Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 713.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

sad sve fino uslikaš i postaviš u ovu temu

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jel može matična ploča biti bootlneck ?

Cijenite više pitku vodu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Glavas_ZG kaže...

Jel može matična ploča biti bootlneck ?

Jako malu razliku cini maticna..

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
na windows 7 se pribacit i instalirat drivere za windows 7 sa sluzbenih stranica i onda probaj
11 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Pozdrav
Imam FX 8120 i RX 470 8GB

8GB DDR3 RAM

WIN 10 PRO

Međutim nisam zadovoljan performansama. Često igram ETS2 i imam 30-ak fps. I u drugim igrama sam  primjetio da se korištenje grafičke penje do 99% pa padne na 0%, 30% i sve tako u krug. U čemu je kvaka? Šta bih prvo trebao mijenjati? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 19:40 (arko289).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
arko289 kaže...

Pozdrav
Imam FX 8120 i RX 470 8GB

8GB DDR3 RAM

WIN 10 PRO

Međutim nisam zadovoljan performansama. Često igram ETS2 i imam 30-ak fps. I u drugim igrama sam  primjetio da se korištenje grafičke penje do 99% pa padne na 0%, 30% i sve tako u krug. U čemu je kvaka? Šta bih prvo trebao mijenjati? 

 ja bih rekao da je to do slabih single core performansi tvog procesora jer to je stara igrica što znači da sigurno ne koristi više od 2 jezgre.

13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
arko289 kaže...

Pozdrav
Imam FX 8120 i RX 470 8GB

8GB DDR3 RAM

WIN 10 PRO

Međutim nisam zadovoljan performansama. Često igram ETS2 i imam 30-ak fps. I u drugim igrama sam  primjetio da se korištenje grafičke penje do 99% pa padne na 0%, 30% i sve tako u krug. U čemu je kvaka? Šta bih prvo trebao mijenjati? 

Pogledaj opciju "enable unified gpu usage monitoring" u afterburneru...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kada uključim to GPU ide do 50% a procesor je oko 30%. FPS:  20-25 (grad), 40-45 (autocesta)

14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
arko289 kaže...

Kada uključim to GPU ide do 50% a procesor je oko 30%. FPS:  20-25 (grad), 40-45 (autocesta)

Sad ti pokazuje stvarni gpu usage...

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

 Meni se čini da je u ovom testu grafička limitirajući faktor. Test bi bio bolji da su uparili jaču grafičku karticu i tu bi se realnije vidio omjer snaga procesora. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
boxer kaže...

475 kn vs 1405 kn u gamingu sa budget grafom 

 Meni se čini da je u ovom testu grafička limitirajući faktor. Test bi bio bolji da su uparili jaču grafičku karticu i tu bi se realnije vidio omjer snaga procesora. 

 Da. U skoro svim igrama je GPU zakucana na 99%. Baš čudan test.

"Testiramo 1050 na Ultra postavkama, ali na različitim procesorima. Kako će se ponašati?"

Pa isto, jesu bedasti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Nikako odrađen test. Nula bodova

ništa mi se neda
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nicky.sl kaže...

Nikako odrađen test. Nula bodova

 Ne samo to, nego ima besmisleni test u Witcheru. Ako netko želi testirati CPU BN u Witcheru onda mora ići npr. u Novigrad i tu će se viditi omjer snaga CPU. Open world u Witcheru je doslovno GPU bound, npr. ja sa Phenomom 965 i sada AMD R9 290 imam 60+ fps na Ultra detaljima u open worldu, dok u Novigradu fps drastično opada jer Phenom ne može da iskoristi grafičku 100%. To se doslovno vidi i u njegovom testu gdje dual core ima 50-60% iskorištenost u open worldu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 23:13 (boxer).
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

vidi se očita razlika u pojedinim igrama na minimalnom fps-u, no čini se u svakom slučaju bolja opcija g4560 i višak love investirati u jaču grafu

prevelika je cjenovna razlika za minimalnu razliku u pefromansama, g4560 je baš best buy za budget gejmanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Evo i sa još jačom grafom GTX 1080

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
XXX kaže...

Evo i sa još jačom grafom GTX 1080

 

I jedan i drugi proc su po tim rezultatima tezak bottleneck, pogotovo pentium. I 1060-ka je previse za pentiuma a gornja granica za ryzena...

16 godina
odjavljen
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Baš tak, za prastare rezolucije 1080p tak svejedno kaj staviš ak ne staviš zvijer od 3000 kn i još ga klokaš...tak da onda bolje ovaj mali za 450 kn i Bog te veseli, ni brige ni pameti 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

5+ mjeseci bez ijednog posta u temi?!

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

5+ mjeseci bez ijednog posta u temi?!

 Ryzen ekipa nesmije ništa reć  a ekipa "jezera kave" nema šta reć

MISCREATED
10 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koliko je pametna ideja upariti 1060 8gb i 8350? Dal nebi bilo bootelcheka vidim ima raznih misljenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
cardadule kaže...

Koliko je pametna ideja upariti 1060 8gb i 8350? Dal nebi bilo bootelcheka vidim ima raznih misljenja

 Ja imam 1060 6gb i 6300 pa radi super...moguce da ima bottlenecka al ja ne primjecujem, radi sve skroz super

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
cardadule kaže...

Koliko je pametna ideja upariti 1060 8gb i 8350? Dal nebi bilo bootelcheka vidim ima raznih misljenja

Nvidia kartice je malo lakše tjerati nego AMD tako da bih ja rekao da je 1060 6GB neki maksimum koji bih ja upario s clockanim FX-om.

Ako misliš na i3 8350K, onda je to ok kombinacija iako je za iste novce bolje uzeti i5 8400 nego i3 8350K.

Ako je FX u pitanju, clockan na 4.5 GHz je OK u kombinaciji s nšr RX 560 4GB, GTX 1050 Ti, GTX 1050, GTX 960, RX 460, R9 380 i sličnima. S jačim karticama se u nekim naslovima na 1080p javlja osjetan bottleneck.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Hvala kolega pre svega na odgovoru! Mislio sam na Fx 8350 i bas sam tu negde i misljenja i bio da je 1060 maximum kako vidim i ma drugim forumima i Youtube vecina je istog misljena.Imam nekih par rastavljenih pc/a pa bi nesto malo kombinovao imao sam Asus m5a99x evo ...sad imam Asus m5a78l-m usb3 ona je izazov za 8350 i 1060 ali probacu :)

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ček, to je ona ploča s 770 čipsetom? To je užas za FX, nema šanse da ćeš na tome postiči nekakav OC, a ako i pokušaš svakako naguraj neki ventilator da puše po VRM-ovima.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
191x7 kaže...

Ček, to je ona ploča s 770 čipsetom? To je užas za FX, nema šanse da ćeš na tome postiči nekakav OC, a ako i pokušaš svakako naguraj neki ventilator da puše po VRM-ovima.

 https://www.asus.com/de/Motherboards/M5A78LMUSB3/ da to je ova...ma znam da je uzas al samo tu imam...hladjenje nije problem (veliko kuciste,2x140mm ili voda nebitno)

16 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Gle, ako to već imaš, raditi će ti. Samo što u nekim igrama nećeš imati više nego s npr GTX 1050.

FX-a na toj ploči ne možeš baš puno clockati i za svaki pokušaj OC-a trebaš staviti nekakav mali ventilator da puše direktno po VRM-u. Imaš 4+1 faze i to bez hladnjaka.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

i plus što mu je northbridge tj.chipset hot ko lava

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice