Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

poruka: 15
|
čitano: 4.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Ne prikazuje sliku preko HDMI, drugi zaslon???

Pozdrav!

 

Problem je sljedeći.

Imam grafičku AMD R9 380 G1 Gigabayte i dva zaslona. Graficka ima Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPort.

Jedan je monitor SyncMaster 206BW koji je spojen preko DVI-I, a televizor PHILIPS FTV preko HDMI.

Sve je bilo dobro prije nekoliko dana kad odjedanput na televizoru pisalo NO SIGNAL dok sam prebacio na HDMI 1 da mi prikaze sliku, dupliciranu ili proširenu.

Prebacujem si sliku kada gledam tekme preko KODI-ja, ništa drugo. 

HDMI kabla sam isprobao, radi na drugom televizoru, znači nije u kablu problem.

Još da napomenem, možda ima veze. Prije par dana mi je izgorio modem za internet, telefon, pojačivači za antenu za programe, itd. zbog grmljavine.

Uglavnom, komp je bio otkopčan samo je bio povezan preko onog kabla što se spaja internet modem sa kompom, da li je moguće da je to zeznulo porta za hdmi?

 

U aplikaciji za grafički mi učita monitora i televizora, znači da raspoznaje, da radi neki k**** od tog hdmi porta ili? Ali neće prikazivat sliku zbog ne znam kojeg razloga.

 

HVALA UNAPRIJED!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Ima tko kakvu ideju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Meni se na r9 280x nakon update-a desilo da ne prikazuje sliku. Updateao BIOS na grafi i nakon toga radi normalno. Isto mi nije davalo sliku, ali su se ventilatori uredno vrtili i svjetlile zeleno ledice na njoj.

8 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Napravio sam reset biosa i ništa. Morao bi updejt biosa al da ne zeznem nest

9 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
MatJAM kaže...

Napravio sam reset biosa i ništa. Morao bi updejt biosa al da ne zeznem nest

 Nemaš šta zeznut, idi na službenu stranicu proizvođača tvoje matične, nađi svoju matičnu i skini zadnji bios update pod rubrikom support, skini file, stavi na usb, resetiraj sustav, uđi u BIOS i nađi negdje flash bios opciju, stisni, nađi usb i flashaj, simply

Evo ti link, valjda ovo ami bios, nek me neko ispravi ako lupetam...

BIOS

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 13:23 (playjob).
15 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
JohnnyBlaze kaže...

..Updateao BIOS na grafi ..

 - vga bios ponekad nazovemo i firmware.. možda čitatelji počnu razlikovati :)

 

playjob kaže...
MatJAM kaže...

Napravio sam reset biosa i ništa. Morao bi updejt biosa al da ne zeznem nest

 Nemaš šta zeznut, idi na službenu stranicu proizvođača tvoje matične..

-ima se uvjek nešto za zeznuti.. ako bilo što zapne ima 'ciglu'.

-pod garancijom, početnik (koji ne razumije gornje odgovore) .. pa ima garanciju. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 15:04 (ihush).
8 godina
offline
Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Imam komponente od kompa pod jamstvom još par mjeseci. 

 

Zvao sam kolegu on će mi napraviti (updejt biosa) ili da šaljem grafičku na reklamaciju ako na osnovu ovoga (HDMI port ne radi) mogu reklamirat?

Ili ako sjebemo šta, moguće je dobit reklamaciju ako smo po biosu dirali?

 

Jer sad vozit u jebeni ZG na reklamaciju, a iz najsjevernije točke HR-a sam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Radi li neki drugi display preko istog HDMI porta na grafičkoj?

Radi li neki drugi uređaj preko istog HDMI porta na TV-u?

 

Nema mi smisla dirati BIOS il slati grafu na reklamaciju ako nisi ustanovio da je TV 100% ispravan, pogotovo kad kažeš da je grmljavina skurila uređaje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 13:29 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta

Isprobao sam preko frendovog monitora, preko DVI porta radi, ima signala.
Isprobao sam sa HDMI spojiti na još jedan drugi televizor, na kojem isto nema signala.

Jedan televizor je spojen sa MaxTV preko HDMI i radi sve normalno.
Nemam nekog da bi isprobao baš HDMI spojiti na monitor a ne na televizor, al jebiga živim u šupku civilizacije pa eto.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 14:38 (MatJAM).
12 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
Mislim da to nema veze,i na TV je mora detektirati. Ako si siguran da je TV 100 % ispravan i da nije do kabela otisao je HDMI izlaz. Naravno da možeš reklamirati , grafička nije funkcionalna u potpunosti . Prije sedam dana sam i ja poslao grafu iz istog razloga, evo čekam da vidim što će biti. Navodno te stvari ne popravljaju, nego daju novu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 15:18 (error_666).
8 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
Samo da obavijestim da sam odnio kuciste u ADM, obavili su dijagnostiku i kasnije me obavijestili da je graficka kartica poslana na reklamaciju.
"reklamacije traju od 1 do 2 mjeseca ovisi sve gdje ju mora ovlasteni servis slati jer ide u Kinu ili negdje drugdje."

2 fcking mjeseca, pa kaje ovo?
9 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
MatJAM kaže...
Samo da obavijestim da sam odnio kuciste u ADM, obavili su dijagnostiku i kasnije me obavijestili da je graficka kartica poslana na reklamaciju.
"reklamacije traju od 1 do 2 mjeseca ovisi sve gdje ju mora ovlasteni servis slati jer ide u Kinu ili negdje drugdje."

2 fcking mjeseca, pa kaje ovo?

 To je sprdačina, al' nemoj se, kao pijan plota, držat roka od 2 mjeseca, to su rekli da se osiguraju...

8 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
Mislis da ce to popravljat ili poslat novu?

2016 sam kupio komp, a nakon 1 mj mi ode graficka (slana na reklamaciju i dobio sam novu ali u ekspresnom roku) i opet sad problemi sa grafom -.-
9 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
MatJAM kaže...
Mislis da ce to popravljat ili poslat novu?

2016 sam kupio komp, a nakon 1 mj mi ode graficka (slana na reklamaciju i dobio sam novu ali u ekspresnom roku) i opet sad problemi sa grafom -.-

 Iskreno, ne bih htio ništa govorit u tom pogledu, 10 godina se ovime bavim i do sad sam samo jedan HDD (Western Digital Black 7200rpm 1TB 2014. ili 2015.) te jedan mobitel (iPhone 5 2014.) dao na garanciju, sve mi ostalo šljaka kako treba, tako da ja nisam kompetentan za davanje mišljenja.

U oba slučaja sam dobio nove proizvode, tako da se iskreno nadam da ćeš i ti, da te ne preveslaju...

12 godina
offline
Re: Ne prikazuje sliku preko HDMI porta
Meni na garantnom listu piše da je rok 45 dana, i ne nadam se da će mi prije riješit.čekaju zadnji dan, cast izuzecima
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice