Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

poruka: 43
|
čitano: 5.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Pozdrav, dakle, znam da trebam izvuc staru graficku i stavit novu na njezino mjesto u PCI-E 16 slot, ali sad,  dobio sam uz rx 480 nekakav pin connector, s jedne strane ima 8 ulaza, a s druge strane su po dva sa 6 ulaza, 12 sveukupno, jel mi to treba uopce ili mogu samo stavit graficku, instalirat drivere i to je to? Hvala unaprijed

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

To ti je adapter za napajanje graficke. Ide ti sa gornje ili negdje sa strane graficke i to ti je adapter u slucaju da tvoje napajanje ne,a odgovarajuci konketor....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Torent kaže...

To ti je adapter za napajanje graficke. Ide ti sa gornje ili negdje sa strane graficke i to ti je adapter u slucaju da tvoje napajanje ne,a odgovarajuci konketor....

 

Znaci drugim rijecima, imam napajanje od 600W, i to bi trebalo bit dovoljno, ne trebam spajat te pin connectore nego samo stavit karticu u PCI slot?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
11 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Moraš uključiti to dodatno napajanje u grafu inače neće raditi. Pogledaj ako ti napajanje ima vlastiti 8pin pcie kabel pa možeš koristit njega direktno na kartici. Ako ti napajanje ima 2 6pin pcie kabela, onda koristiš dobiveni adapter.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Hehehe procita moj komentar i shvati poptuno suprotno od onog sto pise ;) Amazing ;)

9 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
FunkyBanana kaže...
Torent kaže...

To ti je adapter za napajanje graficke. Ide ti sa gornje ili negdje sa strane graficke i to ti je adapter u slucaju da tvoje napajanje ne,a odgovarajuci konketor....

 

 

 nejde gore ili negdje,ide uvijek u isti utor na grafičkoj...koji možda nema...

Torent kaže...

Hehehe procita moj komentar i shvati poptuno suprotno od onog sto pise ;) Amazing ;)

 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
FunkyBanana kaže...

Pozdrav, dakle, znam da trebam izvuc staru graficku i stavit novu na njezino mjesto u PCI-E 16 slot, ali sad,  dobio sam uz rx 480 nekakav pin connector, s jedne strane ima 8 ulaza, a s druge strane su po dva sa 6 ulaza, 12 sveukupno, jel mi to treba uopce ili mogu samo stavit graficku, instalirat drivere i to je to? Hvala unaprijed

 

ZGamer kaže...
...

 

 

 nejde gore ili negdje,ide uvijek u isti utor na grafičkoj...koji možda nema...

...

 Isporucili adapter uz graficku za konektor koji uopste ne postoji na njoj? Nekako sumnjam u to ;)

9 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Torent kaže...
FunkyBanana kaže...

Pozdrav, dakle, znam da trebam izvuc staru graficku i stavit novu na njezino mjesto u PCI-E 16 slot, ali sad,  dobio sam uz rx 480 nekakav pin connector, s jedne strane ima 8 ulaza, a s druge strane su po dva sa 6 ulaza, 12 sveukupno, jel mi to treba uopce ili mogu samo stavit graficku, instalirat drivere i to je to? Hvala unaprijed

 

ZGamer kaže...
...

 

 

 nejde gore ili negdje,ide uvijek u isti utor na grafičkoj...koji možda nema...

...

 Isporucili adapter uz graficku za konektor koji uopste ne postoji na njoj? Nekako sumnjam u to ;)

 ...koji možda nema na napajanju,dobro tko je ovdje zbunjen,ti ili banana?

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Torent kaže...

Hehehe procita moj komentar i shvati poptuno suprotno od onog sto pise ;) Amazing ;)

 Ova gore recenica ti je krajnje retardirana nije ni cudo sta covjek nije skuzio.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Torent kaže...

To ti je adapter za napajanje graficke. Ide ti sa gornje ili negdje sa strane graficke i to ti je adapter u slucaju da tvoje napajanje ne,a odgovarajuci konketor....

 

k1klop kaže...
Torent kaže...

Hehehe procita moj komentar i shvati poptuno suprotno od onog sto pise ;) Amazing ;)

 Ova gore recenica ti je krajnje retardirana nije ni cudo sta covjek nije skuzio.

 Ova gore recenica? Moze li se jasnije i jednostavnije napisati cemu taj adapter sluzi?????????????????

Jedino ako ga slovo sto nedostaje zbunilo?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Imam veliki problem, spojio sam 8 pinski utor u graficku i jedan 6 pinski utor u napajanje, upalio sam komp, ali graficka nije radila, ni ventilatori ni nista, pretpostavljam da trebam ukopcat oba dva kraja sa 6 pinskim utorom, a ne jedan, e sad, mislim da sam sve sprzio i unistio, od napajanja postoji jedan 6 pinski utor i + utor od 2 pina, pokusao sam u taj od dva pina stavit od 6 pina dok je radio komp, i samo se culo nesto i sve se ugasilo, nije vise nista radilo, al kad sam istekao kabel iz struje i ponovno upalio, opet je sve radilo, jebe mi se za kantu od kompa, jel se unistila graficka, jer ima dva sata otkad sam je kupio, makar, kad upalim opet komp, LED-ica od graficke se normalno upali sto me ponukalo na to da je graficka mozda ipak OK?
I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

nisi napisao koji je model , referentni ima 6pin nereferentna 8 pin, tko zna može li uopče tvoje napajanje to pokrenit, te besmislena ti je na taj procesor

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 16:18 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
dery kaže...

nisi napisao koji je model , referentni ima 6pin nereferentna 8 pin, tko zna može li uopče tvoje napajanje to pokrenit, te besmislena ti je na taj procesor

 

XFX RX480 8GB, 8-pinsko s jedne strane i po dvije 6 pinske s druge strane, makar, evo, sad sam stavio natrag staru graficku i sve radi, sad ne znam zasto se komp ugasio kad sam pokusao ugurat 2-pinski utor u graficku, znam da je besmislena na taj procesor, ali jbg, imam 22 godine i radim, trosim na ostale stvari, pa ne mogu odjednom dat 8 tisuca kuna na novi komp, pa sam odlucio komponentu po komponentu kupit, sljedeci mjesec cu motherboard i RAM-e, pa onda sljedeci novi CPU, itd, dok ne dodjem do zeljene konfiguracije

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 16:31 (FunkyBanana).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Sad sam shvatio da mi sad stara graficka vise uopce ne radi jer ne mogu uc ni u jednu igricu vise, pretpostavljam da se sprzilo nesto na ploci vezano za graficku, PCI-E 16x ili 6-pinski konektor? Ne znam jer se ne razumijem previse, ali nagadjam, misljenja?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
15 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Ajde da se ne naganjamo koje napajanje imas i koju tocnu grafu imas uslikaj i postaj tu na forum pa da vidimo jer se moze pomoci ovako je tu hebe lud zbunjenog. Nema tu inace neke mudrosti ako grafa ima 8 pinski utor ukopcas 8 pinski adapter za grafu i to je to, ako ima 6 pinski ukopcas 6 pinski, ako napajanje nema 8 pinski adapter onda se kupi molex na 8 pinski adapter za grafu i ukopca njega. Sad kada neznas sta je sa plocom iskopcaj kabao od napajanja i izvadi bateriju sa ploce na minutu pa vrati da se resetira bios. Koju tocno plocu imas?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

nerazumjem ako pojma nemas sto je sto trebao si u ducanu pitati da ti sloze to unutra gdje si grafu kupio..  

xfact
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

ne prčkaj po kompu ako ne znaš šta radiš

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Na kraju je sve ispalo u redu, nista nije sprzeno, sve radi, sve je ok, samo jedno pitanje, jel postoji kabel koji na jednoj strani ima 6-pinski utor, a na drugoj strani dva 6-pinska utora? 

 

EDIT:

https://www.links.hr/hr/kabel-delock-2x-4-pin-molex-z-na-8-pin-m-za-graficku-karticu-naponski-interni-052799165

 

Jel bih mogao kupit ovo ovdje na linku, pa graficku spojit u 8-pinski utor, a ova dva spojit u ostale utore, ne znam kako se zovu ti navedeni, ali njih imam jedno 4 u kompu, jel ce funkcionirat tako graficka?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 19:11 (FunkyBanana).
12 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
Pa otkuda ti uopće ideja bilo šta spajati/odspajati dok je računalo upaljeno a i općenito bilo što napamet spajati ako se u to ne razumiješ.
Moj savjet ti je da doneseš to nekome tko zna s računalima.
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
darkborg kaže...
Pa otkuda ti uopće ideja bilo šta spajati/odspajati dok je računalo upaljeno a i općenito bilo što napamet spajati ako se u to ne razumiješ.
Moj savjet ti je da doneseš to nekome tko zna s računalima.

 

Nazalost, u ekipi jedini sam koji zna najvise, i nemam kome odvesti, mogu jedino sam probat napravit uz tutoriale na internetu, i ovako po forumima sto pitam ljude koji se vise razumiju u to od mene, molim te, odgovori mi na moj post iznad vezano za kabel (link u opisu)

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
15 godina
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

koje imaš napajanje jer ta grafa traži 30 ampera 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 20:03 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
dery kaže...

koje imaš napajanje jer ta grafa traži 30 ampera na tom railu

 Ne znam, ne pise marka, napisat cu ti sljedece stvari koje se vide, pa ti procjeni

 

LC6600 v2.2

 

ATX12V V2.2 switching power supply

 

AC Input [ 230v - 5A - 50Hz ]

 

DC Output [ +3.3V | +5V | +12V1 | +12V2 | -12V | +5vsB ]

         [ 27A   | 29A  |  23A   | 25A    |0.5A  | 18.5W ]

Combined output power (stavke koje cu sad navest su direktno vezane za stavke iznad, znaci u ovom drugom stupcu, prva stavka je vezana za prvu stavku u prvom stupcu, napisao sam iznad da ti bude lakse i jednostavnije)

 

I na kraju svega, pise ''Max. combined - 600W''

 

I jedino sto jos pise je crvenim slovima ''POWER tm'' (trademark)

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 19:31 (FunkyBanana).
15 godina
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

trebalo bi bit dovoljno te ono ima 1x pcie  6+2 pin konektor koji moraš spojit na gpu i to je dovoljno

 

ako je kod tebe ova grafa onda taj 6+2 pin znači taj 6pin ukopčaš a onaj 2pin šta je na njemu ostane slobodno

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 20:10 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
dery kaže...

trebalo bi bit dovoljno te ono ima 1x pcie  6+2 pin konektor koji moraš spojit na gpu i to je dovoljno

 tesko

 

ali koliko viidm on ima dva raila po 25a..

A rx 480 trazi 30a po railu ne kombinirano dakle (25+25) i slicno.

Osim toga koliko vidim napajanje mu dolazi s 1 x 6 +2 pin konektorom a xfx rx 480 trazi ako se ne varam 1 x 8 pinski konektor.

Tako da ce mu ona dobiti svega max tih 25 ampera..

Citao sam prije o tome i mislim da ce mu grafa biti dosta nestabilna.. ovisi od opterecenja.

Uglavnom ako skuzis da ti se igre cesto rushe, restarta komp. mjenjati napajanje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
toxic kaže...
dery kaže...

trebalo bi bit dovoljno te ono ima 1x pcie  6+2 pin konektor koji moraš spojit na gpu i to je dovoljno

 tesko

 

ali koliko viidm on ima dva raila po 25a..

A rx 480 trazi 30a po railu ne kombinirano dakle (25+25) i slicno.

Osim toga koliko vidim napajanje mu dolazi s 1 x 6 +2 pin konektorom a xfx rx 480 trazi ako se ne varam 1 x 8 pinski konektor.

Tako da ce mu ona dobiti svega max tih 25 ampera..

Citao sam prije o tome i mislim da ce mu grafa biti dosta nestabilna.. ovisi od opterecenja.

Uglavnom ako skuzis da ti se igre cesto rushe, restarta komp. mjenjati napajanje.

 

Znaci ovako, uz graficku sam dobio 1 x 8 pinski konektor, a na drugom kraju tog kabela su 2 x 6 pinska konektora, ja iz napajanja imam samo 1 x 6+2 pinski konektor, i kad taj 6+2 spojim u 1 x 6 od graficke, a u ovaj drugi x 6 spojim samo ovaj '+2', komp se uopce ne zeli niti upalit, zasto?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
12 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
FunkyBanana kaže...
darkborg kaže...
Pa otkuda ti uopće ideja bilo šta spajati/odspajati dok je računalo upaljeno a i općenito bilo što napamet spajati ako se u to ne razumiješ.
Moj savjet ti je da doneseš to nekome tko zna s računalima.

 

Nazalost, u ekipi jedini sam koji zna najvise, i nemam kome odvesti, mogu jedino sam probat napravit uz tutoriale na internetu, i ovako po forumima sto pitam ljude koji se vise razumiju u to od mene, molim te, odgovori mi na moj post iznad vezano za kabel (link u opisu)

 U tome slučaju ubuduće se detaljno raspitaj tu na forumu i nemoj na svoju ruku isprobavati stvari za koje nisi siguran. Isplativije je sačekati sat-dva da netko odgovori na forumu nego spržiti komponente pa kupovati nove,  zar ne? 

 

Kao što su ti kolege iznad napisale,   na napajanju imaš taj kabel sa 6+2 konektorom,  znači to dvoje spoji na onaj 8-pin ulaz na grafi i to je to. Najgore što se može dogoditi je da se računalo ugasi pod opterećenjem. 

15 godina
offline
Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Ako mu je ova referentna onda je to loše jer ima smo 6 pin, a za ono 30A po railu mislim da nije presudno nego sveukupno 30A.Možda mu bude radilo nek testira u igrama.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 20:22 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja
darkborg kaže...
FunkyBanana kaže...
darkborg kaže...
Pa otkuda ti uopće ideja bilo šta spajati/odspajati dok je računalo upaljeno a i općenito bilo što napamet spajati ako se u to ne razumiješ.
Moj savjet ti je da doneseš to nekome tko zna s računalima.

 

Nazalost, u ekipi jedini sam koji zna najvise, i nemam kome odvesti, mogu jedino sam probat napravit uz tutoriale na internetu, i ovako po forumima sto pitam ljude koji se vise razumiju u to od mene, molim te, odgovori mi na moj post iznad vezano za kabel (link u opisu)

 U tome slučaju ubuduće se detaljno raspitaj tu na forumu i nemoj na svoju ruku isprobavati stvari za koje nisi siguran. Isplativije je sačekati sat-dva da netko odgovori na forumu nego spržiti komponente pa kupovati nove,  zar ne? 

 

Kao što su ti kolege iznad napisale,   na napajanju imaš taj kabel sa 6+2 konektorom,  znači to dvoje spoji na onaj 8-pin ulaz na grafi i to je to. Najgore što se može dogoditi je da se računalo ugasi pod opterećenjem. 

 

Probao sam spojit moj 6+2 u 8 pinski konektor na grafickoj, no medjutim ne mogu, utori nisu jednaki, dok ovaj kabel koji sam dobio skupa s grafickom udje u nju bez problema

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
12 godina
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Ne znam šta da ti kažem,  morali bi utori odgovarati. Možda si ih naopačke spajao?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupio sam RX480, molim pomoc oko stavljanja

Joj, molim vas, ne razumijete sto pitam (znam da razumijete sto puta vise od mene, al saslusajte me jos jednom)

 

XFX RX480 GB je dosla s kabelom, taj kabel na jednoj strani ima 8 pinski utor, a na drugoj strani kabela su 2 x 6 pinska utora.

 

Ja iz svojeg napajanja imam samo 1 x 6+2 pinski utor, znaci da kad 8 pinski utor spojim u graficku, na drugom kraju su 2 x 6 pinska utora, i ja samo u jedan od tih 2 x 6 pinskih utora mogu spojit 1 x 6 pinski utor iz napajanja, i ostane mi onaj ''+2'', kad taj +2 stavim u drugi 6 pinski utor koji je ostao, kompjuter se uopce ne zeli upalit

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice