N250GTS,snaga kartice?

poruka: 2
|
čitano: 970
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
N250GTS,snaga kartice?

Prijatelju sam sastavio neku konfiguraciju bez grafičke kartice.

Namjeravao sam mu naručiti neku r7 240 karticu ali mi je donio neku polovnu N250GTS.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127478

Pošto već odavno ne pratim grafičke kartice zanima me da li su ove dvije kartice uopće usporedive.

Što je bolje,da mu naručim novu (oko 550kn) ili da mu ubacim ovu njegovu.

Planira igrati neke igre poput FIFE ili PES,ništa ozbiljnije.

 

Hvala vam na savjetima.

 

Pozdrav.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 11:51 (keymaster).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
N250GTS,snaga kartice?

Ja sam koristio Gainwardovu 250 GTS  sa 512 GDDR 3  sve do prošlog mjeseca kada sam je zamijenio sa modernijom karticom. Ta grafička kartica je modernija verzija nvidie 9800GTX+ od koje je po testovima nešto jača kao i od AMD 4850. Za današnji pojam relativno slaba grafička kartica, ograničena na igre rađene u DirectX 10, ali opet potentna za ugodno igranje dosta starijih igara.

Ovisno o prohtjevima tvog prijatelja, odnosno šta već igra mogao bi se na njoj fino naigrati i uštedjeti tih 550 kuna, mada ne znam da li je i koliko je bolja AMD 240 po performansama. U podršci za directx 11 AMD 240 je bolji izbor, ali ako ne igra najnovije igre može mu fino poslužiti s obzirom da ta MSI 250 dolazi sa 1GB rama i dual slot fanom, mada na stock frekvencijama, tako da je može i overclockirati bez problema do 780 - 800 Mhz. Moja sa 250 GTS sa sirotinjskih 512 rama je relativno ok  izvodila Far Cry 3, BF3, Skyrim, Assassins Creed 2, 3, Diablo 3, Black Ops itd. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice