Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.982
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Što se tice toga da, Vulakn je pogodio i meni Vulkan donosi jako veliki boost, a od DX12 vise ocekujem detaljnije igre, sa puno više detalja što dopušta DX12 nad DX11.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav ,zanima me dali ce m procesor i 860k bottlenecka gpu nvidia geforce gtx 750ti

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
MethodMan kaže...

Pozdrav ,zanima me dali ce m procesor i 860k bottlenecka gpu nvidia geforce gtx 750ti

 Ne.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

cudna je to stvar onda ,jer u gta 5 mi je procesor na 100 % dok grafa na 60 % ,overclockan je na 4.2 ,igram gta 5 na medium postavkama vecinom ,sto mislite o tome ,imam 6 giga rama 1333 mhz

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
MethodMan kaže...

cudna je to stvar onda ,jer u gta 5 mi je procesor na 100 % dok grafa na 60 % ,overclockan je na 4.2 ,igram gta 5 na medium postavkama vecinom ,sto mislite o tome ,imam 6 giga rama 1333 mhz

 Pa bas si dao primjer igre koja je brutalno CPU zahtjevna. U principu CPU ti nije bottleneck, ali u nekim igrama ce biti iz razloga sto, eto, novije su i traze dosta procesorske snage. 

12 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pa cities skyline pada na 40 fps na 1k $ procovima :D

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Cities Skylines je brutalno čudan za procesor; koristi 3 jezgre koje moraju biti zvjerske. Poptuno isto radi na i5 s 4 jezgre i na i7 s 6 jezgri (jer koristi samo 3 jezgre!).

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 16:34 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ljudi ko mi pomogne tako mi Boga ja mu preko paypala uplatim10 eura

 

Patim se sa ovim problemom evo vise od 2 godine i nikad nisam uspio rijesiti problem

 

Znaci imam problem sa low GPU usageom u gotovo svakoj igri,multiplayer igre kao CSGO,BF4 BF1 itd

 

imam i7 2600Kna 4Ghz i GTX 1060 3GB

 

prije toga sam imao i5 3350p i i3 2100

 

na svemu sam imao te probleme,naravno na i3 sam makar znao da je pravi bottleneck jer se poboljsalo cim sam presao na i5.

 

promjenuo sam sve zivo u ovom kompu,iskljucivao HDDove,iskljucio DVD rom,mijenjao ramove od druga npr,probao single i dual channel ramove,probao njegov PSU umjesto svoga,vadio usb kablove,znaci tastatura,mis,kamera,ama sve zivo

 

maticnu promjenuo sa H chipseta na Z chipset,presao sa i5 na i7 jer sam mislio ajde mozda ce to pomoci ali nista ne pomaze.

 

Nije tipican Cpu bottleneck evo i u slikama vidite da procesor se uopce ne pati ali grafa nece ni na 50 posto,naravno fpsmax sam stavio na 500.

 

 

ja taj gpu usage jedino npr u BF4 lagano natjeram na 99% kad stavim sve na ultra i resolution scale na 150 npr.

ali nije u tome bit,hocu da kupim 144hz monitor a meni ev npr BF1 padne na 40% usagea na 100% resolution scaleu i sve na ultra i onda mi padne fps na 40 jer je usage takodje tu oko 40 do 50%

 

znaci imam

i7 2600K 4Ghz

gtx 1060 3gb

8GB ram DDR3 1600MHz

SSD 120gb

HDD 1tb

z77 maticna od gigabytea

ocz stealthXstream 500W

 

nije pregrijavanje,nije cpu bottleneck,ne znam vise ni ja sta je,jednostavno je za plakat.obarao i dizao nove sisteme,win 8.1, win 10 ma nebitno skroz

 

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja tije nativna rezolucija monitora?

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Koja tije nativna rezolucija monitora?

 1680x1050

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kad bi igrao na 1080p toga nebi bilo. Ali eto možeš probati u Nvidia Control Panelu pod "Manage 3d Settings" promjeniti Power management mode iz "Optimal power" u "Prefer maximum performance"

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Kad bi igrao na 1080p toga nebi bilo. Ali eto možeš probati u Nvidia Control Panelu pod "Manage 3d Settings" promjeniti Power management mode iz "Optimal power" u "Prefer maximum performance"

 Misliš da mu na toj rezoluciji igre ne mogu u 100% opteretiti grafičku karticu?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Trebale bi, ali mozda stvarno postoji neki BN. Na 1080p se to nebi primjetilo

EDIT: a i ne mora biti BN, moguce da stvarno zbog rezolucije GPU usage pada, CPU u igrama ne skalira ovisno o performansama kao GPU. A ta rezolucija + Counter strike + 1060 = nizak usage. Ima smisla, CPU šiba svoj maksimum na svakoj rezoluciji, dok jaci GPU u tako ne zahtjevnoj igri nema veliki load. Ne bih rekao da je BN zapravo, svakom bi pao GPU usage na nizim rezolucijama, u suprotnom bi imao 3000fpsa na 800x600

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 1:24 (D3lBoy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Trebale bi, ali mozda stvarno postoji neki BN. Na 1080p se to nebi primjetilo

 ne znam Bgm,promjenut cu i taj monitor jos i onda ce usage biti bolji al i dalje to nece promjenut ovu situaciju,nije da igram na 800x600 trenutno

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Probaj staviti onaj maximum performance sto sam gore napisao + mozes u driveru upaliti DSR, on ti omogucava povecavanje rezolucije iznad rezolucije tvog monitora (naravno nije to ista kvaliteta, ali cisto da probaš prije kupnje monitora)

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Vidim da su došli ovi novi laptopi sa novom serijom nvidia grafičkih. Problem mi je što imaju intel 6700HQ i da li on bottleneck-a GTX 1070. Bilo bi cudno da se to desi u laptopu od 16k kuna.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Sa mobilnom verzijom 1070 ? Ne vjerujem.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Probaj staviti onaj maximum performance sto sam gore napisao + mozes u driveru upaliti DSR, on ti omogucava povecavanje rezolucije iznad rezolucije tvog monitora (naravno nije to ista kvaliteta, ali cisto da probaš prije kupnje monitora)

 ma to sam davno probao i ne pomaze

a evo i DSLR nije pravo rijesenje,u kanteru cak i na 4x nativnoj je tek oko 87 posto iskoristenost grafe,naravno skoci i na 95 ali opet,tuga

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hmm ne znam onda, stavi DSR na 1920x1080 i probaj druge zahtjevnije igre.

CPU Bottleneck nije, jer i7 2600k nije bn za 1060 sigurno.

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Sa mobilnom verzijom 1070 ? Ne vjerujem.

 Da ali to nije mobilna verzija. Ako si čitao nema više mobilnih verzija iste su kartice.

10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nisam pratio za 10 seriju, znam da su imali 970M i slicno... A ovako bi vjerojatno bio neki manji BN u nekim igrama, ali opet ako nekog muci tako lagani BN onda nema smisla uzimati laptop.

Battlelog: D3lBoy-00
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...

Ljudi ko mi pomogne tako mi Boga ja mu preko paypala uplatim10 eura

 

Patim se sa ovim problemom evo vise od 2 godine i nikad nisam uspio rijesiti problem

 

Znaci imam problem sa low GPU usageom u gotovo svakoj igri,multiplayer igre kao CSGO,BF4 BF1 itd

 

imam i7 2600Kna 4Ghz i GTX 1060 3GB

 

prije toga sam imao i5 3350p i i3 2100

 

na svemu sam imao te probleme,naravno na i3 sam makar znao da je pravi bottleneck jer se poboljsalo cim sam presao na i5.

 

promjenuo sam sve zivo u ovom kompu,iskljucivao HDDove,iskljucio DVD rom,mijenjao ramove od druga npr,probao single i dual channel ramove,probao njegov PSU umjesto svoga,vadio usb kablove,znaci tastatura,mis,kamera,ama sve zivo

 

maticnu promjenuo sa H chipseta na Z chipset,presao sa i5 na i7 jer sam mislio ajde mozda ce to pomoci ali nista ne pomaze.

 

Nije tipican Cpu bottleneck evo i u slikama vidite da procesor se uopce ne pati ali grafa nece ni na 50 posto,naravno fpsmax sam stavio na 500.

 

 

ja taj gpu usage jedino npr u BF4 lagano natjeram na 99% kad stavim sve na ultra i resolution scale na 150 npr.

ali nije u tome bit,hocu da kupim 144hz monitor a meni ev npr BF1 padne na 40% usagea na 100% resolution scaleu i sve na ultra i onda mi padne fps na 40 jer je usage takodje tu oko 40 do 50%

 

znaci imam

i7 2600K 4Ghz

gtx 1060 3gb

8GB ram DDR3 1600MHz

SSD 120gb

HDD 1tb

z77 maticna od gigabytea

ocz stealthXstream 500W

 

nije pregrijavanje,nije cpu bottleneck,ne znam vise ni ja sta je,jednostavno je za plakat.obarao i dizao nove sisteme,win 8.1, win 10 ma nebitno skroz

 

 

 jel ti se to događa iskljucivo na ovoj gtx 1060 ili i na grafickoj koju si imao prije ?

12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
mersimh kaže...
Patim se sa ovim problemom evo vise od 2 godine i nikad nisam uspio rijesiti problem

Znaci imam problem sa low GPU usageom u gotovo svakoj igri,multiplayer igre kao CSGO,BF4 BF1 itd

imam i7 2600Kna 4Ghz i GTX 1060 3GB

 Koji Windowsi?

Napravi backup sustava, snimi friški Win 10, samo drivere i pokreni igru. Vidim da imaš volje popravljati pa ti valjda ovo nebude teško.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
protjeran
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

2600k na 4ghz s gtx1060 i toj malo rezoluciji nemre tjerati tu grafu na max, neznam sta se cudite...nema tu problema, treba dizati rezoluciju i detalje, ili mijenjati cpu!

Edit, i jos u csgo iz proslog stoljeca u dx3

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 8:46 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jedan dan je Sandy "samo par posto sporiji od današnjih", drugi dan je "teški bottleneck !". Moraš volit bug forum....

Rekao sam odma da je do rezolucije, no njemu se ocito događa isti problem i sa visom rezolucijom, zato sam rekao da testira i novije igre

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

koju grafu preporucate za moju konfiguraciju sa amd phenomom x3? da li je rx460 u redu?

Da li je pametna ideja uloziti u neki am3+ procesor?

http://www.youtube.com/watch?v=o8RsTjjYK7E
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2016 12:47 (Raptoxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
na gtx 660 je takodje bilo tako samo na gtx1069 je jos vise izraženo jer je jaca kartica.

a dizanje sustava ne pomaže nista.

mozda je fakat vrijeme prodati z77, i7 i ddr3 ram za neku i5 skylake konfu
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ma nije ne brini, gtx 660 nebi bio BN ni sa slabijim cpuom... Stavi igru u windowed i prati CPU i GPU clockove, jesu li maksani u igri ? Probaj obrisati GPU drivere sa DDU pa staviti naj novije, obriši bilo kakav software koji bi mogao ometati clockove, u power options vidi da je na balanced ili high performance, a ne na power saver, ugasi Vsync u svakoj igri, također u Nvidia control centru... itd.

U naj gorem slucaju reinstall win.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
D3lBoy kaže...

Ma nije ne brini, gtx 660 nebi bio BN ni sa slabijim cpuom... Stavi igru u windowed i prati CPU i GPU clockove, jesu li maksani u igri ? Probaj obrisati GPU drivere sa DDU pa staviti naj novije, obriši bilo kakav software koji bi mogao ometati clockove, u power options vidi da je na balanced ili high performance, a ne na power saver, ugasi Vsync u svakoj igri, također u Nvidia control centru... itd.

U naj gorem slucaju reinstall win.

clockovi su maxani u igri,uradio sam i uninstal u safe modu sa DDU i instalirao nove drivere

 

nekako izgleda kao cpu bottleneck jer npr u witcheru 3 mi je grafa zakucana na 99% sve na ultra,igra radi odlicno na 90 fpsa prosjek.

 

problem su igre gdje cpu ima mnogo posla i eto glupi kanter koji mi ne ide u glavu,ono ok je i 250 fpsa al tuzno vidjeti da grafa kulira u toj igri na 46% usega

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Pa sta ce ti više od 250fps? Normalno da je na malom postotku kad ni ne treba više za to, da dignes rezoluciju postotak bi otišao gore ali opet ne previše. Zašto ti je proc na samo 4ghz? Daj to stavi na barem 4.5ghz i probajte novije igre. Ne znam sta se toliko opterecujete bn i brojkama ako igra radi fluidno tko ga hebe jer grafa na malom postotku
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice