Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.126
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

daj ss s 64p, sve ultra postavke osim AA filtera/1080p!?

 Vec sam uploadao video ali sve ultra sa AA, jedino SSAO umjesto HBAO... Neznam ja tako i igram, dobro mi izgleda a framerate je super tak da ono nemam razloga spuštat. 64 playera je

Neznam zašto bi 6600 bio kočnica, to je trenutno naj jaci stock i5 (ako ne racunamo OC K verzije, jer na stocku oba imaju isti boost). A 6700 ima 8 threadova, nije mu ništa veci IPC, tako da ako je bottleneck u nekoj igri sa 6600 bio bi i sa 6700.

EDIT: Znam da BF moze koristit više jezgri tako da bi beneficirao i7, ali ostale igre ne baš

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 18:42 (D3lBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ovisi dosta i gdje se nalaziš na mapi, koja je mapa i slično.

 

Recimo Siege of Shanghai, odakle god da pogledaš na C - fps drop s i5. Barem po mom iskustvu.

 

12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

velim ti ugasi 4xmsaa i antialiasing post pa onda vidi, to me zanima! nemoras uploadati video samo reci jel pada gpu usage!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Open gl 4.3, njah. Treba probati sa vulkanom...dobije 30-40% gore samo tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Ovisi dosta i gdje se nalaziš na mapi, koja je mapa i slično.

 

Recimo Siege of Shanghai, odakle god da pogledaš na C - fps drop s i5. Barem po mom iskustvu.

 

 imam skoro 1000 sati bf4 tako da sam odigrao sve mape vec X puta

 

Nisam probao bez AA probat cu jednom, ali kazem ako je 6600 BN onda je sve osim Haswell, Broadwell i Skylake i7 je BN...

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

eto meni je to neka referenca, ako mi u novim naslovima pada gpu usage bez AA filtera, znam da je doslo vrijeme za mijenjat cpu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

eto meni je to neka referenca, ako mi u novim naslovima pada gpu usage bez AA filtera, znam da je doslo vrijeme za mijenjat cpu!

 Dobro ti je ovo

13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hoće li moj procesor biti bottleneck za grafičku rx 480 8gb koju planiram kupiti?

Rezolucija je full hd. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Vim kaže...

Hoće li moj procesor biti bottleneck za grafičku rx 480 8gb koju planiram kupiti?

Rezolucija je full hd. 

 

Ako imaš i5 6500 onda ti neće biti bottleneck. Pa taj procesor je danas gornja srednja klasa i najnovija generacija.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Komp s FX 6350 na 4.2GHz i RX 480 naspram workstationa s i7 6800K (6 jezgri 12 threadova) i istom grafičkom:

Kao što vidite, Bottleneck je tu, ali osjetan je samo u nekim igrama (ako gledamo da se koriste visoki i ultra detalji na 1080p).

Ono što je zanimljivo je - i 3DMark pokazuje usko grlo (score od 2781 naspram 4415!). 

Naravno, nije testiran worst-case-scenario tipa BF4 / BFH / BF1 multiplayer s 50+ igrača.

 

Edit;

Evo i Athlon II x4 635 u kombinaciji s 4GB ddr2 i u paru s RX 480 8GB:

Uvjeren sam da bi slično/isto bilo i s FX x4 i s Phenom II x4 ali bome i s Athlonima na FM2+ kao i svim APU-ovima.

 

Zaključak: Bez 6 AMD-ovih jezgri ili dvije intelove s HyperThreadingom NI NE POMIŠLJAJTE na RX 480 i slične kartice. 

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 3:32 (191x7).
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ybte super video(najbolji do sada u ovoj temi), bas ono sto ja stalno testiram doma...

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 21:36 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

ybte super video(najbolji do sada u ovoj temi), bas ono sto ja stalno testiram doma...

 

 stalno testiras gledanje u brojke i fps? di je gust u tome? :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

A jesi i ti nixass zapeo za to benchanje kao za ništa do sad.. šta ti toliko smeta? Ljudi vole testirat hardware i šta sad? Netko mora i to da bi ostali koje to ne zanima mogli znat što očekivat od kojeg procesora ili grafe..

Will this run on my 486?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

zapeo sam jer se sve unazad par godina svelo, da ne budem prost, na drkanje po postocima i mikrosekundama.

od jutuba do raznih foruma i svega i vaganje svakog grama (nebitnog grama) na ukupan dozivljaj igranja koji nemaju apsolutno nikakvu tezinu niti bi trebali biti ikakav razlog za pametovanje ljudima.

i onda neki laik pita za savjete i bombardira ga se sa glupostima koje ga na kraju vise kostaju a bogec ni ne zna kaj je platio.

podsjeca me na testove automobila kad testiranju ubrzanje (gas do poda) u 5. brzini od 60kmh do 90kmh, kog briga? ko tak vozi?

eto.

 

gledam jucer onaj video sa i5 750 i gtx1080. u inat bi uzeo 1366 plocu (da je cijena razumna) i na nju nakeljio novu geteixicu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 13:28 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Eto u inat uzmi FX-8xxx(cijena razumna) i GTXicu pa nam pokaži kako sve radi divno i krasno.  Kažeš zamaramo se glupostima i onda ti sam sebe zamaraš još gore govoreći nam da se zamaramo. 

Informacija nikad previše, i u svakom slučaju bolje da ih je previše nego premalo. Ubrzanje u 5. brzini nekom ne znači ništa ali može reći puno.. kakva je reakcija na gas, turbo lag, koliko su duge brzine itd.

E da i bio si prost.. 

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 13:35 (Penryn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

(1.) Ubrzanje u 5. brzini nekom ne znači ništa ali može reći puno.. kakva je reakcija na gas, turbo lag, koliko su duge brzine itd.

(2.) E da i bio si prost.. 

 1. da, govori o tome da ubacis u nizu ako mislis preticat, ako mislis vozit normalno po otvorenoj cesti, nemas straga

2. znam, kad sam seljacina :p

 

informacije radi, uskoro cu uzet novi i3 i rx480 4gb, cisto da bottleneckam (ako bga bude uopce) grafiku u CSGO i da ne bude 290fps nego 240, ne znam kak cu s time zivjet.

zapravo lockat cu ga na 75fps sa freesyncom. i onda ce se sve vozit na 25% snage.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 13:40 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nixass kaže...

A vidi, je li bilo bitno za otkrit da GTX970 zapravo ima 3.5GB normalne memorije i 0.5GB ultra spore? Mislim, ta kartica radi odlično i ima dobre performanse, nigdje se ne primjeti taj nedostatak, ali opet, da nije bilo nekih entuzijasta možda to nikad ne bi otkrili?

Ista stvar s bottleneckom u igrama, glupo je reći da će s jednim i5-760 svugdje biti bottlenecka ali isto tako je glupo reći da ga neće biti.

I onaj test je jednostavno loš.. odvrtio dvije igre od kojih ne znaš koje je manje briga za procesor. DOOM koji radi i na Athlonu X4 i GTA 5 ONLINE u kojem nema NPCova, a ako ih ima onda ih obrađuje server..

Vidiš ti bi sad iz tog testa pomislio i5-760 će sve vrtit glatko i da bi vrijedilo uzet GTX1080..

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

kuzim onaj test, vise ide u extreme covjek, al nije ni bas toliko daleko od istine.

hrpa je jos ljudi na 1366 platformi sa novim, jakim grafama.

da nisam sestri ostavio xeona (sta ce jadna sa 6c/12t, al dobro :D), upikirao bih unutra minimalno gtx1070 i peglao dalje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

CPU utilization kod procesora s HT-om ne vrijedi takoreć ništa.. windowsi misle da ima 8 jezgri, a proc zapravo ima snagu od 4 jezgre + nekih 30% ako aplikacija zna koristit 8 threadova. Znači windowsi misle da je proc jak "800%", a zapravo je 400%(4 jezgre) plus nekakvih 30% na račun HT-a. Dakle ako je proc na ~50% ne znači da chilla.

 

Al sve je to iznimno podložno varkama ili slučajnim greškama, u Witcheru možeš pronać prazna mjesta gdje imaš 80fps i 100% GPU usage a kad uletiš u gradić fps se prepolovi, GPU usage padne, zbog proca.

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

S ovim videom je pokazao sve samo ne jel proc bottleneck.  

Will this run on my 486?
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Elric "Doc Overclock" Phares, nekada s motherboards.org a sada Tech Of Tomorrow, baš i nije strućnjak za praćenje bottlenecka.

Kao što vidite, u testovima nije ni pratio zauzeće grafičke te nije usporedio rezultate s rezultatima istog sustava s mrvicu slabijom grafičkom.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Za koji mjesec planiram kupiti RX 470....Pitanje glasi"Mogu li sa ovim jadničkom od procesora u GTA V imati FPS lockan na 60-postavke medium-high.

EDIT:Monitor je 1080p

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 16:29 (CROGamerJosip).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nije ni rekao da je stručnjak niti je rekao da je ovo napravljeno na znastvenom nivou, ono što je rekao je

 

"The main point of the video is to show those folks without the means to buy a newer system that their older AMD system can still be used with a GTX 1060 and it played the games just fine. Is there some instances where it may bottleneck? Sure there is, but it plays games just fine..."

 

Znači video nije ni namijenjen stručnjacima nego prosjećnom korisniku koji na starijem sistemu razmišlja promjeniti grafu. Stručnjacima valjda ni ne treba ovakav video.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CROGamerJosip kaže...

Za koji mjesec planiram kupiti RX 470....Pitanje glasi"Mogu li sa ovim jadničkom od procesora u GTA V imati FPS lockan na 60-postavke medium-high.

EDIT:Monitor je 1080p

 Nema ti puno smisla, od RX 470 se očekuje razina R9 380 stoga je moje stručno mišljenje da trebaš bolji procesor.

Ubodeš gore FX 6300, 6350 ili 8300, clcokaš ga na 4+ GHz i onda komotno možeš RX 470, 480, GTX 960, GTX 1050...

Twitter: @191x7
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Isto tako je mogao stavit i3-4170 i sve bi radilo "just fine". Ma bezveze video, na šta oni skupljaju viewse..

Will this run on my 486?
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice