gpu, jer ak ja s srednjim detaljima vrtim doticnu s i3+gtx780, sta je tek u stanju i5+ gtx980 ili nedaj boze ti verzija, ide lock na ultri@4k, za ostale igre onda nemate brige:-)!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

I da još ne kažem da je i brutalna razlika između 4core, 6core i 8core i7 procesora, a rijetko koja igra baš toliko uspije naglasit razlike u performansama. Ne radi se o razlici koja se overclockom može nadoknadit..

 

 

i7 5820K + 980Ti

 

i7 3770 @ 4.2GHz + 980Ti

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 14:48 (buljo781).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

I da još ne kažem da je i brutalna razlika između 4core, 6core i 8core i7 procesora, a rijetko koja igra baš toliko uspije naglasit razlike u performansama. Ne radi se o razlici koja se overclockom može nadoknadit..

Pa da, ako igra zna koristit 8 threadova i pati na snagu procesora, razlika između 4 jezgr i5 i 8jezgr i7 bi trebala bit praktički - duplo. U BF4 prelaskom s i5 na i7 primjetiš tih ~30% boosta u obliku HT-a a zamisli kako bi bilo s 8 pravih jezgri - dupli fps u odnosu na i5.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:03 (Penryn).
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nece HT dat 30% boosta ni blizu, ako da 10-15% i to je super. Pa ni u Cinebench-u ne bude 30% a daleko bolje koristi HT od bilo koje igre.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...

Pa ni u Cinebench-u ne bude 30% a daleko bolje koristi HT od bilo koje igre.

Kako ne? Haswell i5 4.7ghz ~700cb a i7 na 4.7ghz ~ 940cb. 700 + 35% = ~945cb

U BF4 je manje, možda 20%, al opet primjetno.  Dam se kladit da sam na nekom grafu vidio i veću razliku, al ok.

Sad da je usporedit i5 s i7 s 8 jezgri(HT off), ta i7ica bi bila otprilike duplo jača, za 100%, jer logično ima duplo više jezgri?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 16:45 (Penryn).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

Ove nove i3ce Skylake će bit još žešće. Najsporiji radi na 3.7GHz, najbrži 3.9GHz. Kad uračunate da je skylake oko 5% jači clock per clock i da su dodatno poradili na Hyperthreadingu.. a i napokon više da u sve idu iste integrirke.

 

 Dobro kažeš s tim da nebi škodilo da tim i3 Skylake takt podignu barem na okruglih 4GHz (max single frekv.core) i kao takve prodaju jer hyperthrading dosta traži od FPU. 

8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Iz zezancije i na nagovor ekipe s jednog foruma instalirala sam PES 2016 želeći odmah vidjeti kako se CPU nosi s novom, ali slabom grafičkom karticom. Namjestila sam velik stadion, kišu i pratila FPS - šetao se između 35 i 55, s time da zbog te "šetnje" igra dosta gubi na igrivosti. Pomislila sam da je R7 250 jednostavno preslab, ali sam onda vidjela zahtjeve sustava na internetu i uvjerila se da imam jaču karticu i od preporučene. Ipak, procesor mi je u tim zahtjevima nešto ispod preporučenog. Instalirala sam onda ovaj MSI-ov Afterburner i pratila zauzeće procesora - ono je između 87 i 95%, a grafička je kartica između 60 i maksimalno 80% (iako i to jako rijetko), s time da je i zauzeće RAM-a i memorije na grafičkoj kartici nepotpuno. Zašto onda, kvragu, nemam 60 FPS-a? Ni procesor nije zakucan na 100%, a grafička je na pola svog potencijala.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa imaš prastari prvi phenom koji je i u ternutku izlaska bio loš izbor.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

Pa imaš prastari prvi phenom koji je i u ternutku izlaska bio loš izbor.

 Dobro, u trenutku je izlaska bio relativno skup, no to je nebitno za raspravu. Znajući da procesor nije najjači ikad, uzela sam R7 250 koja je grafička kartica niže klase misleći da će nju taj Phenom moći iskoristiti bolje od cca 60% (samo rijetko kad više, ali opet do nekih 80% većinom), ali očito sam se prevarila. Ipak, to mi je malo čudno budući da mi je ekipa sugerirala R7 260x. Kakvo bi onda bilo zauzeće tog R7 260x? 40%?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

PES ja mislim koristi 2 jezgre a taj proc ih ima 4 i to jako slabe. To je sva mudrost. Uostalom šta te toliko briga, ne misliš valjda igrat PES?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...
XXX kaže...

Pa imaš prastari prvi phenom koji je i u ternutku izlaska bio loš izbor.

 Dobro, u trenutku je izlaska bio relativno skup, no to je nebitno za raspravu. Znajući da procesor nije najjači ikad, uzela sam R7 250 koja je grafička kartica niže klase misleći da će nju taj Phenom moći iskoristiti bolje od cca 60% (samo rijetko kad više, ali opet do nekih 80% većinom), ali očito sam se prevarila. Ipak, to mi je malo čudno budući da mi je ekipa sugerirala R7 260x. Kakvo bi onda bilo zauzeće tog R7 260x? 40%?

 ekipa ne uzima u obzir da amd-ove grafe imaju gadni cpu overhead problem i da na slabijim procovima rade loše, što je manje poznato jer se usporedni testovi rade u pravilu na bijesnim i7-cama, pa to ne dolazi do izražaja

 

da si uzela nvidiu istog ranga, vjerujem da bi bolje radila

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

To, a i frekvencija od 2.2GHz ne pomaže ni malo.

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ekipa pri preporuci uzima u obzir i buduce naslove (directx12) i buduce nadogradnje i isplativost kupnje te ponekad i oc procesora, napajanje...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice