Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU izdvojena tema

poruka: 5.884
|
čitano: 714.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
osra kaže...

nije mi uključen

 

meni je phenom II 965 na 4.0ghz iskoristavao hd 7970 u bf3 lijepo.. nije ko i5 2500k zakucano bilo na 99% ali je bilo izmedu 90 i 99

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Šta bi onda moglo bit nova grafa jučer uzeo bolje mi radi na 6870 oc na low imam 80 fps prosjek a sa 670  60 fps prosjek

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
osra kaže...

Šta bi onda moglo bit nova grafa jučer uzeo bolje mi radi na 6870 oc na low imam 80 fps prosjek a sa 670  60 fps prosjek

grafa nije sigurno.. probaj vidjet sa frapsom kakav frejm ti daje grafa u igri..

 

također izbrisi drivere, udi u safe mode i izbrisi ostatak sa driver sweeperom

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
  6127,     81136,  27, 150, 75.515 evo to je to probat ču stavit neke druge drivere inače uvijek brišem sa sweeperom.

15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
osra kaže...

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
  6127,     81136,  27, 150, 75.515 evo to je to probat ču stavit neke druge drivere inače uvijek brišem sa sweeperom.

mins 27??

 

lols.. pa da je i bottlneck ne moze biti takav

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2012 19:47 (toxic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

da uzmem fx 8120 bi pomoglo da nekupujem bezveze

13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Ovde ocigledno nije u pitanju usko grlo, neko nesto drugo, probaj formatirati OS.

 

Sto se tice tog FX-a, djabe ces pare potrositi, jedino ono sto ti se isplati je Intel SB/IB.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jesam formatiro sam nije pomoglo  jedino da ponovo instaliram windowse šta drugo mož bit.

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
osra kaže...

Dali je moguče da je phenom 2 965 na 3.9 ghz usko grlo za gtx670 jer na bf3 gpu je na 50%

pa ak ti pise 50% onda je , si probao kaj drugo od igara kak se grafa ponasa i daj nabaci 3dmark2011 ak tam kartica radi super  onda nema razloga da nekaj ne stima u bf3( jedino da u pozadini provjeris dal ti se kartica downkloka u driverima)! usko grlo je u pitanju i to tesko koliko god neki tvrdili da nije, ipak je to high end grafa, netko je spominjo neki i5? pa taj i5 je svijetlosnim godinama od tog phenoma

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

U programima unigine Heaven-3.0 gpu 99%   tak da je grafa ispravna to je od zontaca 670 amp. Nejde mi ni ujednoj igri preko recimo 65% da upravu si phenom je prastar probat ču je downklokat nekim programom jer u driverima nema ništa za owerclock.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Stjepanj kaže...
osra kaže...

Dali je moguče da je phenom 2 965 na 3.9 ghz usko grlo za gtx670 jer na bf3 gpu je na 50%

pa ak ti pise 50% onda je , si probao kaj drugo od igara kak se grafa ponasa i daj nabaci 3dmark2011 ak tam kartica radi super  onda nema razloga da nekaj ne stima u bf3( jedino da u pozadini provjeris dal ti se kartica downkloka u driverima)! usko grlo je u pitanju i to tesko koliko god neki tvrdili da nije, ipak je to high end grafa, netko je spominjo neki i5? pa taj i5 je svijetlosnim godinama od tog phenoma

Kakvo usko grlo, sta pricas? Kolegi Toxic je Phenom II 955 lijepo iskoristavao HD7970, 90-99% Gpu usage u Battlefieldu 3.. Pise ti par postova iznad.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Kada stavim sve na ultra i u  nvidia control panelu uključim sve živo dobim gpu usage preko 90% a fps od 60 - 100 vidjet kako je na ostalim mapama pa ču vidjet šta  če bit.

 

13 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Jedan njub upit! Ja sam prešao s dual e7500 na q9400. Trenutno mi je ovaj quad na stock taktu 2667 Mhz!

Kada igram igre osjetim da je proc veliko poboljšanje za razliku od prošlog, ali... Nisam shvatio ovaj pojam bottleneck.

Npr. u Call of Duty 5, Dishonored, Deus Ex HR proc mi ide do oko 60 % zauzeća. Imam grafičku hd 5670 i njen usage ide do 80-85 u prosjeku!

Sad, kako sam ja shvatio to bi trebalo da je bottleneck iako mislim da je moj q9400 OP za tu karticu bez obzira što je na stock frekvenciji.

Pls objasnite mi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Clockni ga na 3.2+ Ghz pa onda vidi hoće li porasti i GPU usage.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

 Clockni ga na 3.2+ Ghz pa onda vidi hoće li porasti i GPU usage.

Isprobam svakako, dok dođem do termalne paste. Trenutno mi cpu nema paste pa radim s njim na stock taktu. :)

 

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Hm, ovo prvi puta čujem da nekom CPU radi bez termalne paset ali ajde ok  {#}.

13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Vim kaže...

Isprobam svakako, dok dođem do termalne paste. Trenutno mi cpu nema paste pa radim s njim na stock taktu. :)

Kako god bilo , stavi pastu i nemoj se tak zezat !{#}

Music As A Weapon !!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
nema tu nikakvog bottlenecka s tim igrama kaj si nabrojo, i tom grafom sve je u najboljem redu kaj si napiso od cpu i gpu usagea! da ti je proc zakucan na 100 a grafa debelo ispod to bi ti bio bootleneck!!
16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Imam pitanje. Curin komp, am3 ploca i sempron na 2GHz, radeon 3650: sims 3 - proc 100, grafa nejde preko 55 posto i lol - proc 100, grafa nejde preko 12 posto. Proc van i novi unutra?
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Da !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

 Hm, ovo prvi puta čujem da nekom CPU radi bez termalne paset ali ajde ok  {#}.

Iskreno kažem, radi bez termalne bez i malog problema. Kada sam ga stavljao pitao sam jednog kolegu "računar freaka" jel može da se stavi tako.

Kaže on da može bez malog problema, međutim zna se onda jače zagrijavati. Termalna pasta nije neophodna! Iskreno vidio sam ljudi koji kupe računar i 5 god na mijenjaju termalnu pastu na njemu. I to ti na kraju bude isto... Kao da je računar bez termalke. Moj q9400 neće iznad 58 u OCCT-u. Jest da je na njemu Hyper TX3 EVo ali nema paste. Zanimljivo!

Mislim uzimati hd 7770 msi. Hoće bit bottleneck slučajno da pitam?

16 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
Vim kaže...
itomic009 kaže...

 Hm, ovo prvi puta čujem da nekom CPU radi bez termalne paset ali ajde ok  {#}.

Iskreno kažem, radi bez termalne bez i malog problema. Kada sam ga stavljao pitao sam jednog kolegu "računar freaka" jel može da se stavi tako.

Kaže on da može bez malog problema, međutim zna se onda jače zagrijavati. Termalna pasta nije neophodna! Iskreno vidio sam ljudi koji kupe računar i 5 god na mijenjaju termalnu pastu na njemu. I to ti na kraju bude isto... Kao da je računar bez termalke. Moj q9400 neće iznad 58 u OCCT-u. Jest da je na njemu Hyper TX3 EVo ali nema paste. Zanimljivo!

Mislim uzimati hd 7770 msi. Hoće bit bottleneck slučajno da pitam?

Obavezno i što prije nabavi termalnu pastu neku i nanesi, temperature će drastično pasti.

 

Što se grafičke tiče, q9400 ne bi trebao biti bottleneck kartici tipa HD 7770.

Mislim moj Phenom II x3 je blagi bottleneck HD 7770 samo u BF3 s 60+ igrača.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

EDIT: ne znam više ni kome sam ovo ni gdje odgovarao. Zanemarite.

nanananananananananananananana BATMAAAAN
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 18:12 (buljo781).
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa znam ja da može raditi bez termalne paste, ali neznam zašto netko si to dopušta kad pasta košta 10 kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
itomic009 kaže...

 Pa znam ja da može raditi bez termalne paste, ali neznam zašto netko si to dopušta kad pasta košta 10 kn.

Pa rekao sam, pasta je naručena ali treba vremena da dodje. I zbog toga sam stavio proc bez nje.

Naručio sam Arctic Silver 5 i mislim da će bit dovoljna.

12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Koja grafa za konfu sa Athlon II x4 645 procesorom a da ju ne guši?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU
saint7 kaže...

Koja grafa za konfu sa Athlon II x4 645 procesorom a da ju ne guši?

gtx 560ti

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
12 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

a radeonka 7850?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

 Pa bit će i sa tom grafom OK. Nećeš iskoristiti grafu u svim igrama kako treba, ali ako ugraš na 1080p rezi i sa visokim postavkama botlneck ti neće biti primjetan. Clockni još CPU koliko možeš i dobro.

14 godina
neaktivan
offline
Kako prepoznati da CPU bottlenecka GPU

Meni se čini da moj cpu ne štopa SLI, pošto grafe rade ko ćukice ujednačeno, kako koja igra zahjeva, npr. Borderlands 2 i Dishonored, a tu je i megazahtjevni ćuko gdje baš muze na 100% - OK nisam stavio CPU opterećenje al važno da grafe voze, što bi kao trebalo potvrditi da je CPU spreman za ove dvije TF-ice...

lp

www.rigburning.comule.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2012 16:12 (Asta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice