Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 711.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Imperator01 kaže...

 jos da je barem tog 2500k stavio na 4ghz ovak nemas s cim usporediti, 2500k ga pere skoro 50% overall!

 Pa stavio ga je na 4.8 i napravio usporedbu. Rast performansi u odnosu na Q je nekih 66% prosjećno ako sam dobro razumio.

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

Ne pravim se ja nista, natuko sam ja ovdje teksta! ako se zelis svadati odi negdje drugdje...

 Znas, ne cijenim kada me neki forumski fanboy salje negdje, stoga sam si dao truda i iz svoje nedjelje uzeo vrijeme da dokazem tebi internet korisnice da si pun drekeca.

Mozda sam glup zbog toga ali ono sto nisam, to je u krivu, a ono sto ti jesi - u krivu si.

 

 

Prvo da usporedimo specifikacije - link.

Znaci R9 390 je cisti pobjednik.

 

Idemo dalje na benchmark s igrama i 3d markom/unigenom - link.

R9 390 pobjeduje u 3D Marku, Tomb radieru, Battlefieldu, bioshocku, Hitmanu, Unigenu pa cak i TWIMTBP Batmanu.

Ne samo to vec u nekim od ovih igara pri 1080p pobjeduje i 980. Razlika u korist 390 se samo povecava s vecim rezolucijama. (8GB VRAMA, jel)

 

Ovdje na forumu jedan user bira izmedu R9 390/GTX 970. Prilaze benchmarke u kojima je R9 390 bolji i forumasi mu svi savjetuju da uzme R9 390 jer je bolja.

 

OVdje je benchmark u igrama gdje R9 390 nosi blagu pobjedu s 4 - 3 u testiranim igrama (jedan draw) pri 1080p.

Svaka veca rezolucija od 1080p, R9 390 nosi pobjedu u apsolutno svakoj igri.

 

Ovdje jos jedan benchmark igara gdje R9 390 pobjeduje GTX 970 gotovo u svakoj igri.

 

 

Sad, trazim ispriku od tebe zato sto si mucki lazov i pokusao si obmanjivati kolege forumase ovdje samo zato jer imas erekciju na svoj golden OCan primjerak kojeg si upario s jednim od jacih i7 procesora, a usporedivao bi se, ne znam valjda sa mnom i mojim neclockanim FX8300 i neclockanom 390???

 

"zasto bi uzeli po svim aspektima losiju karticu!"

 

Ovo si rekao i sada priznaj da lazes i da su butthurtan fanboy. 

 

Evo, iznio sam svoje argumente, nisam ostavio ovo na rekla kazala.

 

Sada ako se TI hoces svadati, odi negdje drugdje, a svoje blesave neargumentirane stavove ubuduce ne moras uopce postati.

LP

 

Edit: Zaboravih napisati kako GTX970 ne podrzava full DX12 jer ne podrzava Asynkroni computing, sto R9 390 podrzava i cinit ce veliku razliku u buducnosti.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2016 15:27 (Psiho246).
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Zato su svi uzeli 390 :p
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
Zato su svi uzeli 390 :p

Znas i sam da kad je 970 izasla da su ljudi prodavali i 780/ti da bi je uzeli koliku je reklamu nvidia napravila a kad je izbio fijasko s memorijom 3,5+0,5 poceli su naprasno da je prodaju. Odlican proizvod, ali s greskom.

 

P.S. i dalje cekam da mi pokazes bottleneck 970 + 4460

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Psiho246 kaže...

Ovo si rekao i sada priznaj da lazes i da su butthurtan fanboy. 

 

Evo, iznio sam svoje argumente, nisam ostavio ovo na rekla kazala.

 

Sada ako se TI hoces svadati, odi negdje drugdje, a svoje blesave neargumentirane stavove ubuduce ne moras uopce postati.

LP

 

Edit: Zaboravih napisati kako GTX970 ne podrzava full DX12 jer ne podrzava Asynkroni computing, sto R9 390 podrzava i cinit ce veliku razliku u buducnosti.

 nisam ti ja nikakav fanboy kamoli lazov, gtx970 je bolji proizvoda, nema tog bencha u kojem 970 rastura 390 kao ni obrnuto, osim kad je u pitanju overklok, temperature, potrosnja i buka(koliko znam svi ovi aspekti su na strani 970), svo ostalo sto si nabrojao kao dx12, sranje s ramom su ovoj kartici totalno besmislene i neutjecu na njene perfomanse, ja znam da je 390-tka odlicna i kakve perfomanse ima no nazalost gtx je bolji proizvod htio ti ili netko drugi drugacije! no tko zeli usparati 100-200 kn uzeti ce r9 390 koja je totalno obrnuto od onog podebljanog teksta(cak i najbolje moguce izvedbe 390/x cipa s 3x venta)!

A sto se tice kurcenja ako to zelis dodi u benchmark teme pa tamo to spominji tj adekvatnim temama!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ekipa koji GPU bih mogao staviti na X5450 12mb 3.0@4.5? Trenutno je gtx570 ocana za 20tak %

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
kruskar kaže...

Ekipa koji GPU bih mogao staviti na X5450 12mb 3.0@4.5? Trenutno je gtx570 ocana za 20tak %

 odvrti bf3/4 mp i stavi ss pa cemo ti reci! ako imas muda odvrti na fullhd sve ultra bez AA!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2016 18:20 (Stjepanj).
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jedno pitanje me zanima u vezi bottlenecka,a to je ako uzmem testiranje jednog i5 4460 i i7 4770k i neka igra tipa GTA V/Dying Light i GPU tipa AMD R9 390/GTX 970.

Imamo situaciju gdje oba procesora iskoriste GPU 99 %,ali i5 je recimo na 80 % CPU usage dok i7 na 50 % CPU usage,znaci li to da ce i7 imati vece rezultate ?

Opcenito kad gledam malo jace graficke sa slabijim procesorima i to overclockanim,vidim da max iskoriste 80-90 % GPU u benchmarcima,a i7 utilizira GPU 100 % pa ima veci fps,ali dok oba procesora iskoriste GPU,pretpostavljam da ce i7 imati veci fps ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sa istim gpu usage-om ce i fps biti isti bet obtira na cpu..

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
doky01akablava kaže...

Jedno pitanje me zanima u vezi bottlenecka,a to je ako uzmem testiranje jednog i5 4460 i i7 4770k i neka igra tipa GTA V/Dying Light i GPU tipa AMD R9 390/GTX 970.

Imamo situaciju gdje oba procesora iskoriste GPU 99 %,ali i5 je recimo na 80 % CPU usage dok i7 na 50 % CPU usage,znaci li to da ce i7 imati vece rezultate ?

Opcenito kad gledam malo jace graficke sa slabijim procesorima i to overclockanim,vidim da max iskoriste 80-90 % GPU u benchmarcima,a i7 utilizira GPU 100 % pa ima veci fps,ali dok oba procesora iskoriste GPU,pretpostavljam da ce i7 imati veci fps ?

 ovisi o tome koliko je sama igra cpu intezivna, postoji minimalni, average i maximalni fps...tu mozes jedino vidjeti tocnu razliku! dakle i5 nemoze u snovima nadjacati i7! primjer u bf3/4mp s istom grafom! no tako dobro optimizirane igre su rijetke pa se vecina svodi na skoro cistu gpu obradu! takve igre u pravilu na ultra detaljima daju jako slabu cpu iskoristivost pa razlike izmedu procesora su minimalne ili cak u cescem slucaju nikakve! no to ti sve vise manje pise u prvom i drugom postu ove teme!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nije istina, ima igara u kojima je i7 brzi sa iskljucenim HT-om i u njima ce i5 biti brzi.

Takodjer u dosta igara nema nikakve koristi od HT-a i tu su i5 i i7 jednaki (naravno ako su na istom taktu).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Znaci ovaj i5 4690 na 3.9 GHz bottlenecka GTX 970 iako daje 70-75 fps,ali je GPU usage 70-80 % vecinu vremena u ruralnim podrucjima ?

 

 

Pretpostavljam i7 bi na istim mjestima "nafilao" GTX 970 na 99 % ili je to stvar optimizacije igre ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
doky01akablava kaže...

Znaci ovaj i5 4690 na 3.9 GHz bottlenecka GTX 970 iako daje 70-75 fps,ali je GPU usage 70-80 % vecinu vremena u ruralnim podrucjima ?

 

 

Pretpostavljam i7 bi na istim mjestima "nafilao" GTX 970 na 99 % ili je to stvar optimizacije igre ?

Igra je problematicna.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

doky01akablava

Pa ocigledno! i7 ubija s 970-tkom na tim nesto "smanjenim" detaljima!

na ultra detaljima(citaj maximalnim) ce pasti cpu usage a povecati se gpu pa ce se shodno tome i razlika u fps-ima smanjiti ili biti identicna!

ljudi krivo tumace testove i govore onda vidi igra ide isto kao i na recimo i3/i5/fx, pa ide ako nafrljis detalje no kako ih smanjujes razlika je sve veca i veca izmedu procesora!

Jednostavnije od ovoga za objasniti sta se desava mislim da nemogu ! LP

 

chaselol

pricas bezveze, engine je brutalan i doticna igra radi na skartovima od racunala..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 16:17 (Stjepanj).
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
 

chaselol

pricas bezveze, engine je brutalan i doticna igra radi na skartovima od racunala..

Eh, ništa novog što se tiče toga.

 

Na videu je MSAA isključen, zato je takav GPU usage. Kad ga upališ ne pada ispod 98%, sad sam kod sebe provjerio. 2x MSAA je dosta da ga zakuca do kraja, čim ga isključiš kreće se oko 70%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 16:47 (vrinho).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

doky01akablava

Pa ocigledno! i7 ubija s 970-tkom na tim nesto "smanjenim" detaljima!

na ultra detaljima(citaj maximalnim) ce pasti cpu usage a povecati se gpu pa ce se shodno tome i razlika u fps-ima smanjiti ili biti identicna!

ljudi krivo tumace testove i govore onda vidi igra ide isto kao i na recimo i3/i5/fx, pa ide ako nafrljis detalje no kako ih smanjujes razlika je sve veca i veca izmedu procesora!

 

 Jedino sta nema razloga smanjivat detalje pa je procesor opet nebitan u dosta slucajeva. 

11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

doky01akablava

Pa ocigledno! i7 ubija s 970-tkom na tim nesto "smanjenim" detaljima!

na ultra detaljima(citaj maximalnim) ce pasti cpu usage a povecati se gpu pa ce se shodno tome i razlika u fps-ima smanjiti ili biti identicna!

ljudi krivo tumace testove i govore onda vidi igra ide isto kao i na recimo i3/i5/fx, pa ide ako nafrljis detalje no kako ih smanjujes razlika je sve veca i veca izmedu procesora!

Jednostavnije od ovoga za objasniti sta se desava mislim da nemogu ! LP

 

chaselol

pricas bezveze, engine je brutalan i doticna igra radi na skartovima od racunala..

To sto gpu usage pada na sve i jednoj konfiguraciji danas to nema veze, igra je odlicno odradjena 

 

p.s. mislim pitajte google ako ne vjerujete, ljudi sa i7 2600k i 970 ne mogu zakucati grafu na 100% :D smece od konzolaskog porta, ali dobro ljudi vole GTA 5 pa izgleda da ignorisu 2342783423 ljudi sto kukaju na redditu pa traze svi manje vise 3rd party fix za to 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 17:30 (chaselol).
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
chaselol kaže...
Stjepanj kaže...

doky01akablava

Pa ocigledno! i7 ubija s 970-tkom na tim nesto "smanjenim" detaljima!

na ultra detaljima(citaj maximalnim) ce pasti cpu usage a povecati se gpu pa ce se shodno tome i razlika u fps-ima smanjiti ili biti identicna!

ljudi krivo tumace testove i govore onda vidi igra ide isto kao i na recimo i3/i5/fx, pa ide ako nafrljis detalje no kako ih smanjujes razlika je sve veca i veca izmedu procesora!

Jednostavnije od ovoga za objasniti sta se desava mislim da nemogu ! LP

 

chaselol

pricas bezveze, engine je brutalan i doticna igra radi na skartovima od racunala..

To sto gpu usage pada na sve i jednoj konfiguraciji danas to nema veze, igra je odlicno odradjena 

Meni je konstantno na max gpu usage tako da nije istina...

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...

Meni je konstantno na max gpu usage tako da nije istina...

 Naravno da je, i 970 je tako, samo nafrljiš detalje i zakucana je do kraja. Ali daj to objasni neznalici kojemu jedino zna čitati što drugi pišu i tako misliti da zapravo nešto zna i prosipavati ''pamet'' ovdje, tužno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 17:51 (vrinho).
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...

Meni je konstantno na max gpu usage tako da nije istina...

Pa ti si pisao prije mozda 10-15 dana da si imao problema  sa gpu usage, da ti dropa 

 

Citiram:

 

Evo nakon prelaska s i5 4690K (@4.5ghz) na i7 5820K (@4ghz), GPU usage je u GTA V skocio sa 60-70% u gradskoj guzvi na 95-99%, minimalni framerate skocio sa 41-42 na 56-57fps. Kad 5820K dignem na isti takt od 4.5ghz razlika je jos veca...

 

Znaci i5 4690k nije dovoljan za 390tu? Smece od porta.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 18:07 (chaselol).
9 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma daj chaselol, nemoj te predrasude. Igra jest console port, al je vrhunski optimizovana. Pogledaj da je i na krompir kompu možeš igrati u 60fps uz dobar IQ. 

Znači duplo bolje nego na konzolama

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Psiho246 kaže...
Stjepanj kaže...

Ne pravim se ja nista, natuko sam ja ovdje teksta! ako se zelis svadati odi negdje drugdje...

 Znas, ne cijenim kada me neki forumski fanboy salje negdje, stoga sam si dao truda i iz svoje nedjelje uzeo vrijeme da dokazem tebi internet korisnice da si pun drekeca.

Mozda sam glup zbog toga ali ono sto nisam, to je u krivu, a ono sto ti jesi - u krivu si.

 

 

Prvo da usporedimo specifikacije - link.

Znaci R9 390 je cisti pobjednik.

 

 Isu.ati koliko čupa struje za to tih par posto razlike. Lakrdija.

Dobra je to kartica, al ne treba mi trafostanica u špajizi :)

970 svaki dan.

14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
chaselol kaže...
ansha kaže...

Meni je konstantno na max gpu usage tako da nije istina...

Pa ti si pisao prije mozda 10-15 dana da si imao problema  sa gpu usage, da ti dropa 

 

Citiram:

 

Evo nakon prelaska s i5 4690K (@4.5ghz) na i7 5820K (@4ghz), GPU usage je u GTA V skocio sa 60-70% u gradskoj guzvi na 95-99%, minimalni framerate skocio sa 41-42 na 56-57fps. Kad 5820K dignem na isti takt od 4.5ghz razlika je jos veca...

 

Znaci i5 4690k nije dovoljan za 390tu? Smece od porta.

To je bilo sa godinu dana starim driverima, sad nema nikakvih dropova, uvijek je na 99%..

 

Igra je vrhunski port a ti si los troll pa najbolje da podvijes rep kao prije par dana u raspravi o gtx 970 sli vs 980Ti 

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Opet neki pričaju gluposti. Povećavanje detalja nikako ne može rasteretiti procesor. U najgorem slučaju može ga dodatno opteretiti, u najboljem da ostaje podjednako opterećenje.

Twitter: @191x7
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Opet neki pričaju gluposti. Povećavanje detalja nikako ne može rasteretiti procesor. U najgorem slučaju može ga dodatno opteretiti, u najboljem da ostaje podjednako opterećenje.

 Ovo je istina, sama logika nalaže :)

CPU-ov posao ostaje isti, grafički se povećava, u najboljem slučaju.

11 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

@ansha podvit' rep protiv koga? Tebe 

P.S. sto se tice te specificne teme, sigurno si zaboravio sta je covjek trazio/pitao nego mislis da ce svi iskesirati tu cifru novca da igraju 1080p sa tom opcijom.


Problemi su rijeseni zvanicno u gta5 na kraju 11 mjeseca inace, pitaj google on sve zna. A za mene je gta ionako djecija igra, vise sam za igre tipa Mafia.

Da los konzolaski port, imas pravo na misljenje kao i svi ostali, ja ostajem pri svome. Imas daleko vise kvalitetnijih konzolaskih portova koji nisu imali takvih gluposti na launchu niti 5 mjeseci poslije.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Port je odličan, jedan od najbolje odrađenih portova ikada.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moze li mi netko reci sto znaci kad je gpu usage na 100 % a cpu ussage nekad ne prelazi preko 40 % ,u singleplayer igrama nemam fps dropova( u online imam dosta ali mislim da je to do moje mreze),

EUNE LOL: frenkySTYLE
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ryder007 kaže...

Moze li mi netko reci sto znaci kad je gpu usage na 100 % a cpu ussage nekad ne prelazi preko 40 % ,u singleplayer igrama nemam fps dropova( u online imam dosta ali mislim da je to do moje mreze),

 To znači da ti je u tim naslovima procesor sposoban gurati i jaču grafičku od te koju imaš i ništa više.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ryder007 kaže...

Moze li mi netko reci sto znaci kad je gpu usage na 100 % a cpu ussage nekad ne prelazi preko 40 % ,u singleplayer igrama nemam fps dropova( u online imam dosta ali mislim da je to do moje mreze),

 pa kako si mjerio u sp igrama tako izmjeris i u online, ako pada usage, jbga znas razlog( citaj cpu)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice