Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 713.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

i7 2700k@4,6ghz + Gtx 1070

U nekim igrama teski BN!

     

 zanimljivo roknuo sam vecinu ss na cca 70%

i za kraj sam morao witchera roknuti na cak 720p

 

da dode do bnlp

 jel možeš ovo napravit sa svojim 4790k umjesto sa ovim 2700k na istoj frekvenciji na istim mjestima ?

Battlelog: Glavas_ZG
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

naravno, cim stignem! i nisam birao mjesta vec sam igrao i lupao random "ss", dakle ide taj postotak jos nize...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 23:54 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

naravno, cim stignem! i nisam birao mjesta vec sam igrao i lupao random "ss", dakle ide taj postotak jos nize...lp

 Openworld u Witcheru će mislim svaku grafu držati na 99%.

 

Ako imaš save idi na glavni trg u Novigradu gdje je pijaca tu će ti pokazati da li će biti BN.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo skinuo ja Crysis 3 čisto da vidim šta će bit.

 

Ukratko, igra je u teškoj banani, a ne znam točno u čemu je problem. Prvi dan kad sam instalirao sve 5, GPU usage na 99%, framerate odličan. Danas upalim, GPU usage nikad na 99%, framerate ispod 60. Pa si ti sad misli.

 

Ovo sam uslikao jučer kad je sve bilo normalno, sad ne mogu takve rezultate replicirat nikako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 17:12 (buljo781).
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Crysis 3 izgleda super i sve 5 ali nikad ga nisam volio kao bench... Crysis 1 da, trojka ništa. 6700k nedovoljan za Crysis 3 c'mon

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 17:15 (D3lBoy).
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

i7 2700K 4GHz + GTX 1080 na 4K? Bottleneck ili ok?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma dovoljan je, samo je lutrija hoće normalno radit il ne. Kažem prvi dan sve normalno, a danas njesra. Ionako sam ga već prešao i ne zanima me, ovo sam čisto iz znatiželje htio vidit jel i dalje jede govna.

9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ljudi dali znate zasto mi je memorija na 1400 mhz a procesor na 450 mhz plus grafa mi stalno oko 48 stupnjeva a nist neradim,  o % rada u cemu bi mogao bit problem?? znam da sam mozda promasio temu al vi ste aktivni pa cete prije odgovorit.

miki12345
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
miki12345 kaže...

ljudi dali znate zasto mi je memorija na 1400 mhz a procesor na 450 mhz plus grafa mi stalno oko 48 stupnjeva a nist neradim,  o % rada u cemu bi mogao bit problem?? znam da sam mozda promasio temu al vi ste aktivni pa cete prije odgovorit.

Normalno je da je brzina RAM-a 1333/1600 ili brža, ovisno o tome koju si kupio i koju ti MB podržava. GPU je na tim taktovima jer si u 2D-u, a ne u 3D appu koji bi trebao viši takt. Možda ima vent koji se uključuje na određenoj temperaturi koju ti još nisi dosegnuo.

9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

da ali prije mi je bilo da je procesor 300 mhz a memorija 150 mhz kad nista neradim zato sam sad zbunjen

miki12345
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
miki12345 kaže...

ljudi dali znate zasto mi je memorija na 1400 mhz a procesor na 450 mhz plus grafa mi stalno oko 48 stupnjeva a nist neradim,  o % rada u cemu bi mogao bit problem?? znam da sam mozda promasio temu al vi ste aktivni pa cete prije odgovorit.

 Ako imaš više monitora i AMD grafićku memorija će ti stalno biti na punom taktu.

Twitter: @191x7
9 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...
miki12345 kaže...

ljudi dali znate zasto mi je memorija na 1400 mhz a procesor na 450 mhz plus grafa mi stalno oko 48 stupnjeva a nist neradim,  o % rada u cemu bi mogao bit problem?? znam da sam mozda promasio temu al vi ste aktivni pa cete prije odgovorit.

 Ako imaš više monitora i AMD grafićku memorija će ti stalno biti na punom taktu.

 jedan monitor, i amd grafu.

miki12345
9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

podesio sam u amd setings da memorija bude 150 mhz a procesor 300 mhz, i kad nest radim normalno se dize na 1400 mhz, i temp graficke je manja!

miki12345
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

oce to bit dobro sto sam napravio??

miki12345
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

jel imas kakvih problema kod koristenja?

 

Da -> prckaj po settingsima dok ne nadjes "sweet spot".

Ne -> prestani se zamarati i nastavit koristit komp ko i prije

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 21:24 (nixass).
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kako je izasla nova serija gtx-ica tocnije model gtx1070 po koju su mnogi pohrlili jer za enormnu cijenu dosadasnjih gtx 980ti(5500+kn)/ i titan-x(8000+kn) dobijete noviju i nesto jacu karticu za drasticno manje novaca! no po forumu se od izlaska dosta ljudi zalilo na lose perfomanse, u sto sam se  i sam uvjerio na starom sandy-u 2700k na cak 4,6ghz u vecini naslova, da stvar bude gora doticni problem se javlja i na novom skylakeu i5 bez obzira na visinu kloka i bolji ipc!

Jer po mom iskustvu da bi se stigao napredak u ipc-u od cca 20% potreban je "ogroman" overklok od cca 600 do 1000+mhz ovisno o koliko se starom cpu radi!

Inace prije dvije godine sam cak i otvorio temu o smrti i5-ice (da ne trazim sad) no sve mi se cini da je to jako blizu bez obzira sto se BN umanjuje visokim rezolucijama, jer ako ce 4k ekrani drzati cijenu kao i zadnjih 10g 1440p onda nam to nece puno pomoci( barem vecini).

Ocigledno se gpu segment daleko brze razvija nego procesori i sve mi se cini da ce se neki modeli procesora u tome pogubiti!

Kaj velite na to?

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 22:51 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Dolaskom DX12 igara će situacija po tom pitanju popraviti. Trenutno većinom nemamo CPU bottleneck zato što su procesori slabi nego zato što nisu u potpunosti iskorišteni. (2 sličice u ovom postu)

A uostalom tko ima 60Hz monitor, trenutno preko ~98% populacije, nema se što zamarat s bottleneckom sve dok ima stabilnih 60fps. Ekipa s 120/144Hz monitorima pak već mora pažljivije birat procesor, jer sve DX11 igre s puno draw callsa (npr. Crysis 3, GTA5?) traže iznimno velik IPC i uz to velik takt, ali opet, s dolaskom DX12 igara će ovaj problem nestati. Tako da, svi s FX-8 i starim sandy i5/i7 izdržite još malo dok se uvjerite kako i koliko će DX12 popravit stvar. 

Npr. Fury X u kombinaciji s i7-6700K u DOOMu 1080p pod OpenGLom ima prosjek oko 100fps, prelaskom na Vulkan avg fps raste na preko 160, a veliki razlog tog boosta je upravo u eliminiranju CPU bottlenecka koji je bio prisutan u OpenGL/DX11 zbog slabe iskorištenosti procesora.

Will this run on my 486?
Moj PC  
8 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Penryn kaže...

Dolaskom DX12 igara će situacija po tom pitanju popraviti. Trenutno većinom nemamo CPU bottleneck zato što su procesori slabi nego zato što nisu u potpunosti iskorišteni. (2 sličice u ovom postu)

A uostalom tko ima 60Hz monitor, trenutno preko ~98% populacije, nema se što zamarat s bottleneckom sve dok ima stabilnih 60fps. Ekipa s 120/144Hz monitorima pak već mora pažljivije birat procesor, jer sve DX11 igre s puno draw callsa (npr. Crysis 3, GTA5?) traže iznimno velik IPC i uz to velik takt, ali opet, s dolaskom DX12 igara će ovaj problem nestati. Tako da, svi s FX-8 i starim sandy i5/i7 izdržite još malo dok se uvjerite kako i koliko će DX12 popravit stvar. 

Npr. Fury X u kombinaciji s i7-6700K u DOOMu 1080p pod OpenGLom ima prosjek oko 100fps, prelaskom na Vulkan avg fps raste na preko 160, a veliki razlog tog boosta je upravo u eliminiranju CPU bottlenecka koji je bio prisutan u OpenGL/DX11 zbog slabe iskorištenosti procesora.

I više će beneficirat korisnici AMD grafa jer su one puno lošije iskorištene u OpenGL/DX11 nego NVidijine, dok se Nvidia korisnicima napredak možda neće činiti toliko velik - ali će ga sigurno biti.

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Zamrla je nešto tema, šta je bilo?

 

Saćeto zaživit opet kontam, samo da BF1 beta dođe :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Zamrla je nešto tema, šta je bilo?

 

Saćeto zaživit opet kontam, samo da BF1 beta dođe :)

 doznali smo da sandy i7 debelo stuca i svi se zbedirali graficke kartice imaju godisnje skokove od 50% a procesori max 10% nakon par godina takvih skokova dode do ovoga!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jadni moj Sandy... šmrc,šmrc... nemogu ja ovo izdržat srce će mi pripuknit

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

Jadni moj Sandy... šmrc,šmrc... nemogu ja ovo izdržat srce će mi pripuknit

 ajde ajde moze podnijeti jos tu 290-tku, mislim na rang gtx 980ti/1070+!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...

 ajde ajde moze podnijeti jos tu 290-tku, mislim na rang gtx 980ti/1070+!lp

 Lijepo si ga utješio - "na zadnjoj si grafi dovoljno slaboj za taj proc"

 

Šalim se, things aren't as simple as that. (da ne bi bilo miljon TD-a)

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...
Stjepanj kaže...

 ajde ajde moze podnijeti jos tu 290-tku, mislim na rang gtx 980ti/1070+!lp

 Lijepo si ga utješio - "na zadnjoj si grafi dovoljno slaboj za taj proc"

 

Šalim se, things aren't as simple as that. (da ne bi bilo miljon TD-a)

 buuu...šmrc...šmrc jadna moja grafica šmrc...šmrc..buuu...šmrc

10 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Očito je došlo vrime da se ostavin igre sa starim xeonima i krenem u zamjenu (obnovu) glavne mašine, moglo bi se skoro pa reć da ju je vrime prigazilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma najbolje da se ubijemo, onda ćemo svi bit mirni

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
buljo781 kaže...

Ma najbolje da se ubijemo, onda ćemo svi bit mirni

 evo jedan bas ok video kad smo se raspricali

a ovdje kako gpu usage pada sto je gpu jaci:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2016 0:53 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

ARTIS ima jako dobre benchmarke.

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

During a press event this week, AMD showed off its upcoming 8-core Summit Ridge processor, with its Zen-based CPU micro-architecture. In a benchmark test using Blender, the chip edged out Intel's own high-end 8-core 6900K Broadwell-E processor, with both running at 3 GHz.

 

Both CPUs ended up finishing the test on stage at roughly the same time, with the Zen chip edging out Intel's enthusiast processor by a hair. This is surprising given how fast Broadwell-E runs. It will be interesting to see if performance will be similar across a wide array of benchmarks, or if this particular benchmark favors AMD's chip at the moment. It is worth mentioning that Blender is a 3D graphics and animation benchmark that is heavily multi-threaded and loves CPU cores.

 

http://www.windowscentral.com/amds-next-major-cpu-edges-out-intels-broadwell-e-chip-during-press-event

 

Još nisam vidio u nekoj od tema koje pratim.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
CyberDemonVZ kaže...

During a press event this week, AMD showed off its upcoming 8-core Summit Ridge processor, with its Zen-based CPU micro-architecture. In a benchmark test using Blender, the chip edged out Intel's own high-end 8-core 6900K Broadwell-E processor, with both running at 3 GHz.

 

Both CPUs ended up finishing the test on stage at roughly the same time, with the Zen chip edging out Intel's enthusiast processor by a hair. This is surprising given how fast Broadwell-E runs. It will be interesting to see if performance will be similar across a wide array of benchmarks, or if this particular benchmark favors AMD's chip at the moment. It is worth mentioning that Blender is a 3D graphics and animation benchmark that is heavily multi-threaded and loves CPU cores.

 

http://www.windowscentral.com/amds-next-major-cpu-edges-out-intels-broadwell-e-chip-during-press-event

 

Još nisam vidio u nekoj od tema koje pratim.

 Evo postaj u ovoj temi.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-zen-cpu/224306.aspx?page=6&jumpto=5127601&sort=asc&view=flat

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice