Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
picajzla0707 kaže...

 ekipa ne uzima u obzir da amd-ove grafe imaju gadni cpu overhead problem i da na slabijim procovima rade loše, što je manje poznato jer se usporedni testovi rade u pravilu na bijesnim i7-cama, pa to ne dolazi do izražaja

 

da si uzela nvidiu istog ranga, vjerujem da bi bolje radila

 Ma da? Prvi put čujem za to. U čemu je onda kvaka - zašto AMD-ove kartice traže više procesorske snage za zadaće koje NVIDIA-ine kartice ne traže toliko te snage, ako sam uopće dobro shvatila da je to problem? Kad smo već kod toga, ima li veze što kartica radi u režimu PCI-E x8 v1.1, a na kutiji i u GPU-Z-u piše da podržava PCI-E x8 v3.0? Mislim, tu si baš ne mogu pomoći jer nemam utore veće propusnosti, ali neki su mi tvrdili da taj manjak propusnosti dolazi do izražaja tek kod dviju jačih kartica u CF-u/SLI-ju.

buljo781 kaže...

To, a i frekvencija od 2.2GHz ne pomaže ni malo.

Ni tu si ne mogu pomoći. Taj procesor se uopće ne dâ OC-ati (zapravo, može za cca 200 MHz uz dosta veće zagrijavanje), a i taj OC ne daje neke bajne rezultate. Ne isplati mi se to, pogotovo uz ovakvu matičnu ploču.

191x7 kaže...

Ekipa pri preporuci uzima u obzir i buduce naslove (directx12) i buduce nadogradnje i isplativost kupnje te ponekad i oc procesora, napajanje...

 Mhm, ali ekipa mi je jednoznačno rekla da će taj procesor bez problema vrtiti sve do R7 260x i da nemam problem sa snagom procesora, već napajanja. Onda sam baš zbog napajanja uzela R7 250 koja ne traži dodatno napajanje, a ispostavilo se da je i ta kartica prevelik zalogaj za Phenoma.

 

Ne igram inače baš PES pa me nije previše briga što se ovo događa u njemu, ali pretpostavljam da ću takve probleme iskusiti i u drugim naslovima. Zaboga, ni u NFS:U2 ne mogu dobiti zauzeće kartice na 100% i FPS mi se na najvišim detaljima vrti oko 35-45.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa ta tvoja "ekipa" očito nije upoznata s materijom baš dobro. "Suma sumarum", ako ti je do urednog gaminga trebaš mjenjat komp. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2015 11:42 (itomic009).
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A mislim što očekivati od 7-8 godina starog procesora koji je bio popljuvan u trenutku izlaska...nisu bez razloga užrbano radili na phenomu II koji je ispao odličan i koji je danas neki minimum za igranje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Ekipa pri preporuci uzima u obzir i buduce naslove (directx12) i buduce nadogradnje i isplativost kupnje te ponekad i oc procesora, napajanje...

 kakvog smisla ima s tom konfom uzimati u obzir dx12 i buduće nadogradnje kad ionako što skorije treba mijenjati sve

 

da joj je preporučena nvidia u tom rangu ili nešto jača, imala bi trenutno bolji i fluidniji gaming, bez velikih padova fps-a

 

a bogme niti u dx12 sumnjam da će biti neka velika razlika, ako je uopće bude

 

8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Baj d vej, u 3D Marku 11 mi je u onim grafičkim testovima kartica skoro sve vrijeme na 99%, a na onom kombiniranom (CPU fizika + GPU grafika) se ne penje više od 65%.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...

Baj d vej, u 3D Marku 11 mi je u onim grafičkim testovima kartica skoro sve vrijeme na 99%, a na onom kombiniranom (CPU fizika + GPU grafika) se ne penje više od 65%.

 cpu overhead nije klasični bottleneck gdje ti grafa nije na 99 ili 100% iz razloga jer je proc na 100% i nemere više

 

ovdje je problem nešto drukčiji i pokazuje se drukčije, a rezultira nižim minimalnim fps-om

 

dakle za primjer na tvom procu jedna 260x može povremeno zakucati 70 fps-a, ali ima padove do 30, pa neprestano "šeta" od 30-70 i trza, što tebi diže živce

s druge strane za primjer gtx 750 ide najviše do 60, ali istovremeno ne pada ispod 40, pa joj je "hod" od 40-60 fps-a i time je fluidniji

 

ovo su provizorne brojke, ali otprilike to ide tako - ako hoćeš detaljnije, googlaj amd cpu overhead

14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Cisto da pitam, da ti nije mozda ukljucena stednja energije u windowsima?

Meni tako bilo neki dan, instalirao windows, sa svojom konfom imao nekih 30 do 50 FPS-a u CS:GO na maksimalnim detaljima koji je vrlo nezahtjevna igra, graficka stalno visila na niskom usageu kao i procesor.

Kada sam namjestio na maksimalne performanse, FPS skocio na 280.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kao prvo, tenks na odgovoru. :D

 

Ipak, nije do toga - prva stvar koju napravim kad instaliram Windows je baš promjena tog načina korištenja energije u cilju maksimalnih performansi. :) Kad sam vidjela tvoj odgovor, još sam se malo igrala i instalirala Euro Truck Simulator 2 i Train Simulator 2016. Zašto baš njih? Jer sam ETS2 već htjela igrati dok sam imala HD 4650 i imala sam na najslabijim postavkama i 800×600 (tad igra izgleda baš odvratno!) 25-30 FPS-a, ali taj broj nije bio stabilan pa je bilo gotovo neigrivo. Mislim, ono, u gradu je znalo pasti do 18-20 FPS-a, dok sam mijenjala pogled znalo je padati i tako... Kad sam ga opet instalirala, nije se promijenilo apsolutno ništa (!) - još uvijek ne mogu ni primirisati višim detaljima i rezoluciji (zapravo mogu - onda je FPS cca 20 sve vrijeme, čak i na medium-high), a na najnižim detaljima i rezoluciji opet imam maksimalno 30 FPS-a, a opet je sve to neigrivo zbog stalnog padanja tog broja. Dođe mi da sve bacim kroz balkon jer mi nije jasno kako kvragu jedna HD 4650 s gigabajtom usrane DDR2 memorije nije ništa slabija od R7 250 s gigabajtom DDR5 memorije, većom propusnosti, boljim procesorom itd. TS2016 mi na medium detaljima radi na smiješnih 5-6 FPS-a, a na najnižim detaljima i rezoluciji dođe do jadnih 15, maksimalno 20 kad okrenem kameru prema nebu.

 

Ne kužim. Fakat ne kužim. Evo, prilažem dolje zahtjeve koje sam našla na Steamu - TS2016 bih po njima mogla igrati vrlo pristojno, a i ETS2 bih trebala pokretati solidno.

ETS2 ETS2
TS2016 TS2016
bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da ti nije monitor spojen na integriranu graficku?

Twitter: @191x7
Moj PC  
8 0 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Hahaha!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Da ti nije monitor spojen na integriranu graficku?

 Ma nije. :)

 

Evo dokaza. :D Evo dokaza. :D
bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Procesor jednostavno prepreslab. Kad je izašao gadno je kaskao za Core 2 Duo u igrama, a sad je i taj Core 2 Duo preslab.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 16:23 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ah, šit. Procesor ne mogu nikako mijenjati bez promjene matične, a onda to više nije tako jeftin sport. Otpada mi i DDR2 RAM...

 

Iako, onaj Assemblio mi nudi neke Pentiume pod PC-je za igranje do 3 tisuće kuna sparene s R7 250X, a po testovima na internetu takvi Pentiumi nisu baš puno jači od mojeg procesora. Hm.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 13:03 (Arendelle).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Overclock Phenoma?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...

Ah, šit. Procesor ne mogu nikako mijenjati bez promjene matične, a onda to više nije tako jeftin sport. Otpada mi i DDR2 RAM...

 

Iako, onaj Assemblio mi nudi neke Pentiume pod PC-je za igranje do 3 tisuće kuna sparene s R7 250X, a po testovima na internetu takvi Pentiumi nisu baš puno jači od mojeg procesora. Hm.

 Skupiš fino novaca i prodaš staru konfu i uzmeš novu(preporuka njuškalo) da se naći finih komponenti s garom za dobre pare ;)
Frendu sklepao I7 965 s 12g ddr3 HD7850,1t hdd 120gb ssd,550 corsair,za 2500kn.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Overclock Phenoma?

 Ma vraga, ne ide više od 2,3 - 2,4 GHz na ovom naponu, a već se i sad grije više nego što bi trebao. S druge strane, ne isplati mi se za njega nabavljati dodatni hladnjak i dizati mu napon - ne znam bih li to i mogla napraviti zbog matične ploče koja ima sranjsku naponsku regulaciju. :)

kruskar kaže...

 Skupiš fino novaca i prodaš staru konfu i uzmeš novu(preporuka njuškalo) da se naći finih komponenti s garom za dobre pare ;)
Frendu sklepao I7 965 s 12g ddr3 HD7850,1t hdd 120gb ssd,550 corsair,za 2500kn.

 Meni ne treba SSD niti neke bijesne mašine, ja bih samo igrala ove naizgled nezahtjevne igrice na niskoj rezoluciji i niskim detaljima, ali sa stabilnim FPS-om koji broji cca 30-40. Mislila sam da ću to uspjeti s R7 250, očito nisam uspjela.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...
191x7 kaže...

Overclock Phenoma?

 Ma vraga, ne ide više od 2,3 - 2,4 GHz na ovom naponu, a već se i sad grije više nego što bi trebao. S druge strane, ne isplati mi se za njega nabavljati dodatni hladnjak i dizati mu napon - ne znam bih li to i mogla napraviti zbog matične ploče koja ima sranjsku naponsku regulaciju. :)

kruskar kaže...

 Skupiš fino novaca i prodaš staru konfu i uzmeš novu(preporuka njuškalo) da se naći finih komponenti s garom za dobre pare ;)
Frendu sklepao I7 965 s 12g ddr3 HD7850,1t hdd 120gb ssd,550 corsair,za 2500kn.

 Meni ne treba SSD niti neke bijesne mašine, ja bih samo igrala ove naizgled nezahtjevne igrice na niskoj rezoluciji i niskim detaljima, ali sa stabilnim FPS-om koji broji cca 30-40. Mislila sam da ću to uspjeti s R7 250, očito nisam uspjela.

 Sve 5,ali pokušavam dočarat da se za male pare može bjesnoća sklepat ako ideš polovno.Recimo hdd i grafa to gledat s garancijom,a matična cpu i ram osobno nikad negledam s garancijom jer nikad problema s tim stvarima.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
16 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma moralo bi to ići bolje. Reinstall windowsa?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Ma moralo bi to ići bolje. Reinstall windowsa?

Ne clockaju se ti stari Phenomi skoro ništa.. znači ili nek nađe kakav Phenom II X4 koji paše na ploču ili mijenjat cpu+mbo+ram.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 17:33 (Penryn).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
kruskar kaže...

 Sve 5,ali pokušavam dočarat da se za male pare može bjesnoća sklepat ako ideš polovno.Recimo hdd i grafa to gledat s garancijom,a matična cpu i ram osobno nikad negledam s garancijom jer nikad problema s tim stvarima.

 Ma kužim što hoćeš reći. Na nešto tako ću vjerojatno i ići jer, iako uz veći rizik, dobijem puno bolje performanse za istu cijenu. :)

191x7 kaže...

Ma moralo bi to ići bolje. Reinstall windowsa?

 Probala sam otkad sam kupila ovu grafičku XP, 7, 8.1 i 10. Svi se ponašaju isto - dakle, nije problem u softveru niti upravljačkim programima.

Penryn kaže...

Ne clockaju se ti stari Phenomi skoro ništa.. znači ili nek nađe kakav Phenom II X4 koji paše na ploču ili mijenjat cpu+mbo+ram.

 Da, kaj se Phenoma II X4 tiče, nije li bila priča da oni imaju i DDR2 memorijske kontrolere pa mogu i na AM2+ ploče? Ako je to tako, možda bih mogla samo investirati u procesor?

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koliko ja vidim na stranicama ploče najjače što ide je Phenom II X4 955/945, C3 stepping, 95W i to uz F5B beta bios. Da je pronaći takvog jeftino vrijedilo bi probati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Đizus, gdje bum našla 955BE s 95W TDP-om? Svi koje sam vidjela su bili s 125W TDP-om.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...

Đizus, gdje bum našla 955BE s 95W TDP-om? Svi koje sam vidjela su bili s 125W TDP-om.

Znam da postoji model sa 95W TDPom, ali nikad ga nisam vidio u prodaji kod nas.

Možda pogledati na Ebay, iako se može na oglasima pronaći i druga ploča za ne prevelike novce.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 19:00 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...

 Da, kaj se Phenoma II X4 tiče, nije li bila priča da oni imaju i DDR2 memorijske kontrolere pa mogu i na AM2+ ploče? Ako je to tako, možda bih mogla samo investirati u procesor?

Imam Phenoma II x4 965 BE (125w) na AM2+ ploči sa 4 GB DDR2 memorije, sve radi OK. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...

Ah, šit. Procesor ne mogu nikako mijenjati bez promjene matične, a onda to više nije tako jeftin sport. Otpada mi i DDR2 RAM...

 

Iako, onaj Assemblio mi nudi neke Pentiume pod PC-je za igranje do 3 tisuće kuna sparene s R7 250X, a po testovima na internetu takvi Pentiumi nisu baš puno jači od mojeg procesora. Hm.

 Loll, od svih prisutnih stručnjaka i inih nitko ti nije napisao da mozes uzeti athlon x4 630, athlon x4 635, athlon x4 640, phenom x4 820, phenom x4 830 i sl. - imas takvih na njusklau za 300 do 400kn

Svaki od tih procesora moze pokrenuti grafu jaku kao r7 260x i sa njime se mozes uredno igrati jer su to sve quad core procesori sa barem 3ghz i podrzavaju ddr2

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Infamous_cro kaže...

 Loll, od svih prisutnih stručnjaka i inih nitko ti nije napisao da mozes uzeti athlon x4 630, athlon x4 635, athlon x4 640, phenom x4 820, phenom x4 830 i sl. - imas takvih na njusklau za 300 do 400kn

Svaki od tih procesora moze pokrenuti grafu jaku kao r7 260x i sa njime se mozes uredno igrati jer su to sve quad core procesori sa barem 3ghz i podrzavaju ddr2

Da su ti dovoljno dobri preporučio bi ih, al pošto nisu.. +su preskupi, oko 400kn pa na više.

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...
Infamous_cro kaže...

 Loll, od svih prisutnih stručnjaka i inih nitko ti nije napisao da mozes uzeti athlon x4 630, athlon x4 635, athlon x4 640, phenom x4 820, phenom x4 830 i sl. - imas takvih na njusklau za 300 do 400kn

Svaki od tih procesora moze pokrenuti grafu jaku kao r7 260x i sa njime se mozes uredno igrati jer su to sve quad core procesori sa barem 3ghz i podrzavaju ddr2

Da su ti dovoljno dobri preporučio bi ih, al pošto nisu.. +su preskupi, oko 400kn pa na više.

 Sad ne znam razliku između xeona i phenoma(nisam gledo) Ali ako nije pri parama onda nek uzme 775mbo i x5450 oc na 3.6-4.0 i ima pilu :)

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
boxer kaže...

Imam Phenoma II x4 965 BE (125w) na AM2+ ploči sa 4 GB DDR2 memorije, sve radi OK. 

 Jebiga, ti imaš puno bolju ploču. Moja je i nova bila najgore dno ponude. :/ Kad sam to kupovala nije mi bilo bitno OC-anje niti buduće nadogradnje, samo da složim nešto što je tad moglo na 1024×768 razlučivosti gurati nove igrice na low-medium detaljima. I moglo je... Prije cca 6 i pol godina.

Penryn kaže...

Da su ti dovoljno dobri preporučio bi ih, al pošto nisu.. +su preskupi, oko 400kn pa na više.

 Dobro, možda vi, ekipo, ne gledate stvari s moje perspektive - meni bi odgovaralo imati procesor koji može iskoristiti R7 250 za 400 kuna. Zapravo bi mi to odgovaralo više od kupnje novog procesora, ploče, RAM-a, posljedično možda i napajanja...

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Arendelle kaže...
Dobro, možda vi, ekipo, ne gledate stvari s moje perspektive - meni bi odgovaralo imati procesor koji može iskoristiti R7 250 za 400 kuna. Zapravo bi mi to odgovaralo više od kupnje novog procesora, ploče, RAM-a, posljedično možda i napajanja...

 Iz tvoje perspektiva prodao bi proc+matičnu+memoriju za nekih 500-600 kn ukupno i dodao još 500 kn i kupio

 

 

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_255_390&products_id=16578

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_391&products_id=14942

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=9162

 

Za otprilike isto ulagenje dobije skroz novu platformu kaja će filati tu grafu bez problema.

8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zanima me hoce li fx8320 i r7 265 2Gb biti bottleneck?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice