Napajanje i MSI GF GTX 970

poruka: 21
|
čitano: 6.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Pozz imam jedan mali problem. Stigla mi graficka, uštekam fino sve i piše da uštekam u struju a vec uštekano. Napajanje mi je 650W i izlazi samo jedan kabel za graficku...a nece da pokrene. Znaci li to da trebam uzet novo napajanje sa 2 kabela ili?!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 14:09 (pavopuska).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970

imaš molex to six pin adapter iako ako ti je napajanje od 650W i nema dva six pina za grafulju vjerovatno bi bilo bolje da novo uzmeš

10 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

da citao sam za taj moulex, znaci trebalo bi radit ako ga stavim privremeno dok ne nabavim novo napajanje?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Ne vidim dobro.. al nisi dobio sa grafikom još jedan komadić kabela za dodatno 6pin napajanje?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

ovako, kako gledaš sliku ovaj desni utor 6 pin ide iz napajanja i ok tu uštekam kabel al nemam kabel za 8 pin e al u kutiji su mi dali kabel koji pretvara 6 pin u 8 pin i opet nece da pokrene, tj pokrene al piše na ekranu kao uštekaj kabel u karticu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
pavopuska kaže...

Pozz imam jedan mali problem. Stigla mi graficka, uštekam fino sve i piše da uštekam u struju a vec uštekano. Napajanje mi je 650W i izlazi samo jedan kabel za graficku...a nece da pokrene. Znaci li to da trebam uzet novo napajanje sa 2 kabela ili?!

 

 

o kojem se napajanju radi, nisu sva ista.. imam i ja gtx 970 i 650w i sve radi

13 godina
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
pavopuska kaže...

ovako, kako gledaš sliku ovaj desni utor 6 pin ide iz napajanja i ok tu uštekam kabel al nemam kabel za 8 pin e al u kutiji su mi dali kabel koji pretvara 6 pin u 8 pin i opet nece da pokrene, tj pokrene al piše na ekranu kao uštekaj kabel u karticu

Ali moraš u oba utora imati istovremeno uštekane kablove. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
13 godina
online
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970

 Pa ne znači da moraš nužno sa dva kabela nego možei s jednim 6 pin ako valja.

 

P.S. Da, vidim sad da ti fali u biti kablova. Što kažu kolege samo nabavi molex to 6 pin ili 8 pin (ne znam napamet) koji ti treba i spoji na drugi vod preko molexa i dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2014 14:33 (itomic009).
10 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

neki Energon EPS 650W

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
pavopuska kaže...

neki Energon EPS 650W

To je napajanje 2009 kostalo 250kn sad je 350kn i svakako nije za tvoju konfu, pogotovo ne za haswell cpu i opcenito poprilicno mocan i skup setup! pod hitno novo brandirano napajanje...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
Stjepanj kaže...
pavopuska kaže...

neki Energon EPS 650W

To je napajanje 2009 kostalo 250kn sad je 350kn i svakako nije za tvoju konfu, pogotovo ne za haswell cpu i opcenito poprilicno mocan i skup setup! pod hitno novo brandirano napajanje...

Neki Corsair / Seasonic / Coolermaster / Enermax od 650W sa bronze ili boljim certifikatom ce biti sasvim dovoljno :)

13 godina
online
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970

 Mjenjaj to napajanje. Ako si mogao dati toliko novaca za komp nađi još 500 kn i kupi si normalno napajanje od nekih 450 - 500W i miran si. S obzirom koliko malo troši tvoj komp i onaj vrhunski Seasonic 360G ti je dobar.

11 godina
protjeran
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
pavopuska kaže...

neki Energon EPS 650W

znači imaš grafičku za 2800 kn {#}  i napajanje za 350 kn {#} i  još pitaš u čemu je problem {#}

 

kupi novo napajanje , može iste snage , ali sa certifikatom efikasnosti 80+ {#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970

e spojio sam sve sad radi al ne vrti ventilator na grafickoj, jel se upali kasnije ili bi vec trebao vrtjeti?!

11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
pavopuska kaže...

e spojio sam sve sad radi al ne vrti ventilator na grafickoj, jel se upali kasnije ili bi vec trebao vrtjeti?!

Na ovim modelima 970 je tako napravljeno - nemoj da te to brine, tek negdje na 60+ 'C se pale ventovi.

11 godina
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Vjerovatno ima 0 RPM feature ta GTX970 pa se pali na nekoj određenoj temperaturi

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970

Neznam odakle ti hrabrost da pališ s samo jednim pci-e railom. Ma da si je i na poklon dobio ne radi to. Drugo napjanje ili vuci sa molexa na pci-e adapterom, što nikako ne preporucam na duge staze. Ne razumijem kupujete skupe cipove,a napajanje drlog.

Nije da sam lijen - samo nevolim smetati
11 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Ma koji molexi, pa ovo napajanje treba poklonit nekome tko stvarno nema novca a ima 7750 i slicno, iako je ovo napajanje tako lose da je opasno za kutiju u kojoj se nalazi kad je izvan kompa miljama od uticnice.

Kupi si xfx 550w ili cx 600w (ako volis tisinu) i onda normalno ukljuci graficku karticu.

http://www.pohrani.com/f/3u/Cz/1dNwXcAB/da4119b2e120d975a661ecb0.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Pogledaj onda sto ja koristim. Proslo je nesto vise od mjesec dana otkad sam nabavio ovu konfu od frenda, jedino sam umjesto njegove stare nVidie 7600 GT (ona iz 2006.) ubacio ovu GTX 650 Ti. Dosad nisam imao nikakvih problema.

Iz slike se vidi da je na naponu od +12V jakost struje 5A sto zapravo ne znam je li tocno (cini mi se premala vrijednost). Za moju graficku je potreban jedan 6 pinski konektor, ali ni to nije dolazilo iz napajanja nego sam stavio onaj adapter iz molexa u 6-pinski konektor.

Na kutiji od grafe isto tako pise da je preporuceno napajanje minimalne snage 400 W sa jakoscu struje od 20A tako da se pitam kako mi komp uopce sljaka kako treba.

 

Bi li mi preporucili da ovo ostavim kako je posto nema problema ili bi trebao ipak mijenjat napajanje? Inace, igrao sam dosta stvari na kompu i pokretao kakve testove za opterecenje komponenata, takoder je procesor malo clockan i opet nista nije bilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanje i MSI GF GTX 970
alen29 kaže...

To je praktički MS-ovo napajanje (vidljivo po oznaci KY-400 ATX), samo Deluxov rebrand najvjerojatnije. Napajanje je drlog, ali ako dosad nije bilo nikakvih problema i testovi prolaze bez istih, slobodno ga zadrži iako bi bilo preporučljivo u naredno vrijeme nabaviti štogod boljeg. Po cijeni od već stotinjak Kn se na njušci može kupiti OK stvar, pod uvjetom da je ganz ispravna.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
13 godina
neaktivan
offline
Napajanje i MSI GF GTX 970

Najgore od svega GTX970 bi mogla raditi zbog svoje efikasnosti i štedljivosti u 2D-u besprijekorno, spajanjem 2molex na 6pin adapterom na prazno mjesto u kartici, ali pokretanjem 3D-a bi moglo biti belaja, već i u kraćem roku.

 

Ponajviše zato što napajanje nema stabilne napone pod opterećenjem, i rizik je ogroman da će povući nešto za sobom, kad ode u vražju mater.

 

Zaštite su mu vjerojatno mizerne, ako ih i ima (kaže da ima, sad da li bi radile..drugi par rukava)

 

Možeš kažem spojiti 2xmolex na 6pin, da dobiješ sliku, instaliraš drivere itd. Ali igrao se na tome ja ne bi, u 3D-u, tj. pod opterećenjem. Nađi takav adapter i spoji, iz napajanja ta dva - u adapter - 6pin crni kraj u karticu, tu se ništa ne bi smjelo dogoditi u 2D-u.

 

Najgore od svega, napajanje reklamira nazivnu snagu od 550W na 12V vodu, na etiketi, na samom proizvodu. Istini bi bilo bliže kakvih 360W, što bi opet moralo biti (pre)dovoljno za GTX970 upogoniti, no ja se ne bi igrao upravo zbog spomenute oscilacije napona.

 

 

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.11.2014 12:20 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice