Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.039
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ok budem,sad sam u jednoj sp igri probao na full detalje i imam svega 35 fps-a gpu usage 100% proc na 30%,a kad smanjim detalje na prakticki minimum opet imam oko 40 fps-a ali onda mi je proc na nekih 20% i gpu usage ne prelazi 60-70 posto,zna li netko do cega bi to mogao biti problem,konfa pod moj pc

EUNE LOL: frenkySTYLE
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Ryder007 kaže...

ok budem,sad sam u jednoj sp igri probao na full detalje i imam svega 35 fps-a gpu usage 100% proc na 30%,a kad smanjim detalje na prakticki minimum opet imam oko 40 fps-a ali onda mi je proc na nekih 20% i gpu usage ne prelazi 60-70 posto,zna li netko do cega bi to mogao biti problem,konfa pod moj pc

 nije to nikakav problem, jer si grafi dao da "manje efekata obraduje(zato manji gpu usage)" no s druge strane imas poradi toga porast fps-a...sve je ok!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel moguce da je phenom II x4 940 na 3.3 ghz bottleneck za hd 7770,testirao sam na bf3 64 igraca sve na high i aa off,fps minimum je bio 30 a max 60,cpu je bio na 90 % a graficka na 65 %

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Acex kaže...

Jel moguce da je phenom II x4 940 na 3.3 ghz bottleneck za hd 7770,testirao sam na bf3 64 igraca sve na high i aa off,fps minimum je bio 30 a max 60,cpu je bio na 90 % a graficka na 65 %

 

 Da, naravno. Pa o to msvom problemu i trabunjam od početka teme.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Bok ljudi! procesor je phenom II x4 945, gpu je asus gtx 560.  Proc je clockan na 3.6GHz a grafa na 935MHz. Danas sam primjetio "čudnu" stvar, u single player igrama npr. gta V pa i u heaven benchmarku mi grafa ide do 100% usage no nakon igranja bf3 ili bf4 online afterburner i hwmonitor pokazuju da je max usage bio 70-80%.

Sad jel to bottleneck ili je stvar do frostbite engina ili nešto treće?

 

Mislim čudno mi je da proc može pogurati grafu do 100% u svim drugim igrama osim bf3 & 4.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
darkborg kaže...

Bok ljudi! procesor je phenom II x4 945, gpu je asus gtx 560.  Proc je clockan na 3.6GHz a grafa na 935MHz. Danas sam primjetio "čudnu" stvar, u single player igrama npr. gta V pa i u heaven benchmarku mi grafa ide do 100% usage no nakon igranja bf3 ili bf4 online afterburner i hwmonitor pokazuju da je max usage bio 70-80%.

Sad jel to bottleneck ili je stvar do frostbite engina ili nešto treće?

 

Mislim čudno mi je da proc može pogurati grafu do 100% u svim drugim igrama osim bf3 & 4.

 jeste, u online igrama "pati" cpu, pa mu neostane dovoljno za gpu! ima jos poprilicno igara nisu samo bf3/4...pogledaj si cpu usage u bf3/4 bit ce ti sve jasno!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
darkborg kaže...

Bok ljudi! procesor je phenom II x4 945, gpu je asus gtx 560.  Proc je clockan na 3.6GHz a grafa na 935MHz. Danas sam primjetio "čudnu" stvar, u single player igrama npr. gta V pa i u heaven benchmarku mi grafa ide do 100% usage no nakon igranja bf3 ili bf4 online afterburner i hwmonitor pokazuju da je max usage bio 70-80%.

Sad jel to bottleneck ili je stvar do frostbite engina ili nešto treće?

 

Mislim čudno mi je da proc može pogurati grafu do 100% u svim drugim igrama osim bf3 & 4.

 Čisto tipično usko grlo, sve viće BOTTLENECK i bliješti crveniom slovima. To što si probao samo BF3/4 ne znači da nemaš problem i u drugim igrama, samo ti je u večini single player naslova trenutno manje opterečenje po procesoru nego u multiplayer naslovima ili nekim modernim igrama koje dobro iskorištavaju više jezgri.

Twitter: @191x7
8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel moguće da su ti phenomi baš toliko loši, 7770 je stvarno slabašna krtica.

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Glavas_ZG kaže...

Jel moguće da su ti phenomi baš toliko loši, 7770 je stvarno slabašna krtica.

 Nisu loši, samo ih je pregazilo vrijeme. Baš kao i sve low end četverojezgrene procesore.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Glavas_ZG kaže...

Jel moguće da su ti phenomi baš toliko loši, 7770 je stvarno slabašna krtica.

 7-8 godina stari procesori. I još k tome AMD :) Što bi ti? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja bi najjaca grafa mogla ma ovaj proc a da nebude bacanje para? Lp

sup bro?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Daleka je 2008-9 kada su ti procesori ugledali svjetlo dana i kada su bili ajmo reći "alternativa" Intel-u. Prvo ih je Intel pokopao sa Bloomfield-om a nakon toga su izašli Lynnfield-ovi koji su bili daleko jači zbog boljeg IPC-a, arhitekture itd.

Unlock the Power Within
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Glavas_ZG kaže...

Jel moguće da su ti phenomi baš toliko loši, 7770 je stvarno slabašna krtica.

 I ja sam isto sa svojim phenomom x4 940 3.4 ghz primjetio u bf3 da mi gpu usage na high/medium aa off neprelazi 50 %,a grafa je hd 7770.Cpu usage bude 85 %,a kad je sve na ultra gpu usage max 80%

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Strm kaže...

Koja bi najjaca grafa mogla ma ovaj proc a da nebude bacanje para? Lp

 i5 3310? S tim ide komotno rang R9 270X ili GTX 950, a čak bi se i GTX 960 dala pa možda i R9 380.

Teoretski može i jače, ali se u praksi zna javiti usko grlo u nekim situacijama.

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
darkborg kaže...

Bok ljudi! procesor je phenom II x4 945, gpu je asus gtx 560.  Proc je clockan na 3.6GHz a grafa na 935MHz. Danas sam primjetio "čudnu" stvar, u single player igrama npr. gta V pa i u heaven benchmarku mi grafa ide do 100% usage no nakon igranja bf3 ili bf4 online afterburner i hwmonitor pokazuju da je max usage bio 70-80%.

Sad jel to bottleneck ili je stvar do frostbite engina ili nešto treće?

 

Mislim čudno mi je da proc može pogurati grafu do 100% u svim drugim igrama osim bf3 & 4.

 jeste, u online igrama "pati" cpu, pa mu neostane dovoljno za gpu! ima jos poprilicno igara nisu samo bf3/4...pogledaj si cpu usage u bf3/4 bit ce ti sve jasno!lp

 Da, ima logike u tome. Evo sad sam uspjeo još malo klokati proc na 3.75 i situacija je malo bolja - gpu usage je oko 90%

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
Strm kaže...

Koja bi najjaca grafa mogla ma ovaj proc a da nebude bacanje para? Lp

 i5 3310? S tim ide komotno rang R9 270X ili GTX 950, a čak bi se i GTX 960 dala pa možda i R9 380.

Teoretski može i jače, ali se u praksi zna javiti usko grlo u nekim situacijama.

 Sta zih proc ima toliko soka u sebi?

sup bro?
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav forumaši.

Nikad mi nije to za bottleneck bilo jasno ,a planiram kupit novu graficku(gtx 950).

Sad bili  moj fx 4300 i Kingston hyper x fury 1866 mhz bili bottleneck za tu graficku.

Kralj sam i to znam ???
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Bit če bottlenecka osim ako ne OC FX na 4.5Ghz.,
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
To opet ovisi i o igrama, neke ce ti bn vise, neke manje - s vecinom single player igara ce biti manji
Nemeres bas cijeli gejming mjerit na osnovu bf4
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CROGamerJosip kaže...

Pozdrav forumaši.

Nikad mi nije to za bottleneck bilo jasno ,a planiram kupit novu graficku(gtx 950).

Sad bili  moj fx 4300 i Kingston hyper x fury 1866 mhz bili bottleneck za tu graficku.

Frend ima tu kombinaciju i savim pristojno vrti SP igre, zasad je prezadovoljan.

Nisam ni mislio da će Witchera 3 tako dobro pokrenuti...

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CROGamerJosip kaže...

Pozdrav forumaši.

Nikad mi nije to za bottleneck bilo jasno ,a planiram kupit novu graficku(gtx 950).

Sad bili  moj fx 4300 i Kingston hyper x fury 1866 mhz bili bottleneck za tu graficku.

ako mozes izvuci jos koju stotinu mhz bit ce svakako od pomoci..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CROGamerJosip kaže...

Pozdrav forumaši.

Nikad mi nije to za bottleneck bilo jasno ,a planiram kupit novu graficku(gtx 950).

Sad bili  moj fx 4300 i Kingston hyper x fury 1866 mhz bili bottleneck za tu graficku.

mislim da ti ne gine kupnja 2011 socketa

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

aj nixxas ne trolaj covjeka, znamo sta mislis o bn...tako je i ansha nasjeo pa uzeo x99

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

aj nixxas ne trolaj covjeka, znamo sta mislis o bn...tako je i ansha nasjeo pa uzeo x99

 vidis da ja imam 6 core xeona na skoro 4ghz za ovu gtx460, treba to s necim hranit :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

aj nixxas ne trolaj covjeka, znamo sta mislis o bn...tako je i ansha nasjeo pa uzeo x99

Ansha je uzeo X99 samo i jedino zato da imam brzi CPU od tvoga. Sad te čekam da ponovo upgradeas, al pošto si cicija s novcima cini se da ću se nacekat...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CROGamerJosip kaže...

Pozdrav forumaši.

Nikad mi nije to za bottleneck bilo jasno ,a planiram kupit novu graficku(gtx 950).

Sad bili  moj fx 4300 i Kingston hyper x fury 1866 mhz bili bottleneck za tu graficku.

 Neće biti bootlnecka !

Nije 950 nesto posebno jaka.

Battlelog: Glavas_ZG
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
ansha kaže...
Ansha je uzeo X99 samo i jedino zato da imam brzi CPU od tvoga. Sad te čekam da ponovo upgradeas, al pošto si cicija s novcima cini se da ću se nacekat...

A čuj, može on i krenuti prema dolje ako nema novaca, umjesto prema gore,

onda fino uzmeš običan i7 ili baciš sve novce na procesor i uzmeš Xeona sa 12 jezgri.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2016 10:06 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da li bi i3-4160 bottleneckao 7770, barem kada je u pitanju BF4 multiplayer?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ne!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav ljudi. Da li moj procesor bottlenecka graficku? Imam AMD A10 7870K 3.9 GHz, AMD Sapphire Nitro Radeon R9 390 8GB DDR5, 16GB ram memorije Kingston hyperx savage na 2400mhz, koristim windows 10 i na igricama mi dropa fps (igram Call of Duty 2 i CS GO, probao sam i battlefield 4) Imam najnovije drajvere naravno i probao sam sve da stavim igrice da mi rade na sva jezgra i da stavim priority realtime, ali nista nije pomoglo da locka fps. Ili je mozda graficka neispravna pa da je reklamiram. Jednostavno svestan sam da je nemoguce da takav racunar ne moze da locka fps na takvim igricama, molim vas sa pomoc i vase misljenje. Cenim svacije misljene pa slobodno pisite, jer ja ne znam vise sta da radim. (Ili da stekam pare za neki i7 4790k i novu maticnu hahahaa :) ) 

 

Uzivajte dobri ljudi, poz iz Srbije. :)

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice